קורס מנהלי עבודה בבניין באורט רחובות

אורט רחובות

קורס מנהל עבודה בבניין - אורט רחובות

 

הקורס אינו פעיל בשלוחה זו

 

בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודות בנייה, בכל עבודת בניין יש צורך בניהול ישיר של מנהל עבודה. את התפקיד יכולים למלא רק מי שקיבלו את ההסמכה הממשלתית הנדרשת מטעם משרד העבודה והרווחה והם רשומים במאגר מנהלי העבודה בבנייה שמנוהל על ידי המשרד. הקפדה זו על נהלי העסקתם של מנהלי העבודה בבניין נובעת בין היתר מן החשיבות הרבה שיש לאנשי מקצוע אלה, ולאחריות הרבה המוטלת על כתפיהם בשמירה על הבטיחות והאיכות באתר. מנהלי עבודה איכותיים יכולים לתרום לצמצום של הסכנות בעבודות הבנייה ולמנוע פגיעה בנפש.

 

עובדים מנוסים בתחום הבנייה המעוניינים לשדרג את מעמדם המקצועי יכולים לקחת חלק בקורס מנהלי עבודה בבניין המתקיים באורט רחובות. קורס זה כולל את ההכנה הנדרשת לבחינות החיצוניות הממשלתיות להסמכה כמנהלי עבודה, הנערכות על ידי משרד העבודה. כיום קיים בארץ מחסור משמעותי באלפי מנהלי עבודה, הביקוש למנהלי עבודה איכותיים ומוסמכים גבוה באזורים רבים בארץ וגם באזור רחובות וסביבתה.

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס מנהלי עבודה בבניין המשתתפים מכירים מקרוב את תחומי האחריות של מנהלי העבודה ומתכוננים למבחני ההסמכה לתפקיד זה. הם רוכשים ידע וכלים פרקטיים לניהול מגוון תהליכי בנייה וליישום איכותי ויעיל של פרויקטים בבניין. כמו כן, הם מפתחים את מיומנויות החשיבה הפרקטיות החיוניות לעוסקים בבנייה ולהבנת הגורמים להצלחה של כל פרויקט. נוסף על כך, הם רוכשים כישורים ניהוליים המסייעים להם בניהול צוותי העובדים, בארגון האתר, בניהול הביצוע ובטיפול בסוגיות הבטיחות הנדרשות.

 

מתכונת הלימוד


אורכו של קורס מנהלי עבודה בבניין הוא 24 חודשים. הוא נערך במתכונת קורס ערב הנוחה לאנשים עובדים. תכני הקורס משלבים לימוד עיוני עם תרגולים מעשיים וכן הכנה לשלוש הבחינות החיצוניות שעורך משרד הכלכלה להסמכה בתחום.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים שבהם דנים הסטודנטים במהלך קורס מנהלי עבודה בבניין נכללים התחומים הבאים:

 

 

 

על מוסד הלימוד


אורט רחובות היא מכללה טכנולוגית שבה מתקיימים לימודי הנדסאים ולימודי תעודה. המסלולים השונים באורט רחובות מותאמים לדרישות התעשייה ובהם מתמקדים במרכיבים פרקטיים החשובים לפיתוח הקריירה. לימודי ההנדסאי במכללה מוכרים על ידי מה"ט ובהם מתכוננים לקראת בחינות ההסמכה הממשלתיות שעורך גוף זה, לצורך קבלת דיפלומת הנדסאים.


לימודי התעודה המתקיימים במוסד הלימוד נערכים בתחומים כגון בניין, חשבונאות, מינהל, עיצוב, הכשרות טכנאים וחשמל ועוד. הקורסים יכולים להתאים לקהל יעד נרחב של משתתפים, החל מהמעוניינים לפתח קריירה בענף מבוקש, דרך חיילים משוחררים ועד לעובדים שברצונם לבצע הסבה מקצועית. במרבית המקרים הקורסים מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עבודה ולימודים. רבים מן המסלולים מתקיימים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה ובהם יכולים הסטודנטים לקבל את ההכנה הנחוצה לקראת בחינות ההסמכה הממלכתיות שעורך משרד זה להסמכתם של אנשי מקצוע.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים לאנשי מקצוע בתחום הבנייה שברשותם ניסיון מוכח אצל קבלנים רשומים במשך לפחות שנתיים בתחום זה, אשר מעוניינים לקדם את הקריירה ולהתפתח לתפקידי מנהלי עבודה בבניין. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, עליהם להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ולהציג ניסיון מוכח של שנתיים ומעלה בעבודות בתחום הבניין. כמו כן, הם נדרשים להציג מעבר מוכח של קורס הדרכה לעבודה בגובה וכן תעודת מקצוע סוג 3 בתחומים כגון ברזלנות, בנאות או טפסנות. הם נדרשים גם לעבור ראיון מול וועדת קבלה.

 

תעודה


בוגרי ההכשרה שעומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת גמר "עוזר למנהל עבודה" המוענקת על ידי משרד הכלכלה ומכללת אורט רחובות. אחרי צבירה של שנה אחת של ניסיון בתפקידי עוזרי מנהלי עבודה בבניין, בפיקוח של מנהל עבודה רשום, ולאחר שהם עוברים בחינה בעל פה מול וועדה, הם יכולים לקבל את תעודת מנהלי העבודה בבניין.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp