לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות בדימונה

מלגות לסטודנטים דימונה


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מלגות לסטודנטים בדימונה


אילו מלגות לימודים מתאימות לסטודנטים בדימונה?

 

סטודנטים רבים מתגוררים בעיר דימונה ולומדים במוסדות האקדמיים השונים שנמצאים בסמוך לעיר, בערים שונות בדרום כגון באר שבע, נתיבות ואשקלון. כדי לסייע לסטודנטים אלה במהלך הלימודים ולעזור להם במימון עלויות שכר הלימוד, מוצעות לסטודנטים תושבי דימונה מגוון של מלגות לימודים שמיועדות לתושבי האזור. חלק מן המלגות מוענקות מטעם עיריית דימונה ואחרות מטעם ארגונים, עמותות ופרויקטים קהילתיים שונים שבאים לתמוך בסטודנטים ולעודד אותם לשאוף למצוינות אקדמית ובמקביל לתרום לפיתוח חברתי של העיר שלהם.


ישנם כמה סוגים של מלגות לימוד שמתאימות לסטודנטים מדימונה. חלקן הן מלגות פריפריה, שמוענקות מטעם גורמים שונים לסטודנטים שמתגוררים בפריפריה חברתית וגיאוגרפית בישראל. מלגות אחרות מן מלגות מעורבות חברתית, שניתנות למי שלוקחים חלק בפעילות קהילתית חשובה. כמו כן, ניתן למצוא מלגות הצטיינות שמיועדות לסטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים במיוחד וכן מלגות סיוע כלכלי שבאות לתמוך בסטודנטים שמגיעים מרקע של קשיים סוציו אקונומיים. באופן זה, הסטודנטים יכולים למצוא את המלגה שמתאימה במיוחד להם ולצורכים שלהם ולרקע האישי והלימודי שלהם.


תהליך הגשת המועמדות למלגות משתנה ממלגה אחת לאחרת. בחלקן מן המקרים ההגשה נעשית מול הארגון או הקרן עצמם ובמקרים אחרים יש לבצע את הגשת הבקשה מול מוסד הלימוד שבו לומדים. מועדי ההגשה האפשריים למלגות משתנים אף הם בין המלגות השונות, לפי דרישות הקרנות והעמותות. ישנם גופים שדורשים מן המועמדים להגיש קורות חיים או מכתב שבו הם מפרטים ת הרקע האישי והלימודי ואת הניסיון בפעילות חברתית. כמו כן, המלגות מביאות בחשבון קריטריונים מגוונים כחלק מן השיקולים להענקת המלגות, כגון המצב הסוציו אקונומי של הסטודנטים ושל הוריהם, ההישגים של המועמדים בלימודים, שירות צבאי או לאומי משמעותי והיבטים נוספים שיכולים להשפיע על קבלת המלגות.


הנה חלק מן המלגות שמתאימות לסטודנטים תושבי דימונה:


שימו לב, המלגות עלולות להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לכם לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע המלא לגבי מלגות הלימוד. כל המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 


מלגות עיריית דימונה - אגף החינוך


אגף החינוך על עיריית דימונה מעניקה מלגות לפי מצב סוציו אקונומי לסטודנטים שהם תושבי העיר. המלגות מוענקות לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במגוון של מסלולים, במוסדות אקדמיים אשר מוכרים על ידי המל"ג. עיריית דימונה מעניקה את המלגות אחת לשנה במטרה לעודד את הסטודנטים בעיר לשאוף להצטיינות ולהצליח בלימודיהם ולספק להם סיוע במימון שכר הלימוד והוצאות הלימודים.


מלגת מרכז הצעירים - מרכז יעדים


מרכז "יעדים" הוא מרכז הצעירים של העיר דימונה. המרכז פועל לקידום של אוכלוסיות שונות בעיר ובפרט אוכלוסיית הצעירים שלה והוא עוסק במגוון נושאים כגון תעסוקה, לימודים, מעורבות חברתית ותרבות כדי לסייע לצעירי דימונה לפתח את עתידם ואת פני העיר.


מדי שנה מעניקים במרכז הצעירים מלגות לימוד לעשרות סטודנטים תושבי העיר, בסך של כ - 10,000 שקלים. כדי לקבל את המלגות על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות חברתית למען הקהילה במסגרת תכניות שונות שפועלות בעיר ומופעלות בשיתוף עם פרויקט פר"ח. היקף השעות משתנה מתכנית לתכנית. בין התכניות והפרויקטים בהם אפשר לפעול ניתן למצוא חונכות אישית עם תלמידי בתי ספר, פרויקטים לחינוך למצוינות, תכניות רווחה וכן תכנית בה הסטודנטים מסייעים בסופי השבוע ובלילות לבני נוער במצבי סיכון.


מלגת שיקום שכונות


סטודנטים שמתגוררים במגוון שכונות ברחבי העיר דימונה יכולים לקחת חלק במלגת פרויקט שיקום שכונות של משרד השיכון והבינוי. במקביל לתהליך שיפוץ פיזי של השכונות, הצעירים המשתתפים בפרויקט עורכים מיזמים קהילתיים שבהם לוקחים חלק תושבי השכונה ובתמורה להשתתפותם בתכניות אלה יכולים לקבל גם מלגות דיור.


מלגת התכנית למנהיגות סטודנטים בנגב


זוהי מלגת מעורבות חברתית שמוענקת לסטודנטים שמתגוררים ביישובים בנגב, בהם גם דימונה ויישובים נוספים כגון שדרות, נתיבות, אופקים, ירוחם וערד. המלגה ניתנת למשתתפים בתכנית חברתית שבה הסטודנטים פועלים בתחומי החינוך והתרבות במטרה לחזק את האוכלוסיות ביישובי הנגב. גובה מלגה זו הוא כ - 12,500 שקלים. במסגרת תנאי הקבלה למלגה, על המועמדים להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, ללמוד בהיקף מלא במוסד לימודים מוכר ולהחזיק ביתרת לימודים של לפחות שנתיים עד לסיום התואר. כמו כן, על המועמדים והוריהם להיות תושבי הנגב, כאשר ישנה עדיפות לבוגרי מערכת החינוך ביישובים אלה. את המלגה לא יכולים לקבל מי שכבר זכאים למלגות לימוד אחרות שגובהן יותר מ - 6,000 שקלים. ישנה עדיפות לסטודנטים בעלי זיקה לפעילות חברתית ועבודה קהילתית ביישוב.

 


כפרי הסטודנטים איילים


סטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט כפרי הסטודנטים "איילים" זכאים לקבל מלגות לימודים. כפרי הסטודנטים של תכנית "איילים" פועלים במספר ערים באזור הנגב והגליל, בהם גם כפר סטודנטים בעיר דימונה. התכנית באה לפתח את ערכי היזמות החברתית בקרב סטודנטים וצעירים והיא עורכת יוזמות ופעילויות חברתיות וקהילתיות בהתאם לצורכים של הקהילה באזור. מטרתו של הפרויקט היא חיזוק ההתיישבות והמעורבות באזורי הנגב והגליל דרך עידוד של מערובות וחברתית, שיכולה לעודד את הסטודנטים להתיישבות קבע באזור. הסטודנטים שלוקחים חלק במלגה זו נדרשים לבצע שעות פעילות חברתית מדי שבוע עם גורמים שונים בעיר ובמקביל לפעול לאחזקה של הכפרים, לקחת חלק בכנסים ובימי עבודה מרוכזים בחודשי הקיץ ולהשתתף בישיבות כפר אחת לחודש. על השתתפותם בתכנית זו הסטודנטים מקבלים מלגה שעומדת על סך של כ - 5,000 שקלים.


מלגת אות הנוער - מפעל הפיס


מלגת "אות הנוער" ניתנת בשיתוף עם מפעיל הפיס, היא מוענקת על הדרכה בארגון נוער ארצי, שפועל במספר שלוחות ברחבי הארץ ובהן גם סניף בעיר דימונה. המלגה מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון ולתואר שני שלומדים בהיקף מינימלי של 12 שעות שבועיות בסמסטר במוסדות לימוד המוכרים על ידי המל"ג. במסגרת התפקיד, הם מדריכים קבוצות של בני נוער, לוקחים חלק פעיל בפעילות צוות ההדרכה של הסניף ומשתתפים גם בפרויקטים ארציים של התכנית. חלק מן הפעילות מתקיימת במסגרות ייחודיות הכוללות לינה ופעילות מחוץ לסניף. יש יתרון משמעותי לסטודנטים שיש ברשותם ניסיון בתחום החינוך הבלתי פורמלי וההדרכה בתנועות נוער. על פעילותם במיזם זה מוענקת לסטודנטים שעומדים בכל התנאים מלגה בסכום שנע בין 10,000 - 12,500 שקלים.


מלגת ידידים - תכנית סל"ע


זוהי מלגת חונכות שמוענקת לסטודנטים שלוקחים חלק בתכנית להעצמת נערות. הסטודנטים משתתפים בחונכות אישית של בנות נוער בין הגילים 14 - 15 מקהילת העבריים שבדימונה, בהיקף של כ - 75 שעות התנדבות. במסגרת הפעילות, החונכים מהווים עבור הנערות מודל לחיקוי ומסייעים להן לפתח מיומנויות וכישורים אישיים וחברתיים ולהגביר את תחושת המסוגלות העצמית. הסטודנטים שלוקחים חלק בתכנית משתתפים בחונכות אישית עם הנערות, עורכים ביקורי בית כדי להכיר אותן ואת משפחתן, מסייעים לנערות מבחינה לימודית וכן עורכים פעילויות שבועיות מיוחדות כדון פרויקטים מעצימים בקבוצות וסדנאות לפיתוח של מיומנויות חברתיות ותעסוקתיות. הסטודנטים גם שואפים לסייע לנערות להפוך בעצמן למעורבות בקהילה ולקחת חלק בפעילות התנדבותית. גובהה של המלגה הוא כ - 3,000 שקלים.

 

רשימת מלגות: מלגות בדימונה
לכל המלגות
 מלגת אות הנוער בשיתוף עם מפעל הפיסהגישו מועמדות
 מלגת ידידים - תכנית סלע בדימונההגישו מועמדות
 מלגות סיוע לסטודנטים תושבי דימונה הגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות בדימונה
כניסה לפורום מלגות
 מלגה למכינה לתושבי דימונה25/03/2019    (310 צפיות)
 מלגות לייעוץ חינוכי - תואר שני באוניברסיטת תל אבי19/07/2017    (702 צפיות)
 מלגה לתושבי העיר דימונה - לימודי הנדסאי16/11/2015    (423 צפיות)
 בירור תשובה לבקשת מלגה שהוגשה25/02/2015    (742 צפיות)
 האם יש מלגה לתושבי דימונה?04/12/2014    (911 צפיות)
 מלגות לתושבי העיר דימונה09/11/2014    (590 צפיות)
 האם יש מלגות לתושבי דימונה?02/10/2014    (812 צפיות)
 מלגת לימודים לשנה ב '21/07/2011    (2604 צפיות)
 איזה מלגה לחפש?03/05/2011    (1222 צפיות)
 מלגה ללימודים לפסיכומטרי ולימודים גבוהים03/02/2011    (1206 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מלגות לכנס פוסט דוקטורט בחו"ל (לפני 6 שעות, 39 דקות)
מלגה לתואר ראשון בחינוך מיוחד (לפני 1 ימים, 6 שעות, 50 דקות)
סיוע דחוף ללימודים של ביתי נעה (לפני 1 ימים, 7 שעות, 4 דקות)
האם אפשר לקבל מילגה ללימודי רפואה משלימה? (לפני 1 ימים, 7 שעות, 11 דקות)
מלגות לתלמידי תיכון שרוצים ללמוד במקביל באקדמיה (לפני 1 ימים, 8 שעות, 1 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD