תואר שני בהוראת תורה שבעל פה לדתיים במכללת הרצוג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - תואר שני בהוראת תושב"ע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת תושב"ע במכללה האקדמית הרצוג לדתיים

 

והגדת לבנך

 

לתלמוד יש רבדים רבים – רבדים לשוניים, שילוב של עברית מקראית, עברית משנאית, ארמית בבלית והשפעות פרסיות; רבדים היסטוריים, שילוב של השפעות תרבותיות מקומיות עם מסורות של ארץ ישראל ומנהגים עוד מתקופת המקרא; רבדים ספרותיים, אגדה מול מעשה, הלכה מול נוהג; ורבדים משפטיים, צדק לעומת דין.

 

כדי להעביר את החיבור מרובה הפנים לדורות הבאים יש להכיר את התלמוד לעומקו, על כל רבדיו ונדבכיו. יש להכיר את הלשון החז"לית, יש להבין את מדרשי הפסוקים, יש להעמיק את הרקע ההיסטורי שבו נכתב התלמוד, יש לדעת מהם הממצאים הארכיאולוגים שנמצאו בתקופה זו באזורים השונים ויש להבין את האמצעים הספרותיים השזורים לכל אורך הטקסט, אם במשלים, בסיפורים, בהלכה או בתיאור האירועים.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בהוראת תושב"ע לדתיים במכללת הרצוג לדתיים מקנה לסטודנטים ידע עיוני ומתודות מעשיות להוראת התחום. הסטודנטים לומדים על התהליכים הדינמיים שתרמו לעיצוב התרבות היהודית מראשיתה בימי קדם ועד היום, והם מקבלים את הכלים להנחיל את הידע הזה לתלמידי בית הספר.

 

תכנית התואר השני בחינוך מכשירה את הסטודנטים על התורה שבעל פה, על ההיסטוריה שלה ועל הנרטיב שבו היא מועברת. כמו כן, הם לומדים על הפרשנים השונים במרוצת הדורות, על העולם הרעיוני של חז"ל ועל רש"י. כמו כן, הם לומדים על הלוגיקה התלמודית, על המשפט העברי, על ספרות האגדה ועל ההשפעות שלה על התרבות.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני בחינוך לדתיים במסלול זה נמשך כשנתיים. מתכנות הלימוד מורכבת משלוש חטיבות עיקריות – לימודי תשתית, לימודי חינוך והוראה ולימודי התמחות בהוראת תושב"ע.

 

נושאי לימוד

 

 • בין פשט למדרש הלכתי
 • הוראת התלמוד
 • לשון חז"ל וארמית בבלית
 • אמונות ודעות במקרא
 • שילוב מחקר התלמוד בהוראה
 • פרשנות האגדה והגות
 • המקרא על רקע המזרח הקדום
 • כיוונים במחשבת חז"ל
 • הסיפור המקראי במדרש ובאגדה
 • דילמות בחינוך היהודי    
 • סוגיות בתלמוד מנקודת מבט של המפרשים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית הרצוג היא מוסד אקדמי – תורני המסמיך מורים ואנשי חינוך למערכת החינוך בישראל. מסלולי הלימוד של המכללה בנויים על פי דרישות משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה. תכניות הלימוד של המכללה מושפעות מהערכי ההוראה התורניים השואפים למצוינות, ובהם אפשר ללמוד תואר שני בהוראת מחשבת ישראל, תואר שני בהגות בחינוך היהודי, תואר שני בהוראת תנ"ך ופרשנותו לדתיים ותואר שני בהוראת מתמטיקה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בהוראת תושב"ע צריכים להיות בעלי תואר B.Ed או בעלי תואר B.A ותעודת הוראה בתושב"ע או בתחום המשיק לו בממוצע ציונים 83 לפחות ופטור מאנגלית אקדמית מהתואר הראשון. כמו כן, המועמדים צריכים להיות בעלי ותק של שלוש שנים ומעלה בהוראה. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הסמינר, מקבלים תואר מוסמך בהוראת תושב"ע מטעם מכללת הרצוג.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במערכת החינוך כמורים, כמרכזי תחומים וככותבי מערכי לימוד בבתי הספר ובמערכת החינוך.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp