מה צריך כדי להצליח במלונאות על פי מנכ"לית מלונות פתאל, אביה מזרחי - מגן?

19/6/2017 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (2,312 צפיות)

אביה מזרחי - מגן היא היום מנכ"לית רשת המלונות פתאל, תחילת הדרך שלה הייתה כפקידת הזמנות במלון, לאחר השחרור. בראיון עמה היא מספרת על הכלים שעזרו לה לאורך הדרך ואומרת שהיא מאמינה כי תחום המלונאות הוא חממה מצוינת לצעירים שבוער בהם הרצון לצמוח ולהצליח.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לצמוח מלמטה, עד לכיסא המנכ"ל: אביה מזרחי - מגן, מנכ"לית מלונות פתאל, משתפת בכלים להצלחה בתחום המלונאות


לפני 17 שנה, הגיעה אביה מזרחי - מגן לרשת מלונות "פתאל" כחיילת משוחררת במסגרת העבודה המועדפת והשתלבה כפקידת הזמנות. היום, היא מנכ"לית הרשת אשר מונה עשרות מלונות ברחבי הארץ. כמי שמכירה היטב את האפשרות "לצמוח מלמטה", מזרחי - מגן מאמינה שהדרך להצלחה מתחילה קודם כל בהתמדה, בנחישות ובתעוזה.


"כאדם שדוגל בהתקדמות ובתהליך, עברתי לאורך הדרך מגוון תפקידים. מתחילים מלמטה, לומדים את השטח וכך מכירים היטב את כל התהליכים מתחילתם ועד סופם. זה מאוד חשוב בעיני ותרם להתקדמות שלי." היא אומרת.


"כשהתחלתי לעבוד כפקידת הזמנות אמנם לא אמרתי לעצמי שאהיה יום אחד מנכ"לית הרשת, אך בכל תפקיד שבו פעלתי רציתי תמיד לעשות את הטוב ביותר ולמצות את הפוטנציאל שלי, להשאיר חותם ולהשיג את המטרות."


"כמובן שהיו מהמורות לאורך הדרך ולא תמיד היה קל, אך היה לי חשוב לעבוד קשה ולהתגבר על האתגרים כדי להגיע למטרה. חשוב מאוד לא לוותר, גם במקומות שבהם אחרים ויתרו. חשוב גם לדעת על מה להילחם, צריך להבין כיצד לנצל את המשאבים כדי להשיג את המטרות שלנו, ואת הכלים שיכולים לתרום הן לקידום האישי והן לקידומו של הארגון." היא מוסיפה.


"היתרון של צעירים בתחום הוא התשוקה והרצון להוכיח את עצמם"


מזרחי מגן הגיעה לתפקיד מנכ"לית בגיל 27 כאשר מונתה למנכ"לית 'קלאב מד' אילת, מה שהפך אותה לאחת המנכ"ליות הצעירות ביותר בישראל. "בעיני, גיל צעיר הוא יתרון מובהק." היא טוענת. "כאשר אתה צעיר, אתה זוכר את התהליך שעברת ומבין מה הצוות שלך צריך, שכן "רק אתמול" היית אתה בעצמך במקומם. חברי הצוות הם אלה שמביאים את ההצלחות, אתה כמנהל הוא זה שמניע אותם ומסייע לדחוף את העשייה קדימה. יש בעיני ערך לזיכרון טוב, חשוב לזכור את הדרך שעברת, מה הכלים שרכשת לאורכה, ולדעת כיצד לפעול בהתאם."


"לדעתי, היתרון המשמעותי ביותר של צעירים הוא ה"פאשן", כלומר התשוקה, האנרגיה והרצון הגדול להוכיח את עצמך." היא מוסיפה.


היא ממשיכה ומתארת כי למרות שבתחילת הדרך נתקלה לעיתים באנשים שהופתעו מגילה הצעיר, היא לעולם לא הניחה לתגובות שליליות להפריע לה לצמוח ולהגשים את השאיפות שלה. "כמו בכל דבר בחיים, אין רק יתרונות, אבל אני נוהגת להסתכל רק על הטוב בכל דבר. בתחילת הדרך שלי, קרה שכאשר ביקשו לדבר עם מנכ"ל המלון, הייתי מגיעה לפגישה ולעיתים נתקלת בתגובות מופתעות כשהבינו שאני זו המנכ"לית."


"אני גם אישה, גם צעירה, זה דבר שלא תמיד 'אכיל' לאנשים. היום המצב הזה כבר לא שכיח וישנן נשים רבות מאוד בתפקידי מפתח בתעשייה, אך בתחילת הדרך שלי זה היה אולי עשוי להיראות מפתיע, לפגוש אישה צעירה בתפקיד מנכ"ל. אם הייתי מבוגרת יותר, אולי זה היה פשוט יותר לאנשים, אך זה לא אומר שהדבר הפריע לי לאורך הדרך."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


ידע אקדמי וגם אהבת אדם: מה ללמוד כדי להצליח במלונאות?


היא אומרת שבין הכלים אשר סייעו לה להתקדם נמצא הידע אותו רכשה בלימודים האקדמיים שלמדה, לימודי תעודה בניהול בתי מלון וכן לימודי משפטים. לדבריה, הידע המשפטי שצברה סייע לה רבות מבחינה מקצועית. "אני חושבת שהידע הזה תרם לי לעשייה ובהחלט נתן לי יתרון. הוא סייע לי להבין את הפן המשפטי של התפקיד, את החוקים והכללים. עסקתי בקריאת חוזים עוד לפני הלימודים, אך הבחנתי שברגע שמבינים את הפן המשפטי הידע הוא עשיר יותר. היום אני רואה זאת היטב."


בעיניה, ההצלחה שלה נובעת משילוב של הידע שרכשה בלימודיה יחד עם הניסיון הפרקטי שצברה לאורך הדרך. "לימודי המשפטים וגם לימודי התעודה במלונאות סייעו לי מאוד, וכך גם העשייה המעשית בשטח במגוון התפקידים הרוחביים בתחום. כמובן שגם קיבלתי כלים רבים מהעתודות הניהוליות הרבות שהחברה מקיימת עבור העובדים, כחלק מההשקעה הרבה שלה במתן כלים ניהוליים. כל ההיבטים הללו יחד העניקו לי המון."


לצעירים רבים שנמשכים לתחום המלונאות ומתלבטים בה ללמוד כדי לצמוח ולהתקדם בו, היא אומרת: "המלצתי היא ללמוד לימודי מלונאות לתואר וגם תחומים נוספים. ידע הוא כוח. חשוב מאוד לצבור ידע, להיות סקרנים. אני מאמינה גדולה בביטוי 'מכל מלמדיי השכלתי'."


"אני חושבת שאם רוצים לפתח קריירה במלונאות, ראשית חייבים להבין בתחום המלונאות, אנחנו קודם כל אנשי מלונאות. בעיני, נוסף על רכישת הידע וקבלת התארים, צריך להיות אוהב אדם, להיות אדם שב - DNA שלו נמצאים ערכי האירוח, מתן השירות והנתינה, אלה ערכים שהם לפני הכל."


"כדי להצליח חשוב מאוד כוח ההתמדה. כאשר מתחילים משהו, חשוב להתמיד ולבנות את הדרך כמו שצריך. חייבים גם תעוזה בתחום, לא לפחד להעז בעשייה ולעשות מה שאחרים חששו לעשות." היא מסבירה. "אל תפחדו להצליח בגדול אבל גם אל תפחדו להיכשל, כי כישלון מסייע ובונה בתחום. כמובן שחשובה הערכת סיכונים נכונה, אך אי אפשר להגיע לשום מקום בלי לקחת סיכונים מחושבים. אם יש סיכוי גדול שתצליחו - לכו על זה."


ייחודו של תחום המלונאות - והצפוי בו בעתיד


תחום המלונאות בישראל הוא קרקע ללא מעט צעירים לצמוח מלמטה ולהגיע לתפקידים ניהוליים. לדעתה של מזרחי - מגן, זהו אופיו הצעיר והייחודי של הענף שמאפשר את ההצלחה הזו.


"מלונאות הוא ענף דינמי מאוד, הוא נמצא במגמת התפתחות מתמדת. בד בבד, ניתנת לצעירים הזדמנות לצמוח יחד עם הענף. הוא נותן להם הזדמנויות רבות לבנות קריירה ולצמוח מלמטה. זה ענף נפלא עם סיפוק אדיר, והוא נמצא בצמיחה כל הזמן."


בזכות התהליכים הדינמיים האלה, היא צופה כי התחום יתקדם בצורה משמעותית בעתיד הקרוב ויחד איתו יפתח הזדמנויות רבות לצעירים שמתחילים בו היום את דרכם. "בעיני, בעתיד בתי המלון יוכלו להעניק חוויית אירוח טובה אפילו יותר ולחזק את האיכויות הרבות בענף. בתי המלון היום עושים שיפורים משמעותיים. הייתי רוצה לראות מגוון של קהלי תיירים ואת העובדים בתחום מספקים רמת איכות ושירות גבוהה במיוחד."

 

אולי יעניין אותך גם

רועי גליץ התחיל לעבוד בתחום הפיננסים, אבל ברח מהמשרד כדי לחזור לצלם

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 5/12/2019
הצלם רועי גליץ, "התלמיד הראשון בגליץ בית ספר לצילום", רוצה להדביק כמה שיותר אנשים בחיידק האהבה לתחום לכתבה המלאה >>

יצירתיות, נחישות והמון עבודה קשה: זיו קורן משתף בכלים להצלחה בתחום הצילום

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 26/11/2019
זיו קורן, אחד מצלמי העיתונות המוכרים בארץ, מספר על דרכים להיכנס לענף הצילום והאפשרות להתפרנס ממנו בישראל ועונה על השאלה שכל צלם מתחיל שואל – האם כל אחד יכול להצליח? לכתבה המלאה >>

ד"ר ליאת יקיר נחושה לגלות את הבסיס הגנטי לאהבה

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 24/11/2019
ד"ר ליאת יקיר, גנטיקאית מולקולרית מוכרת מ"חתונה ממבט ראשון", חוקרת מזווית גנטית את השאלות הגדולות על טבע האדם, עתיד האנושות, רגשות וזוגיות מוצלחת. לכתבה המלאה >>

רוצים להשתלב בהייטק? במסלול חדש ללימודי הנדסאים מכשירים לקריירה בתעשייה

מאת: מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/10/2019
שיתוף פעולה חדש בין אורט וחברת אינטל פותח דלת להגשמת חלום של לא מעט סטודנטים - קריירה בהייטק. שמענו הכל על התכנית החדשה ועל הביקוש להנדסאים בתעשייה של היום. לכתבה המלאה >>

האם בקרוב תשתנה שיטת הקורסים לפטור באנגלית?

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 18/8/2019
כחלק מיוזמה חדשה של המל"ג, שיטת הקורסים לפטור באנגלית צפויה להשתנות לגמרי. מה חושבים הסטודנטים על ההחלטה, והאם לדעתם הקורסים באמת מכינים לאנגלית שנחוצה בשוק העבודה? לכתבה המלאה >>

מבושה לגאווה - חוויית ההגירה מרוסיה מתוארת בפרויקט גמר

מאת: מערכת "לימודים בישראל", 7/8/2019
מזל רייבלט, דור 1.5 בארץ, עיצבה כפרויקט גמר לתואר בתקשורת חזותית ספר העוסק בחווית ההגירה והגאווה בזהות שלה, כמי שנולדה בארץ להורים מבריה"מ. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

  • 0 %

    לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

  • 0 %

    מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

  • 0 %

    הלוואי אבל ממש אין לי זמן