רוצה פרטים על תואר שני לעובדי מדינה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני לעובדי מדינה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני לעובדי מדינה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני לעובדי מדינה ולמגזר הציבורי


נציבות שירות המדינה, הגוף האחראי על משאבי האנוש והשירות במשרדי ראש הממשלה ובין היתר בעל סמכות גם בנוגע להכשרת עובדים, מעודדת את העובדים במגזר הציבורי לפתח עצמם מבחינה מקצועית ומאפשרת להם ללמוד לתארים אקדמיים הרלוונטיים לתפקידם כדי להעלות את רמת התפקוד המקצועי. בוגרי תואר ראשון המעוניינים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית יכולים ללמוד בתכניות לתואר שני בתחומים שונים.


במוסדות הלימוד כיום מוצעות תכניות ייעודיות לעובדי המדינה, המותאמות להם הן מבחינת התכנים הנלמדים והן מבחינת מתכונת ואופן הלימוד. באופן זה יכולים העובדים להרחיב את הידע שברשותם בתחומים מדיניים, כלכליים וחברתיים הנוגעים ישירות להתנהלות השירות הציבורי בארץ וכך לרכוש מיומנויות חדשות לייעול עבודתם ולקידום איכות במגזר הציבורי.

 

למי מיועד התואר


מסלולים אתה לתואר שני מיועדים לעובדים במגזר הציבורי על מרכיביו השונים, כגון עובדים במשרדי ממשלה, עובדים ברשויות המקומיות, בעלי תפקידים במערכת הדיפלומטית, בעלי תפקידים במערכת בתי המשפט ועובדי שורתי הביטחון. מסלולים אלה מיועדים למעוניינים להרחיב את הידע המקצועי הרלוונטי למילוי התפקיד או להתקדמות לתפקידים חדשים וכמו כן, למעוניינים לקדם את הקריירה דרך עלייה בדרגה מקצועית.


מסלולי לימוד


קיימים מגוון של מסלולים לתואר שני שהם ייעודיים למגזר הציבורי, אולם מרבית התכניות הייעודיות הללו הן בתחומים מדיניים וניהוליים, מתוך שאיפה להתאים לעולם התוכן של המשתתפים ולסייע להם להעמיק את סל הכלים המקצועי לצורך ייעול עבודתם הציבורית. הנה כמה מן התחומים הנלמדים במסלולים הייעודיים שניתן למצוא במוסדות השונים:


מינהל ומדיניות ציבורית: סטודנטים בתואר שני במינהל ומדיניות ציבורית לומדים על סוגיות מדיניות, כלכליות ומשפטיות הנוגעות להתנהלות ארגונים בסקטור הציבורי. נלמדים עקרונות בענפים כגון ביקורת פנימית, משאבי אנוש, תכנון תקציבים, משפט ציבורי וכלכלה מדינית.


מדעי המדינה: מסלולים לתואר שני במדעי המדינה מתאימים למעוניינים להעמיק בסוגיות הנוגעות לפוליטיקה ולממשל ולהרחיב את ידיעתם אודות הפעילות הממשלתית והציבורית בארץ ובעולם. הם מפתחים מיומנויות מחקר וניתוח שנוגעות לתופעות הפוליטיות וכן לתהליכים כלכליים, חברתיים וארגוניים הנובעים מהן.


דיפלומטיה: בתכניות לתואר שני בדיפלומטיה יכולים הסטודנטים להעמיק את הידע בתחום ניהול הקונפליקטים וקבלת ההחלטות בזירה המדינית תוך לימוד סוגיות אזוריות וכלכליות רלוונטיות ובחינת אסטרטגיות הסברה וקביעת מדיניות.

 

מתכונת הלימוד


בהתאם להנחיות נציבות שירות המדינה, אורך תכניות אלה הוא עד שנתיים. לעובדים שאושר להם הדבר באופן מיוחד, ישנה אפשרות לגרירת התואר עד שלוש שנים. במוסדות לימוד רבים מתקיימות תכניות מרוכזות שאורכן הוא כשנה קלנדרית אחת. במסגרת זו הסטודנטים לומדים בשלושה סמסטרים רצופים הכוללים גם לימודים בחודשי הקיץ.


בחלק מן המקרים התואר מתקיים בקבוצות ייעודיות קטנות שבהן לומדים יחד סטודנטים מאותו ארגון. הקבוצות לומדות באופן מרוכז, לרוב ביום שבועי אחד, מה שמאפשר היעדרות מצומצמת בהיקפה מן העבודה וכן תמיכה ללמידת עמיתים יחד עם חברים מאותה מסגרת. באופן זה מתאפשרת גם התאמת התכנים לצורכי הארגון, כגון מתן דוגמאות מתוך אירועים מן השטח הרלוונטיים לעובדים ולשגרת העבודה שלהם.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המסלולים והמוסדות. לרוב יש צורך בתואר ראשון בתחום רלוונטי בממוצע ציונים גבוה (שלרוב נע בין 80 – 85 אולם יכול להיות גבוה מטווח זה.). במקרים בהם תחום התואר הראשון שונה מזה של התואר השני, בדרך כלל המועמדים נדרשים להשלמות לפי שוקלי מוסד הלימוד.


לרוב ישנה גם דרישה לניסיון מתאים של מספר שנים בעבודה במסגרות שונות במגזר הציבורי. המועמדים עוברים ראיון קבלה שבו עליהם להציג המלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים.


בהתאם להחלטת נציבות שירות המדינה עובדי מדינה שקיבלו סיוע במימון התואר הראשון נדרשים להמתין פרק זמן של שנתיים לפחות בין מועד סיום התואר הראשון עד לתחילת התואר השני. הנחיה זו מתייחסת רק למי שזכו למלגות לימודים, אפשרות להיעדרות בשכר או סיוע נוסף מסוג זה מטעם נציבות שירות המדינה, עבור שנה אחת או יותר בתואר הראשון. הוראה זו מתייחסת גם לעובדי ציבור שברשותם תואר שני ומעוניינים להמשיך לתואר מוסמך נוסף, במקרים אלה עליהם להוכיח כי תחום התואר הנוסף בעל תרומה משמעותית למילוי התפקיד ולהעלאה של הרמה המקצועית.

 

שכר לימוד


במקרים רבים העובדים זכאים להשתתפות בשכר הלימוד מצד משרדי הממשלה וכן זכאים להיעדרות בשכר לצורכי התואר. הטבות נוספות אותן הם יכולים לקבל כוללות החזרי הוצאות נסיעה ללימודים בתחבורה הציבורית או הרכב הפרטי, לעובדים שלומדים ברשות מקומית שאינה זו שבה הם מתגוררים או עובדים.


נוסף על כך, הסטודנטים זכאים לקבל מלגות עובדי מדינה. מלגות אלה מוענקות על ידי גורמים שונים כגון על ידי המוסדות האקדמיים עצמם וכן מטעם ארגונים וקרנות שונים.

 

תעודה


סוג התואר המוענק לבוגרים משתנה בהתאם למסלול הנבחר. לרוב מוענק תואר שני MA, במסלולים לתואר שני במנהל עסקים ניתן תואר שני מסוג MBA. לצורך קבלת התואר יש לעמוד בכל החובות האקדמיים לרבות מעבר כל הקורסים והבחינות והגשת עבודת הגמר או התזה בהצלחה.


במקרים רבים, השלמת תואר שני יכולה לתרום להעלאת שכר עובדי מדינה, שכן תואר מוסמך יכול לאפשר באותם מקרים עלייה בדרגת שכר בהתאם לזכויותיהם של אותם עובדים.


מוסדות לימוד


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לעובדים במגזר הציבורי לפתוח תכניות ייעודיות עבור ארגון או משרד מסוים. כך ניתן למצוא תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית, עם אפשרות לבחור במגמת שלטון מקומי. ניתן ללמוד במסלול עם או ללא תזה. כמו כן קיימת תכנית לתואר שני בדמוקרטיה שגם היא מתאימה לעובדי הסקטור. הלימוד נעשה לרוב בקבוצות קטנות והומוגניות של עובדים מאותו משרד או ארגון. הקבוצה לומדת את אותם הקורסים יחד עד לסיום התואר, בדרך כלל ביום שבועי אחד, מה שמאפשר היעדרות מעטה יחסית מן המשרד. מרכזי הלימוד של האוניברסיטה פזורים ברחבי הארץ. בחלק מן המקרים ניתן לערוך את תכניות הלימוד גם במשרדים עצמם ולא בקמפוסים של האוניברסיטה.

 

אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטה מציעים לעובדי המגזר הציבורי תכנית לתואר שני במינהל ומדיניות ציבורית. במסלול זה מתמקדים בהענקת כלים רב תחומיים לעובדים כדי לסייע להם להתמודד עם בעיות מקצועיות ולקדם את הקריירה. אורך תכנית זו שנה אחת בלבד ובה סמסטר קיץ. בתכנית נכללים גם תכנים פרקטיים כגון סיורים לימודיים, בין היתר למשכן הכנסת. בבית הספר למדעי המדינה שבו פועלת התכנית מתקיימים מסלולים נוספים כגון תואר שני למנהלים בתחום זה, תואר שני עם התמחות במינהל שלטון מקומי, תואר שני בלימודי דמוקרטיה ועוד.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטת בר אילן מתקיימות מספר תכניות מסוג זה, קיימת תכנית ללא תזה לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית במסגרת תואר שני במדעי המדינה, המיועדת לאנשי מערכת הביטחון; תכנית מיוחדת לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית המיועדת לעובדים במשרדי הממשלה; ותכנית לתואר שני במנהל עסקים למנהלים (Executive MBA) שמתאימה במיוחד למנהלים מהמגזר הציבורי תוך פיתוח חשיבה ניהולית רב תחומית.

 

אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטה מתקיימת תכנית לימודים אקזקוטיביים לתואר שני בדיפלומטיה, במסגרת החוג למדעי המדינה. זוהי תכנית לנושאי תפקידים במערכת הדיפלומטית, בשירות הציבורי ובמערכת הכלכלית ובה עוסקים בקישור בין אסטרטגיה צבאית למדיניות חוץ. הסטודנטים רוכשים ידע אודות תהליכים בזירה הביטחונית הבין לאומית ובארגונים עולמיים פרטיים וציבוריים. נוסף על כך פועלת תכנית תואר שני במדיניות ציבורית במסלול מובילי מדיניות המיועד לממלאי תפקידים בכירים. היא מתקיימת במסלול מרוכז שאורכו כשנה אחת. בתכנית שמים דגש על הרב תחומיות של המדיניות הציבורית וסוקרים היבטים כלכליים, חברתיים ומשפטיים שלה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני לעובדי מדינה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני לעובדי מדינה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp