רוצה פרטים על תואר שני בהנדסת בניין והנדסת מבנים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסה אזרחית עם התמחות בהנדסת מבנים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסת בניין והנדסת מבנים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת בניין בהתמחות הנדסת מבנים


בסיס איתן לכל בניין


הטכנולוגיה המתפתחת יוצרת שינויים מרחיקי לכת בתחום ההנדסה האזרחית. שיטות וחומרים חדשניים מציבים אתגרים לא פשוטים בפני מהנדסי המבנים כשהם נדרשים לתכנן ולהקים מבנים כמו בנייני מגורים, מבני ציבור, גורדי שחקים, גשרים ומתקני תעשייה. עליהם לוודא כי המבנים עמידים לתנאי מזג האוויר ובעיקר לאסונות ולפגיעות הרסניות ובלתי צפויות, כמו רעידות אדמה, פגעי טבע או נזק מעשה ידי אדם.


כדי להתמודד בהצלחה עם ההתפתחויות בתעשייה יש צורך להרחיב את ארגז הכלים המקצועי, להכיר שיטות עדכניות ולהבין את התנאים המשתנים בשטח. התכנית לתואר שני בהנדסת בניין בהתמחות הנדסת מבנים היא אחת ההתמחויות שמתקיימות במסגרת תואר שני בהנדסה אזרחית, ובמסגרתה רוכשים מיומנויות מקצועיות חשובות להתקדמות בקריירה בתחום ההנדסה.

 


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה לתואר שני בהנדסת בניין מיועד לבוגרי לימודי הנדסה שמעוניינים להעמיק ולחקור את תחום תכן המבנים, בדגש על מיגון מבנים בפני אירועים חריגים ואסונות. התכנית מתאימה גם למהנדסים פעילים, שברצונם לקדם את הקריירה שלהם בתחום הנדסת המבנים וטכנולוגיות בנייה ומיגון של מתקנים ומבנים בתעשייה.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר שני, הסטודנטים בוחנים סוגיות מגוונות במכניקה, בתכן ובדינמיקה של מבנים מסוגים שונים, לרבות גשרים, בניינים מפלדה ומבטון ומבנים רבי קומות. בהמשך, הם דנים בשיטות מתקדמות למיגון של קונסטרוקציות ולהגנה על תשתיות בפני רעידות אדמה ואסונות נוספים. כך הם סוקרים התקנים וטכנולוגיות שיכולים להגביר את עמידותם של המבנים ומעמיקים במחקרים עדכניים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


משך תכנית ההתמחות במסגרת התואר השני הוא כשנתיים. ישנם מוסדות המאפשרים לרכז את השיעורים ליום אחד במהלך השבוע, בעוד אחרים מקיימים מפגשים יומיים בשבוע. יש אפשרות לבחור בין מסלול ללא כתיבת תזה לבין מסלול מחקרי עם תזה, ממנו אפשר להמשיך לדוקטורט. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים בתחום התמחותם.


נושאי הלימוד

 

 • דינמיקה ומיגון מבנים
 • מכניקת הרצף
 • הנדסת רעידות אדמה
 • בטון מזויין ודרוך
 • שיטות מחשב ויישומים
 • יציבות של מבנים
 • אופטימיזציה של מבנים
 • תכן מבנים גבוהים
 • חומרים אנרגטיים נפיצים
 • מידול סקאלות בטון
 • אנליזת מבנים מבטון טרום
 • טכנולוגיות מיגון נייד
 • התקנים אקטיביים ופסיביים
 • תכנון מבנים מרוכבים    
 • אופטימיזציית מבנים מפלדה    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסת בניין שממוצע הציונים שלהם בין 77 - 82, בכפוף למוסד הלימוד. מועמדים בוגרי לימודי הנדסה בתחומים אחרים יכולים להתקבל בכפוף ללימודי השלמה ולהחלטות וועדות קבלה. במקרים מסוימים יכולים להתקבל גם בוגרים מצטיינים של לימודי מדעי מדויקים או מדעי הטבע.


מי שבידיהם ממוצע נמוך מהנדרש בתואר הראשון יכולים לעיתים להתקבל למסלול ללא תזה ובהמשך לעבור לתכנית המחקרית לאחר השגת הישגים גבוהים בתואר השני. מי שברצונם ללמוד במסלול המחקרי נדרשים למצוא מנחים למחקר לפני תחילת התכנית.

 


תעודה


התואר שמקבלים בוגרי המסלול משתנה לפי השכלתם הקודמת ולפי המסלול בו הם לומדים. בתכניות מסוימות ניתן תואר שני "מגיסטר בהנדסת בניין" M.Sc.. במסלולים אחרים מקבלים בוגרי תואר ארבע שנתי בהנדסה שמסיימים מסלול עם תזה תואר שני מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית (הנדסת מבנים) .M.Sc בוגרי המסלול ללא תזה זכאים לתואר מגיסטר להנדסה בהנדסה אזרחית (הנדסת מבנים) ME. מי שאינם בוגרי לימודי הנדסה מקבלים תואר שני "מגיסטר למדעים".


מוסדות

 

 

 • הטכניון (חיפה): בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית מתקיימות התמחויות רבות במסגרת התואר השני. בין היתר אפשר ללמוד בתואר שני בהנדסת בניין בהתמחות ניהול הבנייה, תואר שני בהנדסת בניין בהתמחות טכנולוגיית הבנייה, מסלול התמחות במשאבי מים ומסלול הנדסה חקלאית. סטודנטים מצטיינים יכולים לזכות במלגות ובהטבות בשכר הלימוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסת בניין והנדסת מבנים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסת בניין והנדסת מבנים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בהנדסת בניין והנדסת מבנים
Whatsapp Whatsapp