רוצה פרטים על תואר ראשון למנהלים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון למנהלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון למנהלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים לתואר ראשון במסלולים למנהלים


לימודים למנהלים הם מסלולים ייעודיים לעובדים בכירים. בתארים אלה מביאים בחשבון את הניסיון המקצועי והרקע הניהולי של הבכירים ומתאימים את תכני הלימוד וכן את מתכונת הלמידה לצורכים הייחודיים שלהם. מסלולים אלה מתקיימים בדרך כלל במקצועות משיקים לעולם הניהול, העוסקים בענפים מחיי היום יום של הבכירים, אולם ניתן למצוא מסלולים מסוג זה במגוון רחב של מקצועות.


לתואר הראשון יכולים להיות יתרונות רבים לבכירים בעולם העסקי. התואר יכול לסייע לפתיחת הזדמנויות לקידום מקצועי ולקבלת יתרון מול מועמדים אחרים. כמו כן, הסטודנטים מרחיבים את הידע שברשותם ומכירים כלים ושיטות עבודה אקטואליות וחדשניות שאותן הם יכולים ליישם במקומות העבודה שלהם. ברבות מן התכניות מושם דגש גם על למידת עמיתים ופיתוח נטוורקינג והסטודנטים יכולים ליצור קשרים עסקיים ושיתופי פעולה פורים ויעילים במהלך לימודיהם.

 

למי מיועדים הלימודים


תכניות אלה מותאמות במיוחד לציבור המנהלים והבכירים במשק, מתוך התחשבות בצורכיהם הייחודיים ובניסיון המקצועי הרב שעמו הם מגיעים לאקדמיה. הן מתאימות לעובדים ממגוון ענפים, סקטורים ותחומי עיסוק, היות וכיתות הלימוד בדרך כלל נבנות כך שרוב הסטודנטים בהן מגיעות מרקע מקצועי דומה.


מסלולי הלימוד יכולים להתאים גם למועמדים לתפקידי ניהול בכירים ולתפקידי דירקטוריון שברצונם לשכלל ולהרחיב את סל הכלים המקצועי ולפתוח דלתות לקידום הקריירה דרך רכישת התואר האקדמי. מועמדים אלה לרוב מגיעים עם ניסיון רב בתפקידים רלבנטיים וכך יכולים להביא מניסיונם ולתרום לעמיתיהם לכיתה.

 

מנהל עסקים


בכירים המעוניינים ללמוד במסלול ייעודי יכולים ללמוד בתכניות מנהל עסקים למנהלים. אלה הן תכניות המותאמות בתכניהן ובמתכונתן לצורכים של בכירים בעולם העסקי, המעוניינים לרכוש ידע מקצועי נוסף ואקטואלי. במסלולים אלה לומדים הבכירים בקבוצה קבועה ומצומצמת שבה לכולם ניסיון דומה וכך מתקיימת למידת עמיתים שיכולה לסייע לעובדים. מרבית הסטודנטים בתכניות הללו מכהנים במשרות בכירות במשק, במגזרים שונים, כגון בסקטור הציבורי, בהייטק, בארגונים פיננסיים ועוד. בכל כיתה מתאימים את התכנים והדגשים לעולם התוכן המסוים של הסטודנטים כדי לאפשר למידה יעילה במיוחד.


בדרך כלל, המסלולים כוללים קורסים פרקטיים שבהם בוחנים מקרוב דילמות ואתגרים עסקיים. בין היתר רוכשים מיומנויות קבלת החלטות עסקיות, ניהול סיכונים פיננסיים, תכנון אסטרטגיה עסקית יעילה וכתיבת תכנית עסקית. כמו כן מושם דגש על תחום היזמות ועל פיתוח של פרויקטים ומיזמים חדשניים ופורצי דרך, הן בתחום הארגוני והן בעולם הטכנולוגי.

 

משפטים


בחלק מן המוסדות מציעים תכניות לימודי משפטים למנהלים. אלה הם מסלולים ייעודיים ללימודי משפטים שבהם משולבת גם תכנית בתחום דעת נוסף, כגון מנהל עסקים. לעיתים מסלולים אלה נערכים כמסלול ישיר לתואר שני שבו משלימים את לימודי המשפטים ותואר שני בתחום ניהולי תוך פרק זמן מקוצר. כך ניתן לרכוש ידע משפטי ובמקביל לבחון סוגיות מרכזיות בתחום הניהול ולפתח מיומנויות מנהיגות עסקית.

 

מדעי החברה והרוח


בעלי תפקידים בכירים בענפי מדעי החברה או מדעי הרוח, המעוניינים להרחיב את סל הידע והכלים המקצועי יכולים ללמוד לעיתים בתכניות ייעודיות לבכירים בענפים הללו. בדרך כלל מדובר במסלולים בהם משולב תואר בתחום במדעי הרוח או החברה יחד עם תואר בניהול במתכונת חד חוגית. עם זאת, קיימות גם תכניות ייעודיות לאנשי מקצוע, שבהם הדגש הניהולי מושם בקורסים הנלמדים בתואר וכן בתכנים המעשיים שבו.


בין המסלולים הללו ניתן למצוא תכניות לבכירים בתחום ניהול התרבות והאמנות. אלה הם מסלולים שמתאימים לבכירים במוסדות תרבות ואמנות וכן למועמדים למשרות בכירות אלה. בתארים אלה הדגש הוא על פיתוח מיומנויות יזמות עסקית וכן על השתתפות פעילה בפרויקטים בענפי התרבות, תוך פיתוח מנהיגות קהילתית.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מותאמים במתכונתם במיוחד ללוח הזמנים העמוס של מנהלים ובכירים. בדרך כלל הם מתקיימים במתכונת לימודי ערב, שבה נערכים מפגשים פעמיים או שלוש פעמים בימי השבוע ולעיתים גם בימי שישי.


למי שמעוניינים במערכת שעות מרוכזת במיוחד, מציעים חלק מן המוסדות תכניות לתואר ראשון פעם בשבוע. השיעורים בתכניות אלה מרוכזים ביום אחד בלבד ובמרבית המקרים לומדים הסטודנטים גם בחודשי הקיץ בסמסטרים רצופים. חלק מן התכניות הללו מתקיימות בכיתות מרוכזת לעובדים מאותה חברה או אותו מגזר במשק תוך התאמה לצורכיהם.


אורך התואר משתנה בין המוסדות ובהתאם לתחום הנלמד. מרבית התכניות בתחומי הניהול, הכלכלה ומדעי החברה נפרשות על פני כשלוש שנים. עם זאת ניתן למצוא גם מסלולי תואר ראשון בשנתיים שבהן הלימודים מרוכזים במערכת שעות מיוחדת שיכולה להתאים לאנשים עובדים.


במהלך הלימודים משולבים תכנים פרקטיים המותאמים לעולמם של הבכירים, כדי לסייע להם להרחיב את סל המיומנויות שברשותם. בין היתר מתקיימים מפגשים עם מומחים מן התעשייה, נערכות סימולציות המדמות מצבים מהתחום הנלמד וכן מתקיימים דיונים וניתוחי מקרי בוחן. לעיתים נערך גם פרויקט גמר מסכם שבו מתרגלים את הידע הנרכש ומיישמים אותו לפתרון בעיות ואתגרים מקצועיים. הבכירים לרוב יכולים לבצע את הפרויקט בארגונים שלהם תוך שימוש בידע ובכלים מתוך ניסיונם האישי.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות וכן בהתאם למסלול הנבחר, אולם במרבית המקרים הם כוללים שילוב של הרקע הלימודי הקודם של המועמדים יחד עם בחינה של הניסיון המקצועי הניהולי שברשותם. יש צורך בניסיון פרקטי משמעותי בתפקידים בכירים במשק והצגה של המלצות מגורמים מוסמכים לכך היכולים להעיד על הישגים משמעותיים של המועמדים.


במקרים רבים, מועמדים למסלולים אלה פונים ללימודים לאחר גיל שלושים ומוסדות הלימוד שואפים להקל עליהם מבחינה זו. במקרים בהם למועמדים אין תעודת בגרות מלאה או שרף הציונים שלהם אינו עומד בדרישות, ניתן ללמוד במכינה 30+ ובה להשלים את הפערים. המכינה מחליפה את תעודת הבגרות ומאפשרת שיפור סיכויי הקבלה. ברוב המקרים יש דרישה לבחינה פסיכומטרית אולם במסלולים מסוימים ניתן להתקבל על סמך בחינה חלופית, כגון מבחן ת.י.ל ובחינות דומות.

 

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


סוג התואר הראשון המוענק לבוגרים משתנה ממסלול למסלול. במרבית התכניות בתחומי מדעי החברה והניהול מוענק תואר ראשון מסוג BA. קבלת התואר מותנית במילוי כל התנאים האקדמיים לרבות נוכחות, מעבר בחינות, שמירה על ממוצע הציונים הנדרש והשלמת פרויקטים ומטלות.


לאחר סיום הלימודים, יכולים המנהלים להשתמש בידע שנצבר בתואר כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית. הם יכולים ליישם את הידע בתהליכי העבודה השוטפת ולייעל את התפקוד הארגוני. כמו כן, תארים אלה יכולים לסייע למועמדים לניהול לפתוח דלת להזדמנויות עסקיות חדשות בארגונים שלהם.


בוגרים המעוניינים להמשיך ולפתח את הידע האקדמי שברשותם יכולים להמשיך לתואר שני למנהלים המוצע במוסדות רבים. מדובר במסלולים ייעודיים למנהלים לתואר מוסמך, שנערכים במגוון רחב של מקצועות. בין הענפים הללו ניתן למצוא מנהלי עסקים, ייעוץ ארגוני, מנהל ציבורי, כלכלה ועוד.

 

מוסדות

 

המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): במרכז האקדמי רופין ניתן למצוא מסלול מנהל עסקים למנהלים. בתכנית מושם דגש על הפן היישומי של מיומנויות הניהול תוך השתתפות בסדנאות, מפגשים עם מומחים וסמינרים. אורך התכנית כ – 32 חודשים והיא נלמדת בשמונה סמסטרים רצופים. השיעורים מתקיימים בערב שבועי אחד וכן בימי שישי. המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתארים מתקדמים במרכז האקדמי, כגון תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בלוגיסטיקה ועוד.


המכללה האקדמית ספיר (סמוך לשדרות): במכללה מתקיימת תכנית למנהלים בתחום ניהול התרבות. זהו מסלול ייעודי ליזמים ולבעלי ניסיון בהובלת פרויקטים ומוסדות בתחום התרבות והקהילה. מסלול זה מתקיים בשיתוף עם המרכז לשלטון מקומי בישראל. פרויקט הסיום בתכנית כולל ייזום פרויקט הרלבנטי לתחום העיסוק של הסטודנטים ויישומו בשטח.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה מתקיימות תכניות לימודים מרוכזות בשנתיים קלנדריות בלבד שחלקן יכולות להתאים גם לבכירים. מדובר בתכניות לימודים רב תחומיות שבהן ניתן לשלב תחומים כגון מדעי המדינה, משאבי אנוש וכלכלה. הסטודנטים מקבלים ליווי אקדמי לאורך התכנית וסיוע לימודי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון למנהלים?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון למנהלים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון
התקבלו 1,039 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp