רוצה פרטים על לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ארץ ישראל ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי


מועמדים ללימודי ארץ ישראל בדרך כלל מתקבלים לתואר על סמך שקלול ציוני הפסיכומטרי והבגרויות. עם זאת, במוסדות לימוד רבים מאפשרים למועמדים להתקבל גם ללא פסיכומטרי מתוך שאיפה להקל את תהליך הקבלה ולאפשר למועמדים עם נתוני קבלה גבוהים לקבל פטור מן הבחינה.


מועמדים המעוניינים בלימודים ללא פסיכומטרי לרוב נדרשים בממוצע בגרויות גבוה במיוחד. בחוג זה ממוצע הבגרות משתנה ממוסד למוסד אך נע לרוב בין 85 – 95. כמו כן, קיימות אפשרויות נוספות למי שמעוניינים בפטור מן הבחינה, כגון מעבר מכינות או בחינות מיון פנימיות במוסדות. במקרים מסוימים גם מועמדים מעל גיל 30 זכאים לקבל פטור מן הבחינה, אם בידיהם נתוני קבלה מתאימים.


נוסף על כך, במוסדות לימוד רבים מציעים תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל במתכונת מיוחדת, כחלק ממתווה המוסדות להתמודדות עם משבר הקורונה, בו בוטלה בחינת מועד אפריל 2020. כדי להקל על מועמדים אלה ולמנוע פגיעה בתהליך קבלתם לתואר, מוצעים להם תנאי קבלה מקלים שמתבססים לרוב על ממוצע בגרות בלבד.


שימו לב – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות הישר אל מוסדות הלימוד לקבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי הקבלה ללימודים אלה.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

במסגרת החוג לארץ ישראל וארכיאולוגיה של אוניברסיטת אריאל, מועמדים יכולים להתקבל גם על סמך תעודת בגרות בלבד. ממוצע הבגרות הנחוץ לקבלה במסלול זה הוא 85 ומעלה. כמו כן, מתאפשרת קבלה להנדסאים (מדופלמים בלבד) על סמך ממוצע 85 ומעלה. על כל המועמדים להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד וכן להגיע לרמת "פטור" באנגלית עד לסיום שנה ב' לתואר. יש לציין כי מאחר ומדובר במסלול דו חוגי, על המועמדים לעמוד בסף קבלה של החוג הגבוה מבין השניים בשילוב. הסטודנטים נדרשים לשלב את לימודיהם עם חוג נוסף מתוך מקצועות שונים.

המכללה האקדמית אשקלון

במכללה האקדמית אשקלון מאפשרים למועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה להתקבל ללא פסיכומטרי, יש צורך גם ברמת אנגלית של "בסיסי ב'" לפחות. רף הציונים משתנה מעת לעת, כאשר הקבלה עצמה נעשית על ידי וועדת הקבלה של המכללה בהתאם לתנאים הנקבעים על ידי החוג. כמו כן, מדובר במסלול דו חוגי והמועמדים נדרשים לעמוד גם בדרישות של החוג השני בו הם מעוניינים ללמוד.

המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן)

סטודנטים המעוניינים להתקבל למחלקה זו יכולים לעשות זאת על סמך ציוני הבגרות, יש צורך בבגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה, ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה. כמו כן יש צורך במעבר ראיון קבלה. מועמדים מעל גיל 30 מתקבלים על סמך מכינת 30+ או על סמך בגרות מלאה בממוצע 78 ומעלה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. כל המועמדים במסלולי קבלה אלה נדרשים להיבחן במבחן סיווג באנגלית, כגון מבחן אמיר"ם או אמי"ר.

המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא)

במכללה האקדמית פועל החוג ללימודי ארץ ישראל שבו מכשירים מורים ומורות לתחום זה, במסגרת תואר ראשון B.Ed. הכולל תעודת הוראה. הקבלה על סמך בגרות בלבד נעשית בהתאם למסלול בו מעוניינים הסטודנטים להתמחות. במסלולים ליסודי, על יסודי, חינוך מיוחד והגיל הרך נדרש ממוצע 87 ומעלה. במסלול חינוך בלתי פורמלי וקידום נוער יש צורך בממוצע 85. יש לציין כי בחלק מן המסלולים המועמדים נדרשים לעמוד בתהליכי מיון נוספים, לרבות ראיונות אישיים וקבוצתיים.

אוניברסיטת חיפה

בעקבות משבר הקורונה עדכנו באוניברסיטת חיפה את תנאי הקבלה ללימודים כדי לסייע למי שבחינת הפסיכומטרי שלהם בוטלה, מועמדים אלה נדרשים לעמוד בבחינת קבלה חוגית והם מתקבלים על סמך ממוצע הבגרות שלהם, לפי החלטת האוניברסיטה. כמו כן, מועמדים אלה נדרשים לעמוד ברמות האנגלית והעברית הנדרשות בחוג ולעבור מבחני סיווג בשפות אלה.

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד במסלול חד חוגי בתחום זה או בתכנית משולבת עם ארכיאולוגיה. ניתן להתקבל ללימודים על סמך תעודת בגרות מלאה בממוצע של לפחות 90. מועמדים שהם בעלי תעודת מורי דרך שבידיהם תעודת בגרות בממוצע ציונים 85 ומעלה פטורים גם הם מן הבחינה ומתקבלים על סמך הבגרות.

המכללה האקדמית אורנים (טבעון)

במכללה האקדמית אורנים מתקיימים הלימודים בתחום זה במסגרת לימודי הוראת B.Ed שבהם מקבלים תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי. בין מסלולי הקבלה האפשריים ללימודים אלה מועמדים יכולים להתקבל על סמך בגרות מלאה בממוצע 93 ומעלה, שבה בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד וכן מקצוע בגרות מורחב ברמה של 5 יחידות לימוד.

המכללה האקדמית הרצוג (אלון שבות, מגדל עוז)

במכללה האקדמית הרצוג מתקיימים לימודים בתחום זה במסגרת לימודי הוראה ותעודת הוראה, מדובר במוסד לימודים לדתיים ולחרדים שבו לומדים גברים ונשים בהפרדה. במכללה זו מועמדים שברשותם תעודת בגרות מלאה בממוצע גבוה במיוחד פטורים מפסיכומטרי, כמו כן יש לעבור ראיון אישי וועדת קבלה. ממוצע הבגרות הנדרש נקבע על ידי מוסד הלימוד ומשתנה משנה לשנה.

 

תכנית הלימודים


בלימודים אלה מתמקדים הסטודנטים במגוון היבטים של הארץ, לרבות גיאוגרפיה, תהליכים היסטוריים לאורך הדורות, תרבויות ודתות וכן סוגיות סביבתיות אופייניות לאזור. הסטודנטים בוחנים סוגיות מרכזיות מתוך ענפים משיקים במדעי החברה כגון היסטוריה, ארכיאולוגיה, תרבות, יהדות ועוד. כמו כן הם מתוודעים לאתרים לאומיים והיסטוריים, לשרידים מתקופות קדומות, אתרי קודש וכן אתרי טבע. דרך כל אלה הם לומדים על התפתחויות תרבותיות, דתיות וחברתיות לאורך הדורות ועל האופן בו התעצבה ארץ ישראל באותן שנים עד ימינו.


לעיתים הלימודים משולבים עם תחומים משיקים נוספים כגון ארכיאולוגיה, תיירות או לימודי יהדות. באופן זה הסטודנטים יכולים להתמקד בתופעות ייחודיות באותו תחום המאפיינות את ארץ ישראל וכך להרחיב את הידע שברשותם.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. במסלולים ללימודי הוראה אורך הלימודים הוא ארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת לביצוע סטאז' במערכת החינוך.


במקרים מסוימים הלימודים מתקיימים במתכונת דו חוגית. במסגרת זו הסטודנטים משלבים חוג בתחום נוסף שיכול להיות מתוך מדעי הרוח כגון לימודי גיאוגרפיה, לימודי סביבה, לימודי מזרח תיכון ועוד, או לימודים ממדעי החברה השונים.


במהלך הלימודים משולבים קורסים עיוניים יחד עם קורסים מעשיים שבהם הסטודנטים מסיירים באתרים מרכזיים בארץ, וכן חפירות ארכיאולוגיות באתרים שונים. לעיתים נכלל בתואר גם קורס מורי דרך, שבו ניתן לקבל תעודה מטעם משרד התרבות. בקורסים אלה נחשפים לאתרי תיירות מבוקשים ולומדים על תהליכי הדרכת תיירים מקבוצות ואוכלוסיות שונות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ארץ ישראל בלי פסיכומטרי

Whatsapp Whatsapp