רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי מידענות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מידענות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי מידענות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מידענות


עלייתו של האינטרנט מאפשרת מלבד איסוף נתונים בקנה מידה חסר תקדים, גם הנגשה של הידע למגוון אוכלוסיות. מסיבה זו, אם פעם מדעי המידע סבבו בעיקר סביב ניהול וארגון ספריות, כיום מדובר בתחום דעת מרכזי גם בארגונים רבים נוספים, כולל בהייטק ובגופים ציבוריים שונים.


לימודי מידענות מתאפשרים הן כמקבץ או התמחות בתואר ראשון, או כחוג בתואר דו חוגי, והן במסגרת לימודי תעודה, המיועדים על פי רוב לאקדמאים.


מסיבה זו, תנאי הקבלה משתנים מאוד ממוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם לתכנית הלימודים ולתעודה המתקבלת בסיום. כאן ניתן לקרוא על תנאי הקבלה ללימודי התחום באופן אקדמי וכן באופן מקצועי.


לימודים אקדמיים


אוניברסיטת חיפה: ניתן להשתתף בלימודי התחום באוניברסיטה זו, בתכנית למידענות וספרנות שמתקיימת בפקולטה למדעי הרוח. אל התכנית, שפתוחה להרשמה לתלמידי תואר ראשון ושני, הסטודנטים יכולים להירשם בתור מקבץ כחלק מהתואר הראשון בלימודים רב תחומיים, וכן בתחומים נוספים בהם הדבר מתאפשר. ניתן ללמוד במקבץ מצומצם או במקבץ מורחב, כאשר היקף נקודות הזכות במקבץ מצומצם עומד על 20 נקודות זכות, ובמקבץ המורחב על 40 נקודות זכות. משך התכנית כשנתיים, כאשר יש לעמוד בתנאי מעבר משנה לשנה. יש לסיים את שנה א' בממוצע 80 לפחות, כאשר מי שמסיימים בממוצע 76 ומעלה מחויבים בהשתתפות בקורסי בחירה נוספים. קיימת חובת נוכחות מלאה, בכל ההרצאות.


דרישות הסף לקבלה לתכנית כוללות שליטה באנגלית ובעברית ברמה גבוהה, כאשר רצוי לדעת גם שפה זרה נוספת. כמו כן, על המועמדים להחזיק במיומנויות מחשב ברמה בסיסית, הנבחנות בתחילת התואר. דרישה נוספת מהמועמדים היא מעבר ראיון אישי, במהלכו בוחנים את התאמת המועמד לתחום. ניסיון מעשי בידענות או בספרנות יכולים להוות יתרון בעת הקבלה.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה זו מוצעים הלימודים במסגרת תכנית מורחבת, או לחילופין בשני מסלולים דו ראשיים: בלימודי מידע וטכנולוגיות אינטרנט, או בלימודי מידענות בלבד.


על מנת להתקבל לכל המסלולים, יש להחזיק בממוצע בגרויות של 95 ומעלה, ולהציג ציון במבחן אמיר"ם של 185 או יותר – המראה על שליטה רצויה בשפה האנגלית.


התכנית המורחבת כוללת העמקה בסוגיות מרכזיות בארגון, אחזור ואיתור של מידע, וכן סקירת היבטים שונים של טכנולוגיות אינטרנט. התכנית המורחבת מאפשרת לסטודנטים להתמקד בטכנולוגיות מידע ואינטרנט, כאשר לשם כך הם משתתפים בקורסים בתכנות, ביניהם פיתוח צד לקוח, פיתוח צד שרת, ועוד. הם רוכשים שליטה בשימוש בשפות תגיות כגון HTML ו – CSS, המשמשות לבניית אתרים בווב, וכן לומדים להשתמש בשפת C#, JavaScript, ועוד.


חלק מתכנית הלימודים כולל קבלת היכרות עם מסדי נתוני עתק, וביג דאטה, וכן עם מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד פתוח כגון וורדפרס.


המסלול הדו ראשי מתקיים, כאמור, בשתי התמחויות, במסלול מובנה ובמסלול לא מובנה. המסלול המובנה נלמד בהיקף 50 נקודות זכות, ואותו יש לשלב עם אחת מהמחלקות: מזרח תיכון, ארץ ישראל, ניהול, היסטוריה או לימודים קלאסיים. מי שלומדים במסלול המשולב עם לימודים קלאסיים עשויים להיות זכאים למלגה דרך מחלקה זו.


הלימודים במסלול הלא מובנה, שהיקפם 54 נקודות זכות, מתאפשרים עם כל מחלקות האוניברסיטה בהן נלמדות מינימום 54 נקודות זכות.


ההתמחות בלימודי מידע וטכנולוגיות אינטרנט מאפשרת לסטודנטים להרחיב את ידיעותיהם גם בהיבטים הטכנולוגיים הקשורים במידע, בתקופתנו בה קיימת הצפת נתונים ובעיות אמינות. גם במסגרת מסלול זה הסטודנטים משתתפים בקורסי תכנות, שמאפשרים להם לפתח יישומי ווב, ללמוד כיצד לבנות אתרי אינטרנט ולעסוק בניהול מערכות מידע, תוך שמירה על עקרונות מדעי המידע. הלימודים האקדמיים מאפשרים לבוגרים לטפח יכולות מחקריות, וכך להשתלב בהמשך בלימודי תארים מתקדמים בתחום.


ההתמחות במידענות מאפשרת להעמיק בארגונו, הפצתו, דלייתו, איתורו ועיבודו של מידע. תכנית הלימודים בהתמחות זו מתמקדת בהכשרת הסטודנטים לעבודה בספריות, ובחברות שמנהלות מאגרי מידע גדולים (שמספרן כיום הולך וגדל). הם רוכשים אוריינות מחשב ומיומנויות טכנולוגיות, ולומדים לשלוט בשפות חיפוש בפלטפורמות שונות, בספרים, בדיגיטל, וכן באודיו ויזואלי.


לימודי תעודה


אורנים המכללה האקדמית לחינוך (טבעון): ביחידה ללימודי חוץ של המכללה, מוצע קורס מידענות, ספרנות וניהול ידע המיועד לאקדמאים, אנשי חינוך, עובדי הוראה ומורים, כולל מי שנמצאים בשנת שבתון. כמו כן, יכולים להתקבל גם מי שברשותם תעודת בגרות, ללא רקע אקדמי.


עם זאת, מי שמתקבלים על בסיס תעודת בגרות בלבד, נדרשים להשלים גם לימודי העשרה בהיקף 10 ש"ש. התכנית ללא לימודי העשרה כוללת 24 ש"ש, שהן 672 שעות אקדמיות.


מטרתה של תכנית הלימודים לאפשר לאקדמאים לבצע הסבה מקצועית לתחום המידענות והספרנות, ולפעול בתחום בגופים ציבוריים שונים, כולל כאלו העוסקים בחינוך, תרבות, וממשל.


במהלך התכנית, הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות לצורך ארגון, איתור והערכת מידע. כמו כן, הם לומדים להכיר תיאוריות עכשוויות בתחום, וכיצד ליישם אותן פרקטית כדי לתכנן, להקים ולנהל ספריות ומרכזי מידע. כחלק מההכשרה, הם רוכשים הבנה מעמיקה בתפקיד החברתי של הספריה.


חלק חשוב מהלימודים כולל קבלת הבנה מעמיקה בעקרונות חופש הביטוי, הגישה החופשית לאינפורמציה, וכן עמידה בכללי זכויות יוצרים ופרטיות, שמתקיימים בחברה דמוקרטית.


תפנית – האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): קורס ניהול משאבי המידע בארגון מתקיים בתפנית, בית הספר למנהלים בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. הקורס מתאים לאקדמאים מתחומים מגוונים, שמעוניינים להתמחות במקצוע זה.


דרישות הסף מהמועמדים כוללות שליטה ביישומי מחשב, ומיומנויות שימוש באינטרנט. כמו כן, על המועמדים להחזיק בידיעה ברמה גבוהה של השפה האנגלית. נוסף על כך, נערך ראיון אישי עם המועמדים על מנת לבדוק את התאמתם לקורס.


ההכשרה המוקנית לסטודנטים במהלך הלימודים, מאפשרת להם לפתח את הכישורים הנדרשים לצורך עיסוק בארגונים ובחברות שונים, כולל ספריות ומרכזי מידע, אך גם בארגונים ציבוריים ובחברות הייטק בהן עוסקים במדעי הנתונים.


הסטודנטים רוכשים היכרות עם מקורות מידע שונים, הן באינטרנט והן מחוצה לו. תכנית הלימודים סובבת גם סביב קבלת יכולות טכנולוגיות, לעבודה באינטרנט ופלטפורמות וירטואליות שונות. מלבד זאת, הם לומדים על סוגים שונים של מידע: אקדמי, עסקי, טכנולוגי, ממשלתי, וכן על מודיעין עסקי תחרותי, וכן מקבלים כלים לקידום ולשיווק עצמי, לניהול היבטים שונים בתחום, ועוד.

 

אפשרויות תעסוקה

 

מסיימי הלימודים בתחום יכולים לעבוד בספריות ומאגרי מידע, כמו גם במגוון גופים וארגונים שעושים שימוש במאגרי נתונים גדולים וזקוקים לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לתכנן, לארגן ולנהל אותם. השכר משתנה בהתאם למקום העבודה, וכן בהתאם לרמת הותק והניסיון.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי מידענות?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי מידענות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp