רוצה פרטים על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית

 

בדרך אל ספת הפסיכולוג...

 

הפסיכולוגיה הקלינית היא אולי הפסיכולוגיה המוכרת ביותר בפי העם כ"טיפול פסיכולוגי"; העוסקים בענף זה של תחום הפסיכולוגיה עובדים כמטפלים העוסקים במגוון רחב של בעיות נפשיות שאינן דורשות התערבות תרופתית, ואף בכאלה הדורשות התערבות תרופתית – בטיפול משולב עם פסיכיאטר. הפסיכולוג איננו רופא, אך הוא אדם שמתוך הכשרתו התיאורטית והמעשית הוא מסוגל להתמודד עם קשיים ועם אתגרים הנובעים מכשלים חברתיים, נפשיים, רגשיים ואף ביולוגיים – בשילובים שונים – ולסייע לסובלים מהם.

 

תחום זה נועד לתת מענה לאנשים עם בעיות כגון אלה, כשהטיפול הוא תהליכי מאוד ונעשה בבסיסו, באמצעות שיחות בין המטפל והמטופל. בנוסף, פסיכולוג קליני רשאי לערוך אבחונים. תחומי ההתמחות בענף זה בדרך כלל נחלקים לטיפול פסיכו דינמי, טיפול משפחתי, טיפול מערכתי ולטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

 

בארץ, כמו במדינות רבות נוספות, אין אפשרות לטפל מיד בסיום לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה – והמסלול הנדרש לאלה המבקשים לעסוק בכך בפועל הוא מסלול ללימודי תואר שני – מוסמך בפסיכולוגיה קלינית – המכשירים את בוגרי התואר הראשון בתחומי הפסיכולוגיה בטיפול בפועל ולאחריו מספר שנים נוספות של סטאז' – התמחות מעשית תחת הדרכה, במוסדות המוכרים על ידי משרד הבריאות. בסיום הסטאז' יש אפשרות לגשת לבחינות מומחיות – ולקבל הרשאה לעסוק במקצוע.

 

על הלימודים

 

מוסדות הלימוד מציעים גישות שונות במקצת לפסיכולוגיה הקלינית, וכן חלקם מציעים מסלולים לימודים עם תזה בסופם וחלקם לא – אך בכל מוסדות הלימוד, הפרקטיקום – ההתנסות הקלינית המעשית – הוא חלק חובה במסלול הלימודים. בנוסף, מאחר ותואר שני בפסיכולוגיה נועד להכשיר מטפלים בפועל כך שיוכלו להמשיך למסלולי התמחות מעמיקים ולקבל הסמכה מורשית לעיסוק בתחום – הדגש בו הוא על לימוד ועל היכרות מעמיקה עם שיטות הטיפול ועם הגישות השונות.

 

נושאי הלימוד

 

מבין נושאי הלימוד במסלולים השונים:

 

 • פסיכו פרמקולוגיה
 • חלומות
 • יחסי מטפל-מטופל
 • טיפול משפחתי
 • הטיפול הפסיכו דינמי
 • פסיכופתולוגיות
 • התערבות בזמן משבר
 • ריאיון ותצפית
 • הפסיכולוגיה של האושר
 • המרחב הטיפולי
 • פסיכותרפיה אינטגרטיבית
 • אתיקה מקצועית
 • פסיכו דיאגנוסטיקה השלכתית
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • אוניברסיטת חיפה – מציעה לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, במסלול עם תזה בלבד הנמשך שלוש שנים; בשנתיים הראשונות מחויבים הסטודנטים בלימודים במתכונת מלאה. בנוסף, הלימודים נערכים בקבוצות קטנות ולכן מקומות הלימוד מוגבלים.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה - מתקיים מסלול לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, בתכנית עם או ללא תזה. התכנית כוללת פרקטיקום כבר מהשנה הראשונה.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב – מקיימת מגוון מסלולים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, וביניהם גם בפסיכולוגיה קלינית. הממוצע המינמלי לקבלה ללימודים הוא 90 בלימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה.

 

 • האקדמית תל אביב יפו - תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של האקדמית תל אביב יפו נלמד בהתמחות מבוגרים או ילדים. במוסד הלימוד מתקיימות עוד שלל תכניות לתואר שני בפסיכולוגיה.

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר) – מסלול דו שנתי ללא תזה – עם עבודת גמר – למוסמך בפסיכולוגיה קלינית. התכנית שמה דגש על גישות חברתית בתוך התפישה והתהליך הטיפולי, והיא מיועדת לבוגרי תכניות פסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה לתואר ראשון – בממוצע מינימלי של 88.

 

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון) - במוסד זה נערכת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים, תכנית ייחודית המתמקדת בטיפול ומניעה לאוכלוסיות בין הגילים 18 - 25 ועם האתגרים עמם הן מתמודדות.

 

שימו לב כי בחלק ממוסדות הלימוד קיימים מסלולי התמחות ספציפיים בתחום הפסיכולוגיה הקלינית, כפסיכולוגיה קלינית-חינוכית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד ופסיכולוגיה קלינית-חינוכית בהתמחות במגזרים מסוימים, למשל.

 

בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד כוללים תהליכי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית גם ראיונות עומק וסדנאות של דינמיקה קבוצתית – ואלה הם בעלי משקל לא מבוטל בתהליך הקבלה ללימודים.

 

 

לסיכום

 

בוגרי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית יוכלו להמשיך את דרכם להתמחות – הסטאז' במוסדות מוכרים, וכך לצבור את ההכשרה המעשית תחת הדרכה, ואת הניסיון בפועל – הדרושים כדי לקבל הרשאה מוכרת לעיסוק מקצועי כפסיכולוג קליני עצמאי לכל דבר. מוסדות הלימוד השונים מציעים מסלולים דומים, בניואנסים מעט שונים זה מזה. בכל מקרה – מדובר במסלול לימודים נחשק ומבוקש שהקבלה אליו איננה פשוטה, ואף הלימודים בו אינם קלים – אך הם מרתקים, כוללים הכשרה מעשית ענפה, והם הכרחיים לאלה המבקשים להיות פסיכולוגים בפועל. מיותר לציין כי מסיימי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית יוכלו כמובן גם להמשיך בתחומי המחקר הענפים בתחום זה ולהשתלב בהם, וכמובן להמשיך ללימודי תארים מתקדמים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בפסיכולוגיה קלינית
התקבלו 16 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp