השלמה לתואר ראשון למורים בפועל במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית בית ברל

אהבת? שתף ב:

השלמת תואר ראשון למורים בעלי תעודת הוראה במכללה האקדמית בית ברל - אקדמיזציה למורים


מעשירים את הכלים החינוכיים


דרגת ההסמכה מורה מוסמך ניתנת במוסדות שונים בארץ למי שמשלימים כשלוש שנות לימודים שאינם אקדמיים בתחום החינוך. מורים מוסמכים יכולים ללמד בשלל שכבות גיל בבתי ספר ובגנים. מורים רבים בדרגת "מורה מוסמך" שמעוניינים לקדם את הקריירה פונים למסלולי אקדמיזציה לצורך השלמת השכלתם לתואר ראשון. מורים שברשותם תואר ראשון זכאים בדרך כלל לרמות שכר גבוהות יותר משל מורים מוסמכים וכן אפיקי הקידום המקצועי שבפניהם הם רחבים ומגוונים יותר.


במכללה האקדמית בית ברל יכולים מורים בדרגת מורה מוסמך שאין ברשותם תואר ראשון ללמוד במסלול השלמה לתואר ראשון למורים בפועל, שידוע גם בשמו "אקדמיזציה למורים". תכנית זו כוללת את הקורסים הנדרשים להשלמה לתואר ראשון B.Ed. בחינוך והיא חושפת את הסטודנטים לידע נרחב ועשיר בתחום החינוך, בעזרתו יוכלו לקדם את תהליכי ההוראה שלהם ולהעשיר את סל הכלים שברשותם.


תכנית הלימודים


תכנית האקדמיזציה למורים מתאימה למורים מוסמכים ומאפשרת להם להרחיב את הידע החינוכי שברשותם ולהתוודע לנושאים מרכזיים ומשמעותיים בהוראה. הם יכולים לבחור בין כמה מסלולי לימוד, תכנית הלימודים מותאמת למסלול הנלמד וכוללת את הקורסים הנדרשים ללימוד לצורך השלמה לתואר ראשון. בין המסלולים הנכללים בתכנית נמנים לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים, לימודי חינוך מיוחד ולימודי הוראת אנגלית במסלול רב גילי.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית האקדמיזציה למורים הוא עד שנתיים, זוהי תכנית גמישה במיוחד שמותאמת לקצב האישי של הסטודנטים ולצורכיהם. הם יכולים לבנות את מערכת השעות בהתאם לרקע הלימודי הקודם ולהסמכתם וכן להתאים את המערכת ללוח הזמנים שלהם. ישנם קורסים שניתנים ללימודי במתכונת מקוונת.


סטודנטים בתכנית זו יכולים לקבל הכרה בלימודיהם הקודמים עד סל של 8 שעות שנתיות, כאשר הקורסים רלבנטיים בתכניהם לתחום הנלמד מבחינת סילבוס, נלמדים בהיקף של שעה שנתית אחת עם ציון, לא נכללים בתעודת ההוראה שלפיה מתקבלים לתכנית וכן נלמדו לא מאוחר משש שנים ממועד הקבלה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בית ברל שבכפר סבא נערכות שלל תכניות לימוד בתחום ההוראה, לתואר ראשון, לתואר שני ולהסבת אקדמאים להוראה, כמו גם במסלולים ללימודי תעודה למורים. במסגרת לימודי החינוך, המכללה מציעה מבחר התמחויות ומסלולי לימוד לשכבות גיל ומסגרות חינוכיות מגוונות. ניתן ללמוד במסלול חינוך יסודי, במסלול חינוך על יסודי, במסלול חינוך לגיל הרך, במסלול לחינוך מיוחד ובמסלולים נוספים. מבין תחומי ההתמחות שמתקיימים במכללה ניתן למנות לימודי הוראת אנגלית, לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת ספרות, לימודי הוראת מדעים, לימודי הוראת מקרא וענפי התמחות נוספים. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים ללמוד בתכנית המצטיינים בחינוך של המכללה. מוסד הלימוד שם דגש על הפן החברתי והערכי בהכשרות המורים, מתוך שאיפה להכשיר דור מורים שיכולים לקדם שינוי במערכת החינוך הישראלית.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי תעודת מורה מוסמך, שברשותם תעודת הוראה וכן תעודת בגרות מלאה. במקרים מסוימים יכולים להתקבל מועמדים מעל גיל 30 שאין ברשותם תעודת בגרות, בכפוף לאישור מיוחד של משרד החינוך.


ישנה גם אפשרות ללמוד בתכנית הרחבת הסמכה, שמתאימה למורים בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה שמעוניינים ללמד תחום נוסף בבית הספר.


תעודה


לאחר השלמת כל החובות הנדרשים במסלול זה הסטודנטים יכולים להשלים את הסמכתם לתואר ראשון בחינוךB.Ed. שמוענק על ידי המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בטיפול באומנות
אמנה
2 תגובות
קורס מדידה והערכה בשנה הקרובה
רחלי כהן
ללא תגובה
יעוץ לימודים לאחר לימודי מגדר
נהורה
ללא תגובה
מועדי פתיחת קורס עריכה באנגלית
רחל אביטן
ללא תגובה
לימודי ערב לתואר ראשון בקרימינולוגיה
קשת
ללא תגובה
תואר שני בהבעה ויצירה
מיכל אלירז מאירוביץ
ללא תגובה
קורס חינוך למיניות בריאה
ויולט
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי עריכה לשונית?
חיה חדד
1 תגובות
תנאי קבלה למנהל מדיניות ציבורית
ספיר מיכאלזון
ללא תגובה
קורס בהנחיית מרים בן יהודה
לירון ארד
1 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי מגדר?
שיאונה בורד
1 תגובות
מתי נפתח קורס מידענות?
סיגל אקלר
1 תגובות
גישה למאמר שמופיע בספריית בית ברל
תמי
1 תגובות
קורס הוראה מתקנת בשעות הערב
שירית רוזנצוייג
1 תגובות
תחילת לימודי קרימינולוגיה - המכללה האקדמית בית ברל
טאהא מוחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם