רוצה פרטים על תואר שני בהנדסת בניין וניהול הבנייה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסה אזרחית עם התמחות ניהול הבנייה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסת בניין וניהול הבנייה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת בניין בהתמחות ניהול בנייה


בונים את הדור הבא של המנהלים


אם נביט בסביבה הפיזית שמקיפה אותנו במהלך חיי היום יום שלנו, נראה שרובה היא תוצר של פעילות מהנדסים בתחום ההנדסה האזרחית. מהבניין שאנו גרים בו, דרך הכביש שאנו נוסעים עליו כל בוקר ועד לשדה התעופה או התחנות המרכזיות, כולם דורשים תכנון קפדני ויישום של כלים הנדסיים מתקדמים.


תחום הנדסת הבניין עובר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות, בעיקר בשל התפתחות הטכנולוגיה וכניסת מערכות מחשוב מתקדמות לאתרי הבנייה. גם המודעות ההולכת וגדלה לאסונות טבע כמו רעידות אדמה או שיטפונות, מביאה ליישום של שיטות חדשניות לשמירה על התשתיות. כך נדרשים מנהלים מיומנים שיעמדו בראש הפרויקטים, יפקחו על פעילותם התקינה ויבטיחו כי התוצאות הן עמידות, איכותיות ובטוחות לאורך זמן.


במסגרת התואר השני בהנדסת בניין, יכולים הסטודנטים לבחור בהתמחות בניהול הבנייה. מסלול זה מעניק מיומנויות ניהוליות שחיוניות לפרויקטים ציבוריים ופרטיים. בפני הבוגרים נפתחות דלתות לתפקידים בכירים וביצועיים בתעשייה, במגזר הציבורי, ברשויות מקומיות ובחברות בנייה פרטיות.

 


למי מיועדים הלימודים


תכנית התמחות זו מיועדת לבוגרי לימודי הנדסת בניין שמעוניינים לרכוש כישורים לניהול תכנון וביצוע של מבנים ופרויקטים שונים. ההתמחות מתאימה במיוחד לבעלי כישורי מנהיגות וניהול, שברצונם להגיע לתפקידי ניהול פרויקטים, הנדסת ביצוע ופיקוח על הבנייה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה עוסקים בסוגיות עסקיות, פיננסיות ומשפטיות שכרוכות בניהול בנייה ובהובלה של פרויקטים גדולים וקטנים. במהלך ההתמחות הם רוכשים כישורי ניהול להנהגת ההיבטים הרבים של פרויקטים בבנייה כגון כדאיות כלכלית, כוח אדם, טכנולוגיה ואוטומציה ובקרת איכות. כמו כן, הם דנים במיגון ובהכנה של תשתיות ומבנים לקראת אסונות טבע ואירועים חריגים מעשה ידי אדם.

 

מתכונת הלימוד


זוהי אחת ההתמחויות לתואר השני בהנדסה אזרחית, שנמשך כשנתיים. הסטודנטים יכולים לבחור בין תכנית מחקרית עם כתיבת תזה לבין מסלול עיוני ללא תזה. במהלך התכנית לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה ובסמינריונים. לרוב מרוכזים השיעורים ביום או ביומיים במהלך השבוע, בשעות הערב, כדי להתאים לאנשים עובדים.


נושאי הלימוד

 

 • אוטומציה ותיעוש בנייה
 • הנדסת ביצוע
 • אסונות בתשתיות בנויות
 • כוח אדם בבניין
 • ניתוח כדאיות של פרויקט
 • בקרת פרויקטים
 • הנהגה בבנייה בין לאומית
 • איכות וערך בבנייה
 • תכנון של תשתיות חיוניות
 • ניהול חברות בנייה
 • תשתיות לאירועים חריגים
 • שיטות ביצוע חדשניות
 • ניהול סיכונים בפרויקט הנדסי
 • שיטות כמותיות להנדסת תשתיות    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית זו לתואר שני יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסה אזרחית בעלי ממוצע ציונים גבוה, לרוב מעל 80. בעלי ממוצע נמוך יותר יכולים להתקבל ברוב המקרים למסלול ללא תזה. מי שאינם בוגרי לימודי הנדסת בניין יכולים להתקבל בכפוף למעבר של השלמות בתחום. במקרים מסוימים, וועדת הקבלה יכולים לשקול קבלתם של מועמדים שאינם עומדים בדרישות האקדמיות אך יש ברשותם ניסיון מקצועי רב בענף ההנדסה האזרחית והמלצות מצד גורמים מקצועיים.


תעודה


סוג התואר שניתן בסיום התכנית משתנה בין המוסדות ובהתאם למסלולים הנבחרים. הסטודנטים מקבלים תואר שני M.Sc. בהנדסת בניין, ובמקרים מסוימים תואר שני "מגיסטר למדעים" (למי שאינם בוגרי לימודי הנדסה אזרחית) או "מגיסטר להנדסה בהנדסה אזרחית - ניהול הבנייה" ME לבוגרי לימודי הנדסה אזרחית במסלולים ללא תזה.


מוסדות

 

 

 

 

 • הטכניון (חיפה): בחוג להנדסה אזרחית של הטכניון מוצעות מספר מגמות לימוד נוספות, הנדסת מבנים, משאבי מים והידרודינמיקה, הנדסת דרכים ותחבורה, חומרים וטכנולוגיה של הבנייה. כמו כן מתקיימים מסלולי תואר שני בהנדסה חקלאית, תואר שני בהנדסת חשמל ותכניות נוספות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסת בניין וניהול הבנייה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסת בניין וניהול הבנייה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בהנדסת בניין וניהול הבנייה
Whatsapp Whatsapp