הקליניקה - קורסים למטפלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הקליניקה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הקליניקה - מרכז אבחון וטיפול פסיכולוגי רב תחומי


על מוסד הלימוד


"הקליניקה" הוא מרכז טיפול ואבחון שבו מתקיימות שלל הכשרות בתחום התרפיה, שממוקם ברעננה. במרכז "הקליניקה" סבורים כי המרכיב המהותי בכל טיפול רגשי היא היכרותם של המטופלים עם עצמם ועולמם הפנימי, שכן היכרות כזו יכולה לסייע להתמודד עם קשיים אישיים ובין אישיים באופן יעיל יותר. שיטת הטיפול לפיה פועל המרכז גורסת כי כדי להעניק את המענה הטיפולי המקיף והרגיש ביותר למטופלים שלהם, על המטפלים להימצא במצב מתמיד של התפתחות מקצועית ואישית, ולשם כך מציעים הכשרות מקצועיות שונות בתחום הטיפול הפסיכולוגי, שמתאימות למטפלים שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי ולהיחשף לגישות תרפיה חדשות.


הקורסים שמתקיימים בקליניקה שמים דגש על הפן הטיפולי הפרקטי והם מאפשרים למשתתפים להכיר לעומק את גישות הטיפול מתוך התנסות ולמידה יישומית. הם מתקיימים לרוב בכיתות קטנות וכוללים דיונים כיתתיים וניתוח של מקרי בוחן מעולם הטיפול מתוך ניסיונם של המרצים והמשתתפים. הקורסים מתאימים במיוחד למטפלים ומאפשרים להם להעשיר את סל הכלים הטיפולי שברשותם. דרך הכלים הנלמדים הם יכולים להעניק מענה מקיף ונרחב יותר למטופלים שלהם וכן להרחיב את קהל המטופלים שלהם.


סגל מרכז הלימוד כולל פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאליים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ומאמנים אישיים. הם בעלי ניסיון בטיפול בקבוצות גיל שונות לרבות מבוגרים, ילדים ובני נוער וביניהם אפשר למצוא מנהלי מחלקות בתחומי בריאות הנפש, מטפלים שעוסקים בהדרכת הורים ובאבחון בתחום הפרעות הקשב והריכוז, ומטפלים שפועלים בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך במסגרות שונות. הם מעבירים מן הניסיון הטיפולי שלהם אל המשתתפים בהכשרות מדריכים אותם לאורך הקורסים.


נוסף על ההכשרות שמתקיימות במרכז זה, הוא מפעיל גם שירותי טיפול ואבחון למטופלים מקשת רחבה של אוכלוסיות. בין היתר מוצעים בו טיפולי CBT, טיפולי NLP, טיפולים בחרדה, אבחון פסיכו דידקטי ואבחוני קשב לילדים ולצעירים שמתמודדים עם הפרעות קשב ולקויות למידה.

 


מסלולי לימוד


בין מסלולי ההכשרה הנלמדים ב - "קליניקה" נכללים קורסים שונים למטפלים. מסלולים אלה חושפים לגישות מגוונות בטיפול הרגשי והפסיכולוגי והם יכולים לסייע למטפלים מנוסים להיחשף לשיטות תרפיה חדשות אותן הם יכולים ליישם לאחר הקורסים בקליניקות שלהם. הקורסים שמים דגש על הפן הפרקטי בטיפול ועל התאמתו למטופלים שונים. בין התכניות הנלמדות במוסד זה כללות:


קורס טיפול ACT בסיסי


קורס טיפול בקבלה ומחויבות בגישת ACT מאפשר למטפלים להכיר לעומק את אסטרטגיית הטיפול והוא נערך בשיתוף עם ACBS ישראל, ארגון גג עולמי של תחום ה - ACT. ACT היא גישה חדשנית יחסית בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) שמתבססת על תיאוריות ותפיסות שחלקן אף שונות מהמקובל בטיפול הקליני המסורתי. השיטה שמה דגש על חיבור לרגע ולתחושות ונמנעת מביטול או התכחשות לרגשות בלתי נעימים.


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על הרקע לגישה ועל עקרונותיה המרכזיים ומתמקדים בגישת הקונטקסטואליזם הפונקציונלי שעומדת בסיסו. כמו כן, הם עוסקים בגישות בניתוח התנהגות ולומדים על היבטים בהן לשפה יש השפעה על החוויה וההתמודדות של המטופלים. התכנית חושפת לתהליכים מרכזיים במודל הטיפול ב - ACT ולדרך בה תהליכים אלה יכולים להשפיע על גמישות פסיכולוגית אצל מטופלים.


התכנית מיועדת למטפלים משלל גישות שברצונם להכיר גישה דרכה יוכלו לסייע למטופלים להתמודד עם שלל מצבי מצוקה ומשבר. הקורס נפרש על פני כחמישה מפגשים חד שבועיים והוא כולל כ - 20 שעות אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר.

 

קורס NLP לדרגת מטפל


קורס NLP זה מכשיר את משתתפיו לדרגת NLP Certified Practitioner. המסלול מעניק לבוגריו תעודה בין לאומית מטעם ארגון ה - ABNLP. היקף התכנית כ - 130 שעות אקדמיות. זהו קורס ערב שבו מתקיימים שיעורים אחת לשבוע, היקף ההכשרה כ - 20 מפגשים.


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים שלל כלים טיפוליים ולומדים על טכניקות בהן יוכלו ליישם את עקרונות גישת NLP עם מטופליהם. דרך הידע הנרכש בקורס בוגריו יכולים להעביר סדרות מפגשי NLP עם מטופלים מאוכלוסיות וגילים שונים. הקורס גם יכול לסייע לפיתוח ולהעצמה האישית של המטפלים עצמם ולעזור להם לקדם שינוי חיובי אישי ומקצועי.


במהלך הקורס המשתתפים מתוודעים לתהליכים והנחות בגישת NLP ולומדים כיצד לסייע באמצעות השיטה למטופלים מאוכלוסיות שונות. בין היתר נלמדות דרכים לניהול מצבים רגשיים, להגדרת מטרות, להתמודדות עם זיכרונות ורגשות ולשחרור מהרגלים מגבילים וממצבי תלות. לקראת סיומה של התכנית המשתתפים עורכים פרזנטציה שבה הם מסכמים את הידע הנלמד ומיישמים אותו באופן אישי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים