רוצה פרטים על הוראה מתקנת בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה מתקנת בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראה מתקנת בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת באזור הדרום


מחפשים קורס הוראה מתקנת באשקלון, בנתיבות, בשדרות ובדרום?


לא קל לרכוש כלים לימודיים חדשים, אך עבור ילדים וצעירים עם הפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה המשימה מורכבת פי כמה. ההערכות במערכת החינוך הן כי היום כמעט עשרה אחוזים מכלל התלמידים מתמודדים עם לקות למידה מסוג כלשהו, כאשר הלקויות הנפוצות ביותר הן במקצועות רבי המלל ובמקצועות המתמטיים. תלמידים אלה זקוקים ליד תומכת ומכוונת, שתוכל לסייע להם להתמודד בהצלחה עם הקושי ולהכיר את נקודות החוזק שלהם, כדי לפתח אסטרטגיות למידה יעילות שמותאמות להם.


כדי לסייע במקרים אלה, פותחה גישת ההוראה המתקנת, אותה מיישמים בבתי הספר ובעיקר במערכת החינוך היסודית. ילדים עם צרכים מיוחדים משולבים בחינוך הרגיל כבר מגילי הגן וביניהם גם לא מעט תלמידים עם הפרעות קשב בדרגות שונות. המורים שמומחים בהוראה מתקנת מכירים היטב את הקשיים של אותם תלמידים והם רגישים לצורכים שלהם ולבעיות עמן הם מתמודדים. דרך עבודה משותפת עם התלמידים וכן עם בית הספר, הם מסייעים להם למצות את היכולות האישיות ולצבור ביטחון בהישגים ובכישורים שלהם. במקביל, מורים אלה מסייעים להעלות את הרמה הכוללת של הכיתה, לצמצם פערים ולהטמיע מוטיבציה וסקרנות ללמידה בקרב הכיתה כולה.


מסלולי הלימוד בתחום ההוראה המתקנת מתאימים לעובדי הוראה, כגון מורים ומחנכים, גננות, מדריכים חינוכיים ובעלי תפקידים נוספים בתחום ההוראה וכן למטפלים שעוסקים בעבודה רגשית ולימודית עם ילדים ובני נוער. קורסים אלה מאפשרים לאנשי ההוראה והתרפיה לרכוש מיומנויות עבודה חדשות, בעזרתן הם יכולים לסייע לתלמידים שמתמודדים עם לקות למידה או קשיים במקצועות כגון חשבון או עברית.


תושבי אזור הדרום שמחפשים קורס הוראה מתקנת יכולים לבחור מבין מגוון של מוסדות לימוד. המוסדות ממוקמים בערים שונות כגון באשקלון, בשדרות, בנתיבות וביישובים נוספים, מה שמאפשר ללמוד קרוב לבית ולהתאים את הלימוד לשילוב עם העבודה בתנאים נוחים יותר. בוגרי ההכשרות יכולים ליישם את הידע הנלמד במוסדות הלימוד שבהם הם פועלים או להשתלב במוסדות אחרים ולפעול בהם בתחום ההוראה המתקנת. במערכת החינוך באזור הדרום שואפים לשפר ולשכלל באופן מתמיד את תהליכי ההוראה ואת אסטרטגיות הלמידה בכיתות וכך בוגרי ההכשרות יכולים לסייע בקידומה של המערכת וכן לעזור לקדם ולהעצים את התלמידים שבה.

 


מוסדות הלימוד


המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר, שממוקם בסמוך לשדרות, ניתן ללמוד במגוון הכשרות מקצועיות דרכן ניתן לפתח את הקריירה. קורס הוראה מתקנת של היחידה מתאים לאנשי חינוך, למדריכים ולמטפלים שמעוניינים לשפר את יכולות העבודה שלהם עם תלמידים עם לקות למידה. הקורס כולל הכשרה בהוראה מתקנת לכתיבה ולקריאה ולהוראה מתקנת בחשבון. במהלך הקורס נידונים נושאים מרכזיים בפיתוח מוטיבציה לקידום תלמידים, לרבות התמודדות עם הפרעות קשב ולקויות למידה, פיתוח יכולות קרירה וכתיבה ופיתוח מיומנויות מתמטיות ומספריות. המכללה מציעה מסלול בוקר ומסלול ערב במסגרת הכשרה זו.


כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים נוספים בתחום החינוך, בהם קורס אבחון דידקטי שבו רוכשים מיומנויות אבחוניות לעבודה עם תלמידים עם הפרעות קשב ולקויות בקריאה ובכתיבה; וקורס מטפלות בפעוטות למעונות יום, שבו מקבלים הכנה לבחינת ההסמכה לקבלת תעודת המקצוע סוג 1. כמו כן, נלמדים קורסים מקצועיים בתחומי הייעוץ וההנחיה, בתחום התרפיה, קורסים בניהול, קורסים בחשבונאות, קורסים בעיצוב ובעוד שלל תחומים. רבים מבין הקורסים נוחים לשילוב עם עבודה והם מתאימים גם למעוניינים לעבור הסבה מקצועית.


המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מתקיים קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת. קורס זה מאפשר למורים להכיר גישות בהוראה מתקנת וכן הוא מתמקד בתחום אסטרטגיות הלמידה ובהבדלים בינו להוראה המתקנת. המשתתפים לומדים על כלים לפיתוח למידה עצמאית בתחומים כגון כתיבה, הבנת הנקרא וחשבון בגילים צעירים. כמו כן, הקורס מתייחס ללקויות למידה מסוגים שונים ולמערכים שאותם יכולים המורים לבנות וליישם בכיתה כדי להקל על תלמידים עם לקות למידה. היקפו של הקורס הוא כ - 120 שעות לימוד אקדמיות והוא נערך במתכונת ערב שמותאמת לאנשים עובדים. המסלול משלב התנסות מעשית במסגרת פרקטיקום שבו מתרגלים עבודה עם תלמידים לחיזוק מיומנויות הלמידה. מסלול זה מיועד למורים ולבעלי ניסיון בתחומי הטיפול, העבודה הסוציאלית והפסיכולוגיה.


היחידה עורכת עוד מגוון רחב של קורסים בענפים טיפוליים וחינוכיים וכן בתחום ההדרכה והייעוץ. בין היתר, ניתן ללומד בקורס אימון בריאות ותזונה, קורס טיפול בדרמה, באמנות ובביבליותרפיה, קורס NLP, קורס גישור, קורס אימון זוגי, קורס אימון אישי ועסקי, קורס אימון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, קורס פענוח ציורי ילדים, קורס הנחיית קבוצות וקורס להכשרת מרצים. כמו כן מתקיימות הכשרות בתחומים כגון ניהול, נדל"ן, מחשבים ועיצוב. ההכשרות השונות של המכללה מותאמות להתפתחויות האחרונות במשק הישראלי והן מציעות כלים פרקטיים שנחוצים להשתלבות בו, במגוון של תפקידים.


המכללה האקדמית אחוה - לימודי תעודה


בין הקורסים הרבים שמתקיימים ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה, אשר ממוקמת סמוך לגדרה, ניתן למצוא קורס הוראה מתקנת בקריאה, קורס הוראה מתקנת בחשבון וקורס הוראה מתקנת בכתיבה. קורסים אלה מיועדים למורים אשר ברצונם לקדם ולשכלל את מיומנויות ההוראה. הקורסים השונים מתקיימים במתכונת סמסטריאלית ולרוב כוללים מפגש שבועי אחד. במהלך הקורסים השונים, המשתתפים יכולים ללמוד כיצד ליישם גישות הוראה מתקנת בכיתה ולבחון איך להתאים את אסטרטגיות ההוראה לצורכים של הכיתה ותלמידיה. ביחידה ללימודי תעודה נערכות עוד שלל הכשרות בתחום החינוך. ביניהן אפשר למצוא קורס ביבליותרפיה, קורס אסטרטגיות למידה, קורס תרפיה בתנועה ככלי חינוכי, קורס פיתוח כישורים חברתיים, קורס טיפול באמנויות ועוד שלל הכשרות.

 


לימודי הוראה מתקנת לדתיים בדרום


באזור הדרום פועלים מוסדות לימוד שמותאמים למגזר הדתי והחרדי. תכניות אלה מתקיימות בדרך כלל במסגרת מכללות דתיות לחינו ולהוראה. המכללות הללו עורכות מסלולים בהפרדה בין נשים לגברים, וכן מתאימות את תוכני הלימוד לאורח החיים הדתי.


מכללת חמדת הדרום


מכללת חמדת הדרום היא מכללה ללימודי חינוך לציבור הדתי, בה מתקיימות מגוון תכניות בתחום ההוראה בהפרדה בין נשים לגברים. ביחידה לפיתוח מקצועי של המכללה, ניתן ללמוד במספר קורסים לתעודה ובהם גם קורס הוראה מתקנת לבית הספר היסודי. מסלול זה מיועד למורות ממערכת החינוך הממלכתית דתית והוא מציע להן להכיר תהליכי הוראה שמותאמים לתלמידים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. מסלול זה מתמקד בהוראה מתקנת בקריאה, בהוראה מתקנת בחשבון ובהוראה מתקנת בכתיבה, וכן מעניק כלים להוראה שמותאמת לתלמידים עם צרכים מיוחדים. הקורס שם דגש על עבודה מעשית והוא משלב סימולציות ותרגולי הוראה בהם מתנסים באופן פרקטי בהוראת תלמידים. המכללה מאפשרת גם להמשיך לחלק פרקטיקום של הקורס, זהו שלב מעשי שבו מתנסים בתרגולי הוראה פעילים של תלמידים. מפגשים מתקיימים אחת לשבוע בבקרים.


בין הקורסים הנוספים לתעודה שניתן לקחת בהם חלק במכללה, אפשר למצוא קורס הכשרת מורים חונכים, קורס גינון חינוכי וטיפולי וקורס טיפול באמנויות בחינוך. כמו כן, מתקיימות הכשרות מקצועיות למורים לקידום בדרגה והשתלמויות שמותאמות ללימוד בשנת השבתון. דרך הקורסים הללו יכולים אנשי ההוראה לפתח את סל הכלים שברשותם, לשדרג את המעמד המקצועי ולהרחיב את תחומי ההסמכה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראה מתקנת בדרום?

רוצה לדעת יותר על הוראה מתקנת בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp