לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > סיעוד > קורס אחות מעשית

לימודי אחיות מעשיות


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס אחות מעשית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - סיעוד
אפיק מעבר - סיעוד
הסבת אקדמאים לסיעוד
השלמה לתואר ראשון בסיעוד
לימודי סיעוד במרכז
לימודי סיעוד - צפון הארץ
לימודי סיעוד בירושלים
לימודי סיעוד לחרדים
לימודי סיעוד לאימהות
מלגות לסיעוד
 
 
שכר אחות
אחות מוסמכת
קורס מיילדות
קורסים על בסיסיים
מנהל מערכות בריאות
סיעוד או עבודה סוציאלית
סיעוד ללא פסיכומטרי
קורס אחות מעשית

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי אחות מעשית - הכשרת אחיות מעשיות


עוזרים לקדם את מערכת הבריאות


מערכת הבריאות בישראל סובלת בשנים האחרונות ממחסור משמעותי באחיות ובאחים. הדבר מוביל לשחיקה מוגברת של הצוות הרפואי בבתי החולים ובמוסדות הטיפול, מה שעלול אף להוביל לירידה באיכות הטיפול שמוענק לחולים. כדי להתמודד עם מגמה זו, פועלים במשרד הבריאות להגדיל את כמות העובדים בתחום הסיעוד וכך שואפים להכשיר אחים ואחיות בדרגות הסמכה שונות ולעודד אותם לפנות למקצוע. בין ההסמכות שמגדירים במשרד הבריאות נכללות הכשרת "אחות מעשית", זוהי אחת הדרגות הבסיסיות בעולם הסיעוד והיא מהווה מעיין כוח אדם מסייע במסגרת צוות המחלקה בבית החולים.


כדי לקבל את ההכשרה כאחות מעשית, יש צורך לעבור לימודי תעודה ייעודיים בתחום. קורסים אלה נפרשים לרוב על פני כשנה אחת בלבד והם מתקיימים במתכונת מואצת, כאשר השאיפה היא להכשיר אחיות ואחים תוך פרק זמן קצר יותר ולשלבם בהצלחה במוסדות הבריאות והרפואה. הקורסים כוללים את כל הידע והכישורים שנדרשים מן האחיות המעשיות במסגרת התפקיד, והם מכינים את הסטודנטים לקראת השתלבות מוצלחת במערכת הבריאות הציבורית והפרטית.


כמו כן, תהליך קבלת ההסמכה לאחות מעשית כולל מעבר של מבחנים ממשלתיים חיצוניים והשלמה של התנסות קלינית במוסדות בריאות. לאחר קבלת הדיפלומה, בוגרי הקורס יכולים להשתלב במבחר אפיקי תעסוקה. הם יכולים לעבוד במחלקות מסוימות בבתי חולים, בקופות חולים, במרפאות פרטיות, בבתי אבות וכן במסגרות רפואיות פרטיות. ענף הסיעוד הוא דינמי ורב גוני וכך עומדות בפני העוסקים בו אפשרויות מגוונות לקידום ולפיתוח מקצועי.


אחות מעשית מה זה?


אחות מוסמכת היא דרגת הכשרה בתחום הסיעוד, אשר כוללת מגוון של תפקידים ותחומי אחריות בסיסיים בעבודה עם חולים. אחיות מוסמכות מהוות כוח עזר מסייע עבור אחיות מוסמכות והן באות לעזור להן לבצע יחד את העבודה באופן היעיל והטוב ביותר.


אחיות מעשיות מהוות חלק חשוב במערך המסייע לאחיות המוסמכות במחלקה. במסגרת תחומי האחריות שלהן, הן מבצעות טיפולים סיעודיים בסיסיים תחת פיקוח והנחייה צמודים של האחות המוסמכת. תחומי הפעילות שלה מתמקדים בעיקר בפעילויות סיעודיות יסודיות ופשוטות, במתן של טיפול תרופתי בסיסי ובהשגחה על חולים ושלומם. הן גם אחראיות על סיוע בהפעלה של ציוד ומכשור מסוימים במחלקה ובארגון של המחלקה.


בין הפעילויות המרכזיות שלהן אחראיות אחיות מעשיות נכללות פעילויות לרווחת חולים, כגון סיוע בהלבשה וברחצה, דאגה להיגיינה האישית, רישום מדדים שונים כמו לחץ דם, דופק, משקל וגובה וכן ביצוע של קיבועים וחבישות קלים. כמו כן, הן דואגות לרווחה ולנוחות של המטופלים בזמן שהותם בבית החולים, ומסייעות להם בביצוע של פעולות שונות תחת הנחייה של אחיות מוסמכות.


התפקיד מאפשר לאחיות מעשיות להשתלב במגוון של מסגרות תעסוקה במערכת הבריאות. הן יכולות להשתלב במחלקות כלליות, במרכזים גריאטריים ובמרכזים פסיכיאטריים. במקומות תעסוקה אלה הן פועלות באופן צמוד אל האחיות המוסמכות ונדרשות לענות להנחיות ולהכוונה שלהן.


יחד עם זאת, יש לציין כי הכשרתן של אחיות מעשיות איננה מאפשרת להן להשתלב בתעסוקה במסגרות רפואיות מסוימות. הן אינן רשאיות לעבוד במחלקות לרפואה דחופה, ביחידות לטיפול נמרץ, בחדרי התאוששות, במחלקות לפגים, בחדרי לידה, במחלקות אונקולוגיות וביחידות לטיפול מוגבר.


לימודי אחות מעשית משרד הבריאות


התכנית ללימודי אחות מעשית מותאמת לדרישות משרד הבריאות להכשרה לתפקיד זה בעולם הסיעוד. לאורך הלימודים, המשתתפים מתוודעים לתחומי האחריות של האחיות המעשיות וסוקרים את תהליכי העבודה במחלקות בתי חולים ומוסדות רפואיים אשר נדרשים מן האחיות.


הלימודים כוללים מגוון של נושאים שרלבנטיים לעבודתן של האחיות המעשיות. הסטודנטים מכירים את סביבת העבודה של אחיות ומתוודעים לכללי האתיקה בסיעוד שנוגעים לעבודה מול מטופלים ובני משפחותיהם, תוך שהם מפתחים מיומנויות תקשורת עם מטופלים ומול צוותים רפואיים. הם גם בונים כישורי טיפול רפואי בסיסי וטיפול תרופתי בסיסי, שנדרשים מן העובדים לצד הצוותים הרפואיים במחלקות.


לימודי אחות מעשית תנאי קבלה


לפי הנחיות משרד הבריאות, יכולים להתקבל ללימודי אחות מעשית מועמדים שלהם זכאות לתעודת בגרות מלאה, אשר מאושרת על ידי משרד החינוך. נוסף על כך, עליהם לעמוד בהצלחה במבחני ידע במתמטיקה ובשפה העברית, בציון של לפחות 70. בחינות אלה נערכות במוסדות הלימוד ובודקים את רמת השליטה הכללית של המועמדים בענפי יסוד אלה.


כדי לגשת אל המבחן הממשלתי להכשרה לאחיות מעשיות יש צורך לסיים בהצלחה את תכנית ההכשרה ולעמוד בתנאים שנדרשים על ידי מנהל הסיעוד, לרבות מעבר בחינות גמר והשלמת ההתנסות הקלינית וכן חובות נוספים.


לימודי אחות מעשית ללא פסיכומטרי


משרד הבריאות אינו מחייב את המועמדים לתכנית אחות מעשית להציג ציון בפסיכומטרי, אלא מסתמך על הישגיהם בבגרויות ובמבחנים פנימיים שנערכים בבתי הספר לסיעוד עצמם. הקבלה ללא פסיכומטרי מאפשרת למועמדים ללימודים לחסוך זמן יקר בהכנה לפסיכומטרי ומאפשרת להם להתמקד בלימודים עצמם.


לימודי אחות מעשית ללא בגרות


נכון להיום, אין אפשרות להתקבל ללימודי אחות מעשית ללא תעודת בגרות מלאה. תנאי הקבלה לתכנית זו דורשים מן המועמדים להציג בגרות מלאה וכן לעבור מבחני מיון שונים. עם זאת, מומלץ לפנות למוסדות הלימוד השונים כדי לברר אפשרויות קבלה למועמדים ללא בגרות, במסגרות השלמות או מכינות שונות.


אחות מעשית משכורת


שכר אחים ואחיות מעשיים נקבע על פי קריטריונים שונים, בהם מספר שנות הוותק בתפקידם וכן רמת הדירוג המקצועי. שכר אחיות ברמת הסמכה זו נע בין 3,000 שקלים - 6,000 שקלים לחודש בממוצע. ישנם גם הבדלים בין שכר אחיות במערכת הבריאות הציבורית ובזו הפרטית.


באפשרותם של אחים ואחיות מעשיים להעלות את השכר דרך לקיחת כוננויות וצבירה של שעות נוספות ומשמרות. כמו כן, המשך לימודים והכשרה מקצועית יכולים לסייע לאחיות להעלות את רמות השכר. הם יכולים להמשיך להכשרה אחות מוסמכת, או לבחור בלימודי סיעוד לתואר ראשון. כמו כן, קורסים על בסיסיים יכולים לסייע לעובדים במערכת הבריאות לשדרג את רמות השכר.


מכללות אחות מעשית


לימודי אחות מעשית בצפון - לימודי אחות מעשית חיפה

 

 

  • בית הספר לסיעוד בני ציון - בית הספר לסיעוד בני ציון שבחיפה מאפשר לקחת חלק בקורס אחות מעשית שהיקפו הוא כשנה אחת. המסלול מעניק למשתתפים בו את כל הידע להשתלבות בתפקידי אחיות מוסמכות והוא כולל גם התנסות קלינית במוסדות רפואיים. כמו כן, בבית הספר בני ציון מתקיימות תכניות נוספות בתחום הסיעוד, לרבות הסבת אקדמאים לסיעוד, לימודי אחות מוסמכת וקורסים מתקדמים בסיעוד, דרכם יכולים אנשים מקצוע בתחום הסיעוד לקדם ולפתח את הכישורים המקצועיים שלהם ולעלות בדרגת הסמכה.


לימודי אחות מעשית אשקלון - קורס אחות מעשית באשקלון

 

 

  • בית הספר לסיעוד של בית החולים ברזילי - בבית הספר לסיעוד בבית החולים ברזילי שבאשקלון אפשר ללמוד בשלל תכניות בתחום הסיעוד. אחיות מעשיות יכולות לקחת חלק בתכניות הכשרה מעשיות, שמטרתן להרחיב את הידע והכלים שברשותן. בין התכנית הללו נכללים קורסים להעשרה ופרויקטים מעשיים בסיעוד.

 

לימודי אחות מעשית אסף הרופא


בבית הספר לסיעוד במרכז הרפואי אסף הרופא שבבאר יעקב אפשר ללמוד בקורס אחות מעשית, במסגרת התכניות להסבה ולהסמכה בסיעוד. כמו כן, בית הספר מציע תכניות להסבת אקדמאים לסיעוד, לימודי סיעוד לתואר ראשון, קורסים על בסיסיים בסיעוד, וקורס חובשי רפואת חירום.

 

רוצה לדעת יותר על קורס אחות מעשית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס אחות מעשית
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: סיעוד (575 חוות דעת)
התקבלו 575 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
רותם,אוניברסיטת תל אביב, תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב, 08/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת מאוד את החלק הפרקטי בלימודים שאנחנו עושים תוך כדי התואר ומכין אותנו לחיי העבודה האמיתיים. צוברים ניסיון וידע במחלקות השונות בבתי החולים זה מדהים.

על הקמפוס
האוניברסיטה בתל אביב היא עצומה כמעט כמו שכונה בפני עצמה.
האגודה מארגנת מסיבות וימי תחילת סמסטר עם שירותים סופר חשובים כמו העירייה והטענת הרב קו לסטודנט. גם מתנות שוות בתחילת שנה. גם יופ הסטודנט מאוד מושקע ויש הרבה חשיבה על גיבוש האנשים.
יוסף,אוניברסיטת חיפה, לימודי סיעוד - אוניברסיטת חיפה, 06/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אהוב שיש כל רביעי מי אגודת הסטדנטים אוכל / או בירה / או מוזסיקה טוב בדשא.
הביעה היא שהספריה חלק מי הימים סוגרת ה18 . וזה קצת דופק את הסטדוטנים בתקופת המבחנים.

על הקמפוס
הקמפוס נחמד , אבל הכיסאות בחלק מי חדרי הלימוד אינם נוכים.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לסיעוד
מכללת אשקלון - תואר בלימודי סיעוד
אריאל - מדעי הסיעוד
תואר בסיעוד - האקדמית תל אביב יפו
תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב
אסף הרופא - לימודי סיעוד
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס אחות מעשית?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד סיעוד
לימודי סיעוד - עמק יזרעאל
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודים על בסיסיים (לפני 5 שעות, 16 דקות)
לימודים על בסיסיים בסיעוד (לפני 1 ימים, 4 שעות, 11 דקות)
האם קיים חוג סיעוד בטכניון בחיפה? (לפני 2 ימים, 19 שעות, 17 דקות)
תואר שני בסיעוד (לפני 3 ימים, 7 שעות, 27 דקות)
מה נושאי הלימוד בתואר שני בסיעוד? (לפני 4 ימים, 4 שעות, 4 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD