קורס אימון להתמודדות עם מחלות במכללת גומא

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גומא - אימון התמודדות עם חולי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימון להתמודדות עם חולי במכללת גומא


שיקום וצמיחה בכוח הקואצ'ינג


גילוי מחלה קשה והתמודדות עמה הם קשים כמובן לאדם החולה, אך מציבים אתגרים לא פשוטים גם בפני משפחתו וסביבתו הקרובה. כדי לעבור שיקום מוצלח יש למצוא כוחות נפשיים שמאפשרים לעמוד בהצלחה מול דילמות, קשיים ומצוקות. האימון להתמודדות עם מחלה הוא זרם בקואצ'ינג, שבא להעניק הדרכה וסיוע לחולים ולבני משפחתם כדי להתנהל בצורה נכונה יותר בחיי היום יום למרות הקשיים.


במכללת גומא מציעים קורס אימון התמודדות עם חולי, שמתמקד בגישת WCC לרווחה במצבי מחלה כרונית. מודל זה מתבסס בין היתר על עקרונות הפסיכולוגיה החיובית ועוזר לחולים ולקרוביהם להציב מטרות ויעדים אישיים ולהגיע אליהם בהצלחה. תכנית זו מתאימה למאמנים ולמטפלים מנוסים, שמעוניינים לרכוש כלים נוספים לסיוע לפרטים, לקבוצות ולמשפחות.

 


תכנית הלימודים


בתחילת קורס אימון זה התלמידים מכירים את מודל WCC ואת הגישות שצמחו ממנה, שעוסקים בין היתר בנושאים כרפואה משפחתית, במאבק להחלמה והעצמת המאומנים. בהמשך הם רוכשים כלים להכוונה ולהדרכה של מאומנים שמתמודדים עם מחלות כרוניות שונות, כדי שיוכלו לארגן ולנהל את חייהם למרות המגבלה. כמו כן, הם מכירים תכניות התערבות מעולם הטיפול המשפחתי והתרפיה הקבוצתית, שבאים לתרום לאיכות החיים של המאומנים ולהביא להעצמה אישית.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 60 שעות לימוד אקדמיות, שמחולקות ל - 15 מפגשים. השיעורים משלבים בין דיונים כיתתיים, הרצאות עיוניות ושלל תרגילים מעשיים וסימולציות, שמאפשרים לתרגל את מיומנויות האימון בצורה אישית וקבוצתית.


לקראת תום המסלול המשתתפים לוקחים חלק בפרקטיקום בו הם מתנסים באימון לקבוצות, ליחידים או למשפחות בהתאם לגישה הנלמדת. התמחות מעשית זו מתקיימת בליווי הסגל ומלווה במפגשי הדרכה אישיים.


נושאי הלימוד

 

 • העצמה דרך שאלות
 • שלבי שיקום
 • מדיניות דלת פתוחה
 • חזרה לשגרה
 • מחלות במעגל החיים
 • חזרת המחלה
 • טכניקות אימון קבוצתיות
 • חשיבות הרשת המשפחתית
 • הנחות יסוד באימון    
 • המודל האינטגרטיבי להתערבות    
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בתכנית זו אפשר למנות: מומחית לשיקום בעלת תואר דוקטור שעוסקת בליווי משפחות וקבוצות בנושאי התמודדות עם מגבלה ונכות; מאמנת בכירה שעוסקת בין היתר באימון עסקי ובליווי בכירים ומנהלים; דוקטור לסיעוד שחוקרת מאפייני מחלה אצל ילדים; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכללת גומא מתמחה במקצועות הקואצ'ינג והגישור. במוסד זה מתקיימות הכשרות מקצועיות שונות, למאמנים מנוסים וגם לחסרי רקע קודם בתחום שמעוניינים להשתלב בו לראשונה. בין המסלולים הללו נכללים קורס אימון ADHD, קורס אימון למשפחות וקורס אימון עסקי. קמפוס המכללה נמצא בכפר הירוק.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים שלהם רקע וניסיון מקצועי בענפי הטיפול והאימון. בין היתר, התכנית מתאימה לפסיכולוגים, לאחיות מוסמכות, לעובדים סוציאליים ולמאמנים בגישות שונות בעולם הקואצ'ינג.


תעודה


תלמידים שעומדים בכל חובות המסלול מקבלים בסיומו תעודת גמר מטעם מכללת גומא לאימון. כדי לזכות בדיפלומה זו הם צריכים להשתתף בכל המפגשים ובקבוצות ההדרכה וכן להשלים את הפרקטיקום בהתערבות לקבוצה, משפחה או מטופל יחיד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: גומא - מכללה לגישור ולאימון

כלים שיעזרו לך לבחור