לימודי סיעוד בבית הספר לסיעוד הלל יפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על הלל יפה - לימודי סיעוד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי סיעוד לתואר ראשון בבית הספר לסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה


האחים והאחיות של העתיד


מערכת הבריאות פועלת תמיד למטרת התייעלות, שיפור הטיפול והעלאת איכות המענה שניתן לחולים בבתי החולים ובמוסדות נוספים. במציאות שבה קיים מחסור גדול באחים ובאחיות עולה חשיבותם של לימודי הסיעוד למשק וכן לחברה הישראלית באופן כללי.


בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה מציע תכנית ללימודי סיעוד לתואר ראשון, ששמה לה למטרה להכשיר אחים ואחיות אמינים והוגנים להעניק טיפול מקצועי ואיכותי ברמות מנע מגוונות ובשלל מתקני בריאות לפי צורכי החברה, כגון בבתי חולים, בקופות חולים ובמרכזים טיפוליים ושיקומיים. בבית הספר שואפים לטפח את הבוגרים כמנהיגי העתיד של תחום הסיעוד ומדגישים גישה הומניסטית ששמה במרכז את הפרט, צורכיו וערכיו במערכת הבריאות.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הסיעוד, הסטודנטים מקבלים ידע וכלים פרקטיים להכשרתם לשלל תפקידים במערכת שירותי הבריאות, לשם כך הם לומדים על תהליכים בתחום הסיעוד ועל ענפים כגון מדעי הבריאות, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה. הם מתוודעים לתפישות של חולי ובריאות לאורך שלבי החיים השונים ודנים במצבים ואתגרים שונים שבהם נתקלים האחים והאחיות וכך בונים ערכים של מחויבות, יוזמה והתמודדות עם שינויים במערכת הבריאות ומיומנויות הדרכה ומנהל בעזרתם הם יכולים להשתלב בצוותים טיפוליים ולהתפתח לתפקידי מפתח במערכת.


בהמשך הם לומדים על שיטות התערבות מקצועיות דרכן ניתן לתת מענה איכותי לצורכים בריאותיים משתנים של מטופלים, באופן המכבד את זכויותיהם. כמו כן, הם דנים בסוגיות מוסריות ואתיות שנוגעות לעולם הסיעוד, לרבות הקוד האתי של האחיות, ומפתחים כישורים מוסריים דרכם הם יכולים לספק את הטיפול האיכותי והרגיש ביותר.


מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הסיעוד בבית הספר הוא כארבע שנים. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים לצד התנסות קלינית שמתחילה כבר משנה א' ומלווה את כל שנות הלימוד. ההתנסות מתקיימת במתקני אשפוז ובמוסדות קהילתיים ברחבי הארץ והיא מאפשרת לסטודנטים לצבור מיומנויות טיפול פרקטיות ולהכיר מקרוב את המתרחש במערכת הבריאות. נוסף על כך, בבית הספר פועל חדר סימולציות, שבנוי בדומה ליחידת חולה במחלקה בבית חולים, במסגרתה הסטודנטים יכולים להתנסות בשימוש בציוד מחלקתי מקצועי ולתרגל תהליכים בתחום הסיעוד. הלימודים מתקיימים הן בבית הספר והן בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב.


סגל הוראה


סגל בית הספר לסיעוד של הלל יפה כולל אנשי מקצוע מנוסים בעולם הרפואה, הסיעוד ומקצועות הבריאות. בראש בית הספר עומדת אחות מוסמכת בעלת תואר דוקטור, שהיא גם בוגרת קורס הדרכה קלינית וקורס למנהל בכיר בתחום הסיעוד וכן משמשת יושבת ראש העמותה הישראלית למחקר הסיעוד.


בין המרצים ניתן למצוא אחים ואחיות מנוסים שלהם הכשרה גם בתחומים משיקים נוספים כגון בריאות הציבור, טיפול נמרץ, התמודדות עם מצבי טראומה, ניהול מערכות בריאות, הדרכה קלינית ונושאים נוספים במערכת הבריאות.


על מוסד הלימוד


בית הספר לסיעוד שליד המרכז הרפואי הלל יפה (נקרא גם בית הספר לסיעוד על שם פט מתיוס) ממוקם בעיר חדרה ונוסד בשנת 1967. הוא מסונף לחוג ללימודי סיעוד של אוניברסיטת תל-אביב. עד היום הכשיר מאות אחיות ואחים אשר משתלבים מדי שנה במערכת הבריאות הישראלית. היום לומדים בבית הספר יותר מ - 1,300 סטודנטים. בית הספר שם לו למטרה לפתח את החשיבה המחקרית בתחום הסיעוד וכן להעשיר את הידע של תלמידיו בתחום הקליני, בדגש על ענפי הטראומה והצלת החיים.


נוסף על לימודי הסיעוד לתואר אקדמי, ניתן ללמוד במסלולים נוספים כגון הסבת אקדמאים לסיעוד בתכנית שאורכת בין שנתיים לשנתיים וחצי. מתקיימים גם לימודי המשך לעובדים בתחום הסיעוד, בין הקורסים העל בסיסיים הללו נכללים קורס רפואת עיניים, קורס פענוח א.ק.ג., קורס בטיחות בטיפול, קורס מניעת זיהומים, קורס רפואה אינטגרטיבית, קורס מיומנויות הנחיית קבוצות לאחיות וקורס ליווי רוחני.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לסיעוד משתנים ונקבעים על ידי אוניברסיטת תל-אביב. יש צורך בציון התאמה (שקלול של ציוני הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות) של 545, זכאות לבגרות מלאה ומעבר של מספר בחינות מיון ומבדק התאמה למקצועות טיפוליים. המועמדים גם נדרשים להגיע לרמת "מתקדמים א'" בשפה האנגלית. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר לדבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך הלימודים מקבלים תואר ראשון "בוגר אוניברסיטה בסיעוד" וכן תעודת אחות מוסמכת. כדי לקבל את הדיפלומות הללו יש צורך גם לעבור מבחני רישוי חיצוניים שנערכים על ידי משרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד הלל יפה - בית ספר לאחיות

חוות דעת של סטודנטים על הלל יפה - לימודי סיעוד

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

בית ספר לאחיות הלל יפה
22/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

העידוד והחיזוק של המרצים ,היחס האכפתי של הצוות הניהולי לכל שאלה וכמובן חומר לעמידה עשיר

על הקמפוס

מתנהלים יחסים טובים בין הסטודנטים ומענה כל הזמן כל הזמן פניות מהסטודנטים לקפטריה נענים ושירות מעולה  קרא עוד...

טיפים

להתמקד רק בלימודים אי אפשר לשלב עבודה ולימוד סיעוד כי החומר דחוס ועמוס וצריך לשבת ללמוד ולהשקיע בהצל קרא עוד...

בית ספר לאחיות הלל יפה
05/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את התחום, מעניין גם בפן האישי.צריך להגיע עם ראש פתוח ואהבה למקצוע

על הקמפוס

הקמפוס נמצא בשטח בית החולים הלל יפה,המקום מתאפיין במרצים מנוסים בעלי ותק רב בתחום

טיפים

לימודים אינטנסיביים מאוד.צריך לבוא מוכנים לעומס הצפוי, יחד עם זאת תחום מרתק ומעניין.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת

הההדל בין אחות עם תואר לסיעוד לבין אחות אקדמאית
שלי
1 תגובות
מידע על אחות מוסכת
לרין סוויד
1 תגובות
מה הסיכוי לקבל סטודנטים על תנאי להסבה לסיעוד?
חלימה
1 תגובות
מסלול עוקף פסיכומטרי ללימודי סיעוד בדרום
מעיין חדידה
1 תגובות
הסבת מקצוע מטכנולוגית רפואית לאחיות סיעוד
מיתר דדוש
1 תגובות
תעודת סיעוד לאחר תואר ראשון
אסראא בהותי
1 תגובות
קבלה למנהל מערכות בריאות על מנת לעשות הסבה לסיעוד
אסתר
2 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא סיעוד

אורנה צבי
"כדי להצליח היום בתחום הסיעוד יש צורך בהשכלה טובה וגם בערכים אישיים. במקצוע חשובים ערכים של כבוד, סובלנות, יכולות קשב ואמפתיה לאנשים. שילוב הערכים האלה יחד עם מוטיבציה ויוזמה אישית הוא שילוב מנצח."
"מלבד הקשר לחדשנות ושליטה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יש חשיבות עדיין להיות שם עם שירות, חמלה והבנה שכולנו בני אדם, שאנשים צריכים אותנו במצבים קשים. כאן הערכים שלנו באים לידי ביטוי. מנהלי סיעוד שנותנים דוגמה אישית יכולים להשפיע על מערכת הבריאות כולה."
אורנה צבי
מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי וולפסון
ד"ר תמי אמיר
מקצוע הסיעוד מבוקש מאד אך מדובר בתחום מאד תובעני הדורש מהעוסק בו להיות כולו בתוכו.
אנשים המתאימים לתחום הסיעוד מעוניינים לא אחת בעבודה "לא שגרתית", עבודה הכרוכה בעבודה במשמרות. עם זאת, מדובר באחד המקצועות הכי מספקים שיש למי שאוהב לעזור ולהיות משמעותי לאחר, ברגעים החשובים של החיים.
בלימודי הסיעוד, תחומים רבים ומגוונים החל מתחומי המדע, הרפואה וגוף האדם, המשך בתיאוריות פסיכולוגיות, קורסים העוסקים במעגלי חיים שונים וכמו כן קורסים מתחום העבודה הסוציאלית. הכישורים הנדרשים מסטודנטים לסיעוד הם כישורים הן כמותיים והן מילוליים.
במהלך התפתחות הקריירה ובשלבים יחסית מוקדמים, הסטודנטים, מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, יוצאים להשתלמויות ובעבודתם אחראים על תחומים מקצועיים רבים ומגוונים. לצד יכולת למידה תיאורטית ומחקרית, נדרשת יכולת הכלה בינאישית, יכולת לטפל באמצעות מגע פיזי באחרים, יכולת יצירת קשר נעים והרבה שיקול דעת, אחריות, אמינות, דיוק, עמידה בלחצים, וסקרנות לדעת וללמוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp