רוצה פרטים על קורס ממונה בטיחות בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ממונה בטיחות בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ממונה בטיחות בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ממונה בטיחות בעבודה בבאר שבע והדרום


תושבי דרום הארץ המעוניינים להשתלב בתפקיד מבוקש במגזר התעשייתי יכולים ללמוד בקורס ממונה בטיחות בעבודה המתקיים במוסדות שונים באזור, בהם מכללות וכן חברות פרטיות המציעות שירותי הדרכה והכשרה לתעשייה. הקורסים נערכים בערים שונות באזור, מרביתם מתקיימים בבאר שבע ובסביבתה אולם ניתן למצוא קורסים גם בערים כגון אשדוד, אשקלון ואילת. באופן זה יכולים אנשי המקצוע ללמוד סמוך למקום מגוריהם ובתנאים נוחים המאפשרים שילוב העבודה וההכשרה.


הכלים הנרכשים בקורס עבודה זה יכולים לסייע לעובדים במקצועות הטכנולוגיים להטמיע ערכי יעילות וגיהות בארגונים שלהם, לצמצם סיכונים ולמנוע מצבי הפסד בעקבות תקלות שונות. כמו כן, יש לתפקיד חשיבות רבה במאמץ הלאומי למניעה של תאונות עבודה ולשמירה על ביטחון העובדים. באזור הדרום פועלות היום תעשיות רבות במגוון של ענפים שבהן יש דרישה לבעלי תפקידים אלה, בוגרי ההכשרות יכולים להשתלב במפעלים, ארגונים פרטיים וציבוריים ובמוסדות נוספים ולסייע להנהיג מדיניות בטוחה ויעילה יותר.

 

מוסדות הלימוד


הנה כמה מן המוסדות באזור באר שבע והדרום שבהם ניתן למצוא קורס ממונה בטיחות:


מכללת עתיד: לרשת המכללות הארצית עתיד שלוחה בעיר באר שבע. בקורס יכולים המשתתפים להכיר סוגיות בבטיחות בעבודה וללמוד בהרחבה על כללים לניהול סיכונים במפעלים יצרניים. הם לומדים על אחריותם של אנשי המקצוע בשגרת הארגון ועל הטיפול הנדרש בציוד ובתהליכי העבודה. במוסד הלימוד מתקיימים קורסים רבים נוספים במקצועות כגון חשמל, רכב, בניין, ניהול, אנרגיה ועוד ענפים שיש להם ביקוש בשוק. כמו כן מתקיימים במכללות עתיד לימודי הנדסאי במקצועות שונים.


הטכנולוגית באר שבע: הקורס הנערך במכללה הטכנולוגית מתקיים בפיקוח של משרד העבודה והוא מוכר לגמול השתלמות לאנשי המקצוע הרלבנטיים. במהלך התכנית ניתן להכיר טכנולוגיות תעשייתיות ואת החקיקה הרלבנטיות הנוגעת לגיהות בתפעולן. הכלים הנרכשים יכולים לסייע בהתמודדות עם מצבים מחיי היום יום במפעלים. קורסים נוספים הנערכים במוסד הלימוד כוללים קורסי חשמלאים, קורס ממונה אנרגיה, קורס ניהול לוגיסטיקה ורכש, קורס ניהול אחזקה ועוד. מתקיימים במכללה גם לימודי הנדסאי.


באר הדרכות (באר שבע): חברה זו עורכת הדרכות בתחומי הגיהות, הטכנולוגיה והעבודה בגובה. הקורס מתקיים בפיקוח מינהל הבריאות התעסוקתית במשרד העבודה. בקורס שמים דגש על הקניית כלים לעובדי המפעלים להתמודדות עם אתגרים עדכניים מן השטח. נערכות בחברה גם השתלמויות לפי ענפי במשק שנועדו לסייע לממונים לעדכן את הידע בהתאם לצורכי הארגון, בענפים כגון כימיה, חקלאות, בנייה וחשמל. מתקיימים גם קורסים כגון ניהול סיכונים, מנהלי עבודה בתעשייה, מפעילי דוד הסקה וקיטור, בודקים לניטור רעש, מפעילי מלגזות ועוד.


מכללת לפיד (אשדוד): במכללה נערך קורס נאמני בטיחות, המותאם לתקנות המחייבות בעלי מפעלים וארגונים. כמו כן הקורס מותאם לתקנות משרד הכלכלה. בין ההכשרות המקצועיות הנוספות אותן ניתן ללמוד במכללה אפשר למצוא קורס ניהול לוגיסטיקה, קורס XYZ לבקרת איכות טכנית, קורס ניהול מלאי, קורסים להכשרת טכנאים בענפים שונים ועוד.


המוסד לבטיחות ולגיהות: זהו מלכ"ר הפועל בתחום הבריאות התעסוקתית בענפי המשק השונים. למוסד כמה שלוחות שבהן נערכות הכשרות מקצועיות ובהן גם שלוחה בעיר באר שבע. במסלול מקבלים את ההכשרה לתפקידים אלה במפעלים תוך היכרות עם תקנים ונהלי עבודה ועם עדכונים מן התעשייה. במוסד עורכים גם השתלמויות ייעודיות לאנשי המקצוע לצורך הרחבת הידע המקצועי.


שר איכות (אשקלון): זוהי חברה בתחום האיכות והגיהות העוסקת בניהול הדרכות לתעשייה וההשמה במפעלים. הקורס לנאמני בטיחות שעורכת החברה מיועד לעובדים במוסדות ומפעלים, ניתן לבצעם במשרדי החברה או במשרדי החברות. כמו כן, נערכים בחברה קורסים והדרכות לעובדים, בתחומים כגון כיבוי אש, מלגזנות, הובלת חומרים מסוכנים, אחזקה ועבודה בגובה. מתקיימות גם השתלמויות והדרכות לנהגים.


מרכז ניהול פלוס (אילת): זהו מרכז הכשרה רב תחומי שבו ניתן ללמוד קורסים בתחום הבטיחות, בהם גם הכשרת נאמנים המוכרת על ידי משרד העבודה. קורסים נוספים בתחום כוללים ממוני בטיחות אש, ניהול אחזקה, עבודה בגובה, נהגי מלגזות, מנהלי עבודה בתשתיות ועוד.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך הקורס נלמדים נהלים ותקנים בתחום הבטיחות הרלבנטיים לתהליכים בענפי התעשייה השונים כגון ייצור, מתכנת, בנייה, כימיקלים, חקלאות ועוד. המשתתפים לומדים על סוגי הציוד ועל תהליכי העבודה ובוחנים כיצד לפקח על תקינותם וכיצד לדווח על חריגות מן הנהלים הנדרשים כחוק. כמו כן, נלמדים תהליכי התכנון והביצוע של סקרים לאיתור של מפגעים וסיכונים, לבניית דוחות גיהות תעסוקתית לצורכי המפעל או החברה ועזרים נוספים שיכולים לסייע לארגונים לשמור על פעילות בטוחה ותקינה.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות, אורכם בדרך כלל נקבע על פי דרישות גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה והרווחה. היות ומדובר בקורסים המיועדים לעובדים ישנה בדרך כלל אפשרות בחירה בין קורסים בשעות הבוקר לבין קורסי ערב. בקורסים המרוכזים נפרש אורך ההכשרה על פני פרק זמן של כשלושה או ארבעה חודשים. בקורסי הערב אורך התכנית נע בין שמונה חודשים לשנה בתלות בהיקף המפגשים בשבוע וכמות השעות בכל מפגש.


בהתאם להנחיות הקורסים כוללים שעות לימוד עיוניות וכן מכסת שעות המוקדשת לביצוע של פרויקט גמר מעשי. בפרויקט הגמר המשתתפים מתנסים ביישום של הנחיות הגיהות התעסוקתית הנלמדות על תהליכים ומחלקות בארגונים שלהם וכך יכולים לצבור ניסיון פרקטי בהכנה של תכניות בטיחות שנתיות.


בחלק מן המקרים נערכים הקורסים כהכשרות מפעליות או קורסים על חשבון המעסיק. במקרים אלה נשלחים כמה עובדים יחד במסגרת מרוכזת לאותה הכשרה שלעיתים קרובות נערכת גם במימון מלא של המפעל.


קהל יעד ותנאי קבלה


קורסים אלה פונים לקהל אנשי המקצוע בתחומים הטכניים המתגוררים או עובדים באזור הדרום ומעוניינים לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידי פיקוח וביצוע בתחום הגיהות התעסוקתית במסגרת המפעלים או הארגונים שלהם. קורסים בדרום בתחום זה מתאימים לתושבי ערים רבות באזור שכן הם מתקיימים בארגוני הכשרה ומכללות בשלל יישובים.


במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בוגרי לימודי הנדסה או לימודי הנדסאים ממוסדות מוכרים, או לחלופין בעלי הסמכת טכנאי מוכרת. ישנה דרישה לוותק מקצועי של כמה שנים, כאשר בוגרי הנדסאי וטכנאי נדרשים להצגת וותק של שנים רבות יותר מאשר מהנדסים. על הוותק להיות במקצועות טכנולוגיים ותעשייתיים רלבנטיים. נערכות וועדות קבלה מקצועיות בשיתוף של האגף לפיקוח על העבודה במשרד העבודה שבהן בודקים את הרקע המקצועי של המועמדים ואת יכולותיהם ובוחנים את התאמתם למסלול ולתפקיד. יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.


תעודה


בסיום הקורסים מקבלים המשתתפים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. במקרים מסוימים התעודה ניתנת בשיתוף עם המינהל לבטיחות ובריאות תעסוקתית של משרד העבודה. כדי לקבל את הדיפלומות על המשתתפים לעמוד בכל חובות ההגשה והנוכחות של הקורס וכן לסיים את פרויקט הגמר שמתקיים בסיומו. יש לציין כי אנשי מקצוע בתחום זה נדרשים מעת לעת לעבור השתלמויות כדי לתקף את הכשרתם. הם נשלחים להכשרות אלה מטעם מעסיקיהם או יכולים ללמוד בהן באופן עצמאי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ממונה בטיחות בדרום?

רוצה לדעת יותר על קורס ממונה בטיחות בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp