קורס מזכירות רפואית באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
קורס מזכירות רפואית באורט רחובות

קורס מזכירות רפואית - אורט רחובות


מזכירות רפואית היא אחד מעמודי התווך של מערכות בריאות ומוסדות רפואיים: לצד הניהול והארגון היעילים של המשרד, אנשי מקצוע העוסקים במזכירות רפואית מהווים גורם מתווך בין הצוות הרפואי והמנהלי לבין המטופלים. נוסף על הכישורים הנדרשים ממזכירה במשרד, מי שמקצועם הוא מזכירות רפואית צריכים להכיר גם מושגי יסוד מעולם הרפואה את הנהלים הספציפיים לפיהם עובדים במערכות הבריאות, וכן היבטים נוספים של אדמיניסטרציה ותפעול.


על מנת לרכוש את הידע הנחוץ לעיסוק במזכירות רפואית, הן במערכות בריאות פרטיות והן במערכות בריאות ציבוריות, יש להשתתף בהכשרה מקצועית, הכוללת התנסות מעשית, ולאחריה לעבור מבחנים ממלכתיים. תושבי רחובות והסביבה יכולים להשתתף בקורס מזכירות רפואית במכללת אורט רחובות, במסגרתו מוקנית למשתתפים הבנה מקיפה של העבודה במערכות הבריאות השונות, וכן שליטה במבחר יישומים ותוכנות מחשב.


תכנית הלימודים


בקורס מזכירות רפואית, המשתתפים לומדים את מכלול ההיבטים הנדרשים מהעוסקים בתחום, כולל ההיבטים המנהליים, הארגוניים, הטכניים, הרפואיים והתפעוליים. לצד הקנייה וחיזוק של מיומנויות מחשב ויכולות ארגון וניהול, המשתתפים רוכשים ידע הכרחי על נהלי עבודה, מבחינת סודיות ואתיקה מקצועית, ומחזקים את כישורי התקשורת הבין אישית שלהם, באמצעותם נותנים מענה למטופלים.


נוסף על כך, תכנית הלימודים כוללת מבוא למדעי הרפואה שבמסגרתו נערכת סקירה של עולם מונחים רפואי נדרש, וגם הקנייה של הנהלים והתקנות לעבודה במערכות רפואיות.

 


מתכונת הלימודים


משכו של הקורס הוא כשנה, והיקפו כ – 340 שעות לימוד בהרצאות ובמפגשים, ובנוסף לכך 60 שעות של התמחות מעשית. הקורס נערך במתכונת ערב, והמפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע. זאת על מנת לאפשר למשתתפים לשלב בין הקורס לבין עבודה והורות.


קיימת אפשרות להשתמש בפיקדון לחיילים משוחררים על מנת לשלם את שכר הלימוד, מומלץ לבדוק זאת מול האגף והקרן לחיילים משוחררים וכן מול מוסד הלימודים כדי לוודא את עדכניות המידע ואת העמידה בקריטריונים.


נושאי הלימוד

 

 

  • יישומי מחשב
  • תקשורת בין אישית
  • היכרות עם מערכות רפואיות
  • נהלי עבודה במוסדות רפואיים
  • מיומנויות ניהול משרד ממוחשב
  • מבוא למדעי הרפואה והבריאות
  • תחומי האחריות של המזכירה הרפואית
  • אתיקה וסודיות רפואית של מטופלים
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט רחובות לומדים, כבר קרוב לשלושה עשורים, סטודנטים ממגוון רקעים באוכלוסייה. הסטודנטים משתתפים במסלולי לימוד שונים המוצעים במכללה: מסלול הנדסאים, מסלול לימודי תעודה, ומסלול עתודה טכנולוגית. המסלולים מתקיימים בתחומים מעולמות ידע שונים: עיצוב, תעשייה וניהול, חינוך ומזכירות, מחשבים ותוכנה, ניהול וחשבונאות, ועוד.


בבית הספר לחינוך ומזכירות של המכללה מכשירים את הסטודנטים בתחומים אלו, לקראת השתתפותם בשוק העבודה, תוך שימת דגש על הקניית מיומנויות טכנולוגיות ושליטה ביישומי מחשב. בבית הספר עורכים שיתופי פעולה עם משרד התמ"ת במהלך ההכשרות המקצועיות.


נוסף על כך, במסגרת מכללת אורט רחובות מקיימים קשרים עם מגוון של חברות וארגונים במשק הישראלי, על מנת לסייע למשתתפים להשתלב בשוק העבודה בהצלחה, ולעדכן את התכנים של הההכשרות המקצועיות על פי הדרישות המשתנות של התעשייה.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס מזכירות רפואית במכללה, יש להציג תעודה על סיום 12 שנות לימוד. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור בהצלחה מבחן הבודק שרמת האנגלית שלהם מתאימה לדרישות המקצוע, וכן מבחן הבודק שליטה ביישומי מחשב.

 


תעודה


מי שעומדים בחובות הקורס זכאים לתעודת סיום קורס מזכירות רפואית מטעם מכללת אורט רחובות. על מנת לעסוק בתחום, יש לעבור בחינות חיצוניות של משרד הכלכלה. העוברים בהצלחה מבחנים אלו זכאים לתעודת גמר ותעודת מקצוע מטעם משרד התמ"ת.


אפשרויות תעסוקה


מקצוע המזכירות הרפואית חיוני לתפקוד של מוסדות רפואיים, ולכן קיימת דרישה לאנשי מקצוע מוכשרים בתחום. ניתן להשתלב בעיסוק במזכירות רפואית במגוון של מקומות עבודה, מרפאות פרטיות, קופות חולים, בתי חולים, ועוד.


המכללה מקיימת שיתופי פעולה וקשרים עם גופים רפואיים שונים על מנת לסייע לבוגרי הקורס להשתלב בשוק העבודה, כמו גם להתאמת הכלים המוקנים במהלך הקורס לדרישות העדכניות ממי שעוסקים במזכירות רפואית.

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
Whatsapp Whatsapp