קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי במכללת יוזמות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על יוזמות - הנחיית קבוצות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי - מכללת יוזמות


כוח הקבוצה בדרך למטרה


מכללת יוזמות עורכת קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי. מסלול זה מאפשר למאמנים, למנהלים ולבעלי מקצוע שונים לקבל כלים להובלת תהליכים בקבוצה ולהתמודדות עם שלל מצבים ודפוסים המתקיימים בדינמיקה הקבוצתית. תכנית זו גם משלבת התנסות מעשית כדי לסייע לפתח סל כלים נרחב ופרקטי ליישום בשוק העבודה.


לאחרונה גובר הביקוש לתחום הנחיית הקבוצות כחלק מתהליכי ייעוץ ארגוני וליווי עסקי. מנחי קבוצות יכולים לסייע רבות לעסקים בפן החברתי ולעזור להם להגיע ליעדים משותפים ולחוות הצלחות. מסיבה זו בוחרים ארגונים רבים להיעזר בשירותיהם של מנחי קבוצות, בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמנחים במבחר מסגרות בשוק של היום.

 

קורס הנחיית קבוצות מתקיים בשלוחות מכללת יוזמות בערים חיפה ותל אביב


תכנית הלימודים


במסגרת קורס זה המשתתפים מפתחים שלל כישורים אישיים ובין אישיים שנחוצים למנחי קבוצות בעבודתם. הם לומדים על שלל מיומנויות לבניה של פרזנטציות ולהעברה יעילה של מסרים וכן בוחנים שיטות לבנייה של סדנאות מצליחות ולהנחייתן במסגרות ארגוניות.


בתחילת הקורס מכירים סוגים שונים של קבוצות וסוקרים את השלבים בהתפתחותן של קבוצות. לאחר מכן מעמיקים במודלים להנחיית קבוצות ודנים בגישות להובלת תהליכים ולקידום יעדים. התכנית גם מאפשרת לתלמידיה לפתח סגנן הנחייה אישי שמותאם לצורכיהם ולגבש זהות מקצועית כמאמנים וכמנחי קבוצות. נוסף על כך, המשתתפים סוקרים עקרונות לאימון אישי במסגרת קבוצות קטנות, תוך דיון בתהליכי ההקמה של קבוצות אלה ובמודלים מתאימים לאימון אישי בקבוצות.


מתכונת הלימוד


קורס אימון קבוצתי והנחיית קבוצות נפרש על פני כ - 150 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 30 מפגשים. זהו קורס חווייתי באופיו והוא משלב מגוון של תכנית מעשיים. המשתתפים לוקחים חלק בפרקטיקום שבו הם יכולים להתנסות הלכה למעשה בהקמה של שלל סוגי קבוצות כגן קבוצות אימון, קבוצות העצמה ומעגלי נשים. התנסות זו מאפשרת לתרגל בפועל את כל השלבים בתהליכי הנחיית קבוצות ובהובלתן להשגת יעדים ומטרות וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי ולצבור ניסיון פרקטי בתחום עוד בזמן ההכשרה.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי כוללים בין היתר:

 

 • שפת גוף והצגה עצמית
 • אבחון סגנון הנחיה אישי
 • אימון אישי בקבוצות קטנות
 • שלבים בהתפתחות קבוצות
 • מודלים וזהות בתפקידי מנחים
 • תקשורת יעילה להנחיית קבוצות
 • קבוצות כמשאב וכוחן של קבוצות   
 • סוגי קבוצות
 • בניית סדנאות
 • תהליכי הקמת קבוצה
 • משוב בהנחיית קבוצה
 • תהליכי פרידה בקבוצה   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת יוזמות מציעה שלל קורסים למעוניינים לפתח קריירה בתחום הקואצ'ינג. כמו כן, נערכים במכללה קורסים שמתאימים למאמנים מנוסים שברצונם להרחיב את תחומי ההתמחות. בין הקורסים אשר מתקיימים במכללה ניתן למנות קורס אימון עסקי, קורס NLP, קורס אימון ילדים ונוער, קורס אימון הפרעות קשב וריכוז, קורס אימון למערכות יחסים וכן המסלול המלא להכשרה ולהסמכה של מאמנים אישיים. קורסים אלה מתמקדים בהקנייה של מיומנויות פרקטיות החיוניות למאמנים והם משלבים גם תרגולים מעשיים ובחלק מן התכניות גם סופרוויז'ן. מוסד הלימוד מפעיל שלוחות בפרישה ארצית.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מאמנים מנוסים שברצונם להגדיל את היצע ההתמחויות שלהם ולאמן גם קבוצות מתאמנים. כמו כן, הקורס מתאים גם למנהלים ולבעלי תפקידים בכירים בארגונים שברצונם לרכוש כלים להנחייה ולהדרכה של קבוצות במסגרת החברות שלהם. הקורס יכול להתאים גם לעוסקים במקצועות חופשיים שברצונם להתמחות בתחום הנחיית הקבוצות ולהשתלב בו באופן מקצועי.


תעודה


משתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת "הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי" שמוענקת על ידי מכללת יוזמות ומוכרת על ידי לשכת המאמנים בישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת יוזמות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס רובוטיקה ממדה
יוליה
ללא תגובה
האם לימודי הנחיית קבוצות מתקיימים בזום השנה?
דיקלה הופמן דהן
1 תגובות
לימודי חוץ בשיווק או משאבי אנוש
יעל כהן
1 תגובות
קורס מנהל עבודה תשתיות ועפר
שאדי
2 תגובות
קורס בדיקת פוליגרף במרכז
שני
1 תגובות
קורס עיצוב גבות בירושלים
מוריה
1 תגובות
קורס טכנאי מכשירים ביתיים
יוסי עגמי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,222 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp