לימודי פסיכולוגיה - תואר ראשון

עולם הפסיכולוגיה מעניין אותך? הצלחנו במשך השנים לאסוף במיוחד עבור המתעניינים בלימודי הפסיכולוגיה מידע עדכני על  מגוון השילובים הקיימים במוסדות הלימוד: פסיכולוגיה ומדעי המדינה; לימודי פסיכולוגיה וכלכלה; תקשורת ופסיכולוגיה.


לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על פסיכולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכולוגיה, להיות פסיכולוג  - למי זה מתאים? כמה זה עולה?

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

הפסיכולוגיה מהווה תחום מרכזי במדעי החברה והיא עוסקת בחקר הנפש, ההכרה וההתנהגות. בתרגום מיוונית הפסיכולוגיה היא מדע הנפש. ההגדרה המקובלת היום לתחום זה היא - חקר בני האדם. התנהגויות גלויות כסמויות עומדות במרכז החקירה של הפסיכולוגיה. מטרותיה של הפסיכולוגיה מחולקות לארבע מטרות מרכזיות.

 
 • תיאור - מספר על סוג ההתנהגות של אנשים במצב מסוים
 • הסבר - משיב על השאלה: למה פועלים בני האדם בצורה זו או אחרת במצב נתון?
 • חיזוי - מנבא באיזה מצבים ינקטו בני אדם בדפוס התנהגותי זה או אחר
 • בקרה - מאפשרת שינוי דפוסי התנהגות 
 
הפסיכולוגיה טוענת כי התנהגות מסוימת איננה מקרית. מאחוריה עומדים כללים מובהקים, שניתן לזהות ולאבחן, וביחס אליהם להחליט על דרך התמודדות רצויה. הבנת החוקים הקבועים אף מאפשרת לפסיכולוגים לחזות התנהגויות עתידיות של המטופל. הפסיכולוגיה נחלקת לתחומים שונים, שבמסגרתם נבחנים היבטים שונים של התנהגויות, ומפותחות התייחסויות מגוונות.
 
קיראו על: מקצועות מדעי החברה
 
עבודתו בפועל של הפסיכולוג

כדי לעבוד בפועל כפסיכולוג, יש לסיים תואר שני בפסיכולוגיה הכולל עבודת תזה וכן לעבור התמחות שבסופה מתקיימים מבחנים. זאת באחד מן המסלולים הבאים: פסיכולוגיה קלינית וקלינית של הילד, פסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה שיקומית ופסיכולוגיה רפואית. מסלול מחקרי, למשל בפסיכולוגיה קוגניטיבית, אינו מצריך התמחות.

עבודתו של הפסיכולוג הקליני היא טיפולית פרטנית, המתבצעת בקליניקה פרטית או במוסדות לבריאות הנפש, כדוגמת עמותות (כמו למשל עמותת אנוש) או בתי חולים פסיכיאטריים. על הפסיכולוג הקליני לדעת להקשיב, לשקף רגשות, לקבל את המטופל כפי שהוא, לתמוך ולעודד. לצד זאת עליו לדעת גם לעמת את המטופל עם נקודות החולשה, כדי לאפשר שינוי וצמיחה.

עבודתו של הפסיכולוג הקליני של הילד מתבצעת על ידי משחק עמו. קיימים טיפולים המועברים במשותף להורה ולילד הנקראים טיפול דיאדי. גם הפסיכולוג החינוכי עובד באופן פרטני עם הורים וילדים, אך בנוסף לכך הוא עובד גם במוסדות החינוך של העיר כגון גנים ובתי ספר של החינוך הרגיל והחינוך המיוחד. שם מספק הפסיכולוג החינוכי סיוע לאנשי החינוך ולמנהלים בכל הנוגע לסוגיות פסיכולוגיות.

עבודתו של הפסיכולוג התעסוקתי היא באבחון ומיון עובדים לתפקידים המתאימים להם ביותר. הוא פועל למען ארגונים או למען הפרט, שאינו יודע באיזה מקצוע לבחור. דרך שיחות ומבחנים ביכולתו להבין מהו המסלול התעסוקתי המתאים לאדם. הפסיכולוג הארגוני עוסק ביעוץ ארגוני, הכולל אבחון של הבעיה בחברה או עסק ויעוץ למנהלים כיצד לפתור אותה. ביעוץ ארגוני מעבירים גם סדנאות שונות לעובדים.

עבודתו של הפסיכולוג הרפואי או השיקומי מתבצעת עם אנשים החולים במחלות פיזיות שונות וכוללת סיוע להם בהתמודדות עם מחלות אלו.

יכולות הנחוצות לפסיכולוג - תכונות אופי של פסיכולוג

הפסיכולוג צריך להיות בעל יכולת לימוד טובה וכוחות על מנת להתמיד ולצלוח את מסלול ההכשרה. הוא נדרש להיות רגיש לזולת ובעל יכולת הקשבה טובה. עליו להיות יציב מבחינה רגשית, על מנת שלא יתערער מעיסוקו, הכולל מגע עם אנשים המתמודדים עם מחלות נפש. כמו כן, עליו להיות בעל יכולת ניתוח טובה, על מנת לאבחן את המטופל ולהבין את מקור סבלו.

פסיכולוג קליני צריך להיות בעל סבלנות לעבוד עם מטופלים במצב קליני קשה. פסיכולוג קליני של הילד ופסיכולוג חינוכי צריכים להיות בעלי אהבה לילדים והבנה של תהליכי ההתפתחות של האדם. פסיכולוג תעסוקתי-ארגוני צריך להיות בעל הבנה של הדרישות האישיותיות מבעלי תפקידים שונים. הפסיכולוג הארגוני נדרש להיות בעל כושר ביטוי ושכנוע, כדי להשפיע על מנהלים.

על הפסיכולוג הרפואי להכיר מחלות שונות ואת השפעתן על הפסיכולוגיה של החולה בהן. הוא צריך להיות אדם אופטימי, על מנת שיוכל לעודד מטופלים החולים במחלות קשות או חשוכות מרפא. הפסיכולוג השיקומי עובד לא מעט עם אוכלוסיית הקשישים, הסובלים ממחלות כדוגמת אלצהיימר. עליו להכיר מבחנים נוירופסיכולוגים, אשר בודקים מחלות מעין אלו. כמו כן, עליו להיות סבלני לגיל השלישי.

הפסיכולוג הקוגניטיבי עוסק בעיקר במחקר אקדמי אודות תהליכי חשיבה והכרה, למשל תהליכי רכישת שפה. עליו להיות בעל סקרנות אינטלקטואלית, יכולת ניסוח טובה ואנגלית ברמה טובה, כדי לכתוב מאמרים.

תנאי ההעסקה - משכורת פסיכולוג

בזמן ההתמחות משכורתו של הפסיכולוג היא נמוכה יחסית. לאחר מכן, יכול הפסיכולוג לעבוד בקליניקה פרטית או כפרילנסר בארגונים שונים, וכך להרוויח משכורת גבוהה למדיי.
 
מה לומדים?
 
לימודי פסיכולוגיה מספקים לסטודנטים הבנה יסודית וכלי ניתוח ומחקר בכל היבטי התנהגות האדם, ומעניקים להם בסיס תיאורטי, מתודולוגי ומעשי. תוכניות הלימודים מפגישות את הסטודנטים עם תחומי התוכן המגוונים של הפסיכולוגיה, תוך שהן מתמקדות בפיתוח יכולות יצירתיות ובשיפור מיומנויות ביקורתיות מדעיות.
 
לימודי פסיכולוגיה אפשריים במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי, שבו יכולים להיות משולבים נושאים מתחומים כגון: מדעי ההתנהגות, כלכלה, ניהול, תקשורת, חינוך ועוד.
 
 
להלן מפורטים השילובים הנפוצים בלימודי פסיכולוגיה:
 
 • לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה - הלימודים עוסקים בהתנהגויות האדם ובתהליכים הנפשיים המאפיינים אותן כמו גם בחקר החברה האנושית, על כל מרכיביה. התכנית המשולבת מעניקה לסטודנטים ידע, מיומנויות וכלים לניתוח החברה ומרכיביה, וכן לניתוח האישיות ונפש האדם.

 

 • לימודי פסיכולוגיה וניהול - בוגרי המסלול מחזיקים בידע מעמיק, במיומנויות שימושיות ובכלים רלוונטיים בשני התחומים. לימודי פסיכולוגיה וניהול עוסקים בתחומים הנוגעים להכרת ארגונים, לניהול עסקי ולפסיכולוגיה מחקרית ותיאורטית. בין התכנים הנלמדים במסלול: תיאוריות ארגוניות; ניהול הייצור, המימון והשיווק; חקר ביצועים; ניהול משאבי אנוש ועוד.

 

 • לימודי תקשורת ופסיכולוגיה - כוללים נושאים הנוגעים לחקר החברה האנושית, תרבותה, מרכיביה והשפעותיה וכן נושאים הנוגעים ללימודי התקשורת בהם עיתונות, אינטרנט, טלוויזיה ורדיו.

 

מלבד הנושאים העיוניים הרבים הנלמדים בתוכנית לרבות, תאוריות, מושגי יסוד ומחקרים בתחום הפסיכולוגיה, התכנית כוללת גם קורסים מעשיים, בהם הסטודנטים רוכשים את מיומנויותיו של הפסיכולוג בשדה הטיפולי והארגוני. מיומנויות אלה נרכשות במסגרת סדנאות חווייתיות של צמיחה אישית ומקצועית.

 

סטודנטים לתואר ראשון בפסיכולוגיה נדרשים לבחור באחד ממסלולי ההתמחויות המועדף עליהם ולרכוש בו שליטה מעמיקה. להלן הסבר קצר על ההתמחויות השונות:

 

 • פסיכולוגיה חינוכית - בוחנת תהליכים חינוכיים ותהליכי שינוי בהתנהגות של תלמידים. התחום כולל טיפול בפרט ובמשפחה.
 • פסיכולוגיה קלינית - עוסקת באיבחון ובטיפול של מצוקות אישיות ושל הפרעות התנהגותיות שונות.
 • פסיכולוגיה ארגונית - עוסקת בבחינת הדינימיקה בין גורמים שונים בארגון ומתמקדת בהנדסת אנוש ובייעוץ ארגוני.
 • פסיכולוגיה התפתחותית - עוסקת בחקר תקופות החיים משלב הילדות ועד לבגרות תוך הבנת התהליכים המשפיעים על המטופלים.
 • פסיכולוגיה שיקומית - עוסקת באיבחון ובטיפול של אנשים אשר חוו טראומה.

 

 
מהו משך זמן הלימודים?
 
לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה נמשכים שלוש שנים.
  
כמה זה עולה?
 
לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטאות יעלו כמעט 9000 ₪, לעומת שכר לימוד כפול ולעיתים אף יותר, במכללות האקדמיות, שם תנאי הקבלה נוחים הרבה יותר.
 
היכן לומדים?
 
 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במכללה למינהל יכולים הסטודנטים לבחור בין שתי חטיבות: ניהול ותקשורת. הלימודים עוסקים בכל תחומי הפסיכולוגיה ומכינים את תלמידיהם לקראת ההתמחויות הנלמדות בתואר השני בפסיכולוגיה, שהכרחי להכשרה כמטפלים. התכנית גם באה לסייע לבוגריה לעבור את מבחני מתא"ם, שדרושים לצורך קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, ואכן רבים מבין הסטודנטים בתכנית עוברים את הבחינות הללו.

 

 • אוניברסיטת חיפה: תכנית הלימודים באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים כלים בסיסיים בעולם הפסיכולוגיה ומניחה את התשתית לתחום הטיפול. במהלכה מנתחים סוגיות מחקריות מתחום התרפיה ומעולמות מדעי ההתנהגות, מדעי החברה.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: לימודי הפסיכולוגיה של אוניברסיטת אריאל נמשכים שלוש שנים, ניתן לשלב את הלימודים עם מגוון של חוגים ומחלקות במסגרת לימודים דו חוגיים.
 
 • המכללה האקדמית אשקלון: לימודי הפסיכולוגיה במכללת אשקלון משלבים בין למידה עיונית לבין התנסות אמפירית מעשית. המכללה מציעה גם אפשרות ללימודים דו חוגיים, שמשלבים בין לימודי פסיכולוגיה לבין מקצועות משיקים כמדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה או לימודי קרימינולוגיה.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת: בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית לימודי פסיכולוגיה שאורכה כשלוש שנים, במהלכה נחשפים לידע רב אודות הגישות השונות בפסיכולוגיה. התואר המוענק הוא מטעם אוניברסיטת בן גוריון.
 
 • המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל): במכללת תל חי מציעים מסלול לימודי פסיכולוגיה הכולל גם התנסות מעשית במסגרות טיפוליות וחינוכיות. הסטודנטים סוקרים את שלל התיאוריות והזרמים בעולם התרפיה ומפתחים במקביל גם כישורי מחקר פסיכולוגי.
 
 • המרכז הבינתחומי הרצליה: מסלול הלימודים במרכז הבינתחומי עוסק באופן מעמיק בדילמות ובאתגרים עמם מתמודדים מטפלים במסגרות טיפוליות ועסקיות. במהלך הלימודים הסטודנטים דנים בקשר שבין הפסיכולוגיה לתחומי דעת נוספים כניהול, ממשל, תקשורת ואף מדעי המחשב.

 

 • המרכז ללימודים אקדמיים (אור יהודה): לימודי הפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים (מל"א) מאפשרים בחירה בין שתי התמחויות, האחת קהילתית קלינית בה מתמקדים בסיוע לילדים בסיכון; והאחרת קוגניטיבית בה דנים בתהליכי חשיבה, למידה ותפישה.

 

 • מכללת רמת גן: במכללת רמת גן מתקיימים לימודים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה בתוספת של תגבור פרונטלי במטרה לסייע לסטודנטים במהלך לימודיהם. לימודי פסיכולוגיה יכולים להתקיים במסגרת לימודי בוקר, ערב או במסלול ימי שישי, לפי צורכיהם של הסטודנטים.
 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם מוסמכים לעבוד כפסיכולוגים, עם זאת הם יכולים לנצל את הידע שנרכש ולהשתלב במגוון תחומי ייעוץ והדרכה. ברוב המקרים בוגרי התואר משתלבים בתפקידים שונים בחברות כוח אדם, בחברות השמה או במחלקות משאבי אנוש בחברות שונות.

 

אלו מהם שלא מסתפקים במילוי תפקידים מסוג זה ושואפים לעסוק בפסיכולוגיה ולקבל הסמכה בתחום, נדרשים להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. רק בתום מסלול הלימודים לתואר שני , ולאחר השלמת תקופת ההתמחות הם יוכלו לקבל את ההסמכה ולעסוק בתחום. המוסמכים לעסוק בפסיכולוגיה עובדים לרוב בבתי חולים, במוסדות שיקומיים, או במרפאות פרטיות.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכולוגיה?

רוצה לדעת יותר על פסיכולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד פסיכולוגיה

טיפים ממומחים בנושא פסיכולוגיה

הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת

מעל 311 סטודנטים
המליצו והצביעו על פסיכולוגיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב962 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית גליל מערבי257 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר עבודה סוציאלית 493 90
פסיכולוגיה קלינית 604 95
תואר אנתרופולוגיה 443 88

חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה

התקבלו 311 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

מכללת רמת גן הינה שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה , והתואר שאקבל בתום הלימודים הינו תואר של האוניברסיטה הפתוחה , תואר מוערך של אוניברסיטה בעלת שם טוב!
שכר הלימוד הוא שכר אוניברסיטאי , שכר סביר שסטודנט המממן בעצמו את לימודיו יכול לעמוד בו , לצערנו לא לכולנו יש הורים עם יכולת כלכלית לממן לימודים במכללות היוקרתיות אשר דורשות מצעירים שעוד לא התחילו את החיים סכומי התק !!
ישנם הרבה שיעורי תיגבור בכל המקצועות והקורסים הנלמדים , ומערכת השעות היא גמישה ונתונה לבחירת הסטודנט, כך שאפשר לאורך כל התואר לשלב עבודה אפילו במשרה מלאה!!
אין דרישה בפסיכומטרי או בתעודת בגרות כדאי להתקבל לכל תואר במסגרת מכללת רמת גן, תנאי הקבלה לרוב התארים ברוב האוניברסיטאות היום הם גבוהים מאוד וחסרי הצדקה, מעצבן לחשוב שמבחן כמו הפסיכומטרי שלא תמיד ציונו מצביע על יכולות הוא זה שקובע את קבלתנו ללימודי תואר, המבחן הפסיכומטרי שלרוב יש לעשות קורס לפניו וגם עליו לשלם כמה אלפי שקלים לא משקף שום דבר חוץ מעמידה בלחץ , זמנים, ושקדנות ולדעתי אסור להמשיך לתמוך בו ולתת לו את היחס הקדוש שמקבל , בזכותו הרבה צעירים בוחרים לוותר על לימודים גבוהים ואף על החלום המקצועי שתכננו לעצמם!! מכללת רמת גן נותנת סיכוי שווה גם לאלה שלא מצליחים להוציא ציונים גבוהים במבחני זמן בכיתה קפואה וצפופה !!
אני ממליצה מאוד ללמוד במכללת רמת גן
ושאתחיל את לימודיי מבטיחה לחוות דעתי גם על אווירת הלימודים , המורים ושאר הסטודנטים ולהמשיך להמליץ , בתקווה !
מכללת רמת גן
לירון
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה
אם אתם אנשים שחייבים מסגרת רצינית ונוקשה ולא מסוגלים ללמוד לבד אני לא ממליצה לכם ללמוד במכללת רמת גן . במכללת רמת גן בעקרון מקבלים תואר מהאונברסיטה הפתוחה זה המון עבודה לבד בבית . הנושא החברתי פחות מורגש. אך מצד שני השעות לימוד מאוד נוחות ולמי שיש בעיה כלכלית ואינו יכול לא לעבוד במהלך הלימודים מסלול הלימודים מאוד גמיש וניתן לשלב אותו עם עבודה .
מכללת רמת גן
שירן
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה
חשוב לדעת שישנם תארים ,במיוחד בשנה הראשונה, שאינם מאפשרים לסטודנטים לעבוד. הרמה המתבקשת בפסיכולןגיה הינה רמה גבוהה אשר תשפיע מאוד על המשך הלימודים המתקדמים ולכן המצב הכלכלי של הסטודנט מאןד משפיע על שגרת לימודיו. אני מברכת אותכם על תרומתכם והנכונות לעזור לנו . כן ירבו מעשים טובים כאלו. תודה
המכללה האקדמית אחוה
אביטל
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
תבואו ללמוד בנחת, ודברים שמעניינים אתכם. אם אין לכם מוטיבציה פנימית ללמוד משהו, יהיה הרבה יותר קשה להשקיע בו. אבל כמובן, ברגע שבחרתם במשהו תשקיעו את כל כולכם, אלו שנים מיוחדות ממש בהם מותר לכם להיות מרוכזים בעצמכם,, ביכולות שלכם ובהישגים שלכם. תנצלו אותן הכי טוב שאפשר :)
אוניברסיטת בר אילן
עטרה
לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת בר אילן
רצוי להתחיל את הלימודים עם חיסכון מראש כיוון שמאוד קשה לשלב עבודה אינטיסיבית בזמן הלימודים. להגיע עם ראש פתוח ללמידה וקבלה של אנשים חדשים, להשקיע במהלך כל הסמסטר (לכל סמסטר יש צאת סמסטר-תקופת מבחנים) ולהנות מכל רגע, גם בתקופת מבחנים.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
רותם
לימודי פסיכולוגיה - המסלול האקדמי
אני ממליץ לעבוד לפחות שנה לפני הלימודים על מנת לחסוך כסף שיאשפר ללימודים להיות מהנים ולאפשר לסטודנט זמן לבצע את כל המטלות שלו. מאד קשה ללמוד כאשר צריכים לעבוד במקביל, אפילו במשרה חלקית, בדגש על השנתיים הראשונות ללימודי התואר הראשון.
אוניברסיטת בר אילן
חן
לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת בר אילן
מי שמעוניין ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה מתוך כוונה להמשיך גם לתואר שני כדי שבמאת יהיה מה לעשות עם התואר הראשון הזה צריך לקחת בחשבון שזה תואר שדורש הרבה מאוד מאמץ והשקעה, קשה מאוד לשלב תוך כדי עבודה ולהצליח לשמור על ציונים גבוהים.
המכללה האקדמית אחוה
מורן
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
לשלב עבודה פלוס מעורבות חברתית הניסיון התעסוקתי חשוב מאוד גם להתקדם בשוק וגם בלמידת החומר התיאורטי. בנוסף העשייה בחברה נותנים לך כלים בתחום כללים ועוזרים מאוד לסטודנטים. אפשר למצוא זמן ולשלב בין כמה תחומים. בהצלחה לכולם!
המכללה האקדמית אחוה
נעמה
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
אולי היה יכול להקל קצת עם חלק מימי הלימוד היו קצרים יותר והיו נגמרים בשעות הצהריים המוקדמות שהיו מאפשרות להוסיף משמרת עבודה/זמן לפעילויות פנאי ורוגע אחרות...שכל כך חיוניות לסטודנטים לחוצים בלימודים
ביה"ס לתיאטרון בובות בחולון
נטע
הדרכת תיאטרון בובות בטיפול וחינוך - בי"ס לתיאטרון בובות חולון
רצוי להתייעץ עם סטודנט שלומד היום את התואר בו מעוניינים, אבל זה לא מספיק. כדאי גם לדבר עם אנשים שכבר סיימו את המסלול.
כדאי לחשוב איפה החוזקות ולהתכוונן אל תחום לימודים בו הן יבואו לידי ביטוי.
אוניברסיטת בר אילן
אמונה
לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת בר אילן
לדעת את זכויותיכם בטרם אתם נכנסים ללמוד (נכון שזה מטריד לחפש את התקנונים ולקרוא אותם אך זה חשוב לא פחות מתקופת המבחנים), לא להתבייש לשאול מה שאתם לא יודעים ולדרוש מה שמגיע לכם
המכללה האקדמית אחוה
זוהרה
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
יש לשים לב מראש, כבר משנה א' מהם התנאים לסמינריון שבשנה ג' כדי למנוע סיבוכים ואי נעימויות. כדאי לברר מראש על תנאי קבלה ללימודי המשך כדי לדעת לאיזה ממוצע עליך לכוון.
אוניברסיטת אריאל
ברוך
תנאי קבלה באוניברסיטת אריאל
קחו בחשיבות עליונה את מספר התלמידים בכיתה, את תנאי הקבלה למוסד ואת התשלומים הנלווים לשכר הלימוד (תשלום על חניה, אגודת סטודנטים, מקדמה ללימודים, קורסי אנגלית וכ'ו).
המכללה האקדמית אחוה
מיה
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
שיבדקו טוב מה הם רוצים ללמוד
שיתחברו טוב לנושא
שיבררו עליו את הקורסים
והכי חשוב מוסד לימוד מתחשב עם שם וותק
( שלא יפשוט את הרגל באמצע הלימודים כמו שקרה לי)
מכללת רמת גן
שפרה
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה
להתחיל שנה א' עם משרה חלקית וגמישה, על מנת לעכל את העומס הלימודי. לבחור מקצוע שאוהבים, לא משנה דעות האחר, ולתת הכל מעצמך, זה יקר, אבל העבודה הקשה משתלמת.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
הילה
לימודי פסיכולוגיה - המסלול האקדמי
לחפש מלגות לפני התחלת הלימודים, להגיע לראות את הקמפוס לפני שמקבלים החלטה כי האווירה מאוד חשובה לטעמי וניתן לחוות אותה בביקור בכל הקמפוסים.
המרכז הבינתחומי הרצליה
נועה
פסיכולוגיה - המרכז הבינתחומי הרצליה
מכללת רמת גן מעניקה תואר של אוניברסיטה בתנאים של מכללה. נותנת מעין מסגרת שלא קיימת באוניברסיטה הפתוחה ולכן ממליצה מאוד על שלוחה זו.
מכללת רמת גן
קארין
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה
לחסוך כסף ולהערך מבחינה כלכלית לתקופת הלימודים. בהחלט חשוב להגיע עם מוטיבציה ללימודים ולהשקיע, תוך ידיעה שבטוחים בתחום בו למדנו.
המכללה האקדמית אחוה
ליבנת
לימודי פסיכולוגיה - אחוה
ממליצה מאוד להתחיל תואר לאחר בירור פנימי של מה באמת רוצים ומחפשים מבחינת עיסוק מקצועי- לא רק מה מעניין אותך ללמוד ברמה האקדמית.
אוניברסיטת בר אילן
מרים
לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת בר אילן
ממליצה בחום אכן לבוא וללמוד במכללת רמת גן, כמובן שכל אחד צריך לשקול עבורו את תוכן הלמידה ואת יתרונות וחיסרונות הלמידה בפתוחה.
מכללת רמת גן
דניס
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

בחן את עצמך - האם מתאים לך ללמוד פסיכולוגיה?

נותרו לך עוד 15 שאלות
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
 • (מ: 1 - כלל לא מסכים, עד 5 - מסכים מאד)
לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד חמש.
כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 5 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp