לימודי סיעוד בבית הספר האקדמי לאחיות שיינברון - לימודי סיעוד איכילוב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על שיינברון - לימודי סיעוד.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סיעוד לתואר ראשון בבית הספר האקדמי לאחיות על שם שיינברון - לימודי סיעוד באיכילוב

 

אח ורע

 

כל מי שצפה אי פעם בסדרת בית חולים יודע להעריך את תפקידה של האחות, ויודע זאת על בשרו כל מי ששהה בבית חולים, אם כמטופל ואם כמבקר. הלב של כל מרפאה, מרכז רפואי, מחלקה ובית חולים הוא צוות האחים והאחיות, הם אלה שמנהלים קשר רציף עם המטופלים, הם מספקים להם את המענה הרפואי המידי, הם האנשים שסועדים את המטופלים ודואגים לרווחתם ולהם היכולת לבצע את כל המשימות הללו גם תחת לחץ.

 

כדי לספק את השירות הסיעודי הטוב ביותר לא די בידע רפואי סיעודי מעשי, אלא יש צורך גם בחמלה, באהבת הזולת, ברצון להיטיב עם האחר ולסייע לו בעת צרה. על כן, לאחים ולאחיות יש ידע אקדמי, סיעודי ורפואי אך נוסף על כך, האנשים הפונים לתחום זה הם אנשים בעלי לב רחב שמסירותם עולה מעל הכול.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי סיעוד לתואר ראשון בבית הספר האקדמי לאחיות על שם שיינבורן מסונפים לחוג לסיעוד של אוניברסיטת תל אביב. הלימודים משלבים בין תואר עיוני אקדמי בסיעוד לבין לימודים מעשיים המקנים הסמכה לעבודת הסיעוד הלכה למעשה.

 

הלימודים האקדמיים כוללים מגוון רחב של תחומים ובהם מדעי החברה, מדעי הרפואה, כלכלת בריאות, גנטיקה, רפואה דחופה, יישומי מחשב, חוק, משפט ומנהל. השנה הראשונה ללימודים מתמקדת בלימודים עיוניים בלבד, ובשנה השנייה מתחילים הלמודים הקליניים שהם נמשכים עד תום לימודי התואר. הלימודים הקליניים כוללים התנסות מעשית בבתי חולים ובמרכזים רפואיים קהילתיים. התנסות זו מקנה לסטודנטים את המיומנויות ליישם את הלימודים התיאורטיים למעשה ולרכוש ניסיון עוד בזמן הלימודים.

 

השנה הראשונה ללימודים מתמקדת בלימודי יסוד של מקצוע הסיעוד והרפואה ובה לומדים קורסים בתחומים כמו כימיה וביוכימיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה ומיקרוביולוגיה וכן קורסים מתחום מדעי החברה כמו סוציולוגיה של הבריאות, ותקשורת בין אישית. בשנה השנייה והשלישית ללימודים הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים במדעי הרפואה כמו סיעוד הילד והמתבגר, סיעוד חולה נפש, סיעוד במצבי חירום וסוגיות שונות באתיקה של תחום הרפואה והסיעוד. בשנה הרביעית ללימודים הסטודנטים לומדים קורסים כלליים המשיקים לתחום הסיעוד ולעבודתה של האחות על כן הם לומדים מבוא לכלכלת בריאות, בטיחות המטופל, דין ומשפט בענף הרפואה וסיעוד מבוסס ראיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף לימודי ההסמכה והתואר הוא ארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים. חלק מהקורסים מתקיימים בבית הספר וחלקם מתקיימים בבית החולים.

 

נושאי לימוד

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • סיעוד האישה
 • מבוא לאפידמולוגיה
 • קידום בריאות
 • מבוא לבריאות הקהילה
 • אתיקה בסיעוד
 • בריאות העובד והסביבה
 • מיומנויות קליניות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • סיעוד בגריאטריה    
 • התנהגות מקצועית בסיעוד    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר לאחיות על שם שיינבורן מכשיר אחים ואחיות לעבודתם המקצועית בתחום הסיעוד. תכניות הלימוד של בית הספר מבוססות על עקרונות השואבים מדיסציפלינות שונות ובהם סיעוד, רפואה, מדעי ההתנהגות ומדעי החיים. כמו כן, בית הספר דוגל בהקניית חשיבה ביקורתית, בלמידה עצמי ובחיפוש מידע לשם התמודדות עם אתגרי המקצוע השונים. נוסף על כך, בית הספר מקיים פעילות מחקרית ואקדמית אשר מטרתה לשפר את איכות ההוראה ואת איכות הטיפול, להיטיב עם רווחת המטופלים ולקדם את המעמד של האחים והאחיות בישראל.


במהלך הלימודים תלמידי בית הספר נחשפים לפעילות הקלינית המתקיימת במרכז הרפואי תל אביב על שם סורסקי (בית החולים איכילוב) ובמרכזים רפואיים אחרים המתמחים בתחומי סיעוד שונים כמו בריאות הקהילה, בריאות הנפש וטיפול בקשישים. יתר על כן, בית הספר נעזר במבחר רב של טכנולוגיות הוראה ולמידה למען שיפור אמצעי התרגול לפיתוח מיומנות קליניות. בית הספר מציע מבחר מסלולי לימוד ובהם תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד, קורסי העשרה, תכניות התמחות והשלמה לסמכות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי סיעוד לתואר ראשון צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 540 לפחות בבחינת הפסיכומטרי. כמו כן, מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים ועוברים בהצלחה את בחינות הרישוי של משרד הבריאות מקבלים תואר ראשון B.A בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במרפאות, במרכזים רפואיים ובמחלקות השונות של בתי החולים. כמו כן, הם יכולים להמשיך בלימודים אקדמיים ולהתמקד במחקר בתחום הסיעוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד שיינברון

ssssssssss

פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת

מתי מסתיים הרישום לסיעוד?
בראא
1 תגובות
קורס ניהול לאחיות עם תואר שני בסיעוד
שאהין פאדיה
1 תגובות
הבדל בין הסבה לבין תואר ראשון בסיעוד
רונזא סא
1 תגובות
מגבלת גיל ללימודי הסבה לאחיות
אסתר
1 תגובות
הבדלים בין הסבה לסיעוד שמעניקים תעודה ומעניקים תואר
ג'וליה
1 תגובות
דרישות קבלה לתואר ראשון בסיעוד
אמל חלאילה
1 תגובות
השלמה - אחות מוסמכת לתואר ראשון
אלזה
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא סיעוד

אורנה צבי
"כדי להצליח היום בתחום הסיעוד יש צורך בהשכלה טובה וגם בערכים אישיים. במקצוע חשובים ערכים של כבוד, סובלנות, יכולות קשב ואמפתיה לאנשים. שילוב הערכים האלה יחד עם מוטיבציה ויוזמה אישית הוא שילוב מנצח."
"מלבד הקשר לחדשנות ושליטה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יש חשיבות עדיין להיות שם עם שירות, חמלה והבנה שכולנו בני אדם, שאנשים צריכים אותנו במצבים קשים. כאן הערכים שלנו באים לידי ביטוי. מנהלי סיעוד שנותנים דוגמה אישית יכולים להשפיע על מערכת הבריאות כולה."
אורנה צבי
מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי וולפסון
ד"ר תמי אמיר
מקצוע הסיעוד מבוקש מאד אך מדובר בתחום מאד תובעני הדורש מהעוסק בו להיות כולו בתוכו.
אנשים המתאימים לתחום הסיעוד מעוניינים לא אחת בעבודה "לא שגרתית", עבודה הכרוכה בעבודה במשמרות. עם זאת, מדובר באחד המקצועות הכי מספקים שיש למי שאוהב לעזור ולהיות משמעותי לאחר, ברגעים החשובים של החיים.
בלימודי הסיעוד, תחומים רבים ומגוונים החל מתחומי המדע, הרפואה וגוף האדם, המשך בתיאוריות פסיכולוגיות, קורסים העוסקים במעגלי חיים שונים וכמו כן קורסים מתחום העבודה הסוציאלית. הכישורים הנדרשים מסטודנטים לסיעוד הם כישורים הן כמותיים והן מילוליים.
במהלך התפתחות הקריירה ובשלבים יחסית מוקדמים, הסטודנטים, מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, יוצאים להשתלמויות ובעבודתם אחראים על תחומים מקצועיים רבים ומגוונים. לצד יכולת למידה תיאורטית ומחקרית, נדרשת יכולת הכלה בינאישית, יכולת לטפל באמצעות מגע פיזי באחרים, יכולת יצירת קשר נעים והרבה שיקול דעת, אחריות, אמינות, דיוק, עמידה בלחצים, וסקרנות לדעת וללמוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp