מלגת האגודה האנגלו ישראלית

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגת האגודה האנגלו ישראלית ללימודים בבריטניה

 

האגודה האנגלו ישראלית פועלת לחיזוק הקשר בין ישראל לבריטניה. היא פעילה במישורים שונים בתחומי החינוך, החברה וההסברה לישראל ובין היתר שואפת לסייע לסטודנטים במהלך הלימודים האקדמיים. בקרן מציעים סיוע לסטודנטים ישראלים מצטיינים שמעוניינים לקחת חלק במחקר במוסדות אקדמיים בבריטניה. במקביל, מוצע סיוע לסטודנטים בריטים במטרה לעודד אותם לקחת חלק בלימודים בישראל. כך מתאפשר לאותם צעירים להיחשף ממקור ראשון לחיים בישראל ואף לשמש בהמשך 'שגרירים' של המדינה ולהציג אותה באור חיובי בעולם וכן להילחם בהסתה.


הסיוע שמעניקה הקרן לישראלים מיועד לסטודנטים מצטיינים שלומדים לתארים מתקדמים. באגודה שואפים לטפח את אותם סטודנטים וכך לקדם מחקרים בתחומים משמעותיים, יצירתיים ובעלי יסוד של חדשנות. בעזרת הסיוע יכולים הסטודנטים הישראלים להגיע להישגים משמעותיים במחקרים מובילים בתחומים שונים. כמו כן, מאמרים של סטודנטים שלקחו חלק בתכנית התפרסמו לאורך שנות הפעילות בכתבי עת בעולם.

 

אודות האגודה


האגודה האנגלו ישראלית (Anglo-Israeli Association) היא עמותה בריטית אשר נוסדה לפני למעלה מ – 70 שנה ומתמקדת בפיתוח קשרים בין ישראל לבריטניה. אחת המטרות המרכזיות שלה היא קידום ידע אודות ישראל בבריטניה והיכרות עם המדינה ותרבותה. הדבר נעשה בין היתר דרך עידוד פעילויות ויוזמות המשותפות לשתי המדינות.


את האגודה הקים וינדהאם דידס, שהיה המזכיר הראשי בממשלה בתקופת המנדט הבריטי. הוא היה תומך נלהב של הציונות ושאף לעודד תכניות חינוכיות בעזרתן יוכלו צעירים בריטים להכיר את ישראל באופן מלא ומעמיק יותר. כמו כן, שאף כי ישראלים יכירו טוב יותר את התרבות הבריטית. לאורך השנים פעלה האגודה שייסד לעידוד יוזמות מסוג זה בקרב אוכלוסיות מגוונות, מדתות ומגזרים שונים.


כחלק מפעילותה לעידוד הקשרים בין המדינות מציעה העמותה מדי שנה מלגות לימודים לעשרות סטודנטים בארץ ובבריטניה. נוסף על הסיוע לסטודנטים, פועלת האגודה במישורים נוספים כגון עריכת סמינרים וכנסים העוסקים בישראל ברחבי בריטניה והוצאה לאור של כתב עת שנתי.

 

מסלולי הקרן


בקרן שני מסלולים עיקריים לסיוע לסטודנטים. האחד מיועד לישראלים המעוניינים ללמוד מעבר לים והאחר לסטודנטים זרים מבריטניה שברצונם ללמוד בארץ.


קרן קנת' לינדזי

 

בקרן זו מסייעים לסטודנטים ישראלים הלומדים לתארים מתקדמים. בקרן נכללות מלגות לתואר שני וכן לתואר שלישי. הן ניתנות ללומדים מגוון של תחומי ידע כגון מדעי החברה, מדעים ועוד. המטרה המרכזית של המענק היא עידוד שיתופי פעולה אקדמיים ותרבותיים בין המדינות.


המלגות ללימודים בחו"ל שמציעים בקרן מיועדות לישראלים המעוניינים ללמוד באוניברסיטאות ומוסדות נוספים להשכלה גבוהה בבריטניה. הן ניתנות מדי שנה לקבוצה מצומצמת של סטודנטים ישראלים.


מהם התנאים לקבלה?


כדי להיות זכאים לתמיכת הקרן ולקבלת מלגות מחקר אלה, על המועמדים להירשם ללימודים במעמד סטודנטים מן המניין ובהיקף לימודים מלאים במוסדות אקדמיים בבריטניה. כחלק מתהליך הגשת המועמדות עליהם לספק אישורים על כתובת המגורים בבריטניה במהלך הלימודים במדינה. נוסף על כך, עליהם להגיש מספר מסמכים ואישורים אל הקרן. יש צורך לצרף את המסמכים הבאים:

 

 

  • קורות חיים המפרטים את הרקע הלימודי של המועמדים, וכן ניסיון במסגרת השירות הצבאי ופעילות התנדבותית וחברתית.
  • עותק של מכתב הקבלה לאוניברסיטה בבריטניה שבה מתקיימים הלימודים

 

  • שתי המלצות. הן יכולות להיות המלצות אקדמיות ממרצים או לחלופין המלצות ממעסיקים, מפקדים בצבא או גורמים דומים נוספים.

 

  • מכתב אישי ובו מפרטים המועמדים אודות הרקע האישי שלהם, כגון תחומי עניין, הסיבות לבחירה במסלול הלימודים המחקרי המסוים ומידע נוסף שיכול להוות שיקול בבחירתם לתמיכת הקרן.

 

  • מכתב נוסף ובו מצוינים כל הפרטים האישיים לרבות כתובת מגורים ופרטי קשר בעת הלימודים בחו"ל, וכן פירוט על מגבלות רפואיות כלשהן במקרה וקיימות. אם מתלויים אל הסטודנטים במהלך הלימודים גם בן או בת זוג וילדים, יש לציין זאת במכתב.


לכמה זמן התמיכה? כמה פעמים ניתן להיעזר בקרן במהלך הלימודים?


הסיוע מוענק על ידי הקרן לפרק זמן של שנה אקדמית אחת בלבד. במקרים שבהם התואר נפרש על פני זמן ארוך משנה אחת, הסטודנטים יכולים להגיש בקשה חוזרת לסיוע הכלכלי בשנה העוקבת ללימודיהם. בעת הגשת הבקשה החוזרת, יש לצרף את טופס ההרשמה פעם נוספת, וכן לכלול דיווחים מהמוסד האקדמי על הישגים לימודיים המפרטות את התקדמותם במחקר. כמו כן עליהם לצרף מכתב אישי ובו לתאר את ההתקדמות האישית במחקר מנקודת מבטם וכן לפרט פעילות חברתית וקהילתית שבה לקחו חלק במהלך השנה האחרונה.


מה גובה הסיוע?


גובה הסיוע הכלכלי נע סין 500 – 2,000 ליש"ט (שהם בין 2180 – 8700 שקלים). יש לציין כי הסכום עשוי להשתנות בהתאם לצורכי הקרן ולתקציביה.


כיצד מגישים את הבקשה?


את הבקשות למועמדות לתכנית זו יש להגיש באופן מודפס ולשלוח למשרדי הקרן בבריטניה. יש צורך בצירוף כל המסמכים הנדרשים בשלושה עותקים מודפסים. שליחת הבקשות נעשית מדי שנה עד ל – 30 באפריל. הטפסים למילוי הפרטים האישיים זמינים למועמדים באתר הקרן. כמו כן, באתר הקרן מפורטים על הפרטים אודות שליחת הבקשות, כגון כתובת המשלוח.

 

קרן וינדהאם דידס לסטודנטים מבריטניה


בעמותה מציעים כמות מצומצמת של מלגות המיועדות לסטודנטים בריטיים המעוניינים לקחת חלק בלימודים אקדמיים בישראל. מטרת סיוע זה ביא בעיקר לכסות את עלויות הנסיעה וההוצאות של הסטודנטים בזמן מגוריהם בישראל.


למי מיועד הסיוע?

 

מסלול זה של האגודה פונה לצעירים ולצעירות בריטיים, מתחת לגיל 35 שנים, שהם בוגרי תואר אקדמי ממוסדות אקדמיים בבריטניה. קיימת עדיפות למועמדים שזהו ביקורם הראשון בישראל.


מטרת סיוע זה אינה לממן את ההשתתפות בקורסים ותכניות קיץ בארץ, אלא למימון חלקי של הוצאות נסיעה ומחייה.


התמיכה ניתנת בדרך כלל על השתתפות בקורסים, סמסטרים בישראל או תכניות קיץ מיוחדות. המועמדים צריכים לשהות בארץ לצורכי לימודים למשך לפחות שישה שבועות תוך פרק זמן של עד שנה אחת ממועד קבלת הסיוע.


על המסלול בארץ שבו לוקחים חלק בסטודנטים להוות חלק מתאים ומוכר במסגרת התואר בו הם לומדים. במקרים מסוימים, נשקלת קבלתם של סטודנטים בריטים ללימודי רפואה המעוניינים לקחת חלק בהתנסויות קצרות במערכת הבריאות הישראלית. לאחר שובם מישראל, עליהם להגיש גם דיווח אישי על לימודיהם וההישגים האישיים, עד שנה ממועד חזרתם.


מה גובה הסיוע?

 

התמיכה הכלכלית במסלול על שם וינדהאם דידס מגיעה לגובה של עד 2,000 ליש"ט (שהם כ – 8,700 שקלים). כאמור, סכום זה נועד לכיסוי עלויות הטיסה ולסיוע במימון הוצאות מחיה ומגורים בזמן הלימודים בארץ.

 

Whatsapp Whatsapp