מלגת הסתדרות המורים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות הסתדרות המורים - לאנשי חינוך


הסתדרות המורים היא איגוד מקצועי שמיועד לאנשי הוראה בישראל, כיום היא מאגדת תחתיה למכלה מ - 150,000 מורים ומורות מכל רחבי הארץ. הסתדרות המורים פועלת לקידום זכויותיהם של אנשי ההוראה וכן מציעה להם הטבות שונות על פועלם.


בין ההטבות שמציעים בהסתדרות נכללות גם מלגות לימוד שונות שניתנות מדי שנה למורים. מלגות אלה מיועדות למורים שלומדים בתכנית אקדמיות שונות בתחום החינוך, במטרה לעודד מורים לקדם את הקריירה דרך המשך הלימודים האקדמיים. המלגות מוענקות למורים שלומדים בשלל מסלולים אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג.


נוסף על הענקת המלגות, בהסתדרות המורים פועלים לקידום אנשי ההוראה בדרכים שונות כגון מרכזי השתלמות לעובדי הוראה, ייצוג חברי ההסתדרות מול גורמים רשמיים כמשרד החינוך וכן טיפול בנושאים כגון גמולים ומענקים למורים באופן פרטני.


הסתדרות המורים מלגות לימודים - מלגות למורים הסתדרות המורים


בהסתדרות המורים מעניקים מלגות להשתתפות במימון שכר הלימוד, הן מיועדות לעובדי הוראה פעילים שחברים בהסתדרות המורים. המלגות ניתנות על ידי הקרן לקידום מקצועי של ההסתדרות, האגף להכשרה ולהשתלמויות ועמותת המורים. בהסתדרות המורים מעניקים מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות לתואר שלישי.


במסגרת הקריטריונים להגשת מועמדות למלגות אלה, על המועמדים להיות מורים בפועל שהם חברים בהסתדרות המורים, בעלי מעמד קבוע במערכת החינוך. המלגות מיועדות למורים שעובדים בפועל באותה שנת לימוד והן אינן מוענקות למורים הנמצאים בשנת שבתון או בחצי שבתון. המלגות ניתנות לסטודנטים שלומדים בתכניות לימוד אקדמיות בתחום החינוך בלבד. יש לציין כי ההסתדרות מעניקה את המלגות לסטודנטים שלומדים במוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג ומשרד החינוך בלבד. כמו כן, חשוב להדגיש כי סטודנטים שנעזרים במלגות נוספות מטעם גורמים שונים, כגון משרד החינוך, אינם יכולים לקבל את מלגות הסתדרות המורים. המלגות מתאימות רק למי שנעזרים בלעדית במלגה זו, בהתאם לנהלי המלגות של ההסתדרות.


גובהן של המלגות משתנה בהתאם לשיקולי הקרן וכן לפי סוג התואר אותו לומדים אנשי ההוראה. גובה המלגות לתואר ראשון ושני הוא לרוב כ - 3,000 שקלים, גובה המלגות לתואר שלישי בחינוך הוא בדרך כלל כ - 2,000 שקלים, אך הסכומים הללו משתנים מעת לעת ונתונים לשיקולי ההסתדרות.


נוסף על המלגות המוענקות לכלל המורים, הסתדרות המורים מציעה מלגות נוספות שניתנות כחלק משיתופי פעולה שהיא מפעילה עם מוסדות שונים. במסגרת שיתופי פעולה אלה, אנשי הוראה שלומדים בתכניות מסוימות יכולים לקבל מלגה נוספת, מעבר למלגה הניתנת לחברי ההסתדרות. מרבית המלגות הללו ניתנות למורים שלומדים בתכניות לתואר שני בחינוך או לתואר שני בתחומים משיקים. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות האקדמיות במהלך לימודיהם.

 

  • מעוניינים במלגות נוספות ללימודי הוראה? קראו על מלגות חינוך

 

הסתדרות המורים מלגות לתואר שני - מלגות לתואר שני הסתדרות המורים


מבין המלגות שמעניקים בהסתדרות המורים, חלקן מתאים במיוחד למורים שלומדים בתכניות לתואר שני. גובהן של המלגות הללו הוא לרוב כ - 3,000 שקלים, אם כי גובה המלגות עשוי להשתנות מעת לעת בהתאם לשיקולי ההסתדרות ובהתאם לגובה תקציביה. המלגות מוענקות אחת לשנה בהתאם לשיקולי הסתדרות המורים. יש לציין כי התנאים לקבלת המלגות לתואר שני עשויים להשתנות משנה לשנה.


הסתדרות המורים בקשת מלגה - טופס מלגת הסתדרות המורים


אפשרות ההגשה למלגה נפתחת בדרך כלל בחודשים נובמבר או דצמבר מדי שנה. הטפסים וההנחיות להגשה מתפרסמים בסמוך למועד הנדרש באתר הסתדרות המורים. לא ניתן להגיש בקשות למלגה לאחר שעבר המועד השנתי להגשה, ויש להמתין עד לפתיחת המועד של השנה הבאה. הגשת המסמכים נעשית לרוב באופן מקוון ישירות אל ההסתדרות. לאחר שליחת כל הפרטים ההסתדרות דנה בכל מקרה לגופו ובוחנת את התאמת המורים לקבלת המלגות.


מתי מקבלים מלגת הסתדרות המורים


במרבית המקרים, לאחר שליחת כל המסמכים והאישורים הנדרשים, עובר פרק זמן של מספר חודשים עד לקבלת ההחלטה מטעם ההסתדרות על הענקת המלגה או על סירוב. לרוב, כספי המלגה ניתנים למורים שנמצאים זכאים לכך במהלך החודשים מאי או יוני בכל שנת לימודים, אם כי זמני הענקת המלגות עשויים להשתנות בהתאם לשיקולי הקרן.


מלגות ארגון המורים


ארגון המורים הוא איגוד מקצועי לא הסתדרותי שמתמקד בחינוך על יסודי. זהו גוף נפרד מהסתדרות המורים והוא מציע מלגות לאנשי הוראה שחברים בו. המלגות ניתנות על ידי הנהלת ארגון המורים במטרה לקדם את הפיתוח המקצועי של המורים. מלגות אלה מתאימות למורים שלומדים במגוון סוגי תכניות אקדמיות במוסדות מוכרים ומציעות השתתפות בשכר הלימוד באופן חלקי.


יש לציין כי מלגות אלה מיועדות למורים שחברים בארגון המורים בלבד, שהם מורים בפועל ושהם סטודנטים פעילים שלומדים בפועל בשנת הלימודים הנוכחית, במוסדות המוכרים על ידי המל"ג. ניתן לקבל מלגה אחת לתואר בלבד, כלומר מורים שקיבלו מלגה אחת במהלך התואר הראשון יוכלו לקבל סיוע נוסף רק במסגרת מלגה לתואר שני. המלגות מיועדות למורים שלומדים את מקצועות החינוך בלבד, מי שאינם לומדים חינוך אינם זכאים למלגות אלה. כמו כן, מי שלומדים בתכניות ללא אישור מל"ג לא יכולים להסתייע במלגות. כמו כן, המלגות אינן מיועדות למורים גמלאים.


גובה מלגות ארגון המורים נקבעת לפי התכנית בה לומדים המורים:

 

 

  • מלגות למורים הלומדים לתואר שני - מלגות לתואר שני בגובה של כ - 5,000 שקלים מוענקות למורים שלומדים לתואר שני בחינוך במסלולים מסוג M.Ed. או MA, המלגות מתאימות למי שלומדים תואר שני במקצוע ההוראה שלהם או במקצוע אחר במסגרת הרחבת הרישיון.

 

  • מלגות לתואר ראשון - מלגות אלה הן בגובה של כ - 4,500 שקלים והן מוענקות למורים שלומדים לתואר ראשון בחינוך בתכניות B.Ed או BA.

 

  • מלגות לתואר שלישי - מלגות לדוקטורט שניתנות למורים שהם דוקטורנטים פעילים במעמד מן המניין במוסדות מוכרים. גובה המלגה כ - 3,500 שקלים.

 

  • מלגות לתעודת הוראה - מלגות אלה ניתנות למורים שהם סטודנטים פעילים ולומדים בתכניות מוכרות לתעודת הוראה. גובה המלגה כ - 3,000 שקלים.


את הבקשות למלגות ארגון המורים מגישים לרוב עד חודש דצמבר. על המורים לצרף את כל המסמכים הנדרשים ולמלא כנדרש את הטפסים כדי שבקשתם תתקבל ותישקל.


מלגת משרד החינוך


אנשי הוראה שמעוניינים במלגות לימוד נוספות יכולים להיעזר במלגות משרד החינוך. חשוב להדגיש כי במרבית המקרים, קבלת מלגת משרד החינוך איננה מאפשרת גם את קבלתה של מלגת הסתדרות המורים.


מלגת משרד החינוך מטרתה לעודד אנשי הוראה להשתלם ולקדם את הידע האקדמי שברשותם כדי לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם. הסיוע מטעם משרד החינוך מוענק לרוב באחת משתי דרכים -

 

 

  • מענק שעות - המורים מקבלים תובפת לשכר החודשי של 1 - 4 שעות הוראה. מסלול זה אינו מתאים לעובדים שהם חלק מרפורמת "אופק חדש".

 

  • החזר שכר לימוד - משרד החינוך מעניק החזר תשלום עבור חלק משכר הלימוד, הוא מועבר במשכורת לאחר הצגת קבלות מתאימות. גובה ההחזר נקבע מחדש בכל שנה על ידי משרד החינוך לפי תקציבי המשרד ולפי מסלול הלימוד.


מענקים והטבות אלה מטעם משרד החינוך ניתנים רק למורים המלמדים בפועל שאינם בשנת שבתון. הן ניתנות למורים שלהם קביעות מטעם משרד החינוך שהיקף משרתם הוא לפחות חצי משרה עבור החזרי שכר הלימוד, ועבור מענקי השעות - לפחות שליש משרה. נדרשת גם עמידה בכל החובות הנוספים שמציבים במשרד החינוך. המלגות ניתנות בין היתר לתואר ראשון, לתואר שני ולדוקטורט בהתאם לנהלי המשרד. ההגשה נעשית באופן מקוון בלבד.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות הסתדרות המורים

כניסה לפורום מלגות
ביטון אסתר
מלגה דרך הסתדרות המורים
30 צפיות
מירב
מילגת לימודים מהסתדרות המורים
396 צפיות
עפאף אבו עסא
תשובה לגבי מלגת הסתדרות המורים
298 צפיות
לינא חטיב
הגשת מלגת הסתדרות המורים
396 צפיות
ליאור
מלגת הסתדרות המורים ותואר שני
376 צפיות
שרון סלטון
מלגת הסתדרות המורים בתואר שני בתרפיה באומנות
319 צפיות
אלה
מי זכאי למלגות הסתדרות המורים
527 צפיות
וקנין קרין
מלגה מהסתדרות המורים לתואר שני במלא
987 צפיות
מירב מלכה
סטטוס להגשת מלגה מהסתדרות המורים
852 צפיות
ורד לוי
מלגה לתואר שני בחינוך חוץ מהסתדרות המורים
1182 צפיות
ליאת כהן
מלגת הסתדרות המורים ללימודי תואר שני
2974 צפיות
חדרה אבו גאנם
בדיקת כתובת למשלוח - מלגות לימודים תואר שני
887 צפיות
שולמית אלישביץ
מלגת לימודים לתואר שני - הסתדרות המורים
1792 צפיות
ברכה
השתתפות הסתדרות המורים/משרד החינוך בתשלום ללימודי תואר שני
2963 צפיות
חייים
קבלת שתי מלגות - משרד החינוך והסתדרות המורים
905 צפיות
לילך אמסלם
תואר שני במכללת בית וגן - קבלת מלגה מהסתדרות המורים
1085 צפיות
יעל
מלגה לתואר שני בבר אילן ללא סיוע ממשרד החינוך
971 צפיות
וקנין סילביה
מלגת לימודים למורים לתואר שני
1045 צפיות
משה
השתתפות בשכ"ל ממשרד החינוך ו/או הסתדרות המורים
1447 צפיות
שני שטרסברג
מלגות לתואר שני בייעוץ חינוכי
1044 צפיות
ה
מלגה- תואר שני בחינוך
3833 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp