רוצה פרטים על קלינטק - לימודים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קלינטק בישראל - יש בסביבה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קלינטק - לימודים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קלינטק - טכנולוגיה ירוקה
 
מהפכה בסולם הערכים
 
המציאות העכשווית מאופיינת בתהליכי תיעוש ופיתוח מואצים לצד דרישה להתחשבות בסביבה למען הדורות הבאים. שוק האנרגיה הוא אחד התחומים שעברו את התמורות המשמעותיות ביותר בעקבות המהפכה הסביבתית. החיפוש אחר מקורות אנרגיה חלופיים והנסיון למזער נזקים, החליפו את המירוץ הקדחתני להתעשרות שאפיין את שוק האנרגיה שנים רבות.
 
בעידוד המדינה, קמו מוסדות אקדמיים חדשים על מנת לספק את הידע הנחוץ למימוש ערכי האקולוגיה בתעשייה, ומוסדות קיימים הוסיפו או שינו תכניות לימוד בכדי להתאימן לסדר היום החדש. ישנם אף שיתופי פעולה לוקאליים וגלובליים בהפעלת מסלולי הכשרה והשכלה גבוהה בלימודי קלינטק, ובהם נוקטים בגישה בינתחומית, העונה על הצרכים המורכבים של עולם האנרגיה.
 
תכניות אקדמיות רבות כבר כוללות קורסים המעניקים למשתתפים בהם ידע חשוב בייצור אנרגיה חדשה ופיתוח "ירוק". בין המקצועות האקדמיים הקיימים שהושפעו מעליית תעשיית הקלינטק ניתן למנות את אלה הבאים:
 
 
יתרונות הענף
 
בענף הקלינטק מייצרים אנרגיה וטכנולוגיה ידידותיות לסביבה, והוא מהווה יעד מועדף לפליטי "בועת ההייטק", ולאלה המחפשים לתרום מכישוריהם ליוזמות בעלות השפעה מכרעת על עתיד ילדיהם, ולא רק במובן הכלכלי. מדובר בעיסוק מאתגר, משמעותי וערכי, המצריך גם חשיבה מחוץ לקופסה והתייחסות לשוק הבינלאומי. יש להניח שיהיו לו גם יתרונות כלכליים מובהקים בעתיד הקרוב. המשך התחזקות שוק הקלינטק הישראלי עשויה למשוך משקיעים זרים ולקדם את הכלכלה המקומית.
 
 
נושאי לימוד וכיווני הכשרה
 
 • איתור וניצול נפט וגז טבעי
 • טכנולוגיות חלופיות לייצור חשמל
 • בנייה, פיתוח וחציבת משאבים בגישה ירוקה
 • שיטות לניצול מקורות אנרגיה מתחדשת (רוח, שמש, מים)
 • חיסכון באנרגיה מתכלה
 • אנרגיה גרעינית
 • כלכלה בראי האנרגיה הנקייה
 • מיחזור
 • התייעלות אנרגטית
 
תכניות במוסדות לימוד
 
 • אוניברסיטת אריאל – באוניברסיטה זו מוצעת תכנית לתואר ראשון בכימיה ירוקה, וכן במסלול לתואר שני בהנדסה כימית במוסד אקדמי זה ישנה התייחסות רבה לנושאי פיתוח סביבתי, הנוגעים למשל להתפלת מים, לייצור חשמל מאנרגיית השמש, לטיפול בפסולת תעשייתית ועוד.

 

 • המכללה למינהל - מציעה קורסים רבים בדגש ירוק בתוך תכניות הלימוד.

 

 • בטכניון ובאוניברסיטאות תל אביב, חיפה, בן גוריון והעברית מוצעים מסלולים ממוקדים לתואר שני בלימודי קלינטק, ובהם: הנדסה סביבתית, ניהול משאבי טבע, לימודי סביבה מתקדמים ועוד. במסגרת הלימודים ניתן להתמקד בנושאים כגון: איתור משאבי טבע, טיפול בפסולת ושפכים, שינויי אקלים, זיהום אוויר ועוד.

 

 • מכללת מטריקס גרינטק קולג' – מכללה זו אינה רק מכשירה אנשים צעירים וחסרי ניסיון, אלא גם מסייעת לעובדים ותיקים מתחום ההייטק (מהנדסים, מנהלי שיווק, מנהלי מוצר ודומיהם) לעשות הסבה לקלינטק. הלימודים מתקיימים במסלול ניהולי או טכנולוגי, והשאיפה היא להעניק ידע פרקטי הניתן ליישום מהיר בשוק המשתנה לעיתים תכופות.
 
אפשרויות תעסוקה
 
מגוון המשרות הפתוח בפני מסיימי לימודי קלינטק הוא עצום, וכולל ייעוץ, תכנון, פיתוח, מחקר, שיווק ועוד. בעלי השכלה בתחום יכולים לעבוד כמהנדסי מים, מהנדסי חשמל, אדריכלים, יועצי בנייה, מדענים, מפתחים בענף החקלאות וכן הלאה.
 
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קלינטק - לימודים?

רוצה לדעת יותר על קלינטק - לימודים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp