רוצה פרטים על שכר ניתוח התנהגות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מנתח התנהגות שכר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר ניתוח התנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


רמות שכר מנתח התנהגות ומטפל ABA

 

גישת הניתוח ההתנהגותי (הידועה בשם ABA) מתמקדת בהתערבות לאוכלוסיות עם אוטיזם, לקויות תקשורת והפרעות התנהגות נוספות. אנשי המקצוע עובדים עם ילדים, בני נוער ומבוגרים ומסייעים להם להתמודד עם קשיים תפקודיים שונים.


מטפלים אלה פועלים במגוון של מסגרות, הן במגזר הפרטי (כגון עמותות, מרכזי שיקום ועבודה פרטנית עם משפחות), והן בסקטור הציבורי (במערכת החינוך בגנים ובתי ספר). בהתאם לכך גם שכר העובדים נע בקשת רחבה למדי, בהתאם למסגרת שבה הם עובדים, סוג המגזר, היקף המשרה ועוד. לאחרונה נערכות רפורמות במשרדי הבריאות והחינוך להסדרת המקצוע ולהנהגת רישוי, מהלכים שצפויים להשפיע בעתיד גם על גובה המשכורות בו ועל תנאי העסקת העובדים.

 

על התפקיד

 

במקצוע ה - ABA קיימים כמה תפקידים אפשריים:


מנתח התנהגות - עובדים בניתוח התנהגות עוסקים בהנחייה של תכניות טיפול ומדריכים הורים וצוותים, הם בונים את תכנית ההתערבות בהתאם למסקנות ולצתפיות שלהם.


מטפל התנהגותי - מי שמיישמים את תכניות הטיפול שנכתבו על ידי המנתחים. הם פועלים תחת ההנחיה של מנתח ההתנהגות. פועלים באופן ישיר מול המטופלים ובני משפחתם.


מנחה תכניות - מנחי תכניות הם אחראיים על צוות המטפלים, עורכים ישיבות צוות, מבצעים תצפיות על התנהלות המטפלים ועורכים ישיבות מקצועיות. מדובר בתפקיד בכיר יחסית המיועד לרוב למטפלים בעלי ניסיון.


עובדים אלה יכולים להשתלב הן בסקטור הפרטי והן במגזר הציבורי, למשל במערכת החינוך. במגזר הפרטי העבודה היא לרוב כעצמאיים אולם ניתן למצוא משרות לשכירים בעמותות שונות. אנשי המקצוע במגזר זה עוסקים לרוב בהנחייה של טיפולים ביתיים לילדים עם לקויות תקשורת, או לחלופין משמשים מדריכי הורים לילדים על הספקטרום או יועצים בתחום.


במגזר הציבורי מועסקים כשכירים או כעצמאיים, חלקם מועסקים ישירות על ידי משרד החינוך. לרוב משתלבים במרכזי תמיכה אזוריים (הידועים בשם מתי"א) שהם מרכזים שבהם הורים וילדים יכולים לקבל מענה טיפולי וייעוץ. כמו כן, אנשי המקצוע משתלבים בחינוך המיוחד, בבתי ספר ובגנים.


אנשי המקצוע יכולים לעסוק גם בייעוץ, הנחיית קבוצות והדרכה בהוסטלים ואנשים עם צרכים מיוחדים בגילים בוגרים.


במשרד החינוך - לאחרונה פועלים במשרד החינוך להסדיר את מקצוע ניתוח ההתנהגות. במסגרת זו נקבעו תנאים להעסקה של עובדים, תוך הגדרה של דרישות ההעסקה, התנאים המקדימים והתעודות שיש צורך להשיג. אפשרות ראשונה להשתלבות במערכת היא לבעלי תעודת הוראה בחינוך מיוחד או רגיל, שלימודיהם כללו התמחות בלקויות למידה או אוטיזם. אפשרות נוספת היא עובדי מקצועות פרא רפואיים שהם בעלי תעודת מקצוע מטעם משרד הבריאות, המקבלים רישיון עבודה במערכת החינוך וברשותם ניסיון של מספר שנים בהוראה וטיפול. מדובר בדרך כלל בקלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ומטפלים באמנויות שעוברים התאמה לפרא רפואי למערכת החינוך.

רמות שכר


משכורות עובדים בתחום זה דומות לממוצע במשק, אולם בתחילת הדרך השכר עשוי להיות נמוך מן הממוצע במשק, בעיקר למי שמגיעים ללא ניסיון קודם או משתלבים בתפקיד ראשון. שכר העובדים מתחיל לרוב בטווח שבין 8,000 - 9,000 שקלים לחודש, כאשר עובדים מנוסים יותר מעלים את שכרם ומשתכרים בין 10,000 - 12,000 שקלים לחודש.


סוג המשכורות משתנה, לעיתים העובדים משתכרים במתכונת חודשית ולעיתים זכאים לשכר שעתי. מטפלים מנוסים מגיעים למשכורות שעתיות שבין 40 - 60 שקלים.


גובה התגמול הניתן לעובדים משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, גורמים המשפיעים כוללים את משך הטיפול, רמת האינטנסיביות שלו, עבודה עם חברי צוות נוספים, הוצאות על רכישת ציוד ואביזרים טיפוליים ועוד. אלה רלוונטיים בעיקר לעצמאיים. אנשי מקצוע עצמאיים גם נדרשים לבצע פעולות נוספות שאינן נכללות בעלויות כגון הכנה מראש לפני הטיפולים ובנייתם ושיחות הטלפון עם בני המשפחה של המטופלים לצורכי תיאום.


טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
ניתוח התנהגות

9,000 - 10,000 שקלים לחודש

10,000 - 12,000 שקלים לחודש

או - בין 150 - 350 שקלים לשעה

טיפול ABA

8,000 - 9,000 שקלים לחודש

או - בין 30 - 40 שקלים לשעה

40 - 60 שקלים לשעה
מנחה תכנית טיפולית
180 - 200 שקלים לשעה

200 - 300 שקלים לשעה

משלב

7,000 - 8,000 שקלים לחודש

או - בין 30 - 40 שקלים לשעה

לא צוין

 

לתשומת לבכם - רמות השכר משתנות מעת לעת!

 

ביקוש בשוק


הביקוש היום לאנשי מקצוע בתחום זה גבוה, הן למטפלים והן למנתחים. ביקוש זה נרשם בסקטור הפרטי והציבורי כאחד. לצד זאת יש ביקוש גם למשלבים פרטיים ולסייעים לעבודה עם ילדים באופן פרטני, כגון בשילוב בבתי הספר.


העובדים נדרשים במגוון של מסגרות כגון בארגונים ועמותות לקידום ילדים עם אוטיזם, במרכזים לנוער עם בעיות רגשיות, בהוסטלים ודיור לאנשים עם אוטיזם, בקופות החולים ועוד. כמו כן, ניתן להשתלב במערכת החינוך כמשלבים או מטפלים, בגני תקשורת, במתי"א, בגני החינוך המיוחד, במעונות שיקומיים ובבתי ספר. אפשרות נוספת היא עבודה כעצמאיים ומתן שירותי ניתוח התנהגות או טיפול להורים ולמשפחות.

 

עבודה ללא ניסיון


למרות שברבות מהמשרות בתחום זה נדרש ניסיון קודם, ניתן למצוא גם משרות המתאימות לחסרי ניסיון ולבוגרים טריים של קורסים ולימודים. משרות אלה מתייחסות בדרך כלל לתפקידי משלבים או סייעים אישיים לילדים ולפעוטות על הספקטרום האוטיסטי, לרוב כעצמאיים אם כי ניתן למצוא משרות אלה גם בעמותות וארגונים בתחום הטיפולי.


מה ללמוד כדי לעבוד בתחום


כיום תחום ניתוח ההתנהגות ו - ABA עדיין אינו מוכר בישראל כמקצוע, כלומר לא נדרש רישיון כדי לעסוק בו, כפי שנדרש למשל במקצועות טיפוליים ופרא רפואיים אחרים. בשנים האחרונות מתנהלת פעילות רבה ואינטנסיבית להסדרה של המקצוע בישראל וליצירת רגולציה מתאימה. למאמצים אלה אחראיים בין היתר ארגונים ועמותות לקידום המטפלים בתחום. אלה פועלים מול משרד הבריאות לקידום של הכרה במקצוע וליצירה של כללים בנוגע להסמכה. לאחרונה ניתן לראות כי מאמצים אלה מניבים פירות וניכרת הבנה במשרד הבריאות אודות הצורך לפעול ליצירת רישוי במקצוע. בין היתר הוקמה וועדה במשרד לטיפול בנוגע הרגולציה. כמו כן, מתקיימים מהלכים מול משרד החינוך ושיתופי פעולה עם קופות החולים לצורך עיגון הנושא, כגון הגדרת משכורות עובדי משרד החינוך במקצועות אלה ותנאי העסקתם.


המעוניינים להשתלב במקצוע יכולים לעשות זאת דרך לימודים מתאימים. כיום מוצע תחום ABA במסגרת תואר שני, המיועד לבוגרי מקצועות כגון פסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות, וכן לימודי תעודה שמיועדים לאקדמאים במקצועות רלוונטיים. הקורסים לתעודה יכולים להתאים למשל לעובדי הוראה בחינוך המיוחד והמשלב וכן למטפלים במקצועות פרא רפואיים או בתחום הפסיכולוגיה, המעוניינים להרחיב את הסמכתם.


תואר שני בניתוח התנהגות מיועד כאמור לאנשי טיפול וחינוך, שלהם ניסיון בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים. אורך תכניות אלה נע בין שנה וחצי לשנתיים ונכון להיות הם נערכים בתכניות ללא תזה. חשוב להדגיש כי תכניות אלה לא נועדו להכשרה של מטפלים או פסיכותרפיסטים, אלא נועדו למי שכבר יש ברשותם הסמכה לטיפול ומעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי.


קיימים קורסים נוספים והשתלמויות שיכולים להתאים למי שכבר משתלבים בתחום ה - ABA וברצונם להמשיך להתמקצע ולרכוש כלים משלימים לעבודתם. אלה כוללים בין היתר קורס טיפול באוטיסטים, קורס שילוב, קורס Case Manager בחינוך (מנהלי תיק טיפולי), קורסים בתחום לקויות הלמידה ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר ניתוח התנהגות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp