רוצה פרטים על קורס ניהול לגמול השתלמות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורסי ניהול לגמול השתלמות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ניהול לגמול השתלמות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים בניהול המוכרים לגמול השתלמות


גמול השתלמות הוא תשלום שניתן לעובדים מטעם מעסיקיהם על השתתפות בקורסים לצורך הרחבת הכישורים המקצועיים והעשרת הידע הרלבנטי לתפקיד. מדובר בדרך כלל בלימודי תעודה או השתלמויות קצרות בתחומים רלבנטיים לתפקיד העובדים, שבמהלכם מפתחים כישורים חדשים ורוכשים מיומנויות ארגוניות חשובות. ההכרה בלימודים ניתנת בדרך כלל רק כאשר תחום הלימוד קשור ישירות לתפקיד העובדים.


השתלמויות אלה מתאימות לעובדים ממגוון סוגים במשק, בין ההכשרות הקיימות ניתן למצוא גם מסלולים ייעודיים למנהלים ולבכירים. בתכניות אלה הדגש הוא על פיתוח כישורי מנהיגות וקבלת החלטות ועל שיפור של מיומנויות חיוניות לחברה.


בכירים ומועמדים לניהול בארגונים נשלחים לרוב לקורסים לגמול השתלמות על ידי המעסיקים הממונים עליהם, מתוך שאיפה להעלות את המקצועיות של עובדיהם וכך לקדם את תפוקת הארגון כולו ואת יעילותו. עם זאת, בכירים יכולים גם לגשת להכשרות אלה באופן עצמאי תוך קבלת הסמכה מן המעסיק.


למי מיועדים הקורסים


קורסי ניהול אלה מיועדים למנהלים ולבכירים בענפים שונים במשק, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, המעוניינים בקידום והעשרה מקצועית. הם יכולים להתאים גם למועמדים לתפקידים בכירים המעוניינים להגדיל את סיכויי הקידום שלהם, בעיקר בסקטור הציבורי והממשלתי. קיימים גם קורסים מסוג זה הייעודיים לעובדים במסגרת מסוימת, כגון לעובדים בשלטון מקומי, לעובדים בביטוח הלאומי או לעובדים במוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה, וכן לעובדים בענפי הביטחון כגון במשטרה ובמשרד הביטחון. בדרך כלל הקורסים מיועדים לבעלי ניסיון ארגוני משמעותי של כמה שנים, בהתאם למגזר ולתחום.

 

מסלולי הלימוד

 

לעובדי מדינה


בהתאם להנחיות של נציבות שירות המדינה השתלמויות אלה מתאימות לעובדים מנוסים והן נערכות לפי הסכמים קיבוציים. היקף ההכשרות מוגדר מראש וישנה חובה כי תחומי ההכשרות יהיו תואמים לתחום העיסוק של בעלי התפקידים. מטרתם המרכזית של ההשתלמויות לעובדי מדינה היא פיתוח מקצועי והרחבת הידע המקצועי של העובדים, כדי לסייע להם לקבל החלטות ניהוליות ביעילות רבה יותר וכך לתרום לתפקוד הארגוני.


הקורסים הללו עוסקים בפיתוח מיומנויות ניהוליות חדשות וחשובות. בין תחומי הקורסים ניתן למנות: קבלת החלטות, ניהול משא ומתן, ניהול ידע, התמודדות עם שחיקה ולחץ, כתיבה מנהלית, שיפור שירות ועוד.


זכאות להשתתפות במסלולים היא לפי הנקבע בהסכמים הקיבוציים עם העובדים. יש צורך בוותק של חמש שנים רצופות בשירות המדינה, וכן בדירוג מינהלי של לפחות רמה 15, המתייחס לדרגות שכר קבועות במגזר הציבורי. העובדים יכולים לבחור מבין מספר מודולים (חטיבות לימוד) שהיקפו של כל אחד מהם הוא כ – 40 שעות לימוד. בכל חטיבה לומדים נושאים המתאימים למטרות מקצועיות ייעודיות לתפקיד. האחראיים על הנושא בכל משרד ממשלתי לוקחים חלק בקביעת תכני הקורסים.


עובדים אלה יכולים לקבל מימון על השתתפותם בהכשרות הללו בסכום שגובהו עד מחצית מעלות הקורס. לעיתים ניתן לקבל מלגות עובדי מדינה, הן ניתנות על ידי העמותה לקידום מקצועי וחברתית וכן על ידי עמותות שונות, למי שעומדים בכל חובות ההשתתפות בקורס.

 

לאקדמאים


הסתדרות המח"ר לאקדמאים בענפי מדעי החברה ומדעי הרוח עורכת קורסים ייעודיים שבהם יכולים האקדמאים בענפים הללו ללמוד לצורך צבירת שעות לגמול לצורך שיפור והעלאת רמות השכר. מסלולי לימוד אלה יכולים להתאים גם לאקדמאים המעוניינים לעבור הסבה ולהתחיל תפקיד חדש. המטרה העיקרית של מסלולים אלה היא תגמול כספי על לימודים שלמדו האקדמאים מעבר לתואר הראשון שלהם, לצורך שיפור המיומנויות המקצועיות.


קורסים אלה מתחלקים לשני סוגים, א' ו – ב'. קורסים בדרגה א' מזכים בתוספת שכר של כ – 330 שקלים לשכר, זכאים להשתתף בהם אקדמאים שצברו 400 שעות של השתלמות. קורסים בדרגה ב' מיועדים לעובדים בדרגה בכירה יותר והם מזכים בתוספות גבוהות יותר לשכר. כדי לקחת חלק בהכשרות אלה יש לצבור 400 שעות השתלמות נוספות.


בין תחומי הקורסים הללו ניתן למצוא תחומים כגון התנהגות ארגונית, דיני עבודה, חוזים והתקשרויות, אתיקה ארגונית, גישור, עבודת צוות, עריכה לשונית ועוד. הסתדרות המח"ר מעדכנת את רשימות הקורסים המוכרים מטעמה מעת לעת.

 

לבכירים במגזר הפרטי


עובדים ובכירים בארגונים במגזר הפרטי יכולים גם הם לצאת להשתלמויות המוכרות לגמול, לרוב באישור של המעסיק ולפי החלטותיו. ההשתתפות העצמאית בהכשרות אלה מטרתה בעיקר להעשיר את סל הכלים הניהולי של העובדים והיא מתאימה במיוחד למיועדים לקידום ולמעוניינים בפיתוח הקריירה. תחומי הלימוד דומים לאלה המיועדים לסקטור הציבורי ועוסקים במיומנויות ארגוניות חשובות שאותן מיישמים בשגרת היום יום בארגון.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים משתנה בין המוסדות וכן בהתאם למגזר ולתחום העיסוק של המשתתפים. לבכירים במגזר הציבורי יש צורך בעבודה בשירות המדינה המחושבת על פי הסכמים קיבוציים אשר השלימו תקופה של לפחות חמש שנות עבודה ברציפות. המסלולים מתאימים לבכירים בדרגה 15 ומעלה. יש צורך בקבלת אישורים מממונים על הדרכות במשרדים הרלבנטיים לצורך השתתפות בתכניות. יש לציין כי ללא קבלת האישורים המתאימים לא ניתן לקבל את ההכשרה בתכניות ההכשרה.


לעובדים במגזר הפרטי המעוניינים לקחת חלק בהכשרות מסוג זה, בדרך כלל נבדק הרקע הניהולי והארגוני של המועמדים כאשר מתקבלים בעלי רקע מקצועי מתאים ומשמעותי. מובא בחשבון גם מספר שנות הוותק של אותם עובדים. לעיתים ישנה דרישה גם לתואר אקדמי, אך קיימים גם מסלולים המתאימים לבוגרי 12 שנות לימוד.

 

מוסדות


מכללת אתגר (פרישה ארצית): זוהי מכללה טכנולוגית ללימודי הנדסאי וטכנאי. מתקיימים בה גם קורסים לגמות שיכולים להתאים למנהלים במגזרים שונים ולמגוון של דירוגים ניהוליים. בין תחומי הקורסים הללו ניתן למצוא מבדקי איכות, שרטוט טכני, ניהול זמנים ועוד.


אוניברסיטת בן גוריון – המרכז ללימודי חוץ (באר שבע): בין הקורסים הנערכים במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ ניתן למצוא כמה המוכרים לצורכי גמול. בין תחומי קורסים אלה ניתן למצוא ניהול פרויקטים, פיתוח מיומנויות ניהוליות, ניהול קונפליקטים, פסיכולוגיה חיובית ועוד. היצע הקורסים משתנה משנה לשנה.


המי"ל – המרכז הישראלי לניהול (תל אביב): זהו מרכז הכשרה לתעודה בתחום הארגוני. בין הקורסים הנערכים בו ניתן למצוא קורסים לגמו"ש המתאימים לבכירים, בהם קורס ניהול פרויקטים, קורס ביקורת ציבורית ופנימית, קורס ניהול מערכות מידע ועוד.


אינטלקט אקדמון (חיפה): במכללה זו מתקיימים קורסים לגמול למנהלים ולעובדים בתחום הייצור. בהכשרות אלה יכולים עובדים בענף הייצור להעשיר את הידע המקצועי ולהביא לתרומה לארגונים שלהם. בין תחומי הקורסים נכללים אבטחת איכות, ניהול איכות ותכנון טכנולוגיות ייצור.


מכון תמר (ברחבי הארץ): מכון תמר הוא מרכז לימודי תעודה לפיתוח מנהלים. במכון מתקיימים קורסי גמול בפרישה ארצית, חלקם נערכים בשיתוף עם ארגוני העובדים. בין היתר מתקיימים קורסים באנגלית ניהולית, קורסי גמול דרגה ב' למנהלים ועוד.

 

המכללה להישגים (ברחבי הארץ): מכללה ללימודי תעודה במקצועות הניהול, מציעים בה קורסים לגמול בתחומים כגון שיפור כישורים ארגוניים, כישורי מחשב, תקשורת לא מילולית, השפה האנגלית, חוזים, ועוד. מתקיימים בסניפים בערים שונות בארץ.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ניהול לגמול השתלמות?

רוצה לדעת יותר על קורס ניהול לגמול השתלמות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: השתלמויות

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp