מלגות מכינה - מלגות לסטודנטים במכינה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות מכינה - מלגות מכינה קדם אקדמית

 

מחפשים מלגות ללימודים במכינה?


מכינות קדם אקדמיות מהוות מסלול קבלה ללימודים אקדמיים, שמאפשר למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לשפר את סיכוייהם בתכנית ייעודית. סטודנטים שלומדים במכינות השונות יכולים לקבל סיוע במימון עלויות הלימודים בעזרת מלגות שונות. חלק מן המלגות מתאימות לסטודנטים שלומדים במכינה קדם אקדמית במסלול שנתי או סמסטריאלי, בעוד מלגות אחרות יכולות להתאים גם לסטודנטים במסלולי מכינה ייעודית.


בעזרת מלגות הלימוד, הסטודנטים יכולים להקל על עלויות שכר הלימוד במכינה, שנעים בין כמה אפי שקלים לעלות שכר לימוד אוניברסיטאי שנתי בהתאם להיקף הלימודים. מלגות אלה ניתנות מטעם גורמים שונים, חלקם ממשלתיים ואחרים מטעם המוסדות עצמם. הקריטריונים לקבלת מלגות אלה משתנים, לרוב הענקתן מתבססת על נתונים כלכליים וחברתיים ועל שירות צבאי או לאומי. גם גובהן של המלגות משתנה ויכול להגיע אף לגובה שכר הלימוד המלא במכינה.

 

מלגות למכינה קדם אקדמית


במהלך הלימודים במכינות קדם אקדמיות הסטודנטים יכולים לשפר את נתוני הקבלה, דרך השלמת בגרויות או לימודים בקורסים ייעודיים שמכינים אותם לקראת הלימודים האקדמיים. במסגרת לימודים במכינה, סטודנטים יכולים להיעזר במלגות לימוד שונות, כדי להקל על עלויות שכר הלימוד. כמה מן המלגות שמתאימות לסטודנטים במכינות כוללות -


מלגות מטעם מוסדות הלימוד


מבין שלל המוסדות שבהן מתקיימות מכינות קדם אקדמיות, בחלקם הסטודנטים יכולים לקבל סיוע בתשלום שכר הלימוד באמצעות מלגות פנימיות. המלגות הללו ניתנות בדרך כלל על סמך נתונים סוציו אקונומיים ולעיתים על סמך ההישגים הלימודיים במכינה עצמה, אז הן מוענקות לסטודנטים מצטיינים. בחלק מן המוסדות, מעניקים גם מלגות עידוד לסטודנטים הממשיכים בהצלחה לתואר הראשון לאחר תום המכינה.


מלגות משרד החינוך


מלגה שיכולה להתאים לסטודנטים במכינות היא מלגת משרד החינוך, שניתנת בין היתר גם כמלגה לסטודנטים לתואר ראשון וכן לסטודנטים במהלך המכינה. המלגה מתאימה לסטודנטים שהם אזרחי ישראל שלומדים במכינות במוסדות המוכרים על ידי המל"ג ואינם מקבלים סיוע מגורמים נוספים לאורך לימודיהם במכינה. במשרד החינוך בוחנים קריטריונים שונים בעת הענקת המלגות, כגון תעסוקת הסטודנטים, מצב משפחתי, מוגבלויות בריאותיות, מגורים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית או בשכונות בפרויקט שיקום, שירות צבאי או לאומי משמעותי, תכנית הלימודים וגורמים נוספים.


מלגות משרד החינוך ניתנות במספר רמות זכאות, בהתאם לנתוני הסטודנטים. רמת הזכאות קובעת את גובה המלגה, שהיקפה נע בין 4,000 - 7,000 שקלים. חשוב לציין כי הגשת המועמדות למלגה זו נעשית באופן מקוון בלבד באמצעות אתר משרד החינוך, אין אפשרות להגשה פיזית של טפסים בדואר.

 

  • רוצים להתקבל בקלות למכינה? קראו עוד על קדם מכינה


מלגה למכינה משרד הביטחון - מלגה למכינה קדם אקדמית משרד הביטחון


כדי לסייע לחיילים משוחררים הלומדים במכינות הקדם אקדמיות, מציעים באגף לחיילים משוחררים של משרד הביטחון מלגות לימוד לחיילים משוחררים. הסיוע ניתן בין היתר גם לסטודנטים שמשפרים את תעודת הבגרות במכינה ומטרתן לסייע להם לשפר את סיכויי הקבלה למסלולי הלימודים האקדמיים השונים. הן יכולות להתאים לסוגי מכינות שונים, כגון מכינות קדם אקדמיות שנתיות ומכינות ייעודיות.


במסגרת מלגות משרד הביטחון, ניתן מימון שכר לימוד באופן מלא או חלקי, בהתאם לנתוני המועמדים. נוסף על כך, חלק מן המועמדים יכולים לקבל גם מלגות קיום. את זכאות הסטודנטים למלגות קובעים במשרד הביטחון בהתאם לנתונים סוציו אקונומיים של הסטודנטים במכינה, בהתאם לנתונים אלה קובעים גם את גובה המלגות שניתנות לסטודנטים.


למלגות אלה זכאים חיילים משוחררים, משרתי מילואים וכן מסיימי שירות אזרחי ולאומי. המלגות ניתנות גם לאוכלוסיות ייחודיות כגון חיילים בודדים, חיילים משוחררים יוצאי אתיופיה, חיילים משוחררים דרוזים ובדואים וכן סטודנטים מאוכלוסיות נוספות. בחלק מן המקרים אוכלוסיות אלה זכאיות למלגות בהיקף מוגדל.


את המלגות ניתן לקבל עד חמש שנים ממועד סיום השירות ומיום הרישום למכינה. חיילים בודדים ומי שמשרתים באופן פעיל במילואים זכאים למימוש המלגה עד עשר שנים ממועד השחרור משירותם הסדיר. חיילים בודדים זכאים למלגה מוגדלת, בהיקף של מלגה מלאה. הם מקבלים גם דמי קיום במהלך לימודיהם.


מלגת קיום מכינה


נוסף על מלגות שכר הלימוד שניתנות לסטודנטים במכינות, בחלק מן המקרים הם יכולים לקבל גם מלגות קיום. מטרתן של מלגות הקיום הוא סיוע במימון הוצאות המחייה בזמן הלימודים, מעבר לעלויות שכר הלימוד. בדרך כלל מלגת הקיום ניתנת על בסיס חודשי וזאת בניגוד למלגות הלימוד שניתנות בדרך כלל באופן שנתי.


במסגרת מלגת משרד הביטחון, סטודנטים מקבלים במקרים מסוימים גם מלגות מחייה. אלה ניתנות דרך דמי קיום חודשיים שניתנים עד חמש שנים ממועד סיום השירות, עבור חיילים בודדים ומשרתי מילואים ניתנות מלגות אלה לפרקי זמן ממושכים יותר. בדומה למלגות הלימוד, גם מלגות הקיום ניתנות על סמך קריטריונים סוציו אקונומיים. הסטודנטים צריכים להעיד על נתוני הכנסתם, על הכנסת ההורים ועל היבטים כלכליים נוספים. קבלת מלגות הקיום הללו מותנית גם בעמידה בחובות הנוכחות במכינה ובמילוי כל החובות האקדמיים במהלכה.

 


מכינה ייעודית


סטודנטים שלומדים במכינות ייעודיות זכאים במקרים רבים לקבל מלגות לימוד. בין היתר, הם יכולים להסתייע במלגות משרד הביטחון וכן במלגות פנימיות שמוענקות על ידי המוסדות. ניתן למצוא מלגות שמתאימות לסטודנטים במכינה ייעודית לחינוך, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, מכינה ייעודית להנדסה ומסלולי מכינה נוספים. מכינות אלה מתמקדות בתנאי הקבלה הנדרשים לחוג מסוים וכוללים במקרים מסוימים קורסי יסוד בתחום הנלמד, נוסף על קורסים לפיתוח מיומנויות אקדמיות.


מכללות מלגות מכינה


אלה חלק מן המוסדות בהן יכולים סטודנטים במכינה לקבל מלגות לימוד -


מלגות למכינה טכניון


ביחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון הסטודנטים הלומדים במכינה יכולים להסתייע בשלל מלגות. באפשרותם להיעזר במלגת משרד הביטחון מטעם הקרן לחיילים משוחררים, שמקנה מלגת לימוד ומלגת קיום. לוחמים משוחררים בעלי כרטיס זהב זכאים למימון מלא של לימודיהם. נוסף על המלגות הללו, בטכניון מעניקים מלגות מטעם קרנות פנימיות נוספות לסטודנטים במכינה, על סמך נתונים אקדמיים ומצב סוציו אקונומי.


מלגות למכינה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


המכינה הקדם אקדמית של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מכינה להנדסה שמאפשרת למועמדים ללימודי ההנדסה לממש את הפוטנציאל הלימודי ולשפר את תנאי קבלתם. כדי לסייע לסטודנטים במכינה, מציעים במכללה מספר מלגות, בהן מלגת משרד החינוך ומלגות בקרן לחיילים משוחררים. במכללה זו ניתן ללמוד במכינה שנתית, מכינה סמסטריאלית, מכינה 30+ ומכינות ריענון.


מלגות למכינה האוניברסיטה העברית


במכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה העברית בירושלים מציעים לסטודנטים להיעזר במלגות כגון מלגת משרד הביטחון ומלגת משרד החינוך. האוניברסיטה מפעילה כמה מסלולי מכינה, כגון מכינה למדעי הרוח והחברה, מכינה למדעים מדויקים והנדסה, מכינה למדעי הטבע, מסלול קדם מכינה לחסרי תעודת בגרות ותכניות נוספות.

 

מלגות למכינה אריאל - מלגות מכינה אריאל


במכינה הקדם אקדמית שפועלת באוניברסיטת אריאל בשומרון הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות מכינה, בהן מלגת הקרן להכוונת חיילים משוחררים וכן מלגות פנימיות מטעם אוניברסיטת אריאל. מלגות אלה כוללות את מלגת המצטיינים במכינה, שניתנת לכחמישה סטודנטים מצטיינים במכינה שממשיכים לתואר ראשון. כמו כן, סטודנטים במכינה יכולים להסתייע במלגות חונכות על"מ - עזרה מסטודנט לסטודנט, מלגת חונכות שניתנת לסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט חברתי באוניברסיטה.

 

רשימת מלגות: מלגות ללימודי מכינה

לכל המלגות
מלגת CNEF לדוברי צרפתית
הגישו מועמדות
מלגת הזנקים לחרדים
הגישו מועמדות
מלגה לסטודנטים מצטיינים במכינה האוניברסיטאית באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מלגת חונכות עלמ עזרה מסטודנט לסטודנט באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
תכנית משלי - השלמת 12 שנות לימוד
הגישו מועמדות
מלגת קיום ושכר לימוד מטעם המכינה הקדם צבאית אלישע
הגישו מועמדות
מלגות להכשרת אברכים במצוות התלויות בארץ
הגישו מועמדות
מגוון מלגות ללימודי עיצוב במכללת קונספט
הגישו מועמדות
לימודי סיעוד - מלגה באוניברסיטת חיפה והטכניון
הגישו מועמדות
מלגת מנהיגי שוליך ללימודי מדעים, הנדסה וטכנולוגיה
הגישו מועמדות
קרן המלגות על שם נדב מילוא
הגישו מועמדות
עיריית קרית אתא - מלגה לתושבי העיר
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית צפת - בוגרי מכינה קדם אקדמית במכללה
הגישו מועמדות
עיריית רמלה - מלגה לתושבי רמלה
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית נתניה - מלגה לבוגרי המכינה הקדם אקדמית של המכללה
הגישו מועמדות
מכללת רעננה - מלגה ללימודי מכינה קדם אקדמית
הגישו מועמדות
מלגה ללימודי המכינה האוניברסיטאית חיפה
הגישו מועמדות
עיריית כרמיאל - מלגה על שם אריה גבע
הגישו מועמדות
הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים - מלגה להנדסאים
הגישו מועמדות
מכללת סמי שמעון - מלגת לימודים למעוטי יכולת
הגישו מועמדות
פרוייקט אופקים בשיתוף הטכניון
הגישו מועמדות
קרן אידה ויקטור וסשה פרנקל זל
הגישו מועמדות
מלגת בוגרי מכינה - המכללה האקדמית גליל מערבי
הגישו מועמדות
פרוייקט הישגים
הגישו מועמדות
מלגות הכשרה מקצועית - שיקום שכונות לתושבי באר שבע
הגישו מועמדות
קרן מלגות לבוגרי כפרי הנוער של הסוכנות היהודית
הגישו מועמדות
מכון טכנולוגי חולון - מלגות ללומדים במכינה במכון טכנולוגי
הגישו מועמדות
מכינה קדם אקדמית בשרון
הגישו מועמדות
מלגת היאס- לסטודנטים עולים חדשים
הגישו מועמדות
סיוע לסטודנטים (ולמכינות) תושבי הרצליה 5 שנים לפחות
הגישו מועמדות
היאס - לסטודנטים שעלו לארץ משנת 2004
הגישו מועמדות
מכללת נתניה - רשימת מלגות
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים: תוכנית מלגות אביב
הגישו מועמדות
קרן ההנצחה עש יוסף ש. וקרוליין גרוס לקידום חיילים משוחררים
הגישו מועמדות

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות ללימודי מכינה

כניסה לפורום מלגות
ליהי
מלגות ללא צורך בהתנדבות
43 צפיות
נופר דראי
מילגה למכינה קדם אקדמית
84 צפיות
גרשון בלקיו
זכאות למלגה להנדסאי בניין
108 צפיות
ג'זון גדג'
מלגות לעולים מצרפת ולוחמים משוחררים
191 צפיות
שון
מלגת לימודים ומחיה לתואר ברפואה
167 צפיות
אלי
מלגות לאברך חרדי ללמודי מכינה ותואר מדעי מחשב
143 צפיות
עינב רוטנר
מלגה למכינת מדעי הטבע והחיים
123 צפיות
מורן ספיר
מלגה ללימודי הנדסה ומכינה לחייל משוחרר
170 צפיות
עדן
מלגה לחד הורית ונכות
228 צפיות
ראובן נקש
מלגות למכינות קדם אקדמיות
167 צפיות
יעל
קיימות מלגות למכינות קדם אקדמאיות?
184 צפיות
עשהאל
מלגות להנדסה אזרחית לתואר
197 צפיות
אופק חאוזי
מלגה למכינה בדרך לאקדמיה מכללת רופין
238 צפיות
רפאל
מלגה למכינה להנדסה במכון לב
215 צפיות
Kanar azaki
מלגה לשנת מכינת לימודים
241 צפיות
עידן
מלגות לימוד למכיסט קדם צבאי
209 צפיות
קרית מלאכי
מלגה למכינה שכבר התחילה
225 צפיות
יאיר מוריוסף
מלגה לתלמיד במכינה קדם צבאית
348 צפיות
שרי מאמו
מלגה למכינה קדם צבאית באור יהודה
281 צפיות
נתנאל
מלגת מכינה קדם אקדמית
319 צפיות
בת אל
מלגה למכינה אקדמית לתושבת פריפריה
295 צפיות
רחל
מימון כספי למכינה קדם אקדמית
347 צפיות
רחלי
האם אני זכאית למלגה?
374 צפיות
טל
האם מגיעה לי מלגה?
476 צפיות
ים
מלגות לעולים חדשים מארצות הברית
484 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp