אורט רחובות - תנאי קבלה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תנאי קבלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תנאי קבלה אורט רחובות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תנאי קבלה מכללת אורט רחובות


במכללת אורט רחובות ניתן ללמוד במגוון תכניות ללימודים טכנולוגיים ולימודי תעודה. במסלולי הלימוד השונים במכללה יכולים תושבי העיר רחובות והסביבה הקרובה לרכוש כלים וידע שיכולם לסייע להשתלבות מקצועית בתחומים טכניים בתעשייה, בשוק ההייטק, בעולם הארגוני ובמוסדות ציבוריים.


הקבלה ללימודי ההנדסאים במכללה מותנית בעמידה בהנחיות מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים, שהוא הגוף האחראי על הסמכתם של הנדסאים בישראל. תנאי הקבלה להנדסאים מתבססים על הלימודים הקודמים של המועמדים ובמקרים מסוימים גם על גילם. הדרישות הן בדרך כלל זהות בין כל מגמות הלימוד, אולם יש לציין כי במגמות לימוד מסוימות עשויות להיות דרישות נוספות, מעבר לדרישות הכלליות לקבלה ללימודי ההנדסאי.


שימו לב - תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת ומתכנית לתכנית. יש לוודא מול מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי קבלה. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאים באורט רחובות צריכים לעמוד באחת מן הדרישות שמציבים במה"ט. דרישות אלה כוללות:


תעודת בגרות מלאה ממוסד לימודים מוכר


תעודת בגרות חלקית, שבה נכללים המקצועות הבאים בציון 55 ומעלה (ציון חיובי) - בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בהבעה עברית או ספרות ברמת 2 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד.


מועמדים בוגרי מכינה קדם הנדסאים שעוברים בהצלחה את מבחני הגמר של המכינה. מכינה טכנולוגית להנדסאים, או מכינת קדם הנדסאים, היא מסלול לימוד שבו יכולים מועמדים ללימודי ההנדסאים לשפר את סיכויי קבלתם דרך השלמת פערים. במכינה לומדים מספר קורסים במקצועות כגון אנגלית, מתמטיקה ועברית ובסיום המכינה ניגשים לבחינות ממשלתיות באותם תחומים. יש לעבור את הבחינות הללו בציון 55 לפחות (ציון עובר).


סטודנטים מעל גיל 35 שנים שברשותם אישור על סיום 12 שנות לימוד, פטורים ממעבר מכינה או מהצגת ציוני הבגרויות בעת הקבלה ללימודי ההנדסאים.

 

המועמדים בכל המסלולים צריכים להגיש את כל המסמכים הנדרשים כחלק מתהליך ההרשמה ללימודים, בהתאם להנחיות מה"ט ולדרישות מוסד הלימוד. מלבד טפסי הרישום, עליהם לצרף אישורים רלבנטיים כגון צילומי תעודת הבגרות, סיום מכינות כאשר הדבר רלבנטי, תעודת השחרור מצה"ל או סיום השירות הלאומי כאשר רלבנטי ומסמכים נוספים. במוסד הלימוד ובמה"ט דנים בכל בקשה לגופה ובמקרים מסוימים יכולים לזמן את המועמדים לראיונות אישיים כדי לבדוק את התאמתם ללימודים.

 

מסלולי הלימוד באורט רחובות


לימודי ההנדסאי של אורט רחובות נערכים בכמה מסלולים, ביניהם: הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי תוכנה, הנדסאי חשמל, הנדסאי בניין, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי מכונות ועוד. בחלק מן התכניות הללו יכולים הסטודנטים לבחור גם במגמות התמחות ובהן להתמקד בענפים מקצועיים שונים.


תכניות לימודי ההנדסאים נערכות בדרך כלל במסלולי לימודי ערב להנדסאים או בתכניות בוקר, כדי לאפשר לסטודנטים להתאים את שעות הלמידה לשילוב עם עבודה. במהלך הלימודים מתקיימת עבודה מעשית במסגרת תרגולים ועבודה במעבדות המכללה, לקראת סיומם הסטודנטים עורכים פרויקט גמר מסכם שבו מדמים תכנון פתרונות לתעשייה. התכנים במסלולי ההנדסאי מותאמים להתפתחויות התעשייה ובמהלכם נחשפים לסוגיות שעמן מתמודדים אנשי המקצוע בשטח.


הידע והכלים הנרכשים במהלך הלימודים פותחים בפני הסטודנטים מגוון אפשרויות תעסוקה בתעשייה. בהתאם לתחום הלימוד, הם יכולים להשתלב בין היתר במפעלים, בארגונים עסקיים, במוסדות ציבור, בחברות בתחומי התכנון והעיצוב, בתעשיית ההייטק ובעוד שלל מסגרות. עם צבירת הוותק והניסיון בתפקיד יכולים הנדסאים להמשיך לקדם את הקריירה ואף להגיע לתפקידים ניהוליים.


נוסף על כך, ניתן לקחת חלק במסלולי לימודי תעודה בענפים שונים כגון חשמל, עיצוב וחשבונאות. במרבית הקורסים ניתן להתכונן לקראת מבחנים ממשלתיים שהעוברים אותם יכולים לקבל תעודות מקצוע ותעודות גמר מוכרות.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אורט רחובות

פורום ייעוץ לימודים

בית הספר הגבוה לרפואה אסתטית (ת״א)
אלאיובי אחמד
ללא תגובה
קורס ממוקד או תואר אקדמי?
שיר ליברמן
1 תגובות
ייעוץ לגבי מה ללמוד
רחלשיר
ללא תגובה
לימודי עברית לעולים חדשים
גידי אבני
ללא תגובה
לימדי פרסית קרוא וכתוב
עדנה
ללא תגובה
הסבה ממדעי החברה לתחום טיפולי
חגית
1 תגובות
לימודי אסטרטגיה וקבלת החלטות
עמית מגן
1 תגובות
אפשר ללמוד בלשנות שמית במסגרת שומע חופשי?
משה שטיין
2 תגובות
מקצועות חדשים ללמוד באוניברסיטה
עלי חלאילה
1 תגובות
אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר בקרימינולגיה
עדי
1 תגובות
מה ללמוד עם בגרות טובה ובלי פסיכומטרי?
רביעה
1 תגובות
מסלול תואר ראשון לעובדים
ימית אסולין
1 תגובות
לא יודע מה ללמוד
ר
1 תגובות
עתודה ללימודי תוכנה בטכניון
דוד פריימן
1 תגובות
בדיקת זכאות ללימודים במימון ביטוח לאומי
אסתר
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 919 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים