בית ספר לאחיות שיינברון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר שיינברון.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר לאחיות על שם שיינברון בתל אביב - שיינברון איכילוב

 


על מוסד הלימוד


בית הספר האקדמי לאחיות על שם שיינברון פועל משנת 1943 בעיר תל אביב והוא מהווה מוסד להכשרת אחים ואחיות. מטרת העל של בית הספר היא הכשרתם של אחיות ואחים להוביל ולפתח את תחום הסיעוד ואת שירותי הבריאות והרפואה בארץ.


בית הספר מציע תכנית ללימודי סיעוד לתואר ראשון וכן מסלולים להסבת אקדמאים לסיעוד וקורסים שונים לאנשי מקצוע. צוות מוסד הלימוד מסייע לסטודנטים במהלך לימודיהם ומעודד אותם לפתח מיומנויות יזמות וכישורים נוספים שחיוניים במערכת הבריאות של היום. תכניות הלימודים נוגעות לדילמות ולאתגרים אקטואליים ממערכת הבריאות, מתוך שאיפה לצייד את הסטודנטים בסל מיומנויות חשוב להמשך דרכם.


בית הספר פועל במתחם המרכז הרפואי על שם סוראסקי, הידוע גם כבית החולים איכילוב שהוא אחד מבתי החולים הגדולים באזור מרכז הארץ. במסגרת הלימודים בבית הספר, נערכות שלל התנסויות קליניות המתקיימות בתוך מחלקות בית החולים. בין היתר, הסטודנטים נחשפים לתהליכי טיפול באוכלוסיות מטופלים שונות ואף מתוודעים לפעילות מרכזי השתלמות ומחלקות לטיפול במצבי טראומה רבי נפגעים. הם עושים שימוש במתקני המרכז הרפואי ומכירים מקרוב תהליכי עבודה בשטח, תכניות הלימוד משלבות מגוון תכנים פרקטיים והן מתעדכנות בהתאם להתפתחויות טכנולוגיות וחברתיות שעוברות על מערכת הבריאות. חשיפה זו לפעילות בית החולים יכולה לסייע להם להמשך דרכם המקצועית כאחים ואחיות.


נוסף על כך, בבית הספר שמים דגש על הקניית כלים לסיוע רגיש למטופלים בשלל מעגלי החיים. בתכניות השונות מתבססים על סוגיות במדעי החיים, ברפואה, בתחום ההתנהגות ובענפים שונים נוספים במדעים ובמדעי החברה. דרך מכלול התחומים הללו הסטודנטים מפתחים מיומנויות אישיות ומקצועיות חיוניים לעוסקים בסיעוד, הם מקבלים הזדמנות להתמודד עם אתגרים מקצועיים, לפתח כישורי חשיבה ביקורתית וללמוד לעשות שימוש נכון במאגרי מידע. כמו כן, המסלולים שמים דגש גם על פיתוח מיומנויות מנהיגות בתחום הסיעוד, שיכולים לסייע לבוגרים להתקדם לתפקידי מפתח בענף אחרי סיום הלימודים ועם צבירת וותק מקצועי.

 

שיינברון מיקום טלפון דרכי הגעה


בית הספר לאחיות על שם שיינברון ממוקם ברחוב הנרייטה סולד 17 בתל אביב. מוסד הלימוד נמצא בתוך מתחם המרכז הרפואי על שם סוראסקי (בית החולים איכילוב). כמו כן, הוא ממוקם בסמוך לקמפוס אוניברסיטת תל-אביב, עמה הוא מפעיל תכנית ללימודי סיעוד. ההגעה אל בית הספר שיינברון נוחה באמצעות תחבורה ציבורית מרחבי אזור המרכז, לרבות תחנת הרכבת הנמצאת בסמוך.

 

מסלולי לימוד בבית הספר


בבית הספר נערכות שלל תכניות לימודים. ביניהם ניתן למנות מסלול אקדמי לתואר ראשון בסיעוד אשר מנוסף חוג לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב וכן תכניות לתעודה, קורסי השלמה, הסבות אקדמאים ומסלולים נוספים. בכל התכניות הללו שמים דגש על פיתוח אוריינטציה קהילתית ואשפוזית ועל היכרות עם תהליכים אקטואליים בשירותי הבריאות. בין המסלולים הנלמדים בבית הספר נכללים:

 

שיינברון סיעוד - תואר ראשון בסיעוד


בבית הספר שיינברון מתקיימת תכנית ללימודי סיעוד, זוהי תכנית אקדמית לתואר ראשון אשר מסונפת אל החוג ללימודי הסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב. במסלול זה מקבלים את ההכשרה הדרושה להשתלבות כאחים ואחיות במוסדות בריאות, הבוגרים מקבלים תואר ראשון בוגר אוניברסיטה בסיעוד וכן תעודת אחות מוסמכת. יש לציין כי כדי לקבל הסמכות אלה יש לעבור מבחני רישוי שעורך משרד הבריאות ולעמוד בתנאים נוספים.


משך לימודי הסיעוד הוא כארבע שנים. הם מתקיימים בחלקם בבית הספר שיינברון ובחלקם בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב, הממוקמים בסמיכות רבה האחד לשני. במהלך הלימודים משולבת התנסות קלינית, אשר מתחילה בשנה השנייה וממשיכה עד לסיום התואר. התנסות זו נערכת בבתי חולים, במרפאות ובמסגרות טיפוליות וקהילתיות נוספות ומטרתה לחשוף את הסטודנטים לתהליכי העבודה בפועל במחלקות. ההתנסות נערכת בין היתר גם במחלקות השונות של בית החולים איכילוב - המרכז הרפואי סוראסקי.


בתחילת לימודיהם הסטודנטים לומדים על תחומי יסוד במדעים השונים כגון כימיה, ביולוגיה ופרמקולוגיה וכן מתוודעים לסוגיות במדעי החברה שרלבנטיות לעוסקים בסיעוד, כגון היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של הטיפול. לאחר מכן, בשנים המתקדמות, נלמדים נושאים מתקדמים בסיעוד מבוגרים, ילדים, נשים ואוכלוסיות נוספות, לצד מיומנויות בסיעוד קהילתי. כמו כן, נסקרות הסוגיות האתיות שנוגעות לתחום הסיעוד.


הסבת אקדמאים לסיעוד


בתכנית להסבת אקדמאים לסיעוד של בית הספר, יכולים בעלי תארים ללמוד לקבלת תעודת אחות מוסמכת. מסלול זה משלב לימוד עקרונות תיאורטיים עם התנסות קלינית שמתקיימת לרוב במחלקות המרכז הרפואי סוראסקי שעמו פועל בית הספר בשיתוף פעולה. במהלך התכנית הסטודנטים לומדים סוגיות חשובות בענפים שונים במדעים וכן בתחומים כגון אנטומיה ופיזיולוגיה שחיוניים לאנשי הסיעוד. תכנית זו מותאמת במיוחד לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את הכשרתם עם שגרת חייהם ועבודתם. היא מתקיימת במתכונת בוקר ובה נערכים שיעורים שלוש פעמים במהלך השבוע. אורך התכנית הוא כשנתיים וחצי.


שיינברון על בסיסי - קורסים על בסיסיים לאחים ואחיות


בבית הספר שיינברון יכולים אחים ואחיות מוסמכי לקחת חלק בקורסים על בסיסיים בתחומים שונים. אלה הן תכניות התמחות שמאפשרות לעוסקים בסיעוד להרחיב את סל המיומנויות שברשותם תוך התמקדות במיומנויות שיש להן דרישה בשירותי הבריאות של היום.


חשוב להדגיש כי היצע הקורסים העל בסיסיים משתנה משנה לשנה וכפוף להנחיות משרד הבריאות. בין התחומים הנפוצים לקורסים על בסיסיים ניתן למצוא קורס בהדרכה קלינית, קורס טיפול נמרץ, קורס CBT - טיפול קוגניטיבי התנהגותי, קורס ייעוץ שינה והכשרות נוספות. מומלץ לפנות ישירות אל וסד הלימוד לקבלת היצע הקורסים העל בסיסיים המלא והעדכני לשנת הלימוד המבוקשת.

 

קורסי העשרה

 

במוסד הלימוד מוצעים גם קורסים לאחים ואחיות שמעוניינים בהעשרה מקצועית ובהרחבת הידע המקצועי שברשותם. חלק מן התכניות הללו מאפשרות לאנשי המקצוע לקבל גמול השתלמות, בכפוף לתנאים.

 

בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד בבית הספר נכללים קורס טיפול בנשים בהריון בסיכון, קורס בריאות הנפש, קורס טיפול במחלות כרוניות במבוגרים, קורס שאיבת דם, קורס פענוח א.ק.ג ותכניות נוספות. קורסים אלה כוללים תכנים מעשיים מה שמאפשר היכרות עם סוגיות קליניות אקטואליות ממערכת הבריאות. בתכניות אלה ניתן לפתח ולשכלל מיומנויות פרקטיות מקצועיות חיוניות לאחים

ולאחיות.

 

שיינברון צוות - סגל ההוראה


מנהלת בית הספר היא בעלת תואר דוקטור שברשותה ניסיון קליני נרחב במרכזים רפואיים ובמשרד הבריאות, שם שימשה מרכזת ההתמחויות של מינהל הסיעוד. בין היתר, שימשה בעברה מנהלת סיעוד במחלקה כירורגית של בית חולים גדול בארץ.


צוות מוסד הלימוד מורכב מאחים ואחיות אקדמיים שברשותם תואר מוסמך ומעלה. המרצים הם מומחים בשלל ענפים קליניים כגון טיפול נמרץ, כירורגיה, רפואה פנימית, מיילדות ועוד. לצד העשייה הקלינית, הם עוסקים גם בפיתוח של שיטות הוראה וכן במחקר בענפי הסיעוד השונים.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי ובוגרות המסלולים השונים בבית הספר יכולים לפתוח דלת לקריירה מאתגרת ומגוונת בשירותי הבריאות. לצד האפשרות להשתלב כאחים וכאחיות בבית חולים, קופות חולים ומרכזים טיפוליים, באפשרותם להמשיך גם לתארים מתקדמים וכך לפנות לעשייה מחקרית בענף הסיעוד. כמו כן, אחים ואחיות מנוסים יכולים להתקדם עם השנים לתפקידי אחיות בכירות או מנהלי מחלקות. בתחום הסיעוד כיום ישנה דרישה רבה לאחים ואחיות, בכל רחבי הארץ.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp