לימודי סיעוד בבית הספר האקדמי לאחיות שיינברון - לימודי סיעוד איכילוב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על שיינברון - לימודי סיעוד.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי סיעוד לתואר ראשון בבית הספר האקדמי לאחיות על שם שיינברון - לימודי סיעוד באיכילוב

 

אח ורע

 

כל מי שצפה אי פעם בסדרת בית חולים יודע להעריך את תפקידה של האחות, ויודע זאת על בשרו כל מי ששהה בבית חולים, אם כמטופל ואם כמבקר. הלב של כל מרפאה, מרכז רפואי, מחלקה ובית חולים הוא צוות האחים והאחיות, הם אלה שמנהלים קשר רציף עם המטופלים, הם מספקים להם את המענה הרפואי המידי, הם האנשים שסועדים את המטופלים ודואגים לרווחתם ולהם היכולת לבצע את כל המשימות הללו גם תחת לחץ.

 

כדי לספק את השירות הסיעודי הטוב ביותר לא די בידע רפואי סיעודי מעשי, אלא יש צורך גם בחמלה, באהבת הזולת, ברצון להיטיב עם האחר ולסייע לו בעת צרה. על כן, לאחים ולאחיות יש ידע אקדמי, סיעודי ורפואי אך נוסף על כך, האנשים הפונים לתחום זה הם אנשים בעלי לב רחב שמסירותם עולה מעל הכול.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי סיעוד לתואר ראשון בבית הספר האקדמי לאחיות על שם שיינבורן מסונפים לחוג לסיעוד של אוניברסיטת תל אביב. הלימודים משלבים בין תואר עיוני אקדמי בסיעוד לבין לימודים מעשיים המקנים הסמכה לעבודת הסיעוד הלכה למעשה.

 

הלימודים האקדמיים כוללים מגוון רחב של תחומים ובהם מדעי החברה, מדעי הרפואה, כלכלת בריאות, גנטיקה, רפואה דחופה, יישומי מחשב, חוק, משפט ומנהל. השנה הראשונה ללימודים מתמקדת בלימודים עיוניים בלבד, ובשנה השנייה מתחילים הלמודים הקליניים שהם נמשכים עד תום לימודי התואר. הלימודים הקליניים כוללים התנסות מעשית בבתי חולים ובמרכזים רפואיים קהילתיים. התנסות זו מקנה לסטודנטים את המיומנויות ליישם את הלימודים התיאורטיים למעשה ולרכוש ניסיון עוד בזמן הלימודים.

 

השנה הראשונה ללימודים מתמקדת בלימודי יסוד של מקצוע הסיעוד והרפואה ובה לומדים קורסים בתחומים כמו כימיה וביוכימיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה ומיקרוביולוגיה וכן קורסים מתחום מדעי החברה כמו סוציולוגיה של הבריאות, ותקשורת בין אישית. בשנה השנייה והשלישית ללימודים הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים במדעי הרפואה כמו סיעוד הילד והמתבגר, סיעוד חולה נפש, סיעוד במצבי חירום וסוגיות שונות באתיקה של תחום הרפואה והסיעוד. בשנה הרביעית ללימודים הסטודנטים לומדים קורסים כלליים המשיקים לתחום הסיעוד ולעבודתה של האחות על כן הם לומדים מבוא לכלכלת בריאות, בטיחות המטופל, דין ומשפט בענף הרפואה וסיעוד מבוסס ראיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף לימודי ההסמכה והתואר הוא ארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים. חלק מהקורסים מתקיימים בבית הספר וחלקם מתקיימים בבית החולים.

 

נושאי לימוד

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • סיעוד האישה
 • מבוא לאפידמולוגיה
 • קידום בריאות
 • מבוא לבריאות הקהילה
 • אתיקה בסיעוד
 • בריאות העובד והסביבה
 • מיומנויות קליניות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • סיעוד בגריאטריה    
 • התנהגות מקצועית בסיעוד    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר לאחיות על שם שיינבורן מכשיר אחים ואחיות לעבודתם המקצועית בתחום הסיעוד. תכניות הלימוד של בית הספר מבוססות על עקרונות השואבים מדיסציפלינות שונות ובהם סיעוד, רפואה, מדעי ההתנהגות ומדעי החיים. כמו כן, בית הספר דוגל בהקניית חשיבה ביקורתית, בלמידה עצמי ובחיפוש מידע לשם התמודדות עם אתגרי המקצוע השונים. נוסף על כך, בית הספר מקיים פעילות מחקרית ואקדמית אשר מטרתה לשפר את איכות ההוראה ואת איכות הטיפול, להיטיב עם רווחת המטופלים ולקדם את המעמד של האחים והאחיות בישראל.


במהלך הלימודים תלמידי בית הספר נחשפים לפעילות הקלינית המתקיימת במרכז הרפואי תל אביב על שם סורסקי (בית החולים איכילוב) ובמרכזים רפואיים אחרים המתמחים בתחומי סיעוד שונים כמו בריאות הקהילה, בריאות הנפש וטיפול בקשישים. יתר על כן, בית הספר נעזר במבחר רב של טכנולוגיות הוראה ולמידה למען שיפור אמצעי התרגול לפיתוח מיומנות קליניות. בית הספר מציע מבחר מסלולי לימוד ובהם תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד, קורסי העשרה, תכניות התמחות והשלמה לסמכות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי סיעוד לתואר ראשון צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 540 לפחות בבחינת הפסיכומטרי. כמו כן, מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים ועוברים בהצלחה את בחינות הרישוי של משרד הבריאות מקבלים תואר ראשון B.A בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במרפאות, במרכזים רפואיים ובמחלקות השונות של בתי החולים. כמו כן, הם יכולים להמשיך בלימודים אקדמיים ולהתמקד במחקר בתחום הסיעוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד שיינברון

פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת

קבלה למיילדות בסורוקה או באוניברסיטת בן גוריון
שולמית מינקוב
ללא תגובה
בירור על תנאי קבלה לסיעוד
מוחמד שאהין
ללא תגובה
לימודי סיעוד - סמסטר אביב
רבקה
ללא תגובה
קורס יולדות - מה תנאי הקבלה?
חיה
ללא תגובה
הסבה מאחות מעשית ללימודי הסמכה
איתן אלנה,פתח תקוה
ללא תגובה
מידע על לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי
קורל מריני
1 תגובות
מתעניינת בלימודי אחיות מוסמכות באזור הצפון
חנוכייב ויקטוריה
1 תגובות
הסבה מקצועית ממשפטים אל סיעוד
ענבל ח
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מיילדת?
ליהיא
1 תגובות
לימודי תואר בסיעוד ומומחיות קלינית
אנה
1 תגובות
תנאי קבלה להסבה לסיעוד בבית ספר דינה
איה
1 תגובות
קבלה לסיעוד לבוגר בית ספר תיכון בחול
מונא מנסור
1 תגובות
הסבה לסיעוד מתואר רב תחומי
יואב גולדשטיין
1 תגובות
משכורת של אחות מוסמכת
נאאלה יעקוב
1 תגובות
הסבה מאמנות לאחות מוסמכת
עביר גרש - חרש
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,208 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים