רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מדעי האופטומטריה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה


אופטומטריסטים הם אנשי מקצוע מתחום הבריאות, העוסקים במערכת הראייה והתהליך המתרחש החל מהרגע בו נקלט דימוי חזותי דרך העין, ועד לשלב עיבודו במוח. הידע בו הם מחזיקים מאפשרים להם לאבחן ולבדוק בעיות ראייה שונות, וגם לתת פתרונות למי שסובלים מבעיות, הפרעות ומחלות בתפקוד העין ומערכת הראייה.


מסיבה זו, לימודי אופטומטריה הם רב תחומיים וכוללים רכישת הבנה תיאורטית מקיפה במספר תחומים מדעיים. מי שרוצים להתקבל ללימודים, נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה אותם מציבים מוסדות הלימוד.


כאן מרוכז המידע על תנאי הקבלה באוניברסיטאות ובמכללות בהם מוצעים לימודי התחום בארץ:


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)

 

לימודים התחום באוניברסיטה זו, מזכים בתואר B.Sc. באופטומטריה. הלימודים נערכים במסלול חד חוגי, ומשכם כ – 4 שנים.

 

במסגרת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים תשתית ידע מדעית נחוצה בתחומי הפיזיקה, הביולוגיה, הכימיה, האנטומיה והפיזיולוגיה וכן במקצועות פרא רפואיים קשורים.

 

הם מעמיקים בתחומי האופטיקה: הגיאומטרית, הויזואלית והפיזיקלית, וכן לומדים שיטות מחקר במדעי הראייה ושיטות בדיקת אופטומטריות שונות.


מעבר לכך, הם סוקרים מחלות שונות הפוגעות בעין ובראייה, ולומדים על סוגי פתרונות שונים: עדשות ראייה ועדשות מגע, אימון חזותי, אופטיקה מודרנית ולייזרים, וכן הלאה.


במסגרת הלימודים באוניברסיטה זו, הסטודנטים בכלל התארים נדרשים לקחת חלק ב – 5 קורסי יסוד בהיקף 10 שעות שנתיות, וכן קורס כללי אחד בהיקף 2 שעות שנתיות.


כדי להשתתף בלימודי התחום באוניברסיטת בר אילן, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:


להחזיק בתעודת בגרות מלאה, כאשר ניתן יתרון בקבלה למועמדים בעלי 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה, בציון של 80 ומעלה.


ציון הפסיכומטרי המינימלי הנדרש הוא 525, כאשר בהתאם לממוצע הבגרויות, המועמדים עשויים להידרש לציון גבוה יותר. מעבר לכך, על המועמדים להציג ציון של 85 לפחות בפרק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם, או לחילופין ציון 185 במבחן אמי"ר.


קיים מסלול קבלה ללימודי אופטומטריה ללא פסיכומטרי, עבור מועמדים בעלי ממוצע בגרויות של 103 או יותר, וכן בגרות במתמטיקה בציון 80 ומעלה ברמת 4 יחידות, ועומדים בדרישות האנגלית.


מועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף יכולים להשתתף במכינה הקדם אקדמית שפועלת במסגרת האוניברסיטה.


כמו כן, קיימת תכנית מצוינות המיועדת למועמדים בעלי הישגים גבוהים במיוחד.


המכללה האקדמית הדסה ירושלים

 

לימודי אופטומטריה לתואר B.Optom., במכללה זו, נערכים בשלוש התמחויות: ראייה, תפקודי ראייה, ובריאות העין.

 

 

  • במסגרת ההתמחות בראייה, לומדים על פתרונות ועזרי ראייה שונים, כגון משקפיים, עדשות מגע, ואביזרים מיוחדים נוספים.
  • בהתמחות בתפקודי ראייה, לומדים לאבחן ולטפל בבעיות בתפקוד העיניים: פזילה, בעיות מיקוד, הפרעות בראייה דו עינית, ועוד.
  • בהתמחות בבריאות העין, הסטודנטים מעמיקים בתחומי מחלות העיניים והראייה, ובהשפעות הבריאות הפיזיולוגית הכללית של האדם על תפקוד העין.


משך הלימודים כ – 4 שנים, ובמהלכם הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים וכן במעבדות ותרגולים. בסיום התואר, הסטודנטים נדרשים להגיש עבודות גמר.

 

על מנת להתקבל ללימודים, יש להחזיק בציון מתאם של 550 או יותר. ציון המתאם הוא שקלול של הבגרות והפסיכומטרי או מבחן ההתאמה ת.י.ל שנערך במכללה. מי שציון המתאם שלהם גבוה מ – 680, זכאים למלגת הצטיינות.


נוסף על כך, המועמדים נדרשים להציג זכאות לתעודת בגרות, ובה ציון עובר באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. לחילופין, המועמדים יכולים להציג תעודת סיום מכינה.


מי שיש ברשותם ציון גבוה בבגרות במקצוע מדעי ברמת 5 יחידות, זכאים ליתרון בקבלה.

 

בנוסף לציוני המתאם והבגרות הנחוצים, יש להחזיק בציון 550 או יותר במבחן ת.י.ל, או בפסיכומטרי הכללי. יש לשים לב כי בנוסף לציון הכללי בפסיכומטרי, יש לעבור בציון 105 לפחות את הפרק הכמותי של הבחינה.

 

עבור מועמדים ללא ציון פסיכומטרי, קיימת חובה לעבור מבחן אמי"ר או אמיר"ם לצורך שיבוץ רמת האנגלית שלהם. מועמדים שדוברים עברית כשפה שנייה, מחויבים במעבר מבחן יע"ל או מבחן ת.י.ל בעברית, לצורך קביעת רמת העברית שלהם, בציון גבוה מ – 100.

 

מי שציונם במבחן העברית הוא פחות מ – 120, מחויבים להשתתף בקורס עברית שבסיומו בחינת גמר. הקורס נמשך שני סמסטרים, ומפגשיו נפרשים על פני 4 שעות שבועיות.

 

כמו כן, על המועמדים לעמוד בהצלחה בראיון אישי מול ועדה הכוללת אנשי סגל מהחוג.

 

מי שמעוניינים להשתתף בלימודי מדעי האופטומטריה, ואינם עומדים בדרישות הסף, יכולים להשתתף במכינה ייעודית למדעים ומדעי המחשב, המתקיימת במסגרת המכללה.

 

המכינה מתאימה גם למועמדים ללימודי אופטומטריה, כאשר ציון סיום המכינה משוקלל במקום ממוצע הבגרות, לצורך הקבלה. הלימודים במכינה מכשירים את משתתפיה לקראת לימודים אקדמיים, ובמהלכם מוקנות להם מיומנויות מתמטיות, מדעיות, וכן חיזוק יכולותיהם בשפה האנגלית. בנוסף, חלק מהלימודים במכינה מוקדשים לצורך רכישת כישורי אוריינות אקדמית, שיכולים לעזור במהלך התואר בעת כתיבת עבודות אקדמיות, חיפוש מאמרים אקדמיים, קריאתם והבנתם, וכן הלאה.


משך המכינה יכול להיות בין סמסטר אחד לבין שניים, והלימודים נפרשים על פני 4 ימים בשבוע. המסלול הסמסטריאלי מיועד למי שברשותם 14 יחידות בגרות לפחות, וציון 500 במבחן ת.י.ל מטעם המכללה (או ציון פסיכומטרי מקביל). ההשתתפות מותנית במעבר ראיון קבלה אישי.


המסלול השנתי (שני סמסטרים) מיועד למי שברשותם 7 יחידות בגרות לפחות, וציון 450 במבחן ת.י.ל. כמו כן, הקבלה למסלול זה מותנית במעבר ראיון קבלה אישי.


קיימת גם אפשרות להשתתף בקדם מכינה, עבור מי שאין ברשותם בגרות כלל (או שיש ברשותם פחות מ – 7 יחידות לימוד). משך קדם המכנה הוא כ – 3 חודשים, ובמהלכה המשתתפים רוכשים את הבסיס הנדרש לצורך השתתפות במכינה ולאחר מכן בלימודי התואר.


לימודים לבנות הציבור החרדי - קמפוס שטראוס

 

קמפוס שטראוס (ירושלים): תכנית הלימודים בקמפוס שטראוס ללימודי אופטומטריה לחרדים, נערכת כשיתוף פעולה בין המכללה האקדמית הדסה, ובין מכון לומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע.

 

היקף הלימודים הוא כ – 180 נקודות זכות, והם נפרשים על פני 4 שנות לימוד. הנושאים הנלמדים במהלך התואר כוללים ידע מעולמות שונים, כולל ביולוגיה, מדעי המוח, פרמקולוגיה, סטטיסטיקה ואפידמיולוגיה, מדעי הטבע, ואף ניהול מרפאות.

 

התכנית נערכת באווירה חרדית, בקמפוס נשים ייעודי, ומותאמים במיוחד לבנות ציבור זה. כך למשל, תנאי הקבלה ללימודים בקמפוס הם זכאות לבגרות או סיום בהצלחה של מכינה קדם אקדמית, נוסף למעבר מבחן התאמה וכן ראיון אישי.

 

אפשרויות להמשך


בוגרי התואר שעומדים בכל הדרישות האקדמיות, נדרשים להגיש בקשה למשרד הבריאות כדי לקבל רישיון לעיסוק באופטומטריה, לאחר קבלת האישור הסופי ממוסד הלימודים על השלמת כל חובותיהם.


קבלת הרישיון מותנית בעמידה בבחינות עיוניות ומעשיות מטעם משרד הבריאות. מי שעוברים את הבחינות בהצלחה, יכולים לעסוק בתחום במסגרת מרפאות עיניים, בתי חולים, קופות חולים, ועוד.


בוגרים המתעניינים בקריירה מחקרית בתחום, יכולים ללמוד לתארים מתקדמים באוניברסיטאות ומכללות בארץ ובעולם. נוסף על תואר שני באופטומטריה, בין התארים המאפשרים מחקר בתחום זה ניתן למנות גם תארים שניים ודוקטורט במנהל רפואי, מדעי הרפואה, מדעי המוח, וכן נוירוביולוגיה.

 

השתתפות בלימודי תואר שני יכולה להעלות את שכר האופטומטריסטים שבוחרים במסלול זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp