רוצה פרטים על לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי

 

הקבלה ללימודי פסיכולוגיה מתבססת במרבית המקרים על ציון ההתאמה של המועמדים, כלומר על שקלול ציון הפסיכומטרי עם ממוצע הבגרות. עם זאת, רבים ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה גם במסגרת אפיקים חלופיים, כדי להקל על המועמדים ללימודים.


לימודים ללא פסיכומטרי אפשריים למועמדים שלהם ממוצע בגרויות גבוה. אפשרות קבלה זו מוצעת במגוון אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות, כאשר רף הציון הנדרש משתנה ממוסד למוסד ולרוב נע בין 90 – 113. כמו כן, ישנה דרישה לציונים גבוהים במקצועות בגרות מסוימים, כגון אנגלית ומתמטיקה.


מועמדים ללימודי פסיכולוגיה יכולים גם לקבל פטור מן הפסיכומטרי על סמך נתונים נוספים, כגון מעבר מכינה או סיום בהצלחה של קורסי קדם ומבוא בתחום הפסיכולוגי או בענפים נוספים במדעי החברה. לעיתים מוצעות גם הקלות נוספות למועמדים מעל גיל מסוים, בכפוף להשלמת מכינה או מעבר קורסי בסיס.


יש לציין כי לאור משבר הקורונה, בחלק מן המוסדות מציעים למועמדים לשנת הלימודים 2020 – 2021 (תשפ"א) שנפגעו כתוצאה מביטול הבחינות מסלולים עם תנאי קבלה מקלים. בדרך כלל, מתווה הקורונה של המוסדות מתבסס על ציוני הבגרות בלבד, והוא נמוך יחסית לממוצע הבגרות הרגל הנדרש מן המועמדים בשנים קודמות. בעזרת סיוע זה, מתאפשר גם למי שלא היו עומדים בתנאי הקבלה לפסיכולוגיה לגשר על הפער שנוצר לאור המשבר ולשפר את סיכויי הקבלה שלהם לתואר. חשוב להדגיש כי מתווה הקורונה תקף רק למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א אשר נפגעו באופן מוכח מהמשבר, וכן כי המוסדות רשאים לבטל או לשנות מתווה זה בכל עת לפי שיקוליהם.

 

לתשומת לבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות הישר אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי הקבלה ללימודים.

 

מוסד הלימוד תנאי הקבלה ללימודים ללא פסיכומטרי

האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית)

באוניברסיטה הפתוחה אין דרישה לציון פסיכומטרי או להצגת תעודת הבגרות כדי להתקבל ללימודים. במוסד הלימוד שמים דגש על הישגי הסטודנטים במהלך הלימודים עצמם ולא על הישגיהם הקודמים, מתוך שאיפה לפתוח כך את שערי האקדמיה בפני קהל יעד רחב ולהנגיש את עולם האקדמיה לאוכלוסיות רבות.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

מועמדים יכולים להתקבל על סמך ממוצע הבגרות בלבד, לבעלי ממוצע של 113 ומעלה, שלהם בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים אלה נדרשים להציג ציון סיווג באנגלית של לפחות "בסיסי", כלומר ציון 85 בבחינת אמי"ר.


כדי להתקבל למסלול הדו חוגי עם ניהול יש צורך בממוצע בגרות 113 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. נדרש גם ציון 85 ומעלה במבחן אמי"ר.

אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת

כדי להתקבל ללימודים בקמפוס אילת על סמך ממוצע הבגרויות, יש צורך בממוצע 90 ומעלה. המועמדים נדרשים גם לרמת אנגלית "טרום בסיסי ב'" ומעלה, כלומר ציון של לפחות 70 בבחינת הסיווג אמי"ר.

אוניברסיטת אריאל בשומרון

הקבלה על סמך בגרות בלבד היא למועמדים שלהם ממוצע 95 ומעלה. בין דרישות הסף לקבלה, על המועמדים להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה, וכן בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה. עליהם להציג גם ציון בבחינת סיווג באנגלית. מועמדים בעלי דיפלומת הנדסאי יכולים להתקבל על סמך ממוצע 83 ומעלה בציונים החיצוניים.

המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה)

מועמדים המעוניינים להתקבל על סמך בגרות בלבד נדרשים לממוצע של לפחות 90, וכן לבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. כמו כן על המועמדים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה.

 

כמו כן, מועמדים יכולים להתקבל על סמך רקע אקדמי קודם, למי שעוברים שלושה קורסים מן התואר בפסיכולוגיה או תחומי לימוד משיקים בממוצע של 75 ומעלה, הקורסים כוללים: פסיכולוגיה פיזיולוגית, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסטטיסטיקה או הסקה סטטיסטית.

מכללת רמת גן

מכללה זו מהווה מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה, משום כך אין דרישה להצגת הפסיכומטרי או תעודת הבגרות בעת הקבלה למוסד הלימוד. המועמדים נמדדים על סמך הישגיהם במהלך הלימודים ולא לפי נתונים לימודיים קודמים.

אוניברסיטת חיפה

באוניברסיטת חיפה מאפשרים קבלה גם ללא פסיכומטרי למסלול קדם תואר ראשון. מועמדים אלה נדרשים ללמוד קורסים לפי הנחיות החוג ולעבור אותם בציון של לפחות 75 בכל קורס. מי שעוברים את קורס הקדם הללו מתקבלים לתואר הראשון בסמסטר שלאחר מכן, כאשר הקורסים מהווים חלק מן התואר.


כדי להתקבל למסלול הקדם, יש צורך בבגרות בממוצע 100 ומעלה. המעוניינים להתקבל למסלול חד חוגי נדרשים לעבור שלושה מקורסי החובה של שנה א' בציון מעבר 75 ומעלה: מבוא לפסיכולוגיה, סטטיסטיקה לפסיכולוגים, יסודות פיזיולוגיים של התנהגות. מועמדים למסלול דו חוגי נדרשים לעבור בציון 75 ומעלה את שני הקורסים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, סטטיסטיקה לפסיכולוגיה.

האוניברסיטה העברית (ירושלים)

מועמדים שברצונם להתקבל ללימודים בתחום זה באוניברסיטה העברית יכולים לעשות זאת על סמך ממוצע בגרות של לפחות 11.50. מועמדים ראויים לקידום לפי נהלי האוניברסיטה יכולים להתקבל לפי ממוצע של 11.15 ומעלה. מועמדים אלה נדרשים לציון סיווג בבחינת מיון באנגלית, כגון מבחן אמי"ר, של לפחות 85 (רמת "בסיסי" ומעלה).

אוניברסיטת תל-אביב

באוניברסיטת תל-אביב קיימות מספר אפשרויות קבלה חלופיות. מתקבלים מועמדים על סמך תעודת בגרות מלאה, שלהם ציון 85 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות וציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. אפשרות נוספת היא זכאות לבגרות וציון 85 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות, ציון 90 ומעלה בברות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד או ציון 70 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד וכן ציון 85 ומעלה בשלושה קורסי מוק (קורסי קדם) במקצועות רלוונטיים לפי רשימה שמפרסמת האוניברסיטה.


בהתאם למתווה הקורונה של האוניברסיטה המתייחס לקבלתם של מועמדים ללימודים בשנת תשפ"א בעקבות ביטול מועדי הפסיכומטרי עקב משבר הקורונה, מועמדים יכולים להתקבל לפי זכאות לבגרות, בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 85 וכן בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 90. לחלופין אפשרית קבלה לבעלי בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 85 ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 וציון 85 בשני קורסי מוק לפי הנחיות האוניברסיטה.


על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מתוודעים לעקרונות יסוד הנוגעים לנפש האדם ולהתנהגות האנושית. הם מכירים תהליכים נפשיים ורגשיים לאורך חיי האדם, מינקות ועד זיקנה תוך דיון בסוגיות כגון קבלת החלטות, שימוש בזיכרון, פיתוח מוטיבציה, התנהלות בקבוצה במקום העבודה ועוד. נלמדים תהליכים התנהגותיים הנוגעים למעגלים שונים של החיים, כגון במעגל החברתי, המשפחתי והתעסוקתי.


נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות מחקר, ניתוח כמותי, והתמודדות עם טקסטים ונתונים רלוונטיים לענף. כך הם יכולים לפתח מיומנויות להמשך הדרך לתואר שני בתחום, או לתארים מתקדמים בענפים משיקים. יש לציין כי המשך לתואר שני קליני הוא הכרח למי שמעוניינים לעסוק בטיפול ולהשתלב בשוק כתרפיסטים.


לעיתים הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי, שבו הסטודנטים משלבים קורסים מחוג נוסף. בדרך כלל החוגים המשולבים הם ממקצועות מדעי החברה או המדעים, כגון סוציולוגיה, משאבי אנוש, סטטיסטיקה, כלכלה וענפים נוספים. באמצעות שילוב זה הם יכולים לבחון את נקודות ההשקה שבין תהליכים בנפש האדם לבין היבטים אחרים של חיינו.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי

Whatsapp Whatsapp