רוצה פרטים על תואר שני הנדסת אווירונאוטיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני הנדסת אווירונאוטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל - מגיסטר בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל


אל האינסוף ומעבר לו


תעשיית התעופה הישראלית היא בין המפותחות והמתקדמות בעולם, בין אם במגזר האזרחי ובין אם בתעשייה הצבאית. המהנדסים והחוקרים של היום מתכננים ומפתחים מערכות אלקטרוניות ומכניות רבות ומגוונות, ממטוסי נוסעים, דרך מערכות טילים ועד ללוויינים ומעבורות חלל.


מהנדסים ואנשי מדע שרוצים לדעת עוד על העולם המרתק של כלי הטיס והתעופה יכולים ללמוד בתואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל. במסגרת התואר השני בהנדסה נלמדות שיטות מתקדמות ונחקרים פתרונות משוכללים שיכולים לסייע לקדם את תחום האווירונאוטיקה וחקר החלל בתעשייה הישראלית ולהגיע לתגליות חדשות ופורצות דרך.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לבוגרי לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל או תחומים קרובים בהנדסה ובמדעים שמעוניינים לרכוש כלים מחקריים והנדסיים מתקדמים בתחום התעופה, החלל, הטיס והאווירונאוטיקה, כדי לקדם את הקריירה או לפנות לקריירה מחקרית באקדמיה.


תכנית הלימודים


לאורך תכנית זו לתואר השני הסטודנטים מעמיקים במבחר שיטות מחקר ופיתוח הנדסי שנוגעות לתחום הטיס, התעופה והחלל. הם עוסקים בשיטות שונות לתכן הנדסי של מטוסים, מערכות טיס, מסוקים ומבנים מגוונים. כמו כן, הם רוכשים כלים חישוביים, מחקריים ותיאורטיים שנוגעים לתהליכים ולתופעות הנדסיות וטכנולוגיות, מעולמות כגון מכניקה, אווירודינמיקה, בקרה, ניווט ושריפה.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני נמשכת כשנתיים. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי בו כותבים עבודת תזה לבין מסלול עיוני בו מבצעים פרויקט גמר. במהלך התואר הם משתתפים במגוון של שיעורי חובה ובחירה ובסמינריונים וגם לוקחים חלק בעבודה במעבדות שונות. כמו כן, הם מבצעים מחקר עצמאי רב לצורך כתיבת התזה או ביצוע העבודה המסכמת. בעבודה המסכמת הם בוחנים סוגיות ניסוייות ועיוניות מעולם ההנדסה ומחפשים פתרונות לבעיות שונות.

 


נושאי הלימוד

 

 • בקרת מסלולי לוויינים
 • תורת השריפה
 • מערכות חלל מבוזרות
 • תכן מבנה מטוסים
 • מערכות למבנים נבונים
 • זרימה טורבולנטית
 • בקרה אוטומטית בכלי טיס
 • אנליזת הנחיית טילים
 • אווירודינמיקת גופים וכנפיים
 • מערכות הנחייה וניווט
 • שערוך פרמטרים וזיהוי מערכות
 • הנעה סילונית ורקטית    
 • ניתוח של מערכות משובצות מחשב    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בהתאם למסלול הנבחר, תואר שני מחקרי או עיוני. למסלול עם תזה מתקבלים בוגרי לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל שממוצע ציונים של 83 ומעלה. למסלול העיוני יכולים להתקבל בוגרי התחום שממוצע הציונים שלהם 75 לפחות.
גם בוגרי מקצועות הנדסיים ומדעיים דומים יכולים להתקבל ללימודים בכפוף להשתתפות בהשלמות ולאחר דיון של וועדת קבלה. המסלול מתאים במיוחד לבוגרי לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל, לימודי כימיה או לימודי פיזיקה. במקרים מסוימים ניתן להתקבל למסלול ללא תזה ולאחר הצגת ציונים גבוהים לעבור למסלול המחקרי.

 


תעודה


סוג התואר שמוענק לבוגרים נקבע לפי המסלול הנלמד והרקע האקדמי הקודם -


תואר שני "מגיסטר להנדסה בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל - Master of Engineering in Aerospace Engineering" ניתן לבוגרי המסלול ללא תזה שהם בוגרי לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון. בוגרי מסלול ללא תזה שלמדו תחומים אחרים בתואר ראשון מקבלים תואר ראשון "מגיסטר להנדסה - Master Of Engineering".


לבוגרי המסלול המחקרי שהם בוגרי לימודי הנדסת אווירונאוטיקה ניתן תואר "מגיסטר למדעים בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל Master Of Science in Aerospace Engineering" ולבוגרי מקצועות אחרים תואר שני "מגיסטר למדעים - Master Of science".

 


מוסדות

 

 

 • הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה): נכון להיום, מוסד הלימוד היחיד שמציע תואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה הוא הטכניון בחיפה. במוסד זה נלמדת תכנית דו שנתית עם או ללא תזה. מוצעת גם תכנית דוקטורט בתחום וכן מסלול ישיר לדוקטורט. בבית הספר לתארים מתקדמים אפשר למצוא שלל מסלולים נוספים כגון תואר שני בהנדסת מכונות, תואר שני בהנדסת חשמל, תואר שני בהנדסת אנרגיה, תואר שני בהנדסת מערכות רכב, תואר שני במתמטיקה ואחרים.


אתם וודאי שואלים היכן עוד אפשר ללמוד את המסלול, כיצד מתקבלים, מתי נערכים ימים פתוחים ועלויות הלימוד. נציגי השירות האישי שלנו נמצאים כאן כדי לענות על כל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להתנסות חינם בשירות האישי וכך לחסוך זמן יקר וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני הנדסת אווירונאוטיקה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני הנדסת אווירונאוטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני הנדסת אווירונאוטיקה
Whatsapp Whatsapp