רוצה פרטים על תנאי קבלה פסיכולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה - לימודי תואר בפסיכולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה פסיכולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה מוצעים במגוון מוסדות לימוד אקדמיים בישראל, ובדרך כלל לצורך קבלה לתואר ראשון בתחום זה נדרשים המועמדים לציון ממוצע במקצועות הבגרות ולציון פסיכומטרי. יחד עם זאת, ישנם גם מוסדות לימוד שמקבלים מועמדים ללא ששום דרישה כלשהי. קיימת גם אפשרות ללמוד במסגרת אפיק מעבר ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה. כמובן, שתנאי הקבלה משתנים לפי מוסד הלימודים אליו ניגשתם ולכן, כדאי לבדוק כל מוסד לימודים לגופו. 

 

בחלק ממוסדות הלימוד, מועמדים שלהם ציונים גבוהים בבגרויות יכולים לקבל פטור מן הפסיכומטרי. לימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי אפשריים כיום בחלק מן האוניברסיטאות והמכללות, כאשר הממוצע הנדרש משתנה ממוסד למוסד. במקרים אחרים מועמדים שעוברים קורסי קדם יכולים גם הם לקבל פטור מן הבחינה ולהתקבל על סמך ציוני הבגרות והציו ןבאותם קורסים.


להלן תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללות השונות. לתשומת לבך, נכונות המידע המוצג כאן עלולה להשתנות מעת לעת. לקבלת תנאי הקבלה מדוייקים בכל מוסד לימודים יש לפנות אל מוסדות הלימוד.

 

 

אוניברסיטת תל אביב

 

בחוג ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב דורשים מן המועמדים את הקריטריונים הבאים:

 

 • בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה
 • ציון התאמה בין בגרות ופסיכומטרי - 650 לפחות (במחזור הקבלה הקודם הרף היה אף גבוה יותר - 653)

 

אוניברסיטת חיפה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה הם:

 

 • תעודת בגרות מלאה
 • ציון סכם של בגרות ופסיכומטרי - 650 לפחות

 

האוניברסיטה העברית בירושלים

 

דרישות הקבלה ללימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית כוללות לפחות אחד מן המרכיבים הבאים:

 

 • ממוצע בגרות של 112.5 לפחות
 • ציון פסיכומטרי - 740 וזכאות לבגרות מלאה
 • ציון התאמה גבוה; למשל, ציון ממוצע בגרות שמעל 111, וציון פסיכומטרי של 730 לפחות.

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

תנאי סף לקבלה בחוג ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון הם:

 

 • בגרות מלאה
 • ציון פסיכומטרי של 670 לפחות
 • ציון סכם של 670 ומעלה

 

אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

על פי אתר אוניברסיטת רייכמן, ללימודים מתקבלים מועמדים על סמך הציון המשוקלל שלהם של ממוצע הבגרות המשוקלל והציון בבחינה הפסיכומטרית (לא מצוין ציון משוקלל מינימלי). המועמדים אמורים להגיש גם המלצות במעמד ההרשמה לתואר. חשוב להדגיש כי למועמדים שממוצע הבגרות המשוקלל שלהם הוא 100 ומעלה או כאלה שיש להם ציון פסיכומטרי של 700 ומעלה יש יתרון גדול וסיכויי קבלה גבוהים יותר.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי).

המכללה האקדמית גליל מערבי

על פי אתר המכללה, יתקבלו למסלול זה מועמדים בעלי תעודת בגרות (עם ציון של 60 לפחות בבגרות באנגלית ברמה של 4 יחידות) וציון פסיכומטרי. השקלול בין הנתונים הללו יעשה על יד המכללה. בנוסף, יש לעבור מבחן הבעה בעברית. כל מחלקה במכללה רשאית להוסיף תנאים ייחודיים נוספים על פי החלטתה.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת הגליל המערבי.

מכללת עמק יזרעאל

על פי אתר האינטרנט של המכללה, תנאי הקבלה לתואר ראשון הם תעודת בגרות מלאה או תעודה אחרת שוות ערך (למשל - מכינה קדם אקדמית או תעודת בגרות מחו"ל) ועמידה בבחינה הפסיכומטרית ברמה הנדרשת על ידי כל מסלול. קריטריון נוסף הוא ציון בפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי או מעבר של בחינת אמי"ר. ההחלטה הספציפית לגבי כל מועמד תיעשה במספר דרכים אפשריות - שקלול ממוצע הבגרות יחד עם ציון הפסיכומטרי, ציון בגרות בלי בונוסים או ציון פסיכומטרי וזכאות לבגרות. ישנן אפשרויות קבלה נוספות המפורטות באתר המכללה.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל.

מכללת פתח תקווה

ההרשמה למכללת פתח תקווה (ולאוניברסיטה הפתוחה באופן כללי) היא ללא תנאים מוקדמים כמו ציוני בגרות או ציון של בחינה פסיכומטרית. כל מי שרוצה יכול פשוט להירשם אך עליו לעמוד במטלות של הלימודים. קצב הלימוד של כל סטודנט הוא אישי ומותנה ביכולת ובזמן העומדים לרשות הסטודנטים.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת פתח תקווה.

מכללת בת ים

למכללת בת ים (ולאוניברסיטה הפתוחה בכלל)  יכול להירשם כל אחד. אין תנאים מוקדמים מוגדרים, כדוגמת ציוני בגרות וממוצעים או ציון המבחן הפסיכומטרי. כל מי שרוצה ללמוד בתכנית לתואר בפסיכולוגיה (ובחוגים נוספים) רשאי בפשטות להירשם ולהשתתף בתכנית. כמובן שעל הנרשמים לעמוד בכל המשימות הלימודיות השונות, ולעבור בהצלחה את הבחינות כדי לקבל את התואר הראשון המיוחל.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת בת ים.

מכללת כנרת

על פי אתר המכללה, ללימודי פסיכולוגיה במכללה (במסלול של לימודי תואר של אוניברסיטת ב אלין) מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע של 93 לפחות, ציון של 600 לפחות בבחינה הפסיכומטרית וציון של 80 לפחות בבגרות באנגלית (4 יחידות) או 70 (5 יחידות). המכללה רשאית לקבל מועמדים נוספים על פי החלטתה.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת כנרת.

אוניברסיטת אריאל בשומרון

ללימודי פסיכולוגיה מתקבלים מועמדים שברשותם ציון קבלה משולב של לפחות 580. יש צורך בבגרות מלאה בממוצע ציונים של 87 ומעלהובציון 580 בפסיכומטרי. מועמדים שבידיהם ציון בגרויות ממוצע של לפחות 95 יכולים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל.


מכללת תל חי

על פי אתר האינטרנט של המכללה, ללימודים בתחום זה יכולים להירשם מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה (או תעודה אחרת שוות ערך). יש לצרף גם את הציון פסיכומטרי. גם מועמדים בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית יכולים להירשם לחוג. השקלול הסופי בין כל הנתונים יעשה על ידי המכללה.
יש לציין כי תנאי הקבלה לחוג מתעדכנים מדי שנה. על מנת לעבור משנה א’ לשנה ב’ יש להשיג ציון של 70 לפחות בכל אחד מקורסי החובה.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת תל- חי.

מכללת אשקלון


 • חד חוגי: בגרות בממוצע 93, פסיכומטרי  575, בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 ומעלה
 • דו חוגי: בגרות בממוצע 90 ומעלה, בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 65 ומעלה, בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 ומעלה

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת אשקלון

מכללת רעננה

הלימודים באוניברסיטה הפתוחה במכללת רעננה פתוחים לכולם ואין כל תנאים מוקדמים ודרישות קדם כמו תעודת בגרות או ציון של בחינה פסיכומטרית. למעשה, כל אחד יכול פשוט להירשם ולהתחיל ללמוד. כמובן שעל מנת לרכוש תואר ראשון יש לצבור מספר מסוים של קורסים ונקודות על פי תכנית הלימודים של התואר הראשון.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת רעננה.

מכללת רמת גן

 

על פי אתר האינטרנט של מכללת רמת גן, במכללה זכאים ללמוד לתואר ראשון מטעם האוניברסיטה הפתוחה אנשים בעלי תעודת בגרות ישראלית מלאה (או בעלי תעודה שוות ערך) או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית. ישנם תנאי קבלה מיוחדים לבני 30 פלוס. כמו כן - מועמדים שחסרים להם יותר מציון בגרות אחד יוכלו להתקבל ללימודים כסטודנטים על תנאי. ועדת החריגים של מכללת רמת גן יכולה, על פי שיקול דעתה, לסטות מהדרישות הנ"ל, בהתאם לגיל, לניסיון ולכישורים של כל מועמד.

 

קיראו בהרחבה על פסיכולוגיה במכללת רמת- גן.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה פסיכולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה פסיכולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה פסיכולוגיה
Whatsapp Whatsapp