רוצה פרטים על קורס קונספט דיזיין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קונספט דיזיין

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס קונספט דיזיין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קונספט ארט ועיצוב דמויות


מה הופך דמות מצוירת לבלתי נשכחת? מקלאסיקות כמו סופר מאריו ועד ללהיטים עכשוויים כמו אנה ואלזה, דמות טובה במשחק מחשב או סרט אנימציה יכולה להפוך לאייקון תרבותי של ממש ולקבל "חיים משלה" גם מחוץ למסך. מי שאחראיים על פיתוח הדמויות הללו הם אמני קונספט דיזיין, הידועים גם בשם אנשי קונספט ארט. במסגרת תפקידם הם הוגים את הרעיון לדמויות עבור סרטי אנימציה, משחקי מחשב, פרסומות וקליפים והופכים את החזון למציאות תוך ציור והדמיה של הדמות לפי צורכי הפרויקט.


כחלק מתהליך העבודה הם מקבלים בריף, כלומר תקציר העלילה ומהות הדמות, ולפיו מתחילים לתכנן את כל מרכיבי הדמות כגון מבנה הפנים והגוף, צבעים, אביזרים שבהם היא משתמשת ועוד. עליהם להביא בחשבון שיקולים כגון קהל היעד של המוצר, סגנון היצירה והז'אנר, החזון האמנותי של המפתחים וכן מסגרות הזמן והתקציב של הפרויקט. בדרך כלל הם יוצרים מספר רב של אפשרויות למראה הדמות, מתוכן נבחרת בסופו של התהליך גרסה אחת בלבד שתגיע למוצר המוגמר ואותה יראו הצרכנים. אף על פי שהם מצויים לרוב "מאחורי הקלעים" של התעשייה, לתפקיד שלהם חשיבות קריטית בפיתוח המוצר באופן יעיל, איכותי ומקורי.


המעוניינים לקבל את הכלים להשתלבות בתפקיד יצירתי זה יכולים ללמוד בקורס קונספט דיזיין. בקורסים אלה ניתן לקבל את כל הכלים האמנותיים והטכניים להשתלבות במקצוע זה תוך התנסות פעילה במגוון סוגי פרויקטים ופיתוח תיק עבודות. דרך הידע הנלמד הם יכולים להשתלב במבחר אפיקים בתעשיית המדיה והעיצוב וליצור את הדמויות הבלתי נשכחות של העתיד.

 

למי מיועדים הלימודים


קורסים אלה מתאימים לאמנים ולמעצבים המעוניינים להשתלב בתפקידי קונספט ארט בתעשייה. ענף זה בא לידי ביטוי במגוון אפיקים בתעשייה וכך יכול להתאים גם לקשת רחבה של בעלי תפקידים. המסלולים יכולים להתאים למי שעובדים בתפקידים שונים בענפים כגון איור, אנימציה, עיצוב והדמיה וכן לאמנים ויוצרים בתקשורת.

 

בין היתר יכול המסלול להתאים לאמני סטודיו בורד, למעצבים גרפיים, מאיירים, לאנימטורים ולאנשי תלת ממד. כמו כן, גם בעלי תפקידים בתחומי פיתוח משחקי המחשב, הקולנוע, הטלוויזיה, האינטרנט והפרסום יכולים לקבל כלים בהכשרות אלה לצורך פיתוח דמויות עבור פרויקטים שלהם. בדרך כלל הם מתאימים למי שברשותם היכרות קודמת עם עולמות האנימציה והאמנות שברצונם לפתח את היכולות הטכניות ואת כישורי היצירה.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על עיצוב דמויות וסביבה בעולם האנימציה וההדמיה. קורס זה מקיף הן את ההיבטים האמנותיים והיצירתיים והן את המיומנויות הטכניות הנחוצות לאנשי המקצוע. נלמדים תהליכי העיצוב לפלטפורמות מדיה שונות, כגון לסרטי אנימציה לקולנוע וטלוויזיה, למשחקי מחשב ולפרסומות.


בתחילת התכנית נרכשות מיומנויות בסיסיות ברישום וציור וכן באיור. התלמידים מפתחים ידע בקומפוזיציה, פרספקטיבה, אנטומיה ושימוש נכון בצבע וצורה. לאחר מכן מתוודעים לתוכנות מחשב בתחום הגרפיקה והעריכה שבהם משתמשים מעצבים בתחום זה. בין היישומים הנלמדים נכללים פוטושופ, זיבראש ועוד.


לאחר מכן הם מעמיקים בתהליכי עיצוב הדמות והסביבה. נלמדים תהליכי התכנון של דמויות בסגנונות שונים תוך היכרות עם מושגים בשפת גוף והמחשה של הבעות ומחוות גופניות, וכן עיצוב אביזרים, פריטי לבוש ומרקמים. הם מפתחים גם כישורי חשיבה קונספטואלית והתאמה לצורכים של הלקוח ולסיפור והתמות של המוצר.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורסים משתנה בין המוסדות. לעיתים מדובר בקורסים מרוכזים שאורכם בין שלושה לארבעה חודשים ולעיתים אלה הם מסלולים ארוכים יותר שנפרשים על פני שנה או שנתיים, במקרים אלה בדרך כלל נלמד התחום יחד עם מקצועות משיקים נוספים.


בקורסים שמים דגש על התנסות פעילה בכלים הנלמדים. המשתתפים עורכים מגוון של תרגילים שבהם הם מתנסים בעיצוב דמויות, ברישום וציור, בהכנת הדמיות ועוד. כמו כן מתקיימים תרגילים במעבדות מחשבים שבהן מכירים את תוכנות הגרפיקה ומתנסים בשימוש בהן.


בדרך כלל הסטודנטים עורכים גם פרויקט גמר מסכם שבו מיישמים את מגוון הכלים היצירתיים הנלמדים בתכנון ועיצוב של דמויות וסביבה עבור פלטפורמות כגון משחקים או סרטונים. הם מגבשים לעצמם תיק עבודות הכולל את פרויקט הגמר ואת המטלות לאורך ההכשרה. את תיק העבודות ניתן להציג למעסיקים פוטנציאליים לאחר תום הקורס ולפתוח הזדמנויות תעסוקתיות חדשות.

 

נושאי הלימוד

 

 

  • ציור דיגיטלי
  • תוכנת פוטושופ
  • נפחים ופרספקטיבה
  • סגנון עיצוב ריאליסטי
  • יצירת פרופס וסביבה
  • עיצוב מסך לטלוויזיה
  • חשיבה קונספטואלית
  • צביעה ורינדור הדמות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד במרבית המקרים לבעלי ניסיון בתחומי העיצוב הדיגיטלי והאיור, המעוניינים להרחיב את בל הכלים שברשותם. מתקבלים אנשי מקצוע שברשותם ניסיון רלבנטי או לחלופין בוגרי קורסים בתחומי הציור והאנימציה שלהם ידע נרחב באיור ובמושגי הפרספקטיבה והאנטומיה. במסגרת תהליך הקבלה המועמדים נדרשים להציג תיק עבודות שמעיד על היכולות וההישגים המקצועיים שלהם. לעיתים מתקיימות בחינות כניסה או ראיונות שבהם נדרשים המועמדים להפגין את כישורי האיור. חשוב לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום הקורס משתתפים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. לצורך קבלתה יש לעמוד בחובות הנוכחות, להגיש את כל המטלות ולהשלים את פרויקט הגמר.


בוגרי התכנית יכולים להשתמש בכלים והידע שנרכשים וכן בתיק העבודות שאותו הם מגבשים לאורך הכשרתם כדי לפתוח דלת להשתלבות בשלל אפיקים בעולם המדיה והדיגיטל. באפשרותם להשתלב כאמני קונספט בסטודיו לאנימציה, במשרדי מעצבים, בחברות לפיתוח משחקי מחשב ואפליקציות, באולפני רשתות התקשורת ובחברות הפקה עצמאיות. כמו כן, הם יכולים לעבוד כעצמאיים ולהציג את שירותיהם למגוון פרויקטים בתקשורת ובתחום הפרסום.


בוגרים המעוניינים להמשיך ולהרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם יכולים ללמוד גם בקורסים נוספים בתחומים משיקים. באפשרותם ללמוד בקורסים להיכרות עם תוכנות עיצוב, הדמיה דיגיטלית ואנימציה או לחלופין תוכנות עריכה ואפקטים כגון אפטר אפקטס או פרימייר. כמו כן, הם יכולים להמשיך לשכלל את מיומנויות הציור והרישום בקורסים מתחום האמנות.

 

מוסדות


המכללה הישראלית לאנימציה IAC (תל אביב): במכללה מתקיימים מספר קורסים בתחום עיצוב הדמויות והקונספט. מסלול עיצוב, איור וציור דיגיטלי כולל הכשרה ממוקדת בתחום זה ובו מתוודעים לתוכנות ההדמיה והשרטוט וכן לרישום ידני של מחוות הדמות. קורס זה כולל כ – 85 שעות והשיעורים בו נערכים פעמיים בשבוע. כמו כן, מוצעים קורסים המתמקדים באיור דמויות כגון קורס שבו נלמדים עקרונות פרופורציה ומבנה גוף וקורס דו שנתי ללימוד עיצוב עולמות ודמויות למגוון פלטפורמות. במכללה זו מתקיימים עוד מגוון קורסים במקצועות האנימציה כגון הדמיית תלת ממד ואיור וכן קורסים להיכרות עם תוכנות אנימציה ועריכה כגון זיבראש, בלנדר, ויריי ועוד.

 

פריים ביי פריים: בבית הספר פריים ביי פריים מתקיימים קורסים מקוונים המשולבים עם הדרכות והגשת מטלות. הלימודים מתקיימים במסגרת מספר מסלולים שכל אחד מהם כולל מספר קורסים, ישנה אפשרות ללמוד גם את הקורסים בנפרד שלא במסגרת מסלול. קורס קונספט נכלל במסגרת מסלול הציור והעיצוב. אורך הקורס כארבעה חודשים. ניתן ללמוד גם במסלולים בתחום אנימציית תלת ממד, אנימציה בדו ממד ואפקטים ויזואליים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס קונספט דיזיין?

רוצה לדעת יותר על קורס קונספט דיזיין?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי עיצוב
התקבלו 816 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp