קורס חשבי שכר בכירים באורט רחובות

קורס חשבי שכר בכירים באורט רחובות

קורס חשבי שכר בכירים - אורט רחובות


כדי לייעל את הפעילות הארגונית הפיננסית בארץ, הוחמרה לאחרונה הרגולציה בכל הנוגע לשכר ודיני עבודה. כחלק ממגמה זו, חשבי השכר - עובדים שתפקידם להכין את תלושי השכר ולפקח עליהם - נדרשים להיכרות מעמיקה יותר עם חקיקה רלבנטית. כחלק מביצוע תפקידם, הם נדרשים גם לידע וניסיון בענפים כגון הנהלת חשבונות וכספים, כדי להכין את התלושים ולבצע את החישובים הנדרשים לפי צורכי המעסיק. לעבודתם של החשבים יש גם חשיבות בשמירה על זכויות העובדים ודיני העבודה בחברות.


עובדים בתחום הנהלת החשבונות והשכר שברצונם לפתח את הקריירה יכולים ללמוד בקורס חשבי שכר בכירים המתקיים באורט רחובות. קורס זה כולל הכנה למבחני לשכת רואי החשבון, הגוף האמון היום על הסמכתם של חשבי השכר. בתום התכנית ועם קבלת הדיפלומות הנדרשות, יכולים הבוגרים להשתלב בשלל חברות וארגונים וכן במשרדי רואי חשבון ומנהלי חשבונות. באפשרותם של הבוגרים גם להתחיל קריירה עצמאית בייעוץ בתחום השכר ובמתן שירותי חשבות שכר לעסקים משלל גדלים וסוגים. כמו כן, הם יכולים להרחיב את הידע המקצועי דרך השתתפות בהכשרות מקצועיות נוספות בתחום החשבונאי והפיננסי.

 


תכנית הלימודים


במהלך קורס חשבי שכר בכירים, המשתתפים לומדים מגוון של סוגיות מקצועיות בענף השכר וכן בענפים נוספים המשיקים לו כגון ביטוח, מס הכנסה ודיני עבודה. הם מתחילים ומתוודעים למרכיבים השונים של השכר ונחשפים לחקיקה העדכנית שנוגעת לשכר ולזכויות עובדים.


לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על היבטים במיסוי שכר לרבות סוגי הזיכויים והניכויים ומדרגות המס וכן פטורים שלהם עשויים העובדים להיות זכאים. בהמשך הם עוסקים גם בתחום הביטוח ולומדים על סוגי פנסיות, תנאים סוציאליים וביטוחים במקרי תאונה וקופות גמל. נוסף על כך, נלמדים היבטים בדיני העבודה העדכניים בארץ. המשתתפים גם מכירים את תוכנת מיכפל המשתמשת חשבי שכר בעבודתם לצורך עיבוד נתוני שכר בארגונים.


מתכונת הלימוד

 

היקפו של הקורס הוא 150 שעות לימוד והוא נפרש על פני פרק זמן של כ - 8 חודשים. שיעורים נערכים אחת לשבוע. זהו קורס ערב שאותו יכולים אנשים עובדים לשלב בשגרת חייהם. הוא כולל שיעורים תיאורטיים לצד התנסויות פרקטיות בשימוש בתוכנת השכר.

 

נושאי הלימוד


במהלך קורס חשבי שכר בכירים המשתתפים לומדים שלל נושאים בתחום השכר, בין היתר נלמדים התחומים הבאים:

 

 

 • זכויות עובדים
 • אובדן כושר העבודה
 • דיני עבודה בישראל
 • פטורים במס הכנסה
 • מרכיבים ומבנה שכר
 • עדכוני חוק בתחום השכר
 • ניכויים וזיכויים במס הכנסה
 • תוכנת מיכפל לחשבות שכר
 • תנאים סוציאליים וקופות גמל
 • סיווג מבוטחים בביטוח הלאומי
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בין התכניות הנוספות ללימודי תעודה המתקיימות במכללת אורט רחובות ניתן למצוא קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס מזכירה רפואית ותכניות בענפים כגון חשמל ועיצוב. רבים מן הקורסים הללו מוכרים על ידי גורמים ממשלתיים ובהם ניתן לקבל הכנה לקראת מבחני הסמכה שעורכים משרדים וגופים שונים לצורך קבלת דיפלומות מוכרות.


במהלך מסלולי ההכשרה המקצועית משולבים בדרך כלל תכנים מעשיים שדרכם הסטודנטים יכולים להיחשף באופן פרקטי לכלים הנלמדים, כגון תרגולים בכיתה, פרויקטים מעשיים וסיורים לימודיים. מוסד הלימוד גם מפעיל קשרים עם מגוון של גופים בתעשייה כדי לסייע לבוגרים להיחשף לשלל הזדמנויות תעסוקתיות בסיום הכשרתם.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד בעיקר לעובדים בעלי ניסיון קודם בתחום השכר או הנהלת החשבונות אשר מעוניינים להרחיב ולפתח את הידע המקצועי שברשותם. מומלץ לפנות אל מוסד הלימודים לצורך קבלת המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה לתכנית.

 

 

תעודה


בוגרים שעומדים בכל התנאים הפדגוגיים במהלך הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם אורט רחובות. הם יכולים לגשת למבחני הסמכה חיצוניים שעורכת לשכת רואי החשבון, מי שעוברים את המבחנים הללו מקבלים תעודת הסמכה רשמית מטעם הלשכה, אשר מסמיכה אותם כחשבי שכר בכירים.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
Whatsapp Whatsapp