מסלול הנדסאי עיצוב מדיה - אורט סינגאלובסקי תל אביב

שירות אישי - צור קשר
מסלול הנדסאי עיצוב מדיה - אורט סינגאלובסקי תל אביב

הנדסאי עיצוב מדיה - אורט סינגאלובסקי תל אביב


כיום קיימת חשיבות רבה לעיצוב ולנראות של מוצרים וכן של גופים עסקיים. ההשתכללות של עולם המדיה גורמת להתפתחות אפשרויות חדשות בענפי הפרסום והשיווק, שבהם מסתמכים על עיצוב גרפי ברמה גבוהה.


אנשי מקצוע בתחום עיצוב מדיה, או תקשורת חזותית, הם מצרך מבוקש במגוון של חברות. הנדסאי עיצוב מדיה רוכשים כלים ושליטה בשימוש בתוכנות גרפיות לעיצוב ועריכה, וכן לומדים כיצד להעביר מסרים באמצעים חזותיים וכך לתרום למערך הפרסום והשיווק בארגונים בהם הם פועלים. כדי לקבל את הידע הנדרש לצורך עבודה כהנדסאי מדיה, ניתן להשתתף במסלול הנדסאי עיצוב מדיה במכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים במסלול הנדסאי עיצוב מדיה בנויה סביב הידע המקצועי והכישורים הנדרשים למעצבים גרפיים, ומשלבת תכנים מעולמות הפרסום, השיווק ויחסי הציבור תוך הדגשת תחום המדיה הדיגיטלית. בתחילת הלימודים, הסטודנטים לומדים את תשתית הידע הנחוצה בתחומים אלו, ולאחר מכן הם ממשיכים ומעמיקים בנושאים מגוונים.


כך למשל, הסטודנטים במסלול לומדים כיצד לעצב עבודות לאינטרנט ולדפוס, רוכשים עקרונות מרכזיים בבימוי, צילום ועריכת וידאו, כמו גם יכולות בנייה ועיצוב של אתרים. הלימודים משלבים היכרות עם יישומי מחשב, כאשר בסיום המסלול הסטודנטים שולטים בשימוש בתוכנות כגון פוטושופ ואילוסטרייטור.

 


מתכונת הלימודים


המסלול נמשך כשלוש שנים, ומתקיים במתכונת ערב משולבת עם יום שישי.


במהלך הלימודים, שמים דגש על עבודת סטודיו ועל צבירת ניסיון מעשי בתחום העיצוב הגרפי. הסטודנטים יכולים להתנסות מבחינה מקצועית בחדרי הסטודיו ומעבדות המחשבים שעומדים לרשותם, וכך לרכוש בקיאות ושליטה בשימוש בתוכנות המחשב השונות אותן נדרש ממעצבים גרפיים להכיר. כמו כן, נערכים במסגרת הלימודים סיורים לימודיים שממחישים מבחינה מקצועית את עבודתם של הנדסאי עיצוב מדיה בשטח.


בסיום הלימודים, המשתתפים נדרשים להגיש פרויקט גמר מסכם. הפרויקט נערך בהנחייתו של אחד מהמרצים במכללה, ובאמצעותו הסטודנטים יכולים להתנסות בביצוע עבודת עיצוב על כל שלביה, מתחילתה עד סופה.


במכללה קיימות הטבות מיוחדות לחיילים משוחררים, כולל מימון חלקי לשכר הלימוד. ההטבות ניתנות לפי הגדרות האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, ויש לבדוק את הזכאות והעמידה בקריטריונים מולה.


נושאי הלימוד

 

 

  • פוטושופ
  • הכנה לדפוס
  • עולם הפרסום
  • בניית אתרים
  • אילוסטרייטור
  • יסודות העיצוב
  • מבוא לשיווק וליחסי ציבור
  • הפעלת מערכות קדם דפוס
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט סינגאלובסקי, ניתן להשתתף במגוון של מסלולי לימוד בתחומים טכנולוגיים ומדעיים. המכללה פועלת מאז שנת 1961 בקמפוס סינגאלובסקי, שנמצא באזור נגיש לתחבורה ציבורית בתל אביב. בין מסלולי הלימוד המוצעים במכללה, ניתן למנות מסלולי הנדסאים בענפים שונים בתעשייה, וכן קורסים והכשרות מקצועיות לתעודה.


בבית הספר לעיצוב במכללה, ORT Design, מתקיימים מסלולי הנדסאים במגוון נושאים, כגון הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי עיצוב תעשייתי, ועוד. כמו כן, פועל במסגרת בית הספר גם הסטודיו לצורפות ועיצוב תכשיטים שבו מוצעים קורסים בתחום זה.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל למסלול הנדסאי עיצוב מדיה, יש להחזיק בתעודת בגרות ובה ציונים חיוביים במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית. במתמטיקה ובאנגלית הציון הנדרש הוא ב - 3 יחידות לימוד לפחות, ובהבעה עברית ב - 2 יחידות לימוד לפחות.


כמו כן, קיימת אפשרות להתקבל על סמך סיום מכינה בהצלחה.


תעודה


זכאים לדיפלומה מי שמסיימים את המסלול בהצלחה, כולל את פרויקט הגמר, הבחינות הפנימיות והבחינות החיצוניות מטעם המכון להכשרה טכנולוגית - בחינות מה"ט.


התעודה הניתנת לזכאים היא דיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


אפשרויות תעסוקה


הנדסאי עיצוב מדיה יכולים לעסוק במגוון של תפקידים במקומות עבודה שונים במשק. מעצבים גרפיים הם מצרך נחוץ בכל חברה שמעוניינת לפרסם באופן מקצועי ולהתרחב, וכך ניתן להשתלב במחלקות הפרסום של מבחר חברות, ארגונים וגופים עסקיים. כמו כן, ניתן לעבוד כשכיר בחברה העוסקת בתחומי האינטרנט והמדיה, בבתי דפוס ובחברות פרסום ויחסי ציבור.


נוסף על כך, קיימת גם אפשרות לעבוד כעצמאים בתחום העיצוב הגרפי, או בבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט ללקוחות ממגוון תחומים בתעשייה.
 

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
Whatsapp Whatsapp