לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מכללות > הקליניקה

הקליניקה - קורסים למטפלים


רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הקליניקה.

עוד מסלולים ומידע
חינוך מיוחד
רפואה משלימה
מקצועות האמנות
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
משפטים
מנהל עסקים
מדעים
מקצועות ההנדסה
לימודי תקשורת
 
 
מדעי החברה
לימודי עיצוב
פסיכומטרי
ימים פתוחים
תנאי קבלה למכללה
פורום מוסדות לימוד
מכללה או אוניברסיטה?
שכר לימוד
מכללות ללא פסיכומטרי
מכללות ללימודי משפטים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

הקליניקה - מרכז אבחון וטיפול פסיכולוגי רב תחומי


על מוסד הלימוד


"הקליניקה" הוא מרכז טיפול ואבחון שבו מתקיימות שלל הכשרות בתחום התרפיה, שממוקם ברעננה. במרכז "הקליניקה" סבורים כי המרכיב המהותי בכל טיפול רגשי היא היכרותם של המטופלים עם עצמם ועולמם הפנימי, שכן היכרות כזו יכולה לסייע להתמודד עם קשיים אישיים ובין אישיים באופן יעיל יותר. שיטת הטיפול לפיה פועל המרכז גורסת כי כדי להעניק את המענה הטיפולי המקיף והרגיש ביותר למטופלים שלהם, על המטפלים להימצא במצב מתמיד של התפתחות מקצועית ואישית, ולשם כך מציעים הכשרות מקצועיות שונות בתחום הטיפול הפסיכולוגי, שמתאימות למטפלים שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי ולהיחשף לגישות תרפיה חדשות.


הקורסים שמתקיימים בקליניקה שמים דגש על הפן הטיפולי הפרקטי והם מאפשרים למשתתפים להכיר לעומק את גישות הטיפול מתוך התנסות ולמידה יישומית. הם מתקיימים לרוב בכיתות קטנות וכוללים דיונים כיתתיים וניתוח של מקרי בוחן מעולם הטיפול מתוך ניסיונם של המרצים והמשתתפים. הקורסים מתאימים במיוחד למטפלים ומאפשרים להם להעשיר את סל הכלים הטיפולי שברשותם. דרך הכלים הנלמדים הם יכולים להעניק מענה מקיף ונרחב יותר למטופלים שלהם וכן להרחיב את קהל המטופלים שלהם.


סגל מרכז הלימוד כולל פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ומאמנים אישיים. הם בעלי ניסיון בטיפול בקבוצות גיל שונות לרבות מבוגרים, ילדים ובני נוער וביניהם אפשר למצוא מנהלי מחלקות בתחומי בריאות הנפש, מטפלים שעוסקים בהדרכת הורים ובאבחון בתחום הפרעות הקשב והריכוז, ומטפלים שפועלים בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך במסגרות שונות. הם מעבירים מן הניסיון הטיפולי שלהם אל המשתתפים בהכשרות מדריכים אותם לאורך הקורסים.


נוסף על ההכשרות שמתקיימות במרכז זה, הוא מפעיל גם שירותי טיפול ואבחון למטופלים מקשת רחבה של אוכלוסיות. בין היתר מוצעים בו טיפולי CBT, טיפולי NLP, טיפולים בחרדה, אבחון פסיכו דידקטי ואבחוני קשב לילדים ולצעירים שמתמודדים עם הפרעות קשב ולקויות למידה.

 


מסלולי לימוד


בין מסלולי ההכשרה הנלמדים ב - "קליניקה" נכללים קורסים שונים למטפלים. מסלולים אלה חושפים לגישות מגוונות בטיפול הרגשי והפסיכולוגי והם יכולים לסייע למטפלים מנוסים להיחשף לשיטות תרפיה חדשות אותן הם יכולים ליישם לאחר הקורסים בקליניקות שלהם. הקורסים שמים דגש על הפן הפרקטי בטיפול ועל התאמתו למטופלים שונים. בין התכניות הנלמדות במוסד זה כללות:


קורס טיפול ACT בסיסי


קורס טיפול בקבלה ומחויבות בגישת ACT מאפשר למטפלים להכיר לעומק את אסטרטגיית הטיפול והוא נערך בשיתוף עם ACBS ישראל, ארגון גג עולמי של תחום ה - ACT. ACT היא גישה חדשנית יחסית בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) שמתבססת על תיאוריות ותפיסות שחלקן אף שונות מהמקובל בטיפול הקליני המסורתי. השיטה שמה דגש על חיבור לרגע ולתחושות ונמנעת מביטול או התכחשות לרגשות בלתי נעימים.


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על הרקע לגישה ועל עקרונותיה המרכזיים ומתמקדים בגישת הקונטקסטואליזם הפונקציונלי שעומדת בסיסו. כמו כן, הם עוסקים בגישות בניתוח התנהגות ולומדים על היבטים בהן לשפה יש השפעה על החוויה וההתמודדות של המטופלים. התכנית חושפת לתהליכים מרכזיים במודל הטיפול ב - ACT ולדרך בה תהליכים אלה יכולים להשפיע על גמישות פסיכולוגית אצל מטופלים.


התכנית מיועדת למטפלים משלל גישות שברצונם להכיר גישה דרכה יוכלו לסייע למטופלים להתמודד עם שלל מצבי מצוקה ומשבר. הקורס נפרש על פני כחמישה מפגשים חד שבועיים והוא כולל כ - 20 שעות אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר.

 

קורס NLP לדרגת מטפל


קורס NLP זה מכשיר את משתתפיו לדרגת NLP Certified Practitioner. המסלול מעניק לבוגריו תעודה בין לאומית מטעם ארגון ה - ABNLP. היקף התכנית כ - 130 שעות אקדמיות. זהו קורס ערב שבו מתקיימים שיעורים אחת לשבוע, היקף ההכשרה כ - 20 מפגשים.


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים שלל כלים טיפוליים ולומדים על טכניקות בהן יוכלו ליישם את עקרונות גישת NLP עם מטופליהם. דרך הידע הנרכש בקורס בוגריו יכולים להעביר סדרות מפגשי NLP עם מטופלים מאוכלוסיות וגילים שונים. הקורס גם יכול לסייע לפיתוח ולהעצמה האישית של המטפלים עצמם ולעזור להם לקדם שינוי חיובי אישי ומקצועי.


במהלך הקורס המשתתפים מתוודעים לתהליכים והנחות בגישת NLP ולומדים כיצד לסייע באמצעות השיטה למטופלים מאוכלוסיות שונות. בין היתר נלמדות דרכים לניהול מצבים רגשיים, להגדרת מטרות, להתמודדות עם זיכרונות ורגשות ולשחרור מהרגלים מגבילים וממצבי תלות. לקראת סיומה של התכנית המשתתפים עורכים פרזנטציה שבה הם מסכמים את הידע הנלמד ומיישמים אותו באופן אישי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


 
פורומים בתחום
פורום אדריכלות ועיצוב פנים
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים
פורום לימודי הנדסה
פורום לימודי חינוך
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
רשימת מכללות לדתיים ולחרדים בישראל
קורסים ולימודים אקדמיים לדתיים בירושלים
מכללות במרכז הארץ - חוות דעת של סטודנטים
לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?
לימודים ומכללות בכפר סבא - איפה לומדים בכפר סבא?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למכללות
המכללה האקדמית לישראל
הקריה האקדמית אונו
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
האקדמית נתניה
המרכז האקדמי רופין
עוד מוסדות לימוד
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר שני במחקר התרבות ,או ייעוץ חינוכי (לפני 1 ימים, 15 שעות, 19 דקות)
תחומי עיסוק לאחר השלמת תואר בקרימינולוגיה (לפני 2 ימים, 1 שעות, 7 דקות)
לימודים לאחר גיל ארבעים (לפני 2 ימים, 1 שעות, 52 דקות)
תואר או תעודת הוראה בחינוך גופני (לפני 2 ימים, 3 שעות, 8 דקות)
בחירת מוסד לימודים (לפני 2 ימים, 3 שעות, 36 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD