לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט כפר סבא

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - אורט כפר סבא

 

נפתחים לימודים בסמסטר אביב להנדסאים

 

האדריכלים מפתחים תכניות עיצוב לסוגים שונים של חללים ומבנים. הם בדרך כלל עובדים עבור חברות אדריכלות או הנדסה והם בעיקר רגילים לבצע את העבודה שלהם בסביבה משרדית, אם כי לפעמים מוטלת עליהם האחריות לנסוע אל אתרי הבנייה על מנת לפקח על התקדמות הבניין אותו הם עיצבו. האדריכלים מחויבים להצטייד בכישרון אנליטי לפתרון בעיות עבור פיתוח תוכניות עיצוב התואמות את צרכי הלקוח והתקציב המיועד, תוך שמירה על חוקי הבנייה ותקנות הבטיחות. מעצבי פנים מביאים איתם את הפן היותר קריאטיבי אל סגנון העבודה, כשהם נשענים על החוש האמנותי המובהק שלהם כדי לקבוע כיצד להקים חלל פנים חדשני ומקורי.


שני התפקידים הללו משתלבים ויוצרים את המקצוע הנדסאי בהתמחות אדריכלות ועיצוב פנים. תפקיד זה הוא מרתק ומאתגר כאחד. ראשית, ההנדסאי אחראי לשרטט מהיסוד ולתכנן את הבניין אותו הוא מקים (עד 4 קומות), תוך התחשבות בגורמים סביבתיים ובנסיבות של התקציב המיועד לפרויקט. לאחר מכן, נכנס לתוקף הפן היצירתי שבעיצוב הבניין עצמו מבפנים. זוהי עבודה שמשלבת יכולות טכנולוגיות עם יכולות אומנותיות. השילוב המושלם בין העולם הריאלי לבין העולם האומנותי.

 

מתקיים במסלול ערב בלבד


תכנית לימודים


תוכנית הלימודים אותה מציעה מכללת אורט כפר סבא נועדה כדי להכשיר סטודנטים איכותיים במקצוע עיצוב הפנים והאדריכלות של בניינים, גינות, מבנים ציבוריים, דירות ועוד, תוך כדי תשומת לב להיבטים פונקציונאליים של עיצוב ותכנון אפקטיבי ואטרקטיבי. הסטודנטים במסלול הלימודים שבמכללה דנים בסוגיות שונות כגון מיומנויות שרטוט, תכנון אדריכלי, ארגון חללי פנים, הנדסת אנוש, פרטי בניין, עיצוב ריהוט ושלל ענפים נוספים.


מתכונת לימוד


מכללת אורט כפר סבא מציעה מסלול משולב בו הסטודנטים לומדים שלושה ימי לימוד בשעות בשעות הערב ועוד יום אחד בשישי בבוקר, בסך הכול שישה סמסטרים. במהלך התכנית הסטודנטים מבצעים גם פרויקט גמר יישומי לקראת סיום הלימודים.


נושאי לימוד

 

 • לימודי מבנים
 • תכנון אדריכלי
 • יסודות העיצוב
 • עיצוב פנים וארגון חלל
 • תוכנות שרטוט והמחשה
 • תורת הבניה ופרטי הבניין    
 • אנגלית
 • פיסיקה
 • מתמטיקה
 • הנדסת אנוש
 • לימודי מבנים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה


על מנת להתקבל למסלול לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, קמה הדרישה מטעם מכללת אורט כפר סבא להצגת תעודת בגרות, עם ציוני בגרות גבוהים במקצועות הבאים: 3 יחידות בגרות באנגלית, 2 יחידות בלשון והבעה ו - 3 יחידות בגרות במתמטיקה.


אם הסטודנטים המבקשים ללמוד את המקצוע הם מעל לגיל 35, עליהם להחזיק אך ורק בתעודת סיום 12 שנות לימוד ותו לא. כמו כן, כל המועמדים יצטרכו לעבור מבחן התאמה למסלול הלימודים. הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מטעם מכללת אורט כפר סבא מותנית בשיקולים של המכללה ושל ראש המחלקה.


על מוסד הלימוד


מכללת אורט שבכפר סבא מציעה בעבור הציבור הרחב מגוון מסלולי לימוד שמתקיימים על פי ערכים של חדשנות ומקצוענות, תחת תנאי למידה אידיאליים. המכללה עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת על מנת לשפר את החוויה הלימודית ואת האיכות שלה. המכללה מהווה מוקד משיכה מרכזי ללימודי בניה, מינהל, חשבונאות, טכנולוגיה וחשמל, אדריכלות ועוד מסלולי לימוד שונים אשר שולחים את הסטודנטים אל שוק העבודה עם דיפלומה והסמכה למקצועות נחשקים ומתגמלים ביותר. סגל המרצים אותו מחזיקה המכללה הוא בעל ניסיון רב, והוא עתיר בתארים גבוהים המוכרים על ידי מוסדות לימוד שונים. המכללה שמה דגש על יחס אישי וליווי צמוד של הסטודנטים בכל המחלקות, עד אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה.

 


תעודה


דיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים תוענק לסטודנטים אשר עמדו בכל הקריטריונים והדרישות הפדגוגיות הכוללות הגשת פרויקט גמר מוצלח לצד עמידה בכל המבחנים. הדיפלומה המוענקת היא מטעם משרד הכלכלה והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדעים.


אפשרויות תעסוקה

 

אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי אדריכלות ועיצוב פנים הן מגוונות. הסטודנטים יוכלו למצוא את עצמם עובדים באופן עצמאי, או שיוכלו גם להשתלב בצוות עובדים של רשויות מקומיות ומשרדי תכנון שונים. כמו כן, ישנה אפשרות להשתלב בתפקידי מפתח במגזר הציבורי דרך חברות רבות, למשל מנהל קרקעי ישראל, ארגונים לאיכות הסביבה או בוועדות לתכנון ובנייה.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp