רוצה פרטים על תואר שני בהנדסת גורמי אנוש?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול וגורמי אנוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסת גורמי אנוש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בהנדסת אנוש - תואר שני בהנדסת גורמי אנוש


אדם מול מכונה


סביבת הייצור והעבודה של היום הפכה למתוחכמת ומתקדמת מאי פעם, היא משלבת מערכות מידע מתקדמות, רובוטים ומכשור מהפכני שבאים לייעל את העבודה ולהגדיל את הרווחים. עם זאת, שילוב טכנולוגיות אלה לא רק מייעל את מהלך העבודה, אלא עלול גם להביא לפגיעות בעובדים אם לא מתבצעת התאמה נכונה. פגיעות אלה יכולות להיות פיזיות (כמו כאבים), הכרתיות (כגון טעויות אנוש וקבלת החלטות שגויה) וכן ארגוניות (שנוגעות למדיניות, לוחות זמנים והספק שגויים).


תחום הנדסת האנוש, או ארגונומיה, מתמקד בפיתוח של מערכות, מוצרים ומשימות בסביבת העבודה כך שיתאימו לצורכים של מי שמשתמשים בהם. בסביבה שמתבססת על החיבור שבין האדם למחשב, תחום זה מקבל משנה חשיבות ומצריך שינויים באופן בו בונים תהליכי עבודה, מרכיבים צוותים ומכתיבים מדיניות.


תואר שני בהנדסת אנוש, שמתקיים לרוב במסגרת מסלולי תואר שני בהנדסה כגון תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול, מאפשר לסטודנטים להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים שמעסיקים את התעשייה של היום בעזרת כלים מעולם הארגונומיה והתאמת סביבת העבודה. בפני הבוגרים נפתחות שלל אפשרויות תעסוקה, כגון בתחום הייצור הממוחשב, בעולם ההייטק, בחברות ייעוץ הנדסי, בתכנון מערכות ובתעשיית הביטחון.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מתאימה למהנדסי תעשייה וניהול ולמהנדסים בתחומים נוספים שמעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש כלים מקצועיים מתחום הארגונומיה. כמו כן, הוא יכול להתאים לבוגרי מקצועות הפסיכולוגיה שמחפשים הכשרה הנדסית בתחום. המסלולים המחקריים לתואר השני יכולים להתאים למי שמעוניינים בקריירה אקדמית ומחפשים להמשיך לתואר שלישי.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית הסטודנטים חוקרים שיטות הנדסיות שמטרתן לשפר ולייעל את הממשק בין האדם לבין המכשירים ותהליכי הייצור סביבו. הם חוקרים תהליכי תכנון ובנייה של מערכות טכנולוגיות שמשלבות רובוטיקה, מערכות מידע ובינה מלאכותית ודנים בהשפעות שלהם על היכולות של האדם במערכת ההנדסית ובסביבת הייצור.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נלמדת כתכנית מחקרית עם תזה או בתכנית ללא כתיבת תזה, אורכה הוא בין שנתיים לשלוש שנים. לעיתים מדובר במגמת התמחות בתואר השני בהנדסת תעשייה וניהול, במקרים אחרים זהו מסלול שעומד בפני עצמו. חלק מן המוסדות מציעים מסלולים ייחודיים לבוגרי פסיכולוגיה ולבוגרי הנדסה, עם תכנים שמותאמים לרקע הקודם.


הסטודנטים לומדים בקורסים עיוניים שונים, משתתפים בסמינרים. לקראת סיום התכנית מבצעים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הידע שנלמד בתחום הארגונומיה כדי לפתור בעיות הנדסיות.


נושאי הלימוד

 

 • מערכות אדם ומכונה
 • חקר העבודה
 • עיצוב ממשקי משתמש
 • חקר הביצועים
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • פיקוח על הייצור
 • תצוגות ומערכות ראייה
 • בינה מלאכותית
 • אמידה ומבחני השערות
 • הנדסת איכות תוכנה    
 • גורמי אנוש בשליטה ובקרה    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד לאחר, ברוב המקרים על המועמדים להיות בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול בממוצע של 80 ומעלה. לעיתים מתקבלים רק המצטיינים ביותר במחזור בתואר הראשון.


יכולים להתקבל גם מועמדים בוגרי מקצועות קרובים בעולם ההנדסה, או לימודי מדעים, לימודי מתמטיקה ולימודי מדעי המחשב, לאחר הצגת המלצות מקצועיות שמעידות על ניסיון תעשייתי וניהולי של מספר שנים בענפים רלבנטיים. ישנם גם מוסדות שמקבלים בוגרי לימודי פסיכולוגיה בממוצע ציונים של 90 ומעלה, בכפוף להשלמות מתאימות.

 


תעודה


סוג התואר משתנה לפי מוסד הלימוד ובהתאם למסלול שנלמד (מחקרי או עיוני). בחלק מן המקרים התואר שניתן הוא תואר שני "מגיסטר למדעים בהנדסת תעשייה וניהול" M.Sc..


מוסדות

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע): במסגרת התואר השני המחקרי בבן-גוריון אפשר ללמוד התכנית להנדסת תעשייה ובה לבחור מבין חמש מגמות: מערכות תפעול וייצור, סטטיסטיקה שימושית, מערכות נבונות, בטיחות בדרכים או הנדסת גורמי אנוש. קיימת גם תכנית ללא תזה לתואר שני בניהול תעשייתי, לצד מסלול לדוקטורט בהנדסת תעשייה וניהול.

 

 

 

 • הטכניון (חיפה): בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול של הטכניון מתקיימים מסלולים שונים לתואר שני, בהם גם מסלול לתואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש. זוהי תכנית מחקרית, שמתמקדת בהיבטים פסיכולוגיים של קבלת החלטת בתעשייה ושל כישורי ייצור. במחלקה למדעי ההתנהגות והניהול מוצעות גם תכניות לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית ותואר שני בשיווק התנהגותי. כמו כן, בפקולטה נלמדים תואר שני בכלכלה, תואר שני בסטטיסטיקה ותואר שני בחקר ביצועים ואופטימיזציה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסת גורמי אנוש?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסת גורמי אנוש?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בהנדסת גורמי אנוש
Whatsapp Whatsapp