הסבת אקדמאים להוראה בחינוך מיוחד לדתיים במכללת הרצוג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הסבה לחינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד במכללת הרצוג לחינוך לדתיים


הייחוד שבחינוך


לאורך השנים הולכת ועולה המודעות במערכת החינוך להתאמתה של ההוראה לילדים עם צרכים מיוחדים. מהנגשת הספרים וחומרי הלימוד לילדים כבדי ראיה או עם מוגבלות חושית ועד להתמודדות עם קשיים רגשיים והתנהגותיים, כמו הפרעות קשב וריכוז, המורים צריכים להביא בחשבון מגוון רחב של היבטים בבואם להעצים את התלמידים שלהם ולנטוע בהם תחושה של מסוגלות ומיצוי אישי.


במכללה האקדמית הרצוג מפעילים תכנית הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, אשר פועלת במסלול שמותאם במיוחד לסטודנטים ולסטודנטיות דתיים. מסלול זה מאפשר לאקדמאים לקבל את ההכשרה הנדרשת להוראה בבתי ספר של החינוך המיוחד מגיל 6 שנים ועד 21 שנים. במכללה שמים למטרה להכשיר מורים איכותיים, רגישים ואכפתיים שיכולים להשתלב במערכת החינוך המיוחד של החינוך הממלכתי דתי ולסייע לקדם ילדים עם צרכים מיוחדים מבחינה אישית ולימודית.

 


תכנית הלימודים


במסגרת תכנת הסבת האקדמאים להוראה, רוכשים מכוון מיומנויות להוראה של ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. האקדמאים מתוודעים לשלבי התפתחות של תלמידים, לסוגי לקויות ולכלים אבחוניים שיכולים לסייע לתלמידים מבחינת קראה, כתיבה ומתמטיקה וכן למצבים כהפרעות קשב וריכוז וקשיים רגשיים. הם גם סוקרים שיטות טיפוליות, כגון הוראה מתקנת, ולומדים להתאים את דרכי ההוראה לצורכים של תלמידיהם. נוסף על כך, הם נחשפים למגוון של כלים חינוכיים, רעיוניים וערכיים שבאים לידי ביטוי בחינוך המיוחד כפי שאלה באים לידי ביטוי המקורות היהודיים לאורך הדורות.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים הוא כשנתיים. בהתאם לצביונה של המכללה נשים וגברים לומדים בימים נפרדים במהלך השבוע.


נוסף על הלימודים בחוג לחינוך מיוחד, האקדמאים צריכים לשלב חוג לימוד נוסף לקבלת תעודת הוראה במקצועות השונים. כמו כן, הם לומדים בקורסים כלליים בתחום החינוך. במהלך התכנית הם משתתפים בהכשרה מעשית בה הם משתלבים במוסדות החינוך המיוחד ומתרגלים עבודה מול תלמידים וצוותים חינוכיים.


נושאי הלימוד

 

 • דילמות הלכתיות בחינוך מיוחד
 • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים
 • שפה ולקויות תקשורת
 • כתיבה והתפתחות סנסו מוטורית
 • אבחונים נוירופסיכולוגיים
 • עולמם הרגשי של ילדים מתקשים
 • הורות באוכלוסיות מיוחדות
 • אסטרטגיות להוראת מקצועות רבי מלל
 • פסיכולוגיה התנהגותית ועיצוב התנהגות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת הרצוג פועלות עוד תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראה לציבור הדתי. בין המסלולים אפשר למנות הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית ועוד שלל מקצועות. כמוכן, ניתן ללמוד בתכניות להרחבת הסמכה למורים ובתכניות תואר שני בחינוך דרכן יכולים אנשי הוראה להרחיב את הידע והכלים החינוכיים שבידיהם.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית הסבת האקדמאים צריכים להציג תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 75 ומעלה. בוגרי לימודי מדעים (מדעים מדויקים, מדעי החיים ומדעי הטבע) צריכים להציג ממוצע 70 ומעלה. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי.


תעודה


תעודת הוראה לחינוך המיוחד (גילים 6 – 21) מוענקת לבוגרים על ידי המכללה האקדמית הרצוג. לאחר תום התכנית עליהם להשלים שנה של סטאז' בהוראה ובסיומו, עם העמידה בכל חובות משרד החינוך ניתן רישיון ההוראה וניתן להתחיל ללמד בבתי ספר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורסים באבטחת מידע וסייבר
אסתי
ללא תגובה
תואר 2 ייעוץ חינוכי
דניאל
ללא תגובה
המכללה החרדית ירושלים נסגרה?
תהילה
1 תגובות
תואר ראשון שתואם לטיפול רגשי
פנחס
1 תגובות
מוסד מומלץ ללימודי סיעוד
דבורה
1 תגובות
לימודי סיעוד לחרדיות בגיל 18
דבורה
1 תגובות
קורס שמאות מקרקעין לנשים
יעל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp