מלגות לתושבי בת ים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות בבת ים - מלגות לימודים בת ים


כל המלגות לסטודנטים בבת ים


בעיר בת ים גרים ולומדים אלפי סטודנטים במגוון של מסלולים. חלקם לומדים בעיר בת ים עצמה, אחרים במוסדות לימוד בערים סמוכות באזור המרכז או באזורים מרוחקים יותר בארץ. בעיר בת ים פועלת מכללת בת ים, שהיא מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה שמציע תכניות לימודים לתואר ראשון ושני ומסלולים ללימודי תעודה. במרכז הארץ אפשר למצוא מגוון של מוסדות נוספים, בהם מכללות, אוניברסיטאות ומוסדות להכשרה מקצועית.


סטודנטים שזקוקים לסיוע כלכלי במהלך לימודיהם ומעוניינים להקל על עלויות הלימודים יכולים להיעזר במלגות שונות שמיועדות במיוחד לסטודנטים בבת ים. המלגות מוענקות על ידי מגוון רחב של גורמים וגופים, אפשר למצוא מלגות מטעם עיריית בת ים, מלגות מטעם מוסדות לימוד בבת ים וכן מלגות מטעם קרנות פרטיות ועמותות שונות ששואפות לתמוך בסטודנטים במהלך הלימודים. בדרך כלל, כדי לקבל את המלגות הסטודנטים נדרשים לקחת חלק בפרויקטים התנדבותיים ולתרום לקהילה בהיקף שעות מסוים. בחלק מן המקרים נדרשת גם הצטיינות בלימודים ועמידה ברף ציונים גבוה.


כדי לקבל את המלגות, הסטודנטים עוברים לרוב תהליך בן מספר שלבים מהגשת המועמדות ועד לקבלת כספי המלגות. הם נדרשים להגיש טפסים ולצרף להם פרטים אישיים המעידים על הכנסתם, נתוניהם וההישגים שלהם במהלך הלימודים. לאחר מכן בקשותיהם נידונות על ידי וועדה שמחליטה האם להעניק את המלגה לאותם סטודנטים. יש לציין כי במוסדות הלימוד מציעים מלגות רבות שאינן ניתנות בהכרח על פי מקום המגורים, לרבות מלגות לפי מוצע, מלגות הצטיינות, מלגות קיום ומלגות נוספות.


בין מלגות הלימוד אשר מוצעות לסטודנטים בעיר בת ים אפשר למצוא את המלגות הבאות:


לתשומת לבכם: המלגות עשויות להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את הפרטים העדכניים והמדויקים ביותר לגבי מלגות לימוד אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה, עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות העיר בת ים


מלגת העיר בת ים ניתנת לסטודנטית שהם תושבי העיר בת ים שלומדים במוסדות אקדמיים מוכרים בעיר ומחוצה לה. מדובר במלגה לתואר ראשון, שניתנת לסטודנטים אשר לוקחים חלק בתכנית חונכות בה הם מעבירים שיעורי עזר לתלמידים בבתי ספר תיכוניים בעיר, בהיקף של כ - 80 שעות. ישנה עדיפות לסטודנטים שנמצאים בשנה השנייה ללימודיהם לפחות. כמו כן, הקרן מביאה בחשבון קריטריונים כגון הישגים של הסטודנטים וממוצע ציונים, תחום לימודים ומצב סוציו אקונומי. מלגה זו מוענקת מטעם אגף החינוך של עיריית בת ים.


מלגת כוכבים בת ים - מלגת פרח בת ים


תכנית "כוכבים בבת ים" מתקיימת מטעם עיריית בת ים ותכנית המלגות פר"ח מזה מספר שנים, במסגרת תכנית "מודל בת ים לחינוך אישי". מטרתה של מלגה זו היא לסייע לתלמידי העיר מבחינה אישית ולימודית דרך העצמה והעלאת תחושת המסוגלות העצמית ובמקביל להציע לסטודנטים סיוע כלכלי לאורך לימודיהם. סטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט זה משמשים חונכים ומדריכים עבור ילדים ובני נוער בעיר בת ים, במסגרת אישית או קבוצתית ומסייעים להם מבחינה רגשית, חברתית ולימודית, תוך שהם מהווים עבורם דמות מבוגר משמעותי ותומך. הסטודנטים החונכים זוכים לליווי ולהדרכה לאורך התכנית. יש צורך בהתחייבות לפעילות לכל אורך השנה, לרבות תקופות מבחנים וחופשות. מסלולי מלגת החונכות האפשריים כוללים סיוע בבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים, במערכת החינוך המיוחד ומסגרות נוספות.


במסגרת הקריטריונים הנבחנים בקבלה לתכנית המלגות, על הסטודנטים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם ילדים ויכולות עמידה מול קבוצה, שמחזיקים בתודעה חברתית גבוהה ויכולות נתינה. המלגות מוענקות לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במוסדות המוכרים על ידי המל"ג, היא איננה מיועדת לסטודנטים ללימודי תעודה וללומדים בתכניות הנדסאים. תהליך הקבלה לפרויקט כוללת ראיונות אישיים וסדנאות מיון. גובהה של המלגה הוא כ - 10,000 שקלים וכדי לקבלה, יש צורך לקחת חלק ב - 200 שעות פעילות.


מלגת עיריית בת ים


עיריית בת ים מציעה מלגות לימוד שונות לסטודנטים תושבי העיר, אלה מוענקות מדי שנה במטרה להקל על הסטודנטים בתשלום שכר הלימוד ולעודד אותם להצטיין בלימודיהם. בין הפרויקטים שמתקיימים על ידי העירייה ניתן למצוא את תכנית "יתד" המיועד לצעירים מבית ים ומציעה להם סיוע במימוש הפוטנציאל האישי והלימודי. תכנית זו מיועדת לסטודנטים בין הגילים 18 - 25 והיא שמה לה למטרה להעניק לצעירים מרקע סוציו אקונומי נמוך כלים להשתלבות בקהילה ובחברה ולפתח את היכולות שבידיהם. התכנית מציעה מלגת לימודים ונוסף על כך כוללת סיוע בהשמה בתעסוקה והכוון לימודי.

 


מלגת טורונטו ליוצאי אתיופיה


מלגה לסטודנטים יוצאי אתיופיה אשר ניתנת על ידי מרכז הצעירים של העיר בת ים וקרן מגבית טורונטו. מטרתה של המלגה היא לסייע מבחינה לימודית ואישית לצעירים יוצאי אתיופיה שהם תושבי בת ים ולקדם אותם לאורך לימודיהם. המלגות מתאימות ללומדים במגוון רחב של תכניות, והן כוללות מלגות לימודים לתואר אקדמי, מלגות ללימודי הנדסאי, מלגות לקורס פסיכומטרי, מלגות לתכניות להשלמת בגרויות, מלגות למסגרות השלמת השכלה וכן מלגות לקורסים ולהכשרה מקצועית. בין הקריטריונים שנבחנים בתהליך הקבלה הסטודנטים צריכים להגיש אישורים על גובה שכר הלימוד, מערכת השעות ופרטים אישיים נוספים. טפסי הבקשה למלגה נמצאים במרכז הצעירים בבת ים.

 


מלגת קרן קיסריה והעיר בת ים


קרן קיסריה מציעה מלגות לסטודנטים תושבי בת ים במסגרת השאיפה לפיתוח השדה החינוכי בעיר. הקרן מציעה מספר סוגי מלגות ובהם מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות לדוקטורנטים. תכנית זו כוללת מלגות מחקר ופיתוח יישומי וכן מלגות מנטורינג וחונכות אישית, שמוענקות לסטודנטים המסייעים לתלמידים בעיר בחונכות אישית.


המלגות מתאימות ללומדים במגוון של פקולטות ותכניות. הן מיועדות לסטודנטים במוסדות המוכרים על ידי מל"ג שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא. היא מתאימה לבעלי אוריינטציה קהילתית וחברתית ורקע במעורבות חברתית. ניתנות גם מלגות ייחודיות לסטודנטים שמוכנים להעתיק את מקום המגורים לעיר בת ים ולפעול במסגרות רווחה וחינוך. גובהה של מלגה מלאה הוא עד 12,000 שקלים ומלגה חלקית עומדת על עד 6,000 שקלים.


מלגת שיקום שכונות בת ים


מלגת שיקום שכונות ניתנת לסטודנטים שמתגוררים בשכונות שיקום בעיר בת ים. המלגה מוענקת לסטודנטים שמתגוררים בשכונות ניצנה, רמת יוסף דרום ועמידר. זוהי מלגת דיור שמתאימה להנדסאים וללומדים במסגרות הכשרה מקצועית כגון קורסים מקצועיים, תכניות להכשרת טכנאים ומכינה קדם אקדמית ואיננה מיועדת ללומדים במסגרות אקדמיות כתואר ראשון ושני. תכנית שיקום השכונות מופעלת על ידי משרד השיכון והבינוי במטרה לקדם אזורים במגוון ערים בפרישה ארצית, התכנית מציעה שיקום פיזי של התשתיות בשכונה לצד עידוד יזמות חברתית ופעילות קהילתית בשכונה, הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים ויוזמות שונים בשכונה במסגרת תכנית המלגות.


מלגות מכללת בת ים


מכללת בת ים פועלת בעיר כמרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. בשלוחה זו הסטודנטים יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימודים שמציעה האוניברסיטה הפתוחה לתלמידיה. המלגות מוענקות על ידי דיקאנט הסטודנטים על סמך קריטריונים שונים, בהם נזקקות כלכלית, במטרה לסייע במימון עלויות הלימודים. מובאים בחשבון היבטים כגון הכנסות הסטודנטים ובני משפחתם, שירות צבאי, רקע בפעילות חברתית והתנדבותית וקריטריונים נוספים.

 

 

Whatsapp Whatsapp