קורס הנהלת חשבונות סוג 3 באורט רחובות

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 באורט רחובות

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 - אורט רחובות

 

בתחום הנהלת החשבונות קיימות כיום כמה דרגות הסמכה המחייבות את אנשי המקצוע. דרגות אלה קובעות את תחומי האחריות של מנהלי החשבונות ואת הידע הנדרש מהם בתחום החקיקה והתקינה. בעלי הסמכה מסוג 2 המעוניינים לפתח את הקריירה יכולים ללמוד לצורך קבלת הסמכת הנהלת חשבונות סוג 3, ששמה ידוע גם כהנהלת חשבונות ראשי. מנהלי חשבונות המשדרגים את הסמכתם לדרגת סוג 3 יכולים לא רק להרחיב את הידע המקצועי שברשותם, אלא גם להיות מסוגלים לבצע פעולות מורכבות יותר במסגרת הארגון, בהתאם לחוק.


במכללת אורט רחובות יכולים מנהלי חשבונות ללמוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 3, שבו ניתן לקבל את ההכנה לבחינות הנדרשות לשדרוג הרישיון המקצועי בתחום. התכנית מותאמת לדרישות המשק בתחום החשבונאות וכן להנחיות משרד העבודה הנוגעות למבחני ההסמכה למנהלי חשבונות. בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש כדי להתקדם במקומות העבודה הנוכחיים שלהם או כדי להשתלב בשלל תפקידי הנהלת חשבונות בארגונים ובמוסדות. כמו כן, באפשרותם להמשיך לפתח את הידע המקצועי דרך לימוד בקורסים בחשבונאות בענפים משיקים, כגון שכר ומיסים.


תכנית הלימודים


הקורס מתמקד בתחום החשבונאות הפיננסית והחשבונאות המעשית. הסטודנטים לומדים מגוון של סוגיות מתקדמות בתחום החשבונאי ודרכן מקבלים כלים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים. הקורס גם כולל הכנה לבחינות ההסמכה החיצוניות שעורך משרד העבודה, לקבלת תעודת המקצוע.


בפרק הראשון של הקורס, הסטודנטים לומדים על היבטים בחשבונאות הפיננסית לרבות השקעות שונות, תהליכים במימון והתהליכים החשבונאיים הנדרשים בתחום ההכנסה. כמו כן, הם לומדים כיצד לנתח ולקרוא ביעילות דוחות כספיים ולבצע שחזור של חשבונות. הפרק השני בקורס מוקדש לחשבונאות מעשית והוא כולל היכרות עם תוכנת מחשב לניהול חשבונות ועם האפשרויות שתוכנה זו מספקת למנהלי החשבונות.

 

מתכונת הלימוד


אורכו של קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא כשבעה חודשים. הוא מתקיים כקורס ערב והמפגשים בו נערכים אחת לשבועיים. בתכנית נכללים שיעורים עיוניים לצד תרגולים פרקטיים בהנהלת חשבונות ממחושבת והכנה לבחינות ההסמכה המקצועיות. הסטודנטים גם מבצעים פרויקט גמר יישומי בחשבונאות ממוחשבת. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון, בהתאם לעמידה בתנאי חוק החיילים המשוחררים.

 

נושאי הלימוד


תכנית הלימוד בקורס מותאמת לתכנים הנדרשים על ידי משרד העבודה הנכללים בבחינות ההסמכה למנהלי החשבונות. בין הנושאים הללו נכללים:

 

 

  • מימון
  • בסיסי דיווח
  • שחזור חשבונות
  • חשבונאות פיננסית
  • ניתוח דוחות כספיים
  • השקעות בניירות ערך
  • חשבונאות למיסים על הכנסה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בתחום החשבונאות, מתקיימים במכללת אורט רחובות קורסים נוספים, בהם קורס חשבי שכר וקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2. הקורסים הללו כוללים הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים לקבלת תעודות המקצוע בתחום.


במוסד הלימוד נערכות עוד שלל תכניות לימודי תעודה וכן מסלולים ללימודי הנדסאי. תכניות לימוד אלה עוסקות בענפים טכנולוגיים ועסקיים שיש להם ביקוש בשוק של היום. בין היתר ניתן ללמוד תחומים כגון מכונות, בניין, תוכנה, חשמל ועוד.


במכללת אורט רחובות שואפים לספק לתושבי רחובות את הכלים הנחוצים לפיתוח וקידום מקצועי. הקורסים מותאמים להתפתחויות עדכניות בתעשייה ולדרישות של מעסיקים, כך שהסטודנטים נחשפים במהלכם לסוגיות אקטואליות ולכלים מעשיים שיכולים לשמש את אנשי המקצוע בתפקידם.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למנהלי חשבונות שברשותם תעודת מנהל חשבונות סוג 2 - מתקדם, או לבעלי תעודת מנהלי חשבונות סוג 2 הישן. על המועמדים לעבור ראיון מול וועדת קבלה לבדיקת מידת ההתאמה לקורס ולבחינת הרקע הלימודי והמקצועי הקודם.

 

תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר מנהלי חשבונות סוג 3 - ראשי וכן תעודת מקצוע בהנהלת חשבונות סוג 3 המוענקות על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. כדי לקבל את הדיפלומות יש לעבור בהצלחה מספר בחינות, בהן מבחנים עיוניים ומבחן מעשי בחשבונאות ממוחשבת.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
Whatsapp Whatsapp