קורס צורפות למתקדמים באורט כפר סבא

אורט כפר סבא

קורס טכניקות מתקדמות בצורפות - אורט כפר סבא


ענף הצורפות הוא מגוון במיוחד, הדבר מאפשר לאנשי מקצוע להביא לידי ביטוי מבחר סגנונות ולבטא את היצירתיות שלהם בייצור של תכשיטים מקוריים וחד פעמיים. כדי לשכלל את היכולות היצירתיות וליצור סגנון מוגדר ומובחן, על הצורפים להכיר את הטכניקות השונות הקיימות בשוק וללמוד לשלוט בהן באופן מקצועי.


צורפים המעוניינים לשכלל את הכלים שברשותם ולשדרג עצמם מבחינה מקצועית יכולים ללמוד בקורס טכניקות מתקדמות בצורפות המתקיים באורט כפר סבא. במהלך הקורס ניתן לפתח את הכלים המקצועיים, להכיר שיטות עבודה מורכבות וחדשניות וללמוד כיצד ליישם אותן הלכה למעשה בעבודתם בסטודיו. כך הם יכולים להרחיב את העצמאות בעיצוב תכשיטים, לחדד ולהעמיק את הסגנון האישי ולייעל את הפעילות המקצועית כיוצרים וכצורפים.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה מתמקדים בשתי טכניקות מתקדמות בתחום הצורפות - צריבה פטרוכימית ותכשיט וצבע. הם נחשפים לכלי עבודה, לטכניקות עבודה מקצועיות ולאופן התפעול של הציוד המקצועי בסטודיו לצורפות. בעזרת הידע הנרכש במהלך הקורס, הם מפתחים את השפה האישית כצורפים ולומדים כיצד להביא את הסגנון האישי לידי ביטוי במהלך העבודה.


טכניקת הצריבה הפטרוכימית מתייחסת לדוגמאות שאותן יוצרים מראשו מטביעים על גבי התכשיט, לצורך העשרה של המרקמים שעל פני המתכת. המשתתפים לומדים כיצד לבצע צריבה פטרוכימית בדו ממד ובתלת ממד, מכירים את הציוד המקצועי ואת תהליכי העבודה וגם מתנסים בהם בפועל.


כמו כן, הם לומדים על טכניקת תכשיט וצבע, המתמקדת בשילוב של צבעים בתכשיטים. הם מתנסים בעבודה בחומרים חדשניים שבאמצעותם הם יכולים לשדרג את תוצאות העבודה בצורפות. הם מתרגלים את שלבי העבודה בטכניקה זו וגם מתנסים בהם באופן פעיל.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של קורס טכניקות מתקדמות בצורפות הוא 100 שעות לימוד אקדמיות. שיעורים נערכים אחת לשבוע, היקף כל מפגש 4 שעות אקדמיות.


המשתתפים בקורס זה מתרגלים את החומר הנלמד בסדנת הצורפות של מוסד הלימוד. בסדנה עמדות אישיות לסטודנטים והיא מצוידת בכלים וציוד מקצועי בצורפות, בו יכולים הסטודנטים להשתמש כדי להתנסות בפועל בטכניקות הנלמדות. כמו כן, המשתתפים מקבלים בתחילת הקורס ארגז כלים ובו הכלים הנחוצים להם לתרגול גם בבית, בין המפגשים.


סגל הוראה


צוות הקורס כולל צורפים ומעצבי תכשיטים מנוסים, שברשותם וותק בהוראת התחום במסגרות שונות. כמו כן, חלקם בעלי סטודיו עצמאי בתחום הצורפות. הם מעבירים מן הניסיון והכלים שברשותם אל הסטודנטים ומלווים אותם באופן מעשי במהלך השיעורים והתרגולים תוך מעקב אחרי התקדמותם.

 

על מוסד הלימוד


באורט כפר סבא יכולים הסטודנטים לקחת חלק בשלל תכניות לימודי תעודה וכן בלימודי הנדסאים. הלימודים מתקיימים בתחומים מבוקשים ומטרתם הכשרת הסטודנטים להשתלבות בשוק העבודה. בתחום הצורפות, הסטודנטים יכולים ללמוד גם בקור יסודות הצורפות ושיבוץ בסיסי, קורס למתחילים שבו נחשפים לעקרונות יסוד בצורפות. כמו כן, נערכים קורסים בתחום העיצוב, כגון קורס עיצוב פנים, קורס שזירת פרחים וקורס עיצוב גרפי. הקורסים הללו משלבים תרגולים פרקטיים עם לימוד תיאורטי מתוך מטרה לחשוף את הסטודנטים לתהליכי העבודה המקצועיים בשטח ולהכין אותם לקראת המשך דרכם המקצועי בתחום הנלמד.


נוסף על כך, מתקיימים במכללה קורסים בענפים כגון חשמל, בטיחות, בנייה, מינהל וחשבונאות. בחלק מן התכניות הללו הסטודנטים מתכוננים לקראת מבחני הסמכה ממלכתיים, הנחוצים לצורך קבלת תעודות מקצוע מוכרות.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לבעלי ניסיון בתחום הצורפות המעוניינים לפתח את הידע המקצועי שברשותם ולקדם את העשייה המקצועית. הוא יכול להתאים לבוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום הצורפות המתקיימים במכללת אורט כפר סבא, שמעוניינים להמשיך לפתח את המיומנויות המקצועיות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק על תנאי הקבלה לקורס.

 

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת תעודת גמר לסטודנטים אשר עומדים בכל חובותיהם במהלך הלימודים בהצלחה, מטעם אורט כפר סבא.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp