לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות הסתדרות המורים

מלגת הסתדרות המורים


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

סטודנט? אתר לימודים בישראל מחלק לך מלגה! לפרטים והרשמה>> (בחסות)

מלגות הסתדרות המורים - לאנשי חינוך


הסתדרות המורים היא איגוד מקצועי שמיועד לאנשי הוראה בישראל, כיום היא מאגדת תחתיה למכלה מ - 150,000 מורים ומורות מכל רחבי הארץ. הסתדרות המורים פועלת לקידום זכויותיהם של אנשי ההוראה וכן מציעה להם הטבות שונות על פועלם.


בין ההטבות שמציעים בהסתדרות נכללות גם מלגות לימוד שונות שניתנות מדי שנה למורים. מלגות אלה מיועדות למורים שלומדים בתכנית אקדמיות שונות בתחום החינוך, במטרה לעודד מורים לקדם את הקריירה דרך המשך הלימודים האקדמיים. המלגות מוענקות למורים שלומדים בשלל מסלולים אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג.


נוסף על הענקת המלגות, בהסתדרות המורים פועלים לקידום אנשי ההוראה בדרכים שונות כגון מרכזי השתלמות לעובדי הוראה, ייצוג חברי ההסתדרות מול גורמים רשמיים כמשרד החינוך וכן טיפול בנושאים כגון גמולים ומענקים למורים באופן פרטני.


הסתדרות המורים מלגות לימודים - מלגות למורים הסתדרות המורים


בהסתדרות המורים מעניקים מלגות להשתתפות במימון שכר הלימוד, הן מיועדות לעובדי הוראה פעילים שחברים בהסתדרות המורים. המלגות ניתנות על ידי הקרן לקידום מקצועי של ההסתדרות, האגף להכשרה ולהשתלמויות ועמותת המורים. בהסתדרות המורים מעניקים מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות לתואר שלישי.


במסגרת הקריטריונים להגשת מועמדות למלגות אלה, על המועמדים להיות מורים בפועל שהם חברים בהסתדרות המורים, בעלי מעמד קבוע במערכת החינוך. המלגות מיועדות למורים שעובדים בפועל באותה שנת לימוד והן אינן מוענקות למורים הנמצאים בשנת שבתון או בחצי שבתון. המלגות ניתנות לסטודנטים שלומדים בתכניות לימוד אקדמיות בתחום החינוך בלבד. יש לציין כי ההסתדרות מעניקה את המלגות לסטודנטים שלומדים במוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג ומשרד החינוך בלבד. כמו כן, חשוב להדגיש כי סטודנטים שנעזרים במלגות נוספות מטעם גורמים שונים, כגון משרד החינוך, אינם יכולים לקבל את מלגות הסתדרות המורים. המלגות מתאימות רק למי שנעזרים בלעדית במלגה זו, בהתאם לנהלי המלגות של ההסתדרות.


גובהן של המלגות משתנה בהתאם לשיקולי הקרן וכן לפי סוג התואר אותו לומדים אנשי ההוראה. גובה המלגות לתואר ראשון ושני הוא לרוב כ - 3,000 שקלים, גובה המלגות לתואר שלישי בחינוך הוא בדרך כלל כ - 2,000 שקלים, אך הסכומים הללו משתנים מעת לעת ונתונים לשיקולי ההסתדרות.


נוסף על המלגות המוענקות לכלל המורים, הסתדרות המורים מציעה מלגות נוספות שניתנות כחלק משיתופי פעולה שהיא מפעילה עם מוסדות שונים. במסגרת שיתופי פעולה אלה, אנשי הוראה שלומדים בתכניות מסוימות יכולים לקבל מלגה נוספת, מעבר למלגה הניתנת לחברי ההסתדרות. מרבית המלגות הללו ניתנות למורים שלומדים בתכניות לתואר שני בחינוך או לתואר שני בתחומים משיקים. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות האקדמיות במהלך לימודיהם.

 

  • מעוניינים במלגות נוספות ללימודי הוראה? קראו על מלגות חינוך

 

הסתדרות המורים מלגות לתואר שני - מלגות לתואר שני הסתדרות המורים


מבין המלגות שמעניקים בהסתדרות המורים, חלקן מתאים במיוחד למורים שלומדים בתכניות לתואר שני. גובהן של המלגות הללו הוא לרוב כ - 3,000 שקלים, אם כי גובה המלגות עשוי להשתנות מעת לעת בהתאם לשיקולי ההסתדרות ובהתאם לגובה תקציביה. המלגות מוענקות אחת לשנה בהתאם לשיקולי הסתדרות המורים. יש לציין כי התנאים לקבלת המלגות לתואר שני עשויים להשתנות משנה לשנה.


הסתדרות המורים בקשת מלגה - טופס מלגת הסתדרות המורים


אפשרות ההגשה למלגה נפתחת בדרך כלל בחודשים נובמבר או דצמבר מדי שנה. הטפסים וההנחיות להגשה מתפרסמים בסמוך למועד הנדרש באתר הסתדרות המורים. לא ניתן להגיש בקשות למלגה לאחר שעבר המועד השנתי להגשה, ויש להמתין עד לפתיחת המועד של השנה הבאה. הגשת המסמכים נעשית לרוב באופן מקוון ישירות אל ההסתדרות. לאחר שליחת כל הפרטים ההסתדרות דנה בכל מקרה לגופו ובוחנת את התאמת המורים לקבלת המלגות.


מתי מקבלים מלגת הסתדרות המורים


במרבית המקרים, לאחר שליחת כל המסמכים והאישורים הנדרשים, עובר פרק זמן של מספר חודשים עד לקבלת ההחלטה מטעם ההסתדרות על הענקת המלגה או על סירוב. לרוב, כספי המלגה ניתנים למורים שנמצאים זכאים לכך במהלך החודשים מאי או יוני בכל שנת לימודים, אם כי זמני הענקת המלגות עשויים להשתנות בהתאם לשיקולי הקרן.


מלגות ארגון המורים


ארגון המורים הוא איגוד מקצועי לא הסתדרותי שמתמקד בחינוך על יסודי. זהו גוף נפרד מהסתדרות המורים והוא מציע מלגות לאנשי הוראה שחברים בו. המלגות ניתנות על ידי הנהלת ארגון המורים במטרה לקדם את הפיתוח המקצועי של המורים. מלגות אלה מתאימות למורים שלומדים במגוון סוגי תכניות אקדמיות במוסדות מוכרים ומציעות השתתפות בשכר הלימוד באופן חלקי.


יש לציין כי מלגות אלה מיועדות למורים שחברים בארגון המורים בלבד, שהם מורים בפועל ושהם סטודנטים פעילים שלומדים בפועל בשנת הלימודים הנוכחית, במוסדות המוכרים על ידי המל"ג. ניתן לקבל מלגה אחת לתואר בלבד, כלומר מורים שקיבלו מלגה אחת במהלך התואר הראשון יוכלו לקבל סיוע נוסף רק במסגרת מלגה לתואר שני. המלגות מיועדות למורים שלומדים את מקצועות החינוך בלבד, מי שאינם לומדים חינוך אינם זכאים למלגות אלה. כמו כן, מי שלומדים בתכניות ללא אישור מל"ג לא יכולים להסתייע במלגות. כמו כן, המלגות אינן מיועדות למורים גמלאים.


גובה מלגות ארגון המורים נקבעת לפי התכנית בה לומדים המורים:

 

 

  • מלגות למורים הלומדים לתואר שני - מלגות לתואר שני בגובה של כ - 5,000 שקלים מוענקות למורים שלומדים לתואר שני בחינוך במסלולים מסוג M.Ed. או MA, המלגות מתאימות למי שלומדים תואר שני במקצוע ההוראה שלהם או במקצוע אחר במסגרת הרחבת הרישיון.

 

  • מלגות לתואר ראשון - מלגות אלה הן בגובה של כ - 4,500 שקלים והן מוענקות למורים שלומדים לתואר ראשון בחינוך בתכניות B.Ed או BA.

 

  • מלגות לתואר שלישי - מלגות לדוקטורט שניתנות למורים שהם דוקטורנטים פעילים במעמד מן המניין במוסדות מוכרים. גובה המלגה כ - 3,500 שקלים.

 

  • מלגות לתעודת הוראה - מלגות אלה ניתנות למורים שהם סטודנטים פעילים ולומדים בתכניות מוכרות לתעודת הוראה. גובה המלגה כ - 3,000 שקלים.


את הבקשות למלגות ארגון המורים מגישים לרוב עד חודש דצמבר. על המורים לצרף את כל המסמכים הנדרשים ולמלא כנדרש את הטפסים כדי שבקשתם תתקבל ותישקל.


מלגת משרד החינוך


אנשי הוראה שמעוניינים במלגות לימוד נוספות יכולים להיעזר במלגות משרד החינוך. חשוב להדגיש כי במרבית המקרים, קבלת מלגת משרד החינוך איננה מאפשרת גם את קבלתה של מלגת הסתדרות המורים.


מלגת משרד החינוך מטרתה לעודד אנשי הוראה להשתלם ולקדם את הידע האקדמי שברשותם כדי לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם. הסיוע מטעם משרד החינוך מוענק לרוב באחת משתי דרכים -

 

 

  • מענק שעות - המורים מקבלים תובפת לשכר החודשי של 1 - 4 שעות הוראה. מסלול זה אינו מתאים לעובדים שהם חלק מרפורמת "אופק חדש".

 

  • החזר שכר לימוד - משרד החינוך מעניק החזר תשלום עבור חלק משכר הלימוד, הוא מועבר במשכורת לאחר הצגת קבלות מתאימות. גובה ההחזר נקבע מחדש בכל שנה על ידי משרד החינוך לפי תקציבי המשרד ולפי מסלול הלימוד.


מענקים והטבות אלה מטעם משרד החינוך ניתנים רק למורים המלמדים בפועל שאינם בשנת שבתון. הן ניתנות למורים שלהם קביעות מטעם משרד החינוך שהיקף משרתם הוא לפחות חצי משרה עבור החזרי שכר הלימוד, ועבור מענקי השעות - לפחות שליש משרה. נדרשת גם עמידה בכל החובות הנוספים שמציבים במשרד החינוך. המלגות ניתנות בין היתר לתואר ראשון, לתואר שני ולדוקטורט בהתאם לנהלי המשרד. ההגשה נעשית באופן מקוון בלבד.

 

רשימת מלגות: מלגות הסתדרות המורים
לכל המלגות
 המכללה האקדמית לישראל - מלגה לתואר שני בייעוץ חינוכיהגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות הסתדרות המורים
כניסה לפורום מלגות
 מלגה מהסתדרות המורים לתואר שני במלא26/08/2018    (400 צפיות)
 סטטוס להגשת מלגה מהסתדרות המורים13/01/2018    (444 צפיות)
 מלגה לתואר שני בחינוך חוץ מהסתדרות המורים26/11/2017    (770 צפיות)
 מלגת הסתדרות המורים ללימודי תואר שני04/11/2017    (1856 צפיות)
 בדיקת כתובת למשלוח - מלגות לימודים תואר שני10/07/2017    (601 צפיות)
 מלגת לימודים לתואר שני - הסתדרות המורים08/06/2017    (1254 צפיות)
 השתתפות הסתדרות המורים/משרד החינוך בתשלום ללימודי תואר שני23/05/2016    (2548 צפיות)
 קבלת שתי מלגות - משרד החינוך והסתדרות המורים16/10/2015    (574 צפיות)
 תואר שני במכללת בית וגן - קבלת מלגה מהסתדרות המורים02/08/2015    (839 צפיות)
 מלגה לתואר שני בבר אילן ללא סיוע ממשרד החינוך27/07/2015    (678 צפיות)
 מלגת לימודים למורים לתואר שני27/11/2014    (793 צפיות)
 השתתפות בשכ"ל ממשרד החינוך ו/או הסתדרות המורים20/05/2014    (1173 צפיות)
 מלגות לתואר שני בייעוץ חינוכי25/10/2013    (792 צפיות)
 מלגה- תואר שני בחינוך11/09/2011    (3529 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קבלת אישורים למלגות שיקום שכונות (לפני 10 שעות, 41 דקות)
מתי תפתח שוב המלגה? (לפני 10 שעות, 46 דקות)
קבלה אישור למלגת ההסתדרות (לפני 5 ימים, 11 דקות)
יצירת קשר עם הסתדרות המורים בקשר למלגה (לפני 5 ימים, 9 שעות, 13 דקות)
תודה רבה. עזרת מאוד (לפני 7 ימים, 4 שעות, 0 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD