רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי כימיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי כימיה

מחפש/ת מידע על לימודים? תנאי קבלה - לימודי כימיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תנאי קבלה לכימיה


איך מתקבלים ללימודי כימיה?


לימודי כימיה הם אחד המסלולים המבוקשים בתחומי המדעים. כימאים חוקרים את התהליכים והיסודות שבונים את עולמנו ואחראיים לתגליות מדעיות חשובות. למדע זה יש תרומה אדירה לתעשיות רבות כמו מזון, תרופות וחקלאות, והוא מסייע לקדם את כלכלת המדינה דרך פיתוח של תרכובות וחומרים שנחוצים בזמן הייצור.


הקבלה ללימודי כימיה מותנית לרוב בציון פסיכומטרי גבוה יחסית, בדומה למסלולי לימוד נוספים בתחום המדעים, כאשר חלק מהמוסדות מתייחסים לפסיכומטרי בדגש הכמותי. נדרש גם ציון גבוה במקצועות הריאליים בתעודת הבגרות, לרבות בגרות במתמטיקה ובכימיה. עם זאת, במרבית המוסדות מציעים מכינות ומסלולי קבלה חלופיים למועמדים שאינם עומדים ברף זה.


להלן תנאי הקבלה הדרושים ללימודי כימיה במוסדות הלימוד:


שימו לב! תנאי הקבלה עלולים להשתנות מעת לעת. כדי לקבל פרטים מדויקים על תנאי קבלה, אנו ממליצים לכם לפנות למוסדות הלימוד.

 


האוניברסיטה העברית


כדי להתקבל ללימודי כימיה באוניברסיטה העברית יש צורך בציון פסיכומטרי בדגש כמותי של 675 ומעלה. מועמדים שגילם מעל 30 יכולים להתקבל גם על סמך ציון של 650 בפסיכומטרי לפחות. האוניברסיטה מאפשרת גם קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שממוצע ציוני הבגרות שלהם הוא 10.25 ומעלה. המתקבלים במסלול זה צריכים גם להציג ציון במבחן אמי"ר.


אוניברסיטת אריאל בשומרון


ללימודי מדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל מתקבלים מועמדים שלהם ציון התאמה 541 ומעלה, ממוצע בגרויות 80 לפחות וציון של 550 בפסיכומטרי. כמו כן, הם צריכים להיות בעלי 9 יחידות ריאליות בתעודת הבגרות, מתוכן 4 יחידות לפחות בבגרות במתמטיקה. בוגרי לימודי הנדסאי יכולים להתקבל בכפוף להצגת ציון של 80 ומעלה בבחינות החיצוניות. חסרי רקע קודם בכימיה נדרשים להשתתף במכינת השלמה.


הטכניון


ציון הסכם הדרוש לקבלה ללימודי כימיה בטכניון הוא 80 ומעלה. ממוצע הבגרויות המינימלי לקבלה הוא 83 והציון המינימלי בפסיכומטרי הוא 580.


הקבלה ללא פסיכומטרי אפשרית למועמדים עם תעודת בגרות מלאה, שלהם בגרות באנגלית, במתמטיקה ובמקצוע מדעי נוסף ברמת 5 יחידות בציון של 90 ומעלה. בטכניון מציעים מכינה קדם אקדמית למעוניינים לשפר או להשלים את מקצועות הבגרות הללו.


אוניברסיטת בר אילן


ללימודי כימיה באוניברסיטת בר אילן יכולים להתקבל בעלי תעודת בגרות מלאה, שלהם ציון פסיכומטרי של 590 ומעלה. הם צריכים גם להציג בגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה, בפיזיקה או בכימיה.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב


הקבלה ללימודי כימיה באוניברסיטת בן גוריון היא למועמדים שלהם ציון סכם כמותי 600 ומעלה ובנוסף ציון פסיכומטרי של 600 לפחות. מועמדים שלהם ציונים גבוהים בבגרות בכימיה ובבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות מקבלים עדיפות בתהליך הקבלה. ניתן להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי, למציגים ממוצע בגרויות של 105 ומעלה, בגרות בכימיה ברמת 5 יחידות בציון 85 ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 או ברמת 4 יחידות בציון 95.

 

אוניברסיטת תל-אביב


כדי להתקבל ללימודי כימיה באוניברסיטת תל-אביב המועמדים צריכים להיות בעלי ציון התאמה של 600 ומעלה. כמו כן, יש להציג בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחדות בציון של 75 או ברמת 4 יחידות בציון 80. נדרשת גם בגרות בכימיה או בגרות בפיזיקה ברמת 3 יחידות לפחות, בציון 75 ומעלה. בעלי ציון פסיכומטרי של 725 ומעלה יכולים להתקבל ללא חישוב ממוצע הבגרות.


המכללה האקדמית ספיר


במכללה האקדמית ספיר מציעים תכנית שנה א' בכימיה, שבוגריה יכולים להתקבל למחלקות הכימיה במוסדות הבאים: אוניברסיטת בר אילן, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה העברית. כדי להתקבל ללימודי כימיה במכללת ספיר, יש צורך בתעודת בגרת מלאה, ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות בציון 56 ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. כמו כן, על המועמדים להציג ציון של 550 לפחות בפסיכומטרי.


האוניברסיטה הפתוחה


כדי להתקבל ללימודי כימיה באוניברסיטה הפתוחה, אין צורך בתנאי קבלה כלשהם, שכן מוסד הלימוד מקבל מועמדים גם ללא צורך בהצגת ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה. ניתן ללמוד בתכנית ללימודי כימיה ולימודי מדעי החיים, או בתכנית ללימודי מדעי הטבע בדגש כימיה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי כימיה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי כימיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי כימיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 361 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעים

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 945 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,562 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל 1,215 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 361 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם