רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל


המרחב הארצישראלי בעל מאפיינים היסטוריים, גיאוגרפיים, פוליטיים וסביבתיים ייחודיים: לאורך אלפיים השנים האחרונות, עברו והתגוררו כאן עמים שונים, שחלקם חיים באזור עד היום. האירועים ההיסטוריים המכוננים שהתחוללו באזור זה, מאפשרים גם הם להתבונן, ללמוד ולחקור את תולדות המקום מנקודות מבט רבות.


התכניות ללימודי ארץ ישראל, המוצעות במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, עוסקות בסקירת היבטים שונים אלו תוך הסתכלות אינטר דיסציפלינרית ורב תחומית. במהלך הלימודים, הטודנטים רוכשים היכרות עם תכנים ותיאוריות מעולמות האנתרופולוגיה, הסוציולוגיה, הגיאוגרפיה, הארכיאולוגיה, ומשלבים אותם לרוב עם לימודים מעשיים ועבודה בשטח.


הלימודים מתאימים למי שרוצים ללמד את התחום במסגרות חינוכיות או כמורי דרך, על מנת להקנות לדור הצעיר היכרות עם המרחב בו הם מתגוררים, וכן למי שרוצים לעסוק במחקר בתחום. כדי לוודא את התאמת המועמדים ללימודים אלו, מוסדות הלימוד השונים מציבים תנאי קבלה לתואר זה.


מוסדות לימוד אפשריים


בין מוסדות הלימוד בהם מוצעים לימודי התחום בארץ, ניתן למנות אוניברסיטאות ומכללות רבות, עם דרישות סף משתנות. בין היתר:


אוניברסיטת חיפה: תכנית הלימודים לתואר זה מתקיימת במסלול דו חוגי או חד חוגי, לבחירת הסטודנטים. כדי להתקבל למסלול הדו חוגי, יש להחזיק בציון משוקלל של 500 לפחות. כדי להתקבל למסלול החד חוגי, יש להחזיק בציון משוקלל של 565 לפחות.


מועמדים בעלי הישגים גבוהים במיוחד בפסיכומטרי, יכולים לקבל מלגות הצטיינות. המלגות ניתנות למועמדים בעלי ציון פסיכומטרי של 600 או יותר במסלול הדו חוגי, ו – 650 ומעלה במסלול החד חוגי.


קיים מסלול מיוחד המתאים למי שכבר עוסקים בהוראת דרך, או שיש ברשותם תעודות מהחברה להגנה הטבע.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה זו, ניתן לבחור בין שתי תכניות לימוד: לימודי ארץ ישראל, ולימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה.


התכנית ללימודי ארץ ישראל משלבת בין עולמות ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, ואף הארכיאולוגיה. בתחילת התואר, הסטודנטים רוכשים תשתית ידע בתחומים אלו, ולאחר מכן יכולים לבחור להתמחות בתקופת המקרא, תקופת הבית השני, ימי הביניים, או העת החדשה.


בתכנית הלימודים המשולבת עם ארכיאולוגיה ותרבות חומרית, הסטודנטים סוקרים מגוון מקורות היסטוריים, כדי לרכוש הבנה מעמיקה בתרבות החומרית של האדם בעבר. התכנית כוללת חפירות לימודיות, כאשר סטודנטים שמעוניינים בכך יכולים לקבל תעודת חופר המהווה הסמכה מחקרית לארכיאולוגים.


כדי להשתתף בלימודים בתכניות אלו, יש לעמוד בדרישות הסף: להציג תעודת בגרות מלאה, וציון במבחן הפסיכומטרי. מי שממוצע הבגרות שלהם גבוה מ – 90, אינם נדרשים להציג ציון פסיכומטרי. לימודי ארץ ישראל ללא פסיכומטרי מתאימים למועמדים שלהם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד, או למי שעוברים מכינה מתאימה.


כמו כן, ההישגים הרלבנטיים של בעלי השכלה אקדמית קודמת נלקחים בחשבון בעת הקבלה ללימודים.


הלימודים משלבים מסעות, סיורים וחפירות ארכיאולוגיות, ועל כן המועמדים מתבקשים להציג אישור רפואי על כך שהם מסוגלים להשתתף בכל אלו.


האקדמית כנרת (עמק הירדן): במכללה זו מוצעים לימודי ארץ ישראל המשלבים בין היבטים תיאורטיים ומעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק בימי סיור, יכולים לבחור להשתתף בקורס חפירה ארכיאולוגית, ואף יכולים להשתתף בקורס מורי דרך של משרד התיירות, הנערך במסגרת המכללה, במקביל ללימודי התואר.


כדי להשתתף בלימודים יש להציג בפגישה מול היועץ האקדמי תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי וציון מבחן אמי"ר או אמיר"ם (אם יש). מי שהישגיהם אינם גבוהים דיים, יכולים להשתתף במכינה למדעי החברה המתקיימת במסגרת המכללה.


סיום המכינה בהצלחה מאפשר גם למי שאין להם תעודת בגרות מלאה להתקבל ללימודים אלו. תנאי הקבלה למכינה כוללים תעודת סיום 12 שנות לימוד, תעודת בגרות חלקית, ומעבר ראיון אישי. כמו כן, המועמדים ניגשים לבחינת מימ"ד על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.


אוניברסיטת אריאל בשומרון: לימודי התחום באוניברסיטה זו נערכים במטרה להקנות לסטודנטים היכרות עם התרבות הרוחנית והחומרית, וכן עם ההתפתחויות ההיסטורית באזור החל מהעת העתיקה ועד העת החדשה. הלימודים הרב תחומיים משלבים בין דיסצפלינות, וביניהן גיאוגרפיה, היסטוריה עתיקה וחדשה, ארכיאולוגיה, ועוד.


נוסף על ההרצאות הפרונטליות, הסטודנטים משתתפים בקורסים מקוונים, בימי סיור בארץ ובחו"ל, וכן בחפירות ארכיאולוגיות. תכנית הלימודים באוניברסיטה מאפשרת לסטודנטים לשלב את הלימודים לתואר עם הסמכה לקראת תעודת חופר או תעודת הוראה בתחום.


התואר מתקיים במתכונת דו חוגית בלבד, כאשר תנאי הקבלה הגבוהים יותר הם הקובעים. דרישות הסף ללימודי תואר זה הן ציון קבלה משולב של הבגרות והפסיכומטרי של 530 לפחות, או לחילופין קבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד, עבור מועמדים שברשותם ממוצע של 85 או יותר. כל המועמדים נדרשים להציג תעודת בגרות ובה לפחות 4 יחידות לימוד באנגלית.


הנדסאים שמעוניינים להתקבל על סמך ציון הדיפלומה שלהם, נדרשים להחזיק גם הם בציון 85 ומעלה.


כמו כן, פועלת במסגרת האוניברסיטה מכינה קדם אקדמית, שמשכה כ – 9 חודשים. במכינה, המשתתפים רוכשים מיומנויות נחוצות לצורך הלימודים האקדמיים, ולוקחים חלק בקורסי מתמטיקה, אנגלית, כתיבה מדעית ומדעי החברה. מסיימי מכינה בממוצע 85 או יותר יכולים להתקבל.


מי שתעודת הבגרות או הפסיכומטרי שלהם אינם בשפה העברית, נדרשים לעבור בהצלחה את מבחן יע"ל בציון של 105 לפחות.


אוניברסיטת תל אביב: במסגרת אוניברסיטה זו, מתקיימים לימודי היסטוריה של עם ישראל, במהלכם סוקרים את ההיסטוריה של האזור החל מתחילת היישוב היהודי החדש. הלימודים נערכים מתוך ראיית עולם אינטר דיסצפלינרית, המאפשרת לשלב בין היבטים היסטוריים, חברתיים, כלכליים, גיאוגרפיים, וכן מעולמות לימודי האסלאם והמזרח התיכון.


כדי להשתתף בלימודים, יש להחיזק בציון 450 ומעלה בפסיכומטרי, או לחילופין בציון התאמה של 500 ומעלה. כמו כן, ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרות בלבד, אם הוא גבוה מ – 100.


מועמדים שממוצע ציוני הבגרות שלהם במקצועות ההומניים הוא 85 או יותר, ללא בונוסים, יכולים גם הם להתקבל. קבלה חריגה מתאפשרת למי שההפרש בין ציוניהם לבין חתכי הקבלה הוא של 0.5 נקודה או פחות.


קיימים גם אפיקי קבלה עבור בני 40 ומעלה בעלי זכאות לבגרות, כמו גם עבור מי שיש ברשותם השכלה אקדמית קודמת.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מקומות עבודה: בענף התיירות, במוזיאונים ובתפקידי אוצרות. כמו כן, הם יכולים לעסוק בתחום במסגרת גופים ציבוריים ופרטיים כגון קרן קיימת לישראל או רשות העתיקות.


בוגרי לימודים אלו מבוקשים גם בקרב ארגונים יהודיים בתפוצות, כגון הסוכנות היהודית.


ההסמכות הנוספות המוצעות בחלק מתכניות הלימודים, מאפשרות לבוגרים לרכוש מיומנויות שיכולות לפתוח דלתות בשוק העבודה: מי שבמסגרת לימודיהם רוכשים גם תעודת הוראה בשל"ח או במקצועות קרובים, יכולים ללמד את התחום בבתי ספר או במסגרות חינוכיות בלתי פורמליות נוספות. מי שמשתתפים בקורס מורי דרך כחלק מהלימודים, יכולים להיעזר בהסמכה כדי להתקדם בתעשיית התיירות.


מעבר לכך, הבוגרים שמתעניינים בהמשך מחקר בתחום, יכולים ללמוד לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, ארכיאולוגיה, היסטוריה של המזרח התיכון, ותחומים קרובים. מי שממשיכים גם לדוקטורט, פותחים לעצמם אפשרויות להשתלבות במשרות אקדמיות בהמשך הקריירה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי ארץ ישראל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp