רוצה פרטים על תואר שני בניתוח התנהגות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בניתוח התנהגות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בניתוח התנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בניתוח התנהגות ABA


ניתוח התנהגות יישומי, הידוע גם בשם ABA, היא גישה טיפולית שבה מתמקדים בטיפול בבעיות התפתחותיות. המטפלים עובדים לרוב עם ילדים או צעירים על הספקטרום האוטיסטי או בעיות התנהגותיות ותקשורתיות נוספות ומסייעים להם לחזק דפוסי פעולה חיוביים ולמנוע מדפוסים בעייתיים. כיום משתמשים בגישה זו מטפלים ואנשי חינוך רבים בעת ההתערבות עם ילדים עם צרכים מיוחדים, ניתן לשלבה עם גישות טיפוליות אחרות או לעבוד עם שיטה זו בלבד. בדרך כלל המטפלים בשיטה משתלבים במערך מטפלים רב מקצועי שמקנה מעטפת טיפולית כוללת לכל צורכי הילד או הילדה.


לאורך השנים נלמדה הגישה בעיקר בלימודי תעודה ייעודיים לאנשי מקצוע, אולם לאחרונה התפתחו מסלולים לתואר שני בתחום שדרכם יכולים המטפלים להעמיק ולהרחיב הן את הידע התיאורטי והמחקרי והן את הכלים הפרקטיים ביישום עקרונות השיטה. תרפיסטים ומחנכים העוסקים בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת עבודתם ומעוניינים ללמוד כיצד להעשיר ולדייק את עבודתם יכולים ללמוד במסלולים לתואר השני ובהם לרכוש ידע מעמיק, לקחת חלק במפגשים עם חוקרים מרכזיים בענף זה בארץ וכן לדון בדרכים בהן ניתן להמשיך לפתח את השיטה בעתיד.


המחקר אודות גישת ABA הולך ומתפתח לאחרונה וגם בישראל חוקרים ותרפיסטים רבים פועלים כדי לפתח שיח מחקרי אודותיה כדי להמשיך לקדם את העשייה באקדמיה וגם בשטח. כמו כן, גם מערכת החינוך המיוחד והרגיל עוברות לאחרונה תהליכי שינוי ורפורמות שבאות לידי ביטוי גם בעבודתם של העוסקים בגישה זו, שנדרשים להתאים את התרפיה לעולמם של הילדים היום. במהלך התואר השני התרפיסטים יכולים לרכוש כלים פרקטיים לקידום הקריירה הטיפולית והחינוכית וכן להענקת טיפול עשיר יותר למטופלים שלהם.

 

למי מיועדים הלימודים


תכנית התואר השני מיועדת למחנכים ולמטפלים שברצונם להעמיק בגישת ניתוח ההתנהגות וליישם אותה בעבודתם השוטפת. המסלול יכול להתאים לאנשי חינוך, לעובדים בחינוך הלא פורמלי וכן לעוסקים בטיפול בגישות שונות המעוניינים לקבל כלים נוספים בתחום ההתנהגות ליישום בעבודתם עם ילדים וצעירים, בדגש על ילדים על הספקטרום האוטיסטי או ילדים עם בעיות התפתחותיות ותקשורתיות. כמו כן, הוא יכול להתאים גם לעוסקים בענפים פרא רפואיים כגון מרפאים בעיסוק וקלינאי תקשורת שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי. התכנית מיועדת גם לאקדמאים שהם בעלי ניסיון בגישת ABA במסגרת לימודי תעודה ומעוניינים להרחיב את המיומנויות המחקריות והידע האקדמי בשיטה במסגרת לימודים לתואר שני.

 

תכנית הלימודים


מטרת התואר השני היא רכישת כלים מחקריים, אבחוניים והתערבותיים בשיטת ניתוח התנהגותי.


הסטודנטים מכירים את עקרונות הגישה ולומדים על כלים ומיומנויות שחשובות למטפלים בעבודתם עם ילדים וצעירים עם קשיי תקשורת ובעיות התפתחותיות. הם נחשפים לצורכים של אוכלוסיות מגוונות ולומדים כיצד להתאים את מהלך האבחון וההתערבות לצורכיהם תוך יישום עקרונות השיטה. בין היתר הם מתוודעים לדרכים להתמודדות עם קשיי תפקוד מורכבים בהתאם לדרישות של ארגונים מקצועיים העוסקים בקידום השיטה בעולם ובניסוח נהלים וכללים לתרפיסטים, כגון ארגון ABAI למנתחי ההתנהגות בעולם, או ארגון BACB העולמי (הלשכה הבין לאומית למנתחי התנהגות).


כמו כן, נלמדים כלים לעבודה יעילה מול משפחות המטופלים, מול גורמים במערכת החינוך הפורמלית והלא פורמלית וכן להשתלבות בצוותים רב מקצועיים העוסקים בטיפול הכולל בילדים, צוותים העוללים אנשי שיקום, טיפול, רפואה וחינוך.


נוסף על כך, מושם דגש על פיתוח של הידע המתודולוגי והעיוני של הסטודנטים לגבי שיטת ABA. הם חוקרים היבטים רלוונטיים ביישום השיטה וכך יכולים לבחון דרכים לפתרון של בעיות שבהן נתקלים מטפלים, שיטות להטמעה של הגישה במסגרות חינוכיות ושיקומיות שונות וכיוונים חדשים בהם יכולים מטפלים לפתח את העשייה התיאורטית והמעשית בתחום.

 

מתכונת הלימוד


אורך התואר השני נע בין שנה וחצי לשנתיים. מפגשים בתואר נערכים אחת לשבוע כך שמדובר במסלול המתאים לאנשים עובדים. נכון להיום מתקיימים מסלולים אלה במתכונת תואר שני ללא תזה בלבד.


הסטודנטים בתואר לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים וגם בסמינרים מחקריים. כמו כן, הם משתתפים בקורסים מעשיים שבהם מתנסים הלכה למעשה ביישום של הכלים ההתנהגותיים הנלמדים. הם מתנסים בביצוע של תהליכי אבחון והתערבות בשדה תוך עבודה עם ילדים וצעירים, אנשי חינוך וצוותים רב מקצועיים המטפלים בילדים. את הפרויקטים המעשיים עורכים בליווי והדרכה של אנשי מקצוע מנוסים בתחום.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים במסלול זה לומדים על מגוון נושאים בגישת ABA. בין התחומים הנלמדים נכללים:

 

 

  • עיכובים התפתחותיים
  • ABA ופיתוח הון אנושי
  • עבודה בסביבה המשפחתית
  • עבודה בצוותים רב מקצועיים
  • אסטרטגיות להערכה תפקודית
  • ילדים על הספקטרום האוטיסטי
  • שילוב ספורט ומשחק בהתערבות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר ראשון במקצועות חינוכיים וטיפוליים רלבנטיים. בין היתר מתקבלים בוגרי לימודי חינוך, לימודי ייעוץ חינוכי, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודים במקצועות פרא רפואיים. מתקיימים ראיונות אישיים שבהם נבדקים הרקע הלימודים וההישגים של המועמדים וכן רקע מקצועי בגישת ABA ובעשייה טיפולית רלוונטית במידה וקיימים כאלה. חשוב לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת ולכן מומלץ לברר את התנאים הנדרשים מול המוסדות.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום התכנית מוענק לסטודנטים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם תואר שני MA בניתוח התנהגות מטעם מוסד הלימוד. כדי לקבל את התואר עליהם לעבור את כל המבחנים בציון הנדרש, להגיש את כל המטלות הלימודיות ולהשלים את פרויקט הגמר.


חשוב להדגיש כי מסלול זה אינו מכשיר פסיכותרפיסטים או פסיכולוגים קליניים, אלא הוא מיועד למי שעוסקים כבר בפועל בטיפול ומעוניינים בהעשרת סל הכלים המקצועי או החינוכי שבידיהם. המעוניינים לשמש פסיכולוגים נדרשים להשלמת תואר שני בפסיכולוגיה בגישות השונות, בהשלמת התמחות ובמעבר שלבים נוספים.


היות ומדובר בתכנית המיועדת בעיקר למטפלים מנוסים, מוסמכיה יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלכה כדי להעשיר את עבודתם במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בדגש על החינוך המיוחד או מסגרת חינוך משלב. גם עובדים בתחום החינוך לגיל הרך יכולים להשתמש בידע זה בעבודתם עם ילדי הגן. באופן זה ניתן לקבל החלטות באופן מושכל יותר ולהתאים את התרפיה לצורכים של כל אחד ואחת מן הילדים.


כמו כן, ניתן להשתמש בכלים הנרכשים בתואר כדי לפתוח אפשרויות תעסוקתיות חדשות או נוספות למטפלים ומחנכים. הם יכולים לעסוק בטיפול בגישת ABA כעצמאיים או להשתלב במרכזים טיפוליים ייעודיים לשיטה זו הפועלים ברחבי הארץ. שכר מנתחי התנהגות שהם מנוסים ובעלי הסמכות רבות יותר יכול במקרים רבים להיות גבוה יותר.


המעוניינים להרחיב הלאה את הידע שברשותם יכולים להמשיך ללימודי תעודה נוספים, כגון קורסים בפסיכולוגיה שבהם ניתן להכיר גישות נוספות מעולם התרפיה. גם לימודי חינוך לתעודה יכולים להתאים למחנכים המעוניינים בהעשרה והשתלמות מקצועית.

 

מוסדות


האקדמית כנרת (צמח, עמק הירדן): במכללה זו מתקיים מסלול MA שבו רוכשים הסטודנטים ידע התערבותי, אבחוני ועיוני להתמודדות עם קשיי תפקוד והתנהגות. המסלול מותאם לדרישות של הארגון העולמי למנתחי התנהגות ABAI. תואר זה כולל מפגשים עם מומחים מן התחום, סמינר מחקרי וכן פרויקט גמר שבו מיישמים הלכה למעשה מיומנויות התערבות ואבחון בליווי של הסגל. התואר השני נפרש על פני ארבעה סמסטרים והשיעורים בו מרוכזים ביום אחד בשבוע. בין המסלולים הנוספים לתואר שני במדעי החברה והרוח המתקיימים במכללה ניתן למצוא גם תואר שני בלימודי ארץ ישראל ותואר שני בניהול מלונאות ותיירות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בניתוח התנהגות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בניתוח התנהגות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בניתוח התנהגות
Whatsapp Whatsapp