רוצה פרטים על לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אופטומטריה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי


במסגרת תהליך הקבלה ללימודי אופטומטריה, המועמדים נדרשים בדרך כלל להציג ציונים בפסיכומטרי ובבגרות כאשר קבלתם מתבססת על שקלול הממוצע בין שני נתונים אלה הידוע בשם ציון התאמה. ציון המתאם הנדרש בדרך כלל נע סביב 550, אולם נתון זה משתנה בין המוסדות ומעת לעת. לצד מסלול קבלה זה, במוסדות הלימוד מאפשרים גם קבלה למועמדים ללא צורך בציון בפסיכומטרי.


מועמדים אלה יכולים להתקבל במסלולים אלטרנטיביים לקבלה המתבססים במרבית המקרים על ציוני בגרות. עליהם להציג ציון גבוה בממוצע הבגרות, כאשר בדומה למקצועות פרא רפואיים אחרים, יש צורך בציון גבוה בבגרות במתמטיקה ובבגרות במקצועות מדעיים וריאליים. במקרים אחרים, קבלתם של מועמדים ללימודי אופטומטריה אפשרית על סמך הישגיהם במכינה קדם אקדמית או על פי מבחני מיון והתאמה פנימיים שנערכים במוסדות.


נוסף על כך, בעקבות משבר הקורונה בו לא התאפשר למועמדים רבים ללימודים לגשת למבחן במועד אפריל 2020, מציעים המוסדות מסלולי לימודים ללא פסיכומטרי בהם מתאפשרת קבלה ללא צורך בהצגת ציון בבחינה זו, מתוך שאיפה להקל על אותם מועמדים ולסיים להם להתגבר על הקושי ולהתקבל לתואר. מועמדים לשנת הלימודים הקרובה תשפ"א יכולים במקרים רבים להיעזר בהקלות אלה וכך למנוע הארכת תהליך הקבלה תוך הסתמכות על הנתונים הקיימים כגון הציונים בבגרויות.


לתשומת לבכם,
תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק והעדכני ביותר בנושא זה, המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מוסד הלימוד תנאי הקבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)
באוניברסיטת בר אילן מתקיימים לימודים לתואר B.Sc. מועמדים המעוניינים להתקבל ללא פסיכומטרי נדרשים לממוצע בגרות משוקלל של לפחות 103. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד לפחות בציון 80 ומעלה. מועמדים אלה צריכים גם להציג ציון במבחן סיווג רמות בשפה האנגלית, הציון הנדרש במבחן אמי"ר הוא 185 ומעלה ובמבחן אמיר"ם הממוחשב 85 ומעלה. באוניברסיטה מפעילים גם מכינה קדם אקדמית שבה יכולים ללמוד מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, הקבלה למכינה זו נעשית על סמך ציוני בגרות חלקית, כאשר ישנה אפשרות להיבחנות בבחינת מימ"ד.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים

כדי להתקבל על סמך בגרות יש צורך בממוצע בגרות 100, בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 80 או 5 יחידות בציון 70.

 

לחלופין - ממוצע 95 ומעלה, בגרות במתמטיקה 5 יחידות 70 ומעלה או 4 יחידות 80 ומעלה וגם - בגרות במקצוע מדעי נוסף (פיזיקה, כימיה, ביולוגיה) בציון 80 ברמת 5 יחידות.

 

כל המועמדים נדרשים לראיון.

קמפוס שטראוס (ירושלים)

בקמפוס שטראוס מתקיימים לימודי אופטומטריה לחרדים לתואר B.Optom הנערכים במסלול נפרד לנשים בלבד, הלימודים מתקיימים בשיתוף עם המכללה האקדמית הדסה באווירה חרדית. מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים במסלול זה לתואר ראשון נדרשים לתעודת בגרות מלאה או לסיום מוצלח של מכינה קדם אקדמית, ואין חובה להציג ציון בפסיכומטרי. רף ציוני הבגרו משתנה משנה לשנה ויש לבררו מול מוסד הלימודים לקבלת המידע העדכני ביותר. כמו כן, על המועמדים לתכנית לעבור מבחן התאמה פנימי של מוסד הלימוד וכן לעבור ראיון אישי הנערך מול וועדת קבלה לבחינת הכישורים וההתאמה.

 

על הלימודים


לימודי אופטומטריה נכללים במקצועות הפרא רפואיים והם מתמקדים בתהליכי ראייה ובתיקון פגיעות וקשיי ראייה. הסטודנטים לומדים מגוון רחב של תחומים במדעים כגון פיזיקה, ביולוגיה, כימיה ואנטומיה. הם מעמיקים גם בתהליכים המתחוללים בגוף האדם בדגש על העין האנושית ותיפקודה. כך הם לומדים על ליקויי ראייה שונים כגון בעיות במיקוד, פזילה, קשיים בתנועת עין ומשמעות כשלים אלה, וכן דנים באמצעים וטכנולוגיות לתיקון ושיפור ראייה.


בין היתר הם לומדים על תהליכי ההתאמה של משקפיים ועדשות מגע למטופלים, תוך התאמה למצבם ולצורכיהם וכן על תהליכי האבחון וההערכה של מצב המטופלים. נלמדות גם טכנולוגיות חדשניות אחרות לשיפור ראייה כגון ניתוחי לייזר מתקדמים. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים על סוגיות משיקות מתחומי הבריאות הרלבנטיים לעבודתם של אופטומטריסטים, כגון עבודה משותפת עם אנשי מקצוע כרופאי עיניים, רופאי משפחה ונוירולוגים לצורך מתן מעטפת טיפולית מלאה ומקיפה לצורכי המטופל ולשמירה על איכות החיים והבריאות הכללית.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני פרק זמן של כארבע שנים והם מתקיימים על פי רוב במתכונת יום מלאה שבה לומדים ארבעה או חמישה ימים בשבוע, משעות הבוקר ועד הערב.


הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובמקביל מתנסים באופן פרקטי במגוון תהליכים וכלים מהתחום הנלמד, כדי לסייע להם בבניית סל הכלים הנחוץ לאנשי המקצוע. במרבית התכניות הם משתלבים בהתנסות קלינית שנערכת במרפאות עיניים, חלקן במוסדות הלימוד עצמם ואחרות בקהילה. בעבודה במרפאות הסטודנטים מתנסים בעריכת בדיקות עבור מטופלים אמיתיים וכן בעבודה לצד אופטומטריסטים מנוסים וכל מכירים מקרוב את העבודה בתחום וצוברים ניסיון. כמו כן, בחלק מן המוסדות נערכים פרויקטים בשיתוף מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם שבהם הסטודנטים לוקחים חלק במחקרים מדעיים ומפתחים מיומנויות מחקר רלבנטיות.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרים


בסיום לימודיהם הבוגרים יכולים להשתלב כאופטומטריסטים במגוון אפיקים במשק. באפשרותם להשתלב בקופות חולים ובמרפאות ציבוריות, בבתי חולי וכן במרפאות במגזר הפרטי ובחנויות בתחום האופטיקה. באפשרותם גם לפתוח עסקים עצמאיים בתחום האופטיקה ולהציע בהם שירותי בדיקות ראייה והתאמת עזרי ראייה. נוסף על כך, הם יכולים לעבוד גם במכונים בתחום ניתוחי הלייזר וכן בחברות הייטק וטכנולוגיה שבהן מפתחים טכנולוגיות חדשניות בתחום תיקון בעיות ראייה ועדשות. הדרישה לבוגרי התואר גבוהה למדי ובמסגרות רבות בשוק העבודה קיים ביקוש עקב מחסור בעובדים אלה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי אופטומטריה בלי פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp