רוצה פרטים על סביבת למידה לפסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

סביבת למידה לפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סביבת למידה לפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנון סביבת למידה לפסיכומטרי

 

לסביבת הלמידה לפסיכומטרי יש תרומה משמעותית להצלחה בבחינה, שכן המיקום והאוירה הם מרכיב חשוב בתהליכי הלימוד וברכישת המידע החדש. רבים ממי שעומדים בפני הבחינה או עומדים להתחיל קורס הכנה מתלבטים היכן נכון לבחור לתרגל ואיך לתכנן את מרחב הלמידה כדי לייעל את התהליך. חשוב לציין כי אין תשובה אחת נכונה לכל הלומדים ובחירת מיקום הלמידה צריך להיעשות באופן מותאם אישית לפי הצורכים והיכולות. עם זאת, ישנם מספר דגשים שניתן להביא בחשבון כדי להבטיח יצירת מרחב לימוד יעיל ככל האפשר.


הצלחה בפסיכומטרי מצריכה למידה רבה, גם מעבר לשעות המפגשים הפרונטליים בקורס. התלמידים נדרשים ללימוד ותרגול רב בבית כדי לסגל לעצמם מיומנויות מתאימות למעבר הבחינה באופן המוצלח ביותר. הלימוד נעשה באופן הדרגתי וחשוב להקפיד על תרגול מתמיד כדי לבנות את הידע והכישורים באופן נכון. היות וחלק גדול מהלמידה נעשה מחוץ לכיתה בקורס, יש חשיבות רבה לדרך שבה מתכננים אותה וכך גם למיקום הנבחר.


עבור לא מעט נבחנים, הבחינה מגיעה אחרי פרק זמן ארוך למדי שבו לא לקחו חלק בלמידה פורמלית, כגון אחרי השירות הצבאי והטיול הגדול. במקרים כאלה יש חשיבות רבה במיוחד לאופן ארגון הלמידה, וכך גם למיקום שבו היא מתרחשת כדי לרענן את מיומנויות הלמידה ולבנות מחדש אסטרטגיות פעולה יעילות.


מיקום יעיל ונכון יכול בעיקר להשאיר זמן לפעולה החשובה ביותר בתהליך הלמידה העצמית - תרגול והבנת החומר, תוך נטרול של הסחות דעת וגירויים חיצוניים שעשויים להוריד מיעילות הלמידה. תכנון נכון של האווירה הלימודית עוד לפני תחילת הקורס יכול לסייע לסגל דפוסי למידה יעילים יותר ולהגיע מוכנים יותר ליום הבחינה.


הגדרת מקום למידה ייעודי


הגדרה של מקום ייעודי בבית ללמידה יכולה לתרום לשמירה על ריכוז לאורך זמן רב יותר וכן להעלות את המוטיבציה להתמיד בתרגול לאורך זמן. כדאי לבחור מקום שקט בבית שבו יש סיכוי למעט הפרעות חיצוניות או הסחות דעת. אחרי בחירת המקום הייעודי כדאי לדבוק בו כדי לתרום להיווצרותם של הרגלי למידה.


את הבחירה כדאי לבצע בשלבים מוקדמים של הקורס ורצוי אף לפניו. כך ניתן להשאיר זמן מספיק לארגון פיזי של חלל הלמידה וכן להיות מסוגלים לבצע בו התאמות בהתאם לצורכים האישיים.


על אף שעשוי להיות מפתה ללמוד מול הטלוויזיה בסלון או על המיטה בחדר, במקרים רבים רצוי להימנע בכך ולבחור באזור למידה מסודר וייעודי בבית, כגון בשולחן העבודה ומול מחשב. במקרה כזה המיקום מותאם לישיבה ממושכת ומכיל מספיק מרחב להכלת כל העזרים, הספרים והציוד הנדרשים ללמידה.

 

ארגון הסביבה


אף על פי שהיום רבים מחומרי התרגול לפסיכומטרי הם דיגיטליים ונלמדים דרך אתרים או אפליקציות, במהלך הקורס התלמידים מקבלים מגוון של ספרים ועזרי למידה. יש גם לא מעט לומדים שמעדיפים ליצור לעצמם כרטיסיות מוחשיות ולא מסתפקים בלימוד באפליקציות ומשחקי מילים, לצורך פיתוח אוצר המילים בחלק החשיבה המילולית או בפרקי האנגלית. משום כך, יש חשיבות לא מעטה לאופן הארגון של סביבת הלמידה ולשמירה על הסדר בה.


בפינת הלמידה חשוב מאוד להקפיד על נטרול הסחות הדעת השונות שיכולות לעלות לאורך שעות התרגול. אלה כוללות הסחות דעת חזותיות כגון חפצים שאינם קשורים ללמידה וכן הסחות שמע ורעשים שונים שיכולים להפריע לריכוז. במקרים מסוימים יש מי שמעדיפים ללמוד עם אוזניות מבודדות רעש או לשמוע מוזיקה בזמן הלמידה כדי לסייע למיקוד. קיימות גם לא מעט הסחות דעת דיגיטליות כגון הסמארטפון או רשתות חברתיות, שרצוי להשתיק או להרחיק לפחות לזמן המיועד לתרגול.

 

מרכזי למידה לסטודנטים


ברחבי הארץ אפשר למצוא מגוון מרחבי למידה לסטודנטים, אלה הם חללים ייעודיים שאליהם יכולים להגיע סטודנטים לצורך למידה למבחנים, כתיבת עבודות ועוד. המרכזים יכולים להתאים גם למי שלומדים לפסיכומטרי ומתקשים להתרכז בלמידה בבית, המעוניינים ללמוד בסביבה ייעודית לכך מחוץ לבית ובתנאים נוחים.


בחלק מן המקרים המרכזים פועלים במסגרת מרכזי צעירים שפועלים בערים השונות ברחבי הארץ. אלה הם חללים שמופעלים לרוב על ידי העיריות ובהם מתקיימות גם פעילויות נוספות לצעירים, כגון קורסים ביזמות וסיוע בנושאים כגון מציאת עבודה לסטודנטים או מציאת מלגות ועוד. במרבית המרכזים פועלים חדרים שקטים שבהם יש להקפיד על אווירה שקטה לטובת למידה. במקרים אחרים, ניתן למצוא חללים מסוג זה בספריות ציבוריות ואף בתי עסק ייעודיים שמפעילים חדרי למידה לסטודנטים להשכרה לפי פרקי זמן מוגדרים מראש.


המרכזים מכל הסוגים לרוב פתוחים במנעד שעות רחב למדיי כדי להתאים ללוח הזמנים של הסטודנטים. באופן זה אפשר לבחור בשעות הלימוד המתאימות ביותר לצורכים האישיים, כגון למידה בשעות היום או במהלך הערב ובמקרים מסוימים אף בלילות. במרכזים יכולים התלמידים לבחור ללמוד בקבוצות קטנות יחד עם חברים מהקורס, או לבד, בהתאם להעדפותיהם.

 

הפרעות קשב ולקויות למידה


עבור נבחנים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה נוספות, יכולים לעלות לאורך הלמידה קשיים בארגון של סביבת הלימוד. עם זאת, יש מגוון של דרכים שבהן ניתן להתמודד עם הקושי וליצור את הסביבה הלימודית המתאימה ביותר לצורכים האישיים.


חלק מן המיומנויות הללו ניתן לרכוש במהלך קורס פסיכומטרי ללקויי למידה,, שבו מושם דגש על פיתוח של הרגלי למידה המותאמים לצורכים של כל סטודנט. הסטודנטים עובדים יחד עם המדריכים על דרכים לבנייה של אסטרטגיות למידה, על שיטות לארגון סביבת הלמידה ועל כלים לשמירה על הריכוז לאורך שעות התרגול הרבות. המדריכים, שהם בעלי הכשרה ייעודית לעבודה עם סטודנטים עם לקויות למידה, יכולים גם לסייע במציאה של עזרים פיזיים או דיגיטליים שיכולים לסייע לארגן את הלמידה ולשפר את הבנת וזכירת החומר.

 

קורסים ללימוד עצמי ומקוון


בניגוד לקורסים פרונטליים שבהם הלמידה מתחלקת בין שיעורים בכיתה ותרגול בבית, מי שבוחרים ללמוד לבד לפסיכומטרי עומדים בפני אתגרים ייחודיים כשהם באים לתכנן את הלמידה. למידה עצמאית מצריכה משמעת עצמית גבוה, תכנון מדויק של שלבי הלמידה וכן התמדה וחריצות. מי שמרגישים שלימוד מסוג זה יכול להתאים להם, צריכים גם לתכנן את מקום הלמידה בהתאם ליכולות ולצורכים שלהם.


היות וקורסים אלה מתקיימים לרוב במתכונת המשלבת בין למידה באמצעות ספרים וערכות למידה לבין קורסים אונליין, ניתן לבחור ללמוד בכל מקום ובכל זמן. יש מי שמעדיפים ללמוד בבית ואחרים שמעדיפים ללמוד מחוץ לו, כגון בבית קפה, בספרייה או במרכז למידה. לכל אחד ממיקומים אלה יתרונות וחסרונות וחשוב לבחור במקום המתאים ביותר לשיטות ולהרגלי הלמידה האישיים.


בחלק מן המסלולים ללימוד עצמי מקבלים הסטודנטים תכנון למידה יומי ושבועי שבו הם יכולים לבנות לוחות זמנים מומלצים ולחלק את כמות התרגילים והסימולציות הנדרשים. לצד תכנון לוחות הזמנים ויכולות ניהול זמן בפסיכומטרי, יש לקבל החלטה גם על מקום הלמידה בשלבים מוקדמים של הקורס.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סביבת למידה לפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על סביבת למידה לפסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp