רוצה פרטים על תואר שני פסיכודרמה לגברים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בפסיכודרמה לחרדים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני פסיכודרמה לגברים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

תואר שני בפסיכודרמה לגברים חרדים


לטפל בנפש באופן יצירתי


כאשר אדם מתמודד עם משבר או קושי, מאובדן של אדם קרוב ועד לקשיים זוגיים או משפחתיים, הוא חווה לרוב סערת רגשות שעלולה אף להפריע למהלך החיים התקין. גישת הפסיכודרמה מתמקדת בפעילות הנפשית הזו ושמה דגש על אקטיביות וצמיחה וזאת בניגוד לגישות תרפיה שמתמקדות רק בשיחה בין המטפל למטופל. בטיפול בפסיכודרמה המטפל עובד עם מטופל יחיד, או קבוצת מטופלים, בעזרת אלמנטים מעולם המשחק והבמה כמו משחקי תפקידים, תרגילי דמיון, אלתורים ודיאלוגים. כל אלה עוזרים למטופלים לתפוש לזמן מה תפקיד של "אדם אחר" וכך להתבונן בעין בוחנת בחלקים הכאובים שבנפשו ולחקור תחושות, התנהגויות, רגשות וחסמים בחיים. גישת הפסיכודרמה אף סבורה שלאדם יש צורך ודחף חזקים לפעול ולהיות אקטיביים כדי לבטא רגשות של מחסור ומצוקה, כאשר דרך הכלים המשחקיים ניתנת למטופלים אפשרות להתנסות בתרחישים ומצבים שלא תמיד היו יכולים לחוות בחיי היום יום ולקבל מהם כוחות וכלים לחיים.


לאחרונה הולכת ועולה המודעות לטיפול בפסיכודרמה בקרב הציבורי החרדי, כאשר היום ישנו צורך משמעותי למטפלים שומרי מצוות שמבינים את הצורכים הייחודיים של בני המגזר, את עולמם הרגשי והנפשי וכך יכולים להעניק להם טיפול מותאם ויעיל יותר. דרישה משמעותית במיוחד קיימת למטפלים גברים בתחום זה, כאשר היום ישנו חוסר ניכר במטפלים שיכולים להעניק שירותים טיפוליים לגברים חרדים שמתמודדים עם קשיים, טראומות ומשברים שונים לאורך מעגל החיים. יותר ויותר מסגרות תרפיה ייעודיות לחרדים משלבות גם טיפולים מעולם הפסיכודרמה במטרה להציע למטופלים מנעד רחב יותר של כלים שיכולים לסייע להם.


בעלי זיקה לעולם הטיפול, שמעוניינים לרכוש כלים מיוחדים ויצירתיים לסייע לזולת בהתמודדות עם משברים וקשיים יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בפסיכודרמה שמתקיימת במסלול ייעודי לגברים חרדים. זהו מסלול לימודים לציבור החרדי שמתקיים בהפרדה מגדרית ומיועד לגברים בלבד. גם תכני המסלול מותאמים לעולמם של הסטודנטים החרדים וכן לצורכים של מטופלים מהציבור החרדי שומר המצוות.


מטפלים בפסיכודרמה יכולים להשתלב במגוון של מסגרות תעסוקה וכאמור, במגזר החרדי ישנו היום חוסר ניכר במטפלים גברים שיכולים להעניק שירותי תרפיה במסגרות אלה. בין היתר, הם יכולים לפעול בשירותי הרווחה בעיריות ובמועצות מקומיות, במוסדות חינוך ובפנימיות, בבתי חולים ומרכזי שיקום, במרכזים טיפוליים לקשישים ובמרכזי תרפיה לילדים. כמו כן, הם יכולים לפתוח קליניקה פרטית עצמאית משלהם ולהציע שירותי טיפול לגברים ולצעירים חרדים.


למי מיועדים הלימודים


התואר השני בפסיכודרמה במסלול זה מתאים לגברים חרדים, שהם בוגרי לימודים במקצועות טיפוליים או אמנותיים שונים אשר ברצונם לפתח את הכלים שברשותם בתחום התרפיה כדי להשתלב כמטפלים בפסיכודרמה במסגרות שונות. המסלול מתאים גם לחסרי רקע קודם בתיאטרון או בעבודת במה (אף כי לרוב יש צורך בהשלמות במקרים אלה). כמו כן, הוא יכול להתאים למטפלים מנוסים מן המגזר החרדי, שברצונם להרחיב את סל הכלים הטיפולי שלהם ולהציע גישות נוספות למטופלים שלהם, אשר מערבות יצירתיות ואמנות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לתואר שני לחרדים לומדים על שלל היבטים תיאורטיים ומעשיים של הטיפול בפסיכודרמה. הם מכירים את הרקע לגישה ואת התפתחותה וכן בוחנים כיצד היא יכולה לסייע למצבים נפשיים, רגשיים והתנהגותיים שונים. כמו כן, הם לומדים כיצד ניתן להתאים את הטיפול לצורכים של המטופלים ולגילם כגון טיפול לילדים ולמשפחות לעומת טיפול פרטני או קבוצתי למבוגרים. במקביל הם מפתחים מיומנויות בתחום הדרמה ואמנת הבמה ובוחנים כיצד ניתן לעבד תהליכים נפשיים ומשברים שונים באמצעות תרגילים ופרקטיקות שונות מעולם התיאטרון והאמנות. במהלך התכנית הם שמים דגש על התאמת הטיפול בפסיכודרמה לצורכים של מטופלים מן המגזר החרדי, לדילמות ולקשיים ייחודיים שעמם הם מתמודדים ולאורח חייהם.


מתכונת הלימוד


מסלול התואר השני נמשך כשנתיים, כאשר לאחר סיומו יש צורך להשלים שנת התמחות מעשית בשטח, שבמהלכה מתנסים בטיפול פרקטי במספר מטופלים במסגרות פרטניות או קבוצתיות ועוברים איתם תהליך בעזרת כלים מן הפסיכודרמה.


לרוב תכניות אלה מתאימות במתכונתן לאנשים עובדים והקורסים מרוכזים ביום שבועי אחד. ברוב התכניות מתקיים יום שבועי נוסף שמקדש להתנסות מעשית אשר מלווה בהדרכות של סגל המרצים ושל מטפלים מנוסים. ההכשרה המעשית כוללת גם סמינר קליני שבו מתרגמים לעבודות סמינריוניות מסקנות מן הפרקטיקה בשטח. ההתנסות המעשית מתקיימת לכל אורך התכנית, כבר מהשנה הראשונה, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור מסגרות תרפיה שונות בענפים כגון בריאות, רווחה וחינוך ולפעול במסגרתן על קהלי יעד ואוכלוסיות מגוונות.

 


נושאי הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו לומדים על מגוון סוגיות בתחום הפסיכודרמה, ביניהן:

 

 • כישורי הנחייה פרטניים
 • אלתור קליני
 • פסיכודרמה להורים וילדיהם
 • פסיכודרמה המשלבת אמנויות
 • פסיכודרמה חיובית
 • תהליכים קבוצתיים בפסיכודרמה
 • פסיכולוגיית העצמי בפסיכותרפיה
 • טיפול מבוסס קשיבות    
 • מטאפורות ביחסים בין מטופל ומטפל    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 85. כמו כן, הם צריכים לעבור בהצלחה מבחן בשפה האנגלית. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם לעבור ראיון קבלה ובו להציג המלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים רלבנטיים ולהגיש הצהרת כוונות שמפרטת את הסיבות בגינן הם מעוניינים ללמוד בתכנית.


מועמדים שאינם בוגרי מקצועות טיפוליים, כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית או לימודי חינוך, נדרשים ללמוד בקורסי השלמה לפני תחילת התכנית, קורסים אלה לא נכללים בתכנית התואר השני ולרוב יש לסיים אותם בממוצע ציונים גבוה של מעל 80. כמו כן, מועמדים שאין ברשותם רקע אקדמי מתאים בתחום הדרמה והאמנות צריכים להשלים סך של 500 שעות אמנות, מהן 200 שעות של ניסיון בשדה ועוד 300 שעות של לימוד במוסדות אקדמיים או במוסדות מקצועיים מוכרים. בתחום הפסיכודרמה ניתן ללמוד קורס עיוני בהיקף של כ - 56 שעות ומעבר לכך על יתר שעות ההשלמה להיות מעשיות. המועמדים יכולים להשתתף בקבוצות פסיכודרמה, בחוגים וסדנאות דרמה ובמסגרות של הופעות ומחזות שונים.

 


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים את כל הדרישות בהצלחה מוענק תואר שני MA בפסיכודרמה מטעם המוסד המלמד. אחרי סיום התואר, יש צורך להשלים שנה נוספת של התמחות מעשית בשטח, לפי הנחיות המל"ג ולפי החוק להכרה במעמד המטפלים באמנות, אשר בסיומה יש להציג 960 שעות של להכשרה מעשית. חלק מן המוסדות עורכים תכנית ייעודית להשלמת שעות ההכשרה המעשית המתקדמת, אליה יכולים להתקבל סטודנטים שלהם ציון עובר בהכשרה המעשית שנערכת במסגרת התואר השני והשלמת כל החובות הלימודיים.


מכללות תואר שני בפסיכודרמה לגברים

 

 

 • מכללת מבח"ר (בני ברק): במכללת מבח"ר, מכללת בני ברק החרדית אפשר למצוא מסלול ייעודי לגברים לתואר שני בפסיכודרמה, לצד מסלול דומה נפרד שמיועד לנשים. התואר המוענק לבוגרים הוא מטעם אוניברסיטת חיפה. התכנית בפסיכודרמה נלמדת כמסלול במסגרת תואר שני בטיפול באמנויות. היקפו של המסלול הוא שנתיים ועוד שנה של התמחות מעשית. גברים חרדים יכולים ללמוד בעוד מסלולי לימוד במכללה זו, כגון תואר שני בייעוץ חינוכי לחרדים, תואר שני בעבודה סוציאלית לחרדים וכן תכניות לתואר ראשון. מוסד הלימוד שואף לספק לתלמידיו ודע וכלים אקדמיים מתקדמים כדי לסייע להם לפתח קריירה בענפים מבוקשים וכך לפרנס את משפחותיהם ללא צורך בהתפשרות על אורח החיים החרדי במהלך לימודיהם.


אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד נלמדת התכנית, מתי נערך יום פתוח בקרוב ומה עלויות הלימודים. נציגי השירות האישי שלנו נמצאים כאן עם תשובה לכל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו חינם ולחסוך זמן וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני פסיכודרמה לגברים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני פסיכודרמה לגברים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp