רוצה פרטים על תואר B.Sc?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר B.Sc? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר B.Sc - לימודי מדעים לתואר ראשון

 

תואר "בוגר אוניברסיטה" הוא הראשון במדרג התארים האקדמיים שסטודנטים יכולים לרכוש. משום כך, הוא נקרא גם "תואר ראשון". תואר הבוגר הנפוץ ביותר הוא "בוגר באמנות" - Bachelor of Arts, או B.A. - המעיד בדרך כלל על השכלה כללית בתחומי מדעי החברה או הרוח. לעומתו, תואר B.Sc, ראשי תיבות: Bachelor of Science, הוא תואר אקדמי שבו זוכים אך ורק בוגרי תכניות לימודי המדעים או בוגרי לימודי הנדסה.

 

תוכניות הלימוד לקראת תואר B.Sc מתפרשות בדרך כלל על פני שלוש עד ארבע שנים. מבין כל סוגי התארים, תואר B.Sc הוא כנראה המאתגר מכולם. ישנם תחומים רבים של הנדסה בהם ניתן לקבל תואר זה, וכן לא מעט תחומי מדעים.

 

תואר B.Sc מוענק לבוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה השונים, הכוללים בין השאר: הנדסת תוכנה, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת חומרים, הנדסה קרבית, הנדסת מכונות ומערכות, הנדסה כימית, הנדסת מזון, הנדסת תחבורה, הנדסה גרעינית, הנדסה רפואית, הנדסה ביו רפואית, הנדסה חקלאית הנדסת חשמל והנדסת תעשייה וניהול. ההכשרה במסלולים אלה מתפרשת בדרך כלל על פני ארבע שנים, כאשר תכניות הלימוד עצמן עשויות להשתמנות בין מוסדות הלימוד והן כוללות מגוון התמחויות משנה.

 

כאמור, תואר B.Sc מוענק גם לבוגרי תואר ראשון בתחומי המדעים השונים וביניהם: כימיה, מדעי כדור הארץ, ננו טכנולוגיה, תורת המשחקים, ביוכימיה, מדעי המחשב, סטטיסטיקה וחקר ביצועים, מתמטיקה עיונית ויישומית, פיסיקה, פיסיקה גרעינית, מדעים פלנטריים ועוד. הלימודים לקראת תואר בוגר במקצועות הללו נמשכים בדרך כלל שלוש שנים. 

 

מוסדות לימוד

 

בישראל יש מספר מכללות אקדמיות בהן ניתן ללמוד לתואר ראשון בהנדסה, וביניהם:

 

 • אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב
 • SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
 • המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
 • ועוד

 

הלימודים לקראת תואר ראשון במדעים מתקיימים במוסדות נוספים להשכלה גבוהה, ובין היתר:

 

 • אוניברסיטת תל אביב
 • האוניברסיטה העברית בירושלים
 • אוניברסיטת חיפה
 • אוניברסיטת בר אילן ברמת גן
 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון
 • האוניברסיטה הפתוחה
 • המכון הטכנולוגי לישראל (הטכניון בחיפה)
 • המכללה האקדמית אחוה
 • ועוד

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

תנאי קבלה

 

לימודי ההנדסה הם לימודים מבוקשים ומאתגרים ולכן תנאי הקבלה במסלולים אלה הם בדרך כלל גבוהים. בנוסף, גם בשוק העבודה עולה הדרישה לבעלי תואר B.Sc וחברות מסחריות וארגונים רבים מבקשים לקלוט לשורותיהם מהנדסים איכותיים מתחומים שונים. ביקוש זה גם תורם ליוקרה של התואר ולהצבת תנאי קבלה גבוהים בהתאם.

 

מה משמעות תואר B.Tech ומה ההבדל בינו לבין תואר B.Sc?

 

תואר ראשון בהנדסה הקרוי "Bachelor of Technology" ("בוגר בטכנולוגיה"), או בקצרה B.Tech.‎, מוענק לבוגרי לימודי הנדסה במסגרת מכללות אקדמיות שונות, שטרם קיבלו את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק תוארB.Sc.‎ בהנדסה. בפועל, אין כמעט הבדל בין תואר B.Sc. לתואר B.Tech.‎ ובוגרי תואר B.Tech. מורשים להירשם כמהנדסים בפנקס המהנדסים ולהשתלב בעבודה בתחומם. עם זאת, בוגרי תואר ראשון B.Tech המבקשים להתקבל ללימודים אוניברסיטאיים לתארים מתקדמים, נדרשים לעתים על ידי מוסדות הלימוד לבצע השלמות מסוימות.

 

בין המכללות שיכולות להעניק לבוגריהן תואר B.Sc ניתן למנות למשל את אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, המרכז האקדמי רופין, המכון הטכנולוגי חולון H.I.T, מכללת אורט בראודה, בית הספר להנדסה של המכללה האקדמית כנרת, המכללה האקדמית תל-חי, המכללה האקדמית אחוה, ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר B.Sc?

רוצה לדעת יותר על תואר B.Sc?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר B.Sc
Whatsapp Whatsapp